3952
  • Morphin
    #3912
    A hűséggel alapvetően nincs baj...addig amíg kap is érte valamit az ember,ha nem akkor ott baj van az emberke fejével.Én is azt hittem anno, hogy Nokia az rossz nem lehet.Nem olvastam utána eléggé.Ez tavaly júniusban volt.63ért vettem...akkor ahhoz képest a Galaxy S 55ért nevetséges.Mondjuk akörül jött ki az SGS amikor vettem az 5800-t és akkor még bőven 100e fölött volt az ára.
    Nem akarlak degradálni az edigital miatt mert biztos igaz amit mondtál,de azért ne szűkítsd le ennyire a kört.A vásárlóknak is vannak jogai(hála Istennek), ha vmi gázgéza van úgy is visszakapod a pénzed.
    Defy-t kapsz már 50-60k körül is sztem.(pl most megnéztem vaterán van egy 49.990-ért több mint 1 év garival...)
    Régen nekem is hasonló gondolkodásom volt, hogy mindent boltban kell megvenni és akkor nem lehet baj...aztán ugye a tanulópénz megváltoztatta ezt a nézetet.Rájöttem, hogy sokkal jobb,több mindent vehetek kevesebb pénzért...na meg akad olyan ember is (igaz ritkán) aki vigyáz a dolgaira legalább úgy, mint én.
    Szerintem hanyagoljuk ezt a témát, mert ez mégiscsak az 5800 topikja...
    Üdv
  • Tarajos Sül
    #3911
    Jah és csak olyan telefont szeretnék venni, ami kaphato az edigitalnak, és nem azért, mert való-világ buzi vagyok, ilyen szinten szeretnék hozzácsatlakozni a vv-sek táborába, hanem mert van a bolttól pár pozitív tapasztalatom, sokat csalódtam bennük kellemesen, nem b.sztak át egyszer sem, amikor igen(lentebb írtam az mp3 lejátszót) akkor is, visszafizették az árát, és miután a környéken szétnéztük, mégis visszamentünk hozzájuk, azzal a pénzzel, amit visszakaptam, másik lejátszót választottam anno, szóval lehet nemmel szavazok ezután a nokiára, de hogy biztosan nem veszek máshol telefont, az biztos. :D (max nagyáruházakban, vagy hivatalos helyeken, pl a márka mintaboltja)
  • Tarajos Sül
    #3910
    Nem az, hogy a symbian tetszik, ezek szerint rosszul írtam, és fogalmaztam, azt szerettem volna ezzel mondani, hogy nekem tökéletesen megfelel a teló(az elvárásaimnak) ha nincs benne symbian, ha van benne android.
    Egyébként a mostani telefonomnak látnád, hogy mekkora a kijelzője.(Nokia 5130)
    Nah ez után a 5800-é megkönyebbűlés.
    Arra, hogy váltsak androidos szupertelefonra :), arra csak annyit, hogy gondolkozok rajta, lehet hogy hülye vagyok, hogy ekkora lehetőséget kihagyok, de erre csak azt mondani, pl. fogkrémből mindig signalt vesz, pedig van jobb is, valaki mindig csak a firefoxot használja, pedig biztos van jobb is, valaki mindig csak spar joghurtot vesz, van jobb is. Én mindig csak nokiát veszek, de van jobb is. :)
    Szóval kinek mi tetszik, de lehet, hogy túlságosan is hűséges vagyok, mint rajtam kívül biztosan több ezer ember.
    Azért köszi. :)
  • Tarajos Sül
    #3909
    Ebben úgy ahogy van igazad van = ebben teljesen egyetértek veled :D
  • Tarajos Sül
    #3908
    "Szval csak nézelődni kell meg egy kis kompromisszumot kötni."
    Ebben úgy ahogy van igazad van, ez az alapja az egész telefonvásárlásnak, csak akkor én lehet, hogy rossz kompromisszumot akarok kötni..
    Egyébként gondolkoztam a nokia c5-03-on is, de mobilarénán is leminősítették, és a forgalmazó honlapjára is írtak "egy-két" negatív sort..
    Az a baj, hogy húz a szívem a nokiához, meg motorola is volt a családban 2 is, szóval ezekről nincs rossz tapasztalatom.. :)
    Szoftvert frissíteni pedig nem nagyon fogok, csak akkor, ha unatkozok, vagy ha már meguntam azt, ami rajta van, alapból biztos,hogy nem..
    A mostani telómon is 1,5 év után frissítettem.. :D
    Én főként netezni szeretnék, úgyhogy itt bukott az ügy, de igazad van benne, ha megunom, eladom és csak kidobom a pénzt, nem hogy most megspórolnám azt a különbözetet.
    Egyébként arra is gondoltam, hogy veszek a szélesebb fajtából egy tablet-et, ami nem sok mindenre jó, de abban igen, hogy van benne wifi, és a nagy kijelzője..
    Napi 2 órát utazok, oda-vissza valamivel el kell csapni az időt.. :)
  • Morphin
    #3907
    Megsúgom halkan, hogy 55e-ért vettem Samsung Galaxy S-t(nézd meg mit tud)...több,mint 1 év garival szervizelt vacsi új kijelzővel.Az égadta világon semmi baja nincs, tökéletes, működik, nem röcög, nem akad meg semminél...én nagyon megszerettem, a kijelzője(SAMOLED) gyönyörű.Felraktam rá a legújabb Androidot is, mert Telenornál basznak kiadni a legfrissebbet.
    Szval csak nézelődni kell meg egy kis kompromisszumot kötni.50ért sztem nem sok ember van mostanság aki 5800-t akarna venni.
    Játszani,filmezni nem nagyon fogsz vele azt most megmondom...netezni is elég kényelmetlen.Az érintője rezisztív ami sehol nincs a modern kapacitív multitouch-os masinériákhoz képest.(már az új Nokiákban is csak ilyen van)
    Az meg, hogy megveszed és rá pár héttel (amikor elmúlik a varázs és meglátod, hogy csak szívsz vele...meg az OVI-val is) eladod fele annyiért és megint rá kell szánnod egy kis pénzt egy jobbra...elég botorság lenne.
    Más szemszögből nézve viszont van aki tényleg csak telefonál meg megnéz 1-2 email-t illetve navigál. (erre szűk határok között tökéletes az 5800) Kontra:nagy oldalakat böngészni,utube v más oldalról streamelni videokat, alkalomadtán játszani vagy egy sorozatot megnézni arra édes kevés.Hiába mondod v mondják, hogy ezek őket nem érdeklik...majd akkor jönnek rá amikor tényleg kellene ez a pár fícsör.
    Üdv
    ui.: ha a Symbian tetszik, az Android sokkal jobban fog.Jah még annyit, hogy most jött ki 40e körül a ZTE Skate nevű teló.Prociban pl nem a legerősebb de batár nagy kijelző és tényleg el lehet mókolni vele.Mondom írd le az igényeidet (a telefon külsejét,tudását illetően) meg az összeghatárt és az Android topikban segítenek választani.
  • Tarajos Sül
    #3906
    A nokia 701-es, ami még tetszik nekem.. vagy a C6-os, esetleg az n8-as, ha jól emlékszem az utolsó típusra..
    Csak a baj ott van, hogy ezek túl lépik az én összeghatáromat..
    Ez az 5800 tetszik is, tulajdonságokban is ottvan..
    Nincs benne pdf, xls, stb. nézegető, nem nagy ügy.., de biztos használnám.. :)
    Lehet, hogy igazad van, vaterán van 25-ért, csak fele annyi lenne, mint amennyiért gsm boltban láttam..
    Szóval amiért ragaszkodok ehhez a telefonhoz, azok a fenti okok.(egyébként max. 50eFT-ra gondoltam, ennyit szánnék egy telefonra)
    többet nem nagyon. Meg aztán a symbian rendszer nekem előny, :D mert még új, aztán időbel lehet, hogy annál is gyorsabbat akarok, úgy, mint a mostani telefonomnál.
  • Morphin
    #3905
    Menj be a Google Android nevű topikba és kérdezz rá mit ajánlanak az általad megadott összeghatáron belül.Amúgy most nézegettem és újabb Nokiák már hardveresen fejlődtek viszont egyelőre a Symbian halott marad egy ideig.(pl Nokia 700) Emellett most mobile windows-al közösködnek és Lumia néven már láttam Nokiát neten WP7-el...de várni kéne, hogy mennyire életképes ez a fúzió...főleg, hogy egyelőre a WP7 sem valami elterjedt és a WP7es telók használt ára a béka segge alatt van.
    Jelenleg sztem az Android a legszabadabb, legjárhatóbb út telefonok terén.
    Visszatérve az 5800-ra én 30ért adtam el az enyém full karc,hibamentesen még több, mint 1 év garival.Nézz szét használt piacon, lehet kifogni szép példányokat amire vigyáztak...viszont fő az óvatosság!
    Üdv
  • Tarajos Sül
    #3904
    Ez lesz az első op. rendszerrel felépített, vakus, gps-es, girsozlopós stb. telefonom, úgyhogy nagy szám ez nekem.. :D
    De igazad van, gondolkoztam egy újabb telón is..
    Inkább Nokiára pályáznék, eddig soha nem volt gondom velük(mással sem, mert csak nokiám volt)..
    De aztán nem tudom.
    A hangsúly azon volt, hogy van-e olyan , elsősorban megbízható hely, ahol kifutott telefonokat lehet kapni.
    Egyik gsm webáruházban láttam ezt a telót 48-ért, újként hirdetik, és nem értem hogy lehet nekik új, mikor ez a tapus valóban több éves tipus, és 3 év alatt biztos mindenki vette magának.. Aztán nem tudom pontosan, csak "jobb félni, mint megilyedni" alapon gondolkozom.
    Azért köszi, számításba veszem a javaslatod, és gondolkodom más tipuson is.
    (egyébként a motorola defy tetszik még nekem, de nem fogom vízbe meríteni,szóvaé különleges védettségért meg ezért nem fogok pénzt fizetni)
  • Morphin
    #3903
    Nem tudom, mennyibe kerül egy új 5800 de sürgősen azt tanácsolom, hogy tegyél le róla.Azt hittem nem is árulják már.Egy kb 3 éves hardvert mostanság megvenni elég botor dolog.Én két hónapja adtam el az enyémet (1 évesen karc,hibamentesen és örültem, hogy féláron elment) és egy Galaxy S-t vettem.Nem azt mondom, hogy csak az Android a járható út,de én is "beleszerettem" anno az 5800-ba viszont legalább annyira meg is utáltam a végén.Nézz valami modernebb darabot amivel nem fogsz annyit szívni!
    Csak egy tanács volt akinek nem ez a véleménye attól elnézést.
    Üdv
  • wdriver
    #3902
    sziasztok!
    vane gy olyan bajom a géppel hogy a benne lévő netes alkalmazás - böngésző
    most nagyon belassult.
    már maikor rányomok a kis bolygóra és klikkelek a webböngészés indításra akkor eltűnik a kép és percekig semmi. majd képernyő ki-be és megjelenik de lassú.
    előtte meg szépen ment minden alaklmazás, de ez a web most behal, belassul.
    mitől lehet, próbáltam mindent törölni cache meg ilyenolyan tárolt cuccok de nem lett jobb.
    opera pl megy szépen meg minden alk.

    másik hogy rajta van a garmin. na az meg megfagy amikor gondol egyet és úgymarad, semmi sem segít rajta.
    de ez lehet szoftveres problem is.
    az előző az fontosabb gond.
    mi lehet? köszi
    üdv W.
  • Tarajos Sül
    #3901
    Ezeket a sorokat örömmel hallom, mert én is most gondolkozok egy teleon megvásárlásán.
    Gondolom nem titok, hogy milyenen, ha ide írok.. :D :D
    Első volt a Nokia 701-es,(amit kinéztem magamnak) de túl drága, E-digitalba venném meg, nagyon sok pozitív tapasztalatom van ott(negatív nincs is), mikor egy az oldalukon fiktív funkciókkal felruházott mp3 lejátszót vásároltam, vissza is adták a pénzt, de a mostani nokia 5310-esemet is ott vettem(ennyi reklámot engedjetek meg, :D csak dicsérni tudom az üzlethálózatot)
    Szóval most a Nokia 5800-n gondolkodom(újat szeretnék, Bocsi :( /üzenet az itt jelenlévő eladóknak/ ,és a Nokia C5-03-on.
    Utóbbit csak azért venném meg, mert az edigitalban kapható :D, és mert nem túl drága, mindenben ott van, kivéve a vakuban(mert nincs), ami nagy hátrány. A mostani 5310-esből sokszor hiányoltam.
    Viszont ebben az 5800-ban van, kettő is. :)
    Habár 10-ezerrel drágább(ami megérné nekem), mint a c5-03, de félek a nokia 5800 nem eléggé "kiforott", hisz a nokia első érintőképernyős telója, de ha azt nézem apait-anyait beleadtak, hogy felvegye a harcot az iphone-val :D.
    És a 5800-át csak gsm boltban látom csak neten, nokia mintaboltban, azt mondták nem is gyártják. :(
    Mi a véleményetek a GSM boltoktól?
    Nem sumákolnak? Kopott előlapot leveszik, kicserélik újra, és új telóként eladják, stb stb. Jah, és ha nem gyártják, honnan szereznek be újat?
    Ennyi új telefont megmaradt volna, aminek még nem találtak gazdát?

    UI: Miért frissítetek szoftvert?
    Látom lentebb. A mostani 5310-esnél a szoftver frissítés kudarcot vallott, pedig nokia software updaterrel hajtottam végre, és teljesen jól működik a telefon, kivéve, hogy akad a zenelejátszó, elötte csettintésre léptette a számokat is, talán tizezred másodperces szünetekkel, mostmeg.. :-O, Azonkívül a böngésző sem indul, hiába lépek rá, pedig elötte neteztem az operával, azért frissítettem , mert az alkalmazások internetkapcsolat kérelmeinek nem tudott eleget tenni a telefon, így a gyári, opera böngészővel boldogultam csak, de szortverfrissítés után már azzal sem.
    Szóval nem igazán frissítenék, de ha muszáj.. :).

    Köszi. Üdv.Tomi
  • bandilla
    #3900
    Köszi, bekalibráltam, s most várok.
    A 60-asra való frissítést holnap megcsinálom. Kell előtte menteni a telefonról? Mikor a szervizben frissítettek akkor kellett. Az volt akkor a hard reset?
  • SaGa
    #3899
    Az enyém is több mint két éves és semmi ilyen baja nincs.
    Az érintőképernyőt be kell kalibrálni. Eszközök, beállítások, telefon, Érintők. bevitel, Legalul a kalibrálás.

    Az ébresztési hiba valamelyik firmware-ben benne van, frissítsd fel.
    A két éves akku az két éves akku...
  • bandilla
    #3898
    Srácok!
    Augusztusban múlt két éves az 5800-asom. Nekem nagyon sok problémám van vele. Rendszeresen fagy,
    - az akksija előfordul, hogy egy nap alatt minden macera nélkül meglepetésszerűen lemerül,
    - amikor ébreszt, van olyan olyan, hogy nem tudom kikapcsolni,
    - a rádiót is utálja, ha jön egy hívás közben, akkor agyhalott lesz.
    Néhány hete azonban olyat produkál ami halálosan idegesítő.
    Az érintőképernyőn nem az az ikon kapcsol be amit megnyomok, hanem kettővel arrébb. Vagy pl. az egyes helyett a hármas, ha számot próbálok érinteni.
    Ha kikapcsolom és újraindítom, időnként segít. De van, hogy még az akkumulátort is ki kell venni, és pihentetni.
    Megkérdeztem a debreceni Nokia Szerviz egyik szerelőjét mi a teendő. Azt mondta, hogy szoftver frissítés nem segít,
    ez érintőképernyő csere. Egy olyan telefonnál, amit jobbára telefonálni és zenét hallgatni használok, játszani és netezni nagyon ritkán? Szóval alig taperolom és mégis?
    Van tippetek? Vagy egy Nokia ennyit bírna?
  • SaGa
    #3897
    Az egész telefonban nincs annyi memória. A FOTA számára egy 5 megás helyet tart fenn, annyiba bele is fér mindig.
  • bboyatty
    #3896
    Nem emlékszem mennyit írt de az egy giga soknak tűnik nekem...
  • gunners
    #3895
    Ok ! De neked is 1GB írt frissítésre ?Nekem annyi helyem van kb 2 GB.Miért kell neki ekkora hely?
  • SaGa
    #3894
    A teljes szoftvercsere is kevés. Máshol tartja a függőség nyilvántartását.
    Ha már lejárt a hűségidő, akkor a szolgáltató kiszedi, ha nem, akkor meg a google segíthet...
  • bboyatty
    #3893
    Hát szoft frissítéssel tuti nem.
    Nem értek hozzá de szerintem oda teljes szoft csere kell ha jól gondolom.
  • davidsun
    #3892
    szoftverfrissítéssel függetlenedik a telefon?
    vagy hogyan tudnám itthon magamnak függetleníteni?

    remélem valaki tud segíteni :)
  • Sequoyah
    #3891
    Van egy eladó példányom jó állapotban.
  • bboyatty
    #3890
    Hát vettem szépen a telót, megkerestem a Szoftverfrissítés nevű alkalmazást rajta, abba beléptem csatlakoztam wifin keresztül a nethez és onnan egyszerű a dolog, mert csak kipipálod amit frissíteni akarsz és le okézod.
  • gunners
    #3889
    Csáó! Neten keresztül hogy frissítetted írd le ! Thx :)
  • akyyy
    #3888
    az eddig is volt :DDD:AS:DAS:DAW:DA:ASADW
  • bboyatty
    #3887
    Na végre nekem is sikerült frissíteni a soft-ot. Nagyon bejön a csúszkás feloldás és a másik nagyon tetszetős dolog az internet rádió.
  • 94mike
    #3886
    csáóóó,eladtam a szaros 5800-ám,de az a gondvan vele..hogy a csávókánál aki meg vette,bezöldült a kép! ha nyomogatja pármásodpercre kiáll,aztán vissza..szotfvert már frissített,van rá vmi gyógymód?
  • MSZATESZ
    #3885
    íme néhány tapasztalat az új firmwareről: az egyetlen azonnal feltűnő változás az új feloldó rutin amiről mindenki eldöntheti hogy hasznos-e, ha valakinek nem jön be akkor ugyan kikapcsolni nem tudja, de a csúszka még mindig feloldja a képernyőt tapizás nélkül... áztam a leghasznosabb újítás az az új böngésző, ami szerintem végre teljes értékűként tudja ellátni a feladatát (végre), az új gps verzió külsőre semmit sem változott, viszont a hozzá meg mindig ingyenesen letölthető térképek sokat javultak pedig magyaroszágot eddig is elég jól ismerte... Ez a frissítés ugyan nem szabadított fel helyet a telefonon, mint az előző, viszont nagyon komoly optimalizációs munka történt, mert az egész rendszer működése sokkal gyorsabb és gördülékenyebb lett, a kinetikus görgetés eddig is elég folyamatos volt (ellenben az android csodák többségével), de ezen is javították kicsit, nekem egyáltalán nem sikerült megakasztanom. Nos röviden ennyit csinál a frissítés a telefonnal...
  • vonyarc
    #3884
    Nálam azt irja, hogy nincsenek elérhető frissítések:(
  • MSZATESZ
    #3883
    Nekem elérhető a frissítés. Korán reggel még nem találta a telefon belső rendszerén keresztül, de most már igen... :)
  • MSZATESZ
    #3882
    nekem is 52,0,007
  • vonyarc
    #3881
    Az enyémen V52.0.007-es verzó van. 2010.10.17.
  • akyyy
    #3880
    hanyas verzio van most rajta?
  • MSZATESZ
    #3879
    Egyenlőre nekem sem találja, pedig most nagyon jól jönne egy takarító frissítés, mert az újratelepítés nem használ sajnos... (telenor)
  • akyyy
    #3878
    most hanyas szoft van rajta?
  • vonyarc
    #3877
    az enyém sem talál frissítést,t-mob.
  • blekike
    #3876
    a telefonnal töltöttem le: az eszközfrissítések keresése opciót használva, de nem próbálgattam még a böngészőt és a navigációt, hogy tényleg jobbak lettek e, mert nem volt rá időm.
  • akyyy
    #3875
    uj böngészó ami stabilabb, meg navigácio, meg törölve vannak az ovis cuccok, mert az megszünt helyette nokia store, stb... nekem nem elérhető, :S
  • bboyatty
    #3874
    És mit tud az új soft?
  • vonyarc
    #3873
    honnan lehet letölteni a 60-as szoftot?