3952
  • cheatman
    #3432
    Bocsi, hogy kijavítalak, de szerintem bőven elég a 25 képkocka is, ugyanis az emberi szem 15-18 képkockától látja folyamatosnak, a szabványos érték a filmeknél 24 képkocka legyen ez dvd, vagy dvix vagy akármi.

    Amúgy ezek az FW frissítések engem is nagyon érdekelnének, csak már anyi féle van hogy nem tudok köztük kiigazodni. Szerintem a gyári elég lassú ha már vannak rá játékok meg alkalmazások telepítve. Ti miket használtok?
  • kasa85
    #3431
    Nos ezeket az értékeket kaptam a Speedy Go!Tesztelővel.
    Phone model
    Nokia 5800Xpress
    Firmware version
    51.0.006
    CPU type
    ARM 11
    Processor count
    Single
    Graphics accelerator
    No
    Clock rate (norminal)
    434MHz
    Clock rate (reported)
    192MHz
  • kasa85
    #3430
    Hali.Közben utána jártam a dolgoknak.Állítólag a procit húzták 369-434mhz-re.Tesztelő progival meg is lestem,és tényleg 434mhz lett a gyárihoz képest.Állítólag az ujj szoftvereknek köszönhetően ezzel gyorsítva a számításokat.Akkor ezek szerint emiatt a húzás miatt lehetnek a fagyásos gondok 30-40perces folyamatos terheléssel.Hasonló az eset a számítógépeknél is,ha húzod a procit és nincs elég fesz+magas a hőtermelés akkor megáll a kép és utána becsíkozódik,utána automatikusan resteli a rendszer,hogy a hardverek ne sérüljenek meg.Ha van ötleted hogy milyen progit használjak film nézésre akkor nagyom meg köszönném.Jelenleg a legújabb Format Factory használom mert ebben benne van a Nokia 5800 Xpr profilja is,és legalább ezzel a progival olyan szépen tudom a filmet konvertálni,hogy ne szaggasson.Szerinted a profiljában a 25fps érdemes 30fps re modosítani mert azt úgy tudom már folyamatosnak látja az emberi szem filmnézés közben,játékra meg jöhet a 60fps:)
  • ajem kisa
    #3429
    Erre voltam kíváncsi köszi!
  • kasa85
    #3428
    Sziasztok.Valaki tudna adni egy jó programot amit feltelepítve tudnák használni filmek nézéséhez.Egy próbát tennék hátha azzal nem fagy mint az alap lejátszóval a teló.
  • spy803
    #3427
    A naplóban lehet szűrni azt is, hogy mit mutasson, ha csak a csomagkapcsoltat, akkor csak azt mutatja.

    Az én tarifámban csak 100 mega van ingyen, de sosem sikerült még meghaladnom, pedig használom a GPS-t meg a MyTrafficot és a Sports Trackert is. Internetezésnél az Opera Mobile-t használd, kevesebb adatforgalmat generál, mint a gyári böngésző.
  • ajem kisa
    #3426
    Rendben köszönöm, és ez az 500mb elég 1 hónapra az email, gps (ez kelleni fog párszor a kiegészítőkkel, mert az ingyenes ahogy írtam elég lassan talál meg!) közepes netezéssel, talán skype-al is!
    Egyszóval 500mb egy telónál kibírok 1 hónapot úgy, hogy nemmegyek 500 felé? Nektek mennyi a forgalmatok?

    #3424: a WLAN-t használva nemszámolja bele a forgalmat?
    Csak azért kérdezem, mert tisztában kellene lennem ezekkel a dolgokkal mielött aláírok egy 1-2 éves szerződést!
    Thx!
  • spy803
    #3425
    Skype is neten megy, az is generál adatforgalmat az is levesz az 500megából.

    A GPS csak akkor vesz le belőle, ha a belső GPS vevőn kívül más forrásokat is használsz (kiegészítő GPS, hálózat). Ha ezeket bekapcsolod viszont másodperceken belül talál jelet, és nem ereszti.

    A telefon naplózza az adatforgalmat, (napló-->adatszámláló), itt mindig látod mennyit használtál, számlazáráskor meg nullázod.
  • tuzfal3
    #3424
    Ez a szolgáltatóktól függ,én WLAN netet használok vele:D
  • ajem kisa
    #3423
    Helo!
    Azokhoz tenném fel a kérdést, akik neteznek a telón!
    Most nekem is 5800 van, de nagyon gondolkodom, hogy lecserélem az uj N8-ra, de mivel ezen sem neteztem, az a kérdés, hogy mennyi az 1 havi adatforgalom amit használtok?
    Az itteni szolgáltató 500mb-ig teszi ingyenessé/hó, de nemtudom, hogy a gps, skype beleszámít-e vagy miként számolnak a szolgáltatók!?
    A gps tudom, hogy ingyenes a nokiánál, azt most is használom, de nemelég gyorsan reagál, illetve lassan talál meg, és szeretném a sebességet kihasználni!
    Ha valaki tapasztalta ezeket, szeretném ha mesélne erről kicsit, akár privátban is!
    Thx!
  • kasa85
    #3422
    Hali.Nos végig csináltam már egy jó hete,azóta is csináltam a vissza állításos,formázos dolgot,de sajna nem segített most jelenleg a legfrissebb van fent.Szofververzió.
    V51.0.006
    Szoftververzió dátuma
    09-07-2010
    Egyedi verzió
    51-0-006-V03.01
    EGYEDI VERZIÓ DÁTUMA
    09-07-2010
    Nyelvi csomag
    05
    Modell
    5800XpressMusic
    Típusjelölés
    RM-356
    Legutóbbi frissítés
    Nincs frissítve
  • tuzfal3
    #3421
    Mielőtt ész nélkül nekiállsz kérlek olvasd el a forrást.Sem az SG,Nokiaprogramok.hu sem én nem vállalok felelősséget a lementetlen adatok elvesztéséért.Íme a leírás:
    "10. Mire jó a formázás?
    Különféle programok feltelepítése során (ha már nincs szükségünk a progira és töröltük) fent maradhatnak a programok maradványai, vagy esetleg belassult a telefon, vagy már nem úgy működik, ahogy azt megszoktuk, ilyenkor ajánlatos formázni a telefont és/vagy a memóriakártyát is.
    A formázás segítségével a telefon visszakerül gyári állapotba, ezáltal a memóriát kitakarítja, de minden adat és felhasználói beállítás eltűnik róla. Hasznos lehet, hogyha különböző hibaüzenetek jelennek meg bekapcsoláskor, vagy pl. programok nem indulnak el, amik korábban működtek.

    S60V5-ös telefonok formázása:
    1. *#7370# beütése, majd a biztonsági kód beírása (alapból 12345)
    2. kikapcsolt állapotban: zöld gomb,piros gomb,kamera gomb és bekapcsoló gombokat lenyomva tartani, amíg ki nem írja, hogy "irja be a pin kódot". (a 2.sz. infoért köszönet Sil3nt-nek)"

    [/b]


    Forrás:Nokiaprogramok.hu

    Milyen szoftver van a telefonodon? a V40-es szoftvernél nekem is adott ilyen gondokat.Kb 2napja frissítettem az 51-esre igaz azzal még nem nyüstöltem a telefont de most már kifogom próbálni.Remélem ezek közül már találsz valami megoldást.Üdv.
  • kasa85
    #3420
    Sziasztok.Egy nagyon fontos segítség kéne mert eléggé bizonytalan vagyok a használtan vásárolt telefon állapotáról.A továbbiak a problémám a készülékkel.A telefonon mikor filmezek kb:30-40perc múlva szét esik a kép(megáll,utána becsíkosodik) és a telefon újra indul.Érdekes mikor ujjra indul a készülék nem kéri a pin kódot,hanem bejön a Nokia logó,és utána alap helyzetbe áll a telefonom.A telót szétkaptam,és meg takarítottam,a legfrissebb driver van rajta illetve,több féle Convert progival is ki próbáltam,és nem szűnik meg.Személy szerint én túlmelegedésre gyanakszom mivel csak terhelés alatt huzamosabb idő után fagy.Esetleg akinek volt ilyen tapasztalata,illetve valami ötlete hogy mi lehet ez akkor szívesen fogadnám a segítségeket mert elég szúró érzés ezt tapasztalni a lényegében ujj készülékemtől.Segítségeteket előre is köszönöm.
  • tuzfal3
    #3419
    például miket?
  • blekike
    #3418
    igazából amit progit föl akarok rakni azt ha akarnám akkorse tudnám megvenni mert a program oldalán odairták hogy letölthető az ovi store ról. de az ovi store ról letörölték igy nemtom letölteni. xd
  • blekike
    #3417
    üdv
    nincs valami olyan megoldás a fizetős alkalmazások elinditására amihez nem kell hekkelni a telót stb.?
  • Doomista
    #3416
    De most te milyen fóliáról beszélsz? Erről? Mert ezekhez nincs videó...
    Viszont van erre a telefonra is ilyen karcálló izé tok...Ezekről van is sok videó itt.
  • gunners
    #3415
    Egyet be tudnál linkelni!Köszönöm.
  • Doomista
    #3414
    Youtuben van pár videó.
  • gunners
    #3413
    Valaki nem tud egy PDF file-t amibe le van írva ,hogy kell fóliát rátenni a telóra ?
    Köszönöm előre is .
  • Firerock
    #3412
    képt!
    mennyi volt és honnan?:D
  • Doomista
    #3411
    Megjött ez a WH-701 agybadugós szarság...elkezdem számolni a napokat mikor mondja fel a szolgálatot a kábelje. Amúgy jól néz kis és faszán adja a hangot is, szerencsémre a 3 betét közül van egy fajta ami nem esik ki a fülemből.
  • dbdadi
    #3410
    kösz a segíséget,de ugy néz ki most jó,azóta hogy letöröltem az utolsó játékot amit felraktam,nem tudom hogy a játéktól lehetett rossz vagy valami más okozta a problémát,de most minden tökéletes :D.kösz még1x
  • kni
    #3409
    Amikor a telóra dugott USB kábelt a PCre dugod, válassz a telefonon Tárolóhely-et és ne PC suite-ot, ekkor a mem kártya mint egy "pendrive" fog látszani, bármely fájlkezelővel elérheted. Így mennyi szabad helyet jelez? PC Suite helyett Ovi Suite-t használj az a legfrissebb.
  • dbdadi
    #3408
    sajnos csak a telefonon keresztül tudom megnézni de ott 1.5GB mutat,meg a telefonmemória is mutat helyet de nem tudok másolni egyikre sem.Szóval nem értem az egészet:S
  • kni
    #3407
    Ha a mem kártyát mem kártya olvasóba teszed és úgy nézed meg PC, mennyi szabad helyet mutat?
  • kni
    #3406
    Sziasztok!
    Nokia 5800 van, eddig teljesen meg voltam elégedve, minden jól működött,
    nem fagyott le egyszer sem. Elég intenzíven használom a naptárt, mostanáig
    ez is rendesen működött. DE! kb. 2 hete egyre többször csak egy periódus hangjelzést
    ad naptárbejegyzéskor és nem várja meg, hogy a "leállítás" v. "némítás" valamelyikét
    válasszam, hanem elhallgat. Ha ekkor bemegyek a naptárba, kiírja:
    "1 vagy több jelzés kihagyva az idő módosítása miatt"
    Teljesen megőrjít, véletlenszerűen csinálja.
    Nem volt beállítás módosítás, fw frissítés, "idő automat. frissítése" is ki lett kapcsolva,
    de ettől sem lett jobb. Kb. 3 hónapja van nálam, használtan vettem. Az elején nem volt ilyen
    gond. Független, magyarországi vásárlás, magyarul használom, 50.0.005-ös firmware-vel vettem.
    Minden éjjel kikapcsolom. Akksi ki volt véve 15 percre, de ezután sem lett jobb.
    Nokia ügyfélszolgálat, azt mondta fw-t frissítsek, de a v51-ben nem látok utalást
    ennek a problémának a megoldására.
    Kérlek segítsetek. Köszi. István
  • dbdadi
    #3405
    Hali!
    Az mitől lehet hogy nem tudok semmit feltenni telóra 5800-ra(zenét ,videót...stb).Van rajt 1.5GB hely de a sz.gép ugy látja hogy nincs hely se a memóriakártyán se a telefonmemórián,míg a tlefonon megnézve van hely mind2őn???
    Tudna vki segíteni mi lehet a baj. Új nokia oldalról töltött szofver van rajta és a Pc Suit is friss?
    Kösz a segítséget előre is!
  • Doomista
    #3404
    Abból 4 doboz sörből maradt még egy dobozban lévő fél sör :D
  • blekike
    #3403
    nemtuggya valaki hogy mértnem megya cod 6 a telómon? :DDD
  • akyyy
    #3402
    Ha meghivsz valamire
  • Doomista
    #3401
    De azért a spanod vagyok ?? :D
  • akyyy
    #3400
    hát akkor menj a fenébe te szemét:D nekem kellet volna
  • Doomista
    #3399
    Eladtam 4 doboz sörért!
  • akyyy
    #3398
    és amit adtak hozzá nem akarod jótékonyan elajándékozni nekem mint árvizkárosultnak?
  • Doomista
    #3397
    Értem. Ettől független még agyba dugósat kell vennem, még hozzá 6 ezer forintért, ami a nokia oldalán van, erre jutottam :-(

    Ha meg az ideg szét fog baszni hogy elbaszódott az az istenverte kurva kábel, akkor fogom a kábeljét és foggal fogom széttépni idegmérgembe sok-sok darabba, aztán idegösszeomlással kórházba kerülök, de előtte még a pénzre gondolva, hogy 6 ezer forintot kibasztam ezért a szarért, elmegyek és leiszom magam gyomormosásig, szóval így már nem csak idegösszeomlással kerülök kórházba, hanem gyomormosás szükségletével is.

    Köszi a válaszokat.
  • HTS s3rg1nh00
    #3396
    kompatibilitás wtf?szabvány 3,5-es jack van a telefonon,szóval aminek olyan csatlakozója van azzal mennie KELL.
    btw füles témában hadd jegyezzem meg,hogy vagy örök garisat érdemes venni(ami elég drága és kb 1-2 van belőle,koss the plug volt ilyen de megszűnt a gyártás:(),vagy pedig pl.a sonynak van nem agybadugósa 2,5k körül,ami azért jó,mert a kábel ígyis úgyis meghal,és nem basz meg az ideg hogy adott egy 6-7-sok ezres füles aminek szar a kábele(én először egy 4 mátyás királyt érő fülessel játszottam ezt el,de az már 5+ éve volt),szal nem éri meg drágát venni.
  • Firerock
    #3395
    nokia honlapján találsz egy jó agybadugósat
    az lesz a legjobb
  • Doomista
    #3394
    Lassan szeretnék venni új fülhallgatót a mobilhoz, lehetőleg "agybadugósat", mivel amit kaptam a nokiámhoz, nagyon mozog a fülembe, szerintem a fülem nem erre a fajtára termett:DD...ki milyet ajánl/ki milyet használ, ami szerinte elnyerte a tetszését? Ugye figyelni kell a kompatibilitásra, néztem a nokia oldalát, kettőt találtam a mobilhoz, ami "agybadugós"...Esetleg más másik fajtát használ?
  • blekike
    #3393
    jaigen azt akartam mondani hogy pl. az androidos sokkal olcsóbb telók (25 ezres) is rohatt gyorsak és nem szaggatnak.