38
Sergio Leonétől Spencer/Hill-ig
  • AnuluWork #38
    Szar egy nap. Tom Clancy ma halt meg.
  • Gabe18
    #37
    Balesetben meghalt Giuliano Gemma

    Egy haverommal mai napig imádtuk a "Tetőnk a csillagos ég" filmjét.
  • atyimby
    #36
    Találtam egy western film oldalt: http://westernfilmek.blogspot.hu/
    Rengeteg western film van fent.
  • RoyalPredator
    #35
    iRevolution.design Cikk: Western

    Klikk és Duma!:)

    Mi megpróbáljuk visszahozni a stílust!:)
  • Jakuza001
    #34
    Ezustnyereg :DDDD
  • Silenzio
    #33
    Hát szerintem a Bosszú El Pasóban mérföldekkel jobb és viccesebb, mint Az ördög jobb és balkeze-filmek. Igaz, hogy A jó, a rossz és a csúf koppintása, de talán épp emiatt jó.
  • peterapo
    #32
    Helló, © Brtd01 !
    Egy lyukas dollar, Tetőnk a csillagos ég ügyben dobj egy e-mailt a [email protected] címre!
    peterapo
  • Brtd01
    #31
    hello mindnekinek

    én is Spagetti western rajongó vagyok, régen kisrácként ezerszer megnéztem a TV-ből fel vett, meg az alábeszélős verziókat, közben eljátszottam fegyverrel meg töltényövvel, nem rég az elmult egy évben elkezdtem őket összeszedni divix versióban, amit tudtam DVD-ben

    Django, Keoma, Ágyő texas (FRanco triológia)

    jó a rosz és a csúf, és a La resa dei conti (Lee van Cleef) ez is egy nagyon jó történet, párbajok hosszú nézések, moricone zene, zet kettőt német szinkronnal szeretem csak

    most Giullinano Gemma filmeket probálom megszerezni, 3 nagyon jó van tőle

    Egy lyukas dollar
    Tetőnk a csillagos ég
    A hatalom ára (ez angolul megvan)

    az a baj, hogy ezeket faszán leszinkronizálták, de azok jogviták miatt vagy ki tudja miatt elkotyavetyélődtek

    ha valaki tud segíteni a Egy lyukas dollar, Tetőnk a csillagos ég megszerzésében

    sziasztok
  • Wescone
    #30
    Django...
    Amikor Franco Nero a film elején húzza a koporsót maga után...
    Nagy hatással volt rám akkoriban (kb. 25 évvel ezelöttröl beszélek), főleg az a jelenet amikor kiemelte belőle a "gatling gun"-t (:D) ha jól emléxem.:)
  • B0B0
    #29
    Ne is a komolysága miatt jó az :)
  • PrasCo
    #28
    Hmm, egytől-egyig zseniális alkotások, de szerintem mégis legnagyobb a Volt egyszer egy Vadnyugat.
  • FL Zoli
    #27
    Az ördög jobb... azok is nagyszerű filmek, csak már átment vígjáték kategóriába.

    Az elsők még komolyabbak voltak. Terence hill karaktere is teljesen más volt: csendes, komor, aki fapofával ledurrant bárkit...kicsit Eastwood os.szerintem

    Már nem tudom melyikbe volt, mikor egymással verekednek a folyóparton, az jó kis jelenet:)
  • B0B0
    #26
    Bocsánat, Bunyó Húsvétig
  • B0B0
    #25
    Nekem mind a három megvan VHS-en MTV-s szinkronnal:

    Bunyó Karácsonyig
    BOsszú Elpasoban
    Akik csizmában halnak meg (ennek a TV2-s címe a csizmadombi fenegyerek)

    Annyira nem nagy számok, első próbálkozásaik. Az Ördög jobb és bal keze ami valóba jó is lett

    (Nini, egy pofa. Ilyet még nem pofoztam!) :DDD
  • FL Zoli
    #24
    B.P.-T.H. (kevésbé játszott) western:
    Isten megbocsát én nem
    A pirinyó, a behemót, és a jófiú
    Akik csizmában halnak meg


    Ezek is nagyon jók, több címen is futnak, ha jól tudom ezek a jók azaz eredeti MTV-s szinkron, s címek. TV2 csak elqrta...
  • B0B0
    #23
    Miért? Goiko Mitic legalább annyira volt olasz, mint amennyire indián. :)
  • TomDantes
    #22
    A Jó a Rossz és Csúf, a Volt egyszer egy Vadnyugat, ezek a filmek a western műfaj csúcsai.
    Sőt, sőt, úgy általában a klasszikus filmek között is ott helyük, a legjobbak között.

    Örök darabok.
  • ForzaInter
    #21
    ezért is nem értem miért kellet ezt ideírni, egy ndk-ás indiános filmnek kb annyi köze van spagetti westernhez hogy az is vadnyugaton játszódik...

    nálam amugy a Jó a rossz és a csúf number one 8) de nem semmi Segio Leone többi filmje is, dollár 2 része, és a volt egyszer egy vadnyugat is nagy klasszikus.
  • karajjj
    #20
    Tucco Benedicto Hosemaria Ramirez XD
    erre még most is emlékszek a Jó a rossz és a csúfból :DDDD
  • B0B0
    #19
    Semmi.

    Én nagyon szeretem a Spencer/Hill kalsszikusokat, de érdekes módon, pont a westernjeik nem jönnek be. Nálam a Volt egyszer egy vadnyugat a csúcs ebben a műfajban. És amit még nagyon szeretek az a Tetőnk a csillagos ég. Évekig vadásztam rá, míg végre megszereztem DVD-n. Meg volt egy ilyen is, a Nagy leszámolás. Azzal is elvoltam.
  • ForzaInter
    #18
    annak mi köze a spagetti westernhez?
  • ForzaInter
    #17
    Sergio LeonE
  • zaki
    #16
    persze, jó az is, meg a nincs bocsánat is, csak az nem spagetti western
  • trogerzsiger
    #15
    Nagy medve Fia rulez :D Gojko mitics:D cska így tudom a nevét :D
  • Kaszi46
    #14
    Nevem senki is jó nagyon.
  • Bandew
    #13
    Hát az nekem nagyon komolytalan volt.
  • XxTyl3rxX
    #12
    van egy tavalyi westernfilm Börtönvonat Yumába a címe! a főszereplők Russell Crowe és Christian Bale! én nem vok western rajongó de nekem nagyon bejött ez a film!
    persze elmarad a klasszikusoktól, de messze leköröz egy-pár komolyabbat is sztem.... :D
  • zaki
    #11
    Nem sok régi westernt láttam, de amiket láttam azok közül:

    1. A jó, a rossz, és a csúf
    2. Volt egyszer egy vadnyugat
    3. Pár dollárért többért

    Persze nem ajánlott az új szinkronnal nézni ezeket, mert engem kikészít pl Kautzky Armand magyar hangja Clint Eastwoodhoz (Egy maréknyi dollárért így láttam sajnos)...

    De bírom a régi Bud Spencer@Terence Hill filmeket is, mikor a westernben kezdtek el játszani. Az ördög jobb és bal keze pl, ezt kissrác koromban rengetegszer láttam VHS kazin... :)
  • Rundstedt17
    #10
    bizony.
  • n3whous3
    #9
    A "komoly" westerneket nem nagyon szeretem/szerettem, ha már spagetti western, akkor az egyik kedvenc pl. a Bud Spencer+Terence Hill páros Az ördög jobb és bal keze c. filmje :)
  • Gabe18
    #8
    Volt egyszer egy vadnyugat meg a Jó a Rossz és a Csúf ami nekem is feltétel nélkül bejön.Jó kis filmek,na meg a filmzenék!
  • Mersant
    #7
    tz...tz...john wayne filmek irto gagyik, virit mindig a frissen mosott, vasalt flanelingben :)
    a spagetti westerneknek eredeti a sztoriuk, feelingesek, nagyon nagy dumak vannak bennuk, es nagy okossagok...
  • Desiderata #6
    a nem spagettik jobbak, MGM csatornán minden héten adnak Burt Lancaster, John Wayne,... filmeket
    ezek klasszikusok, érdemes nézni!
    Spencer/Hill és sok gagyi western nem bejövős
  • Mersant
    #5
    egy mareknyi dollarert, par dollaral tobbert, django...
    birom a spagetti westernt
  • megalodon
    #4
    Háát én címeken nagyon nemtudok de jó pár éve elég soxor ment a tv-ben ilyen.Nagyapám elég sokat nézte:) Utáltam mikor állandóan ilyen film ment de most azért nem bánnám ha menne a tv-ben egy-egy(a 3fö csatornára gondolok)
  • B0B0
    #3
    Érdekes, az nekem valahogy nem jött be annyira (persze lehet, hogy a szar MGM-es szinkron miatt)
  • circa
    #2
    A Jó, a Rossz és a Csúf
    The best
  • B0B0
    #1
    A 60-as 70-es években virágzott olaszországban a westernfilm forgatás. A leghíresebb reprezentáns talán a Volt egyszer egy vadnyugat, de jópár maradandót hagyott maga után ez a paradox műfaj. Kinek mi tetszett és főleg: mi van meg?