1776

Vadász MMO-t készítenek a Just Cause fejlesztői



FAQ - magyar oldal


  • MelWin
    #496
    Ohh... Profilon belül a statok árulkodnak a két új fegyverről :)
    .300 Bolt Action Rifle
    .44 Rem Mag Revolver
  • MelWin
    #495
    "De az igazi állatot meg sajnálnám lelőni!"
    Ez már komolyabb érv a virtuális vadászat mellett. Egyébként ez olyan, mint a horgász játékok... Hiánypótlás/kedvcsináló, mert nem lehetsz mindig a vízparton. Szerettem fishsim 2-vel is játszadozni, mégsem ugyanaz, mint amikor fél órája azzal bajlódok, hogy 14es zsinórral partra húzzak egy 6 kilós potykát :)
  • MelWin
    #494
    Ezek az díjak már reálisabbak :)
    bajgunar: Egy játék tényleg iszonyatos pénzbe kerül... Pályabérlet (ha pályán játszotok) max 2000, gólóbisra sem költesz ennél többet. Egy cyma AK kb. 20k, és akkor nem kell bérelned.
  • MelWin
    #493
    Ne hiszem, hogy lesz... Legalábbis még egy szót sem olvastam róla. Legfeljebb majd oda nézel, ahova az egeret húzod :)
  • Solt
    #492
    Kicsit "öncélú" a kérdés, tudom, hogy keveseknek van, no, de TrackIr támogatás lesz? Jó lenne... nagyon sokad dob az élményen...

    A másik pedig a pontozás terén arra gondoltam, jó lenne, ha a játék díjazná valahogy, ha kevés segítséget használunk... például legyen jobban elismerve egy becserkészett, jó alaposan megközelített, mindenféle segítség igénybevétele nélkül reflex íjjal lelőtt szarvas, mintha ugyanezt az állatot messziről, puskával, spray, csaliztatás segítségével ejtenénk el...
  • garaib
    #491
    Ahol én vadászok az éves tagdíj 80e forint.
    Egyszeri beugró 200e-300e között mozog.
    Területünk 10e hektár és csak apróvadas terület.
    A régi sörétes puskámat friss műszaki vizsgával 10e ért adtam el, helyette persze vettem egy újat.
    A golyós puskám egy Marlin 336XLR (.30-30), ami nagyon szép. :o)
  • zeoos
    #490
    Bérkilövések árai:

    Õzbak
    Agancstömeg (gr) Ft
    150- 200.........20000.-
    201- 250.........40000.-
    251- 300.........57500.-
    301- 350.........85000.-
    351- 400.........150000.-
    401- 450.........210000.-
    451- 500.........390000.-
    501- ..............740000.-

    Sebzés: a kísérő vadász által becsült trófeasúly 50 %-a fizetendő.A Vt. tagjainak: 20 %.
    Tarvad megegyezés szerint
    Fácán 3500 Ft elvitellel Csak a kakas lőhető!
    Mezei nyúl 9450 Ft elvitellel + 10% a sebzések miatt!
    Balkáni gerle 1000 Ft (4 €) elvitellel 1250 Ft (5 €)
    Tőkés réce 1500 Ft (6 €) elvitellel 2500 Ft (10 €)
    Szalonka megegyezés szerint
    A feltüntetett árak a nyúzást és a zsigerelést nem tartalmazzák!

    Őzbak és tarvad egyénileg lesről, cserkelve és barkácsolva lőhető, fácán és nyúl csak társas vadászat keretei között. Minden vad a vadászati idényeknek megfelelően ejthető el! Időpont egyeztetés szükséges.
  • DaemoonHunter
    #489
    Akkor ezek szerint még sem lesz ingyenes, vagy lehet megint félreértettem valamit:$
    Szóval alapból ingyenes, de extrákért fizetni kell - eddig így tudtam.
    Kérdéses, hogy mi számít extrának.
  • zeoos
    #488
    Valaki nagyon átverhetett ezekkel az adatokkal. Vadászat költségét nem kell eldramatizálni, igaz elbagatelizálni sem.
    Vadászvizsga tízezres nagyságrend, fegyver nem sokkal több mint egy vérprofi pecabot, és az éves tagdíj sem egetverő. Mondjuk az egy másik kérdés, hogy ettől még csak jogosultságod van a lövöldözésre, de ez nem hatalmaz fel az erdőben való szabad garázdálkodásra.
    Egy külföldről kimondottan nemesítésre behozott tenyészbika lelövése kerülhet annyiba mondjuk, mint ha egy versenylovat lyukasztanál ki (és ez valahol érthető is), de egy kilövésre érett, sérült vagy beteg őz (akár fejlődési rendellenességes) nem annyira húzós.
    Amúgy pedig nem kell feltétlenül oroszlánra vadászni, jó a vadkacsa és a vaddisznó is.
    Persze nem olcsó mulatság, de ne téveszd össze a normál vadászatot a bérkilövéssel, avagy a vadászturizmussal.
    De nem kell nekem hinned és akármilyen mende-mondának sem, simán utánajárhatsz a dolgoknak itt a neten. Ha elmúltál már 17 éves, akár el is indulhatsz a vadászvizsga irányába, ami mostanság 10.000,- Ft.
  • Béla9248
    #487
    Oksa köszönöm a válaszokat!
  • bajgunar
    #486
    Tudod mennyi egy real vadászat???
    Egy somogy megyei vadász társaságba se lehet bejutni, a bejutás 1.5 millával kezdődik! Átlag! + vizsga + felszerelés, és már 2.5 millánál jársz!
    Aztán az éves díj is 300k-500k! Átlag!
    Van, nem is egy ismerősöm is, aki vadász arrafelé! Nem kis pénz megy el rá! Az éves engedélyeket is ugy veszik meg, hogy külföldieket visznek vadászni, és abból gyüjtik rá össze a pénzt!
    Nem egy olcsó multaság!
    A paintball igen faja játék, de háát ilyenkor, mikor kint -10 van, rohangáljan a terepen az akinek 2 annya van!
    Meg szép kis összegeket elvisz egy-egy napos match is!
    Aztán cserébe kék-zöld leszel!
    Míg a meleg szobába meg 2 sör mellett, elcigizgetve, vadászol a Virtuális erdőben!
    Igaz nem egészséges, mert nem mozogsz, meg a szemed is romlik.
    De az igazi állatot meg sajnálnám lelőni!
    Jó, mikor kinnt ülsz a lesen, vagy hajtóvadászaton vagy, azt az adrenalin bombát nem adja vissza. De ez nem arról szól!
    Bárcsak már kijönne a GAME !!!
  • MelWin
    #485
    Nem, de gyanítom, hogy figyelembe veszik a regisztráció idejét kód osztásnál.
  • Gando
    #484
    de akkor még nem osztogatták...
  • MelWin
    #483
    Biztos kapsz, csak kérdés, hogy mikor... Sokan vannak, akik csaknem 5 hónapja jelentkeztek (köztük én is).
  • Gando
    #482
    lehet...
  • Béla9248
    #481
    És akkor ez mit is jelent?
    Lehet hogy nem is kapok?
  • MelWin
    #480
    Szia!
    Amit kaptál, az csak egy sablon levél, ami visszaigazolja a regisztrációdat. Nem kapsz automatikusan kódot. Mivel a játék még béta státuszban van, ezért csak apránként engedik be a játékosokat.
  • Bucser
    #479
    Basszus pusztuljak meg, de én nem találok szarvast...

    Lekövetem kilométereken át. aztán hol találom magam?? a kisháznál... Szarvas meg sehol... én meg inkább bemegyek az egésznapos görnyedés után kávézni inkább egyet.

    Ellenben a játék maga csodaszép...
  • Béla9248
    #478
    Sziasztok!
    Volna 1 olyan problémám hogy kb. 2 hete regisztráltam az oldalukon rögtön jött a mail de viszont nem tudtam belépni vele mert kér vmi vip kódot v mit de azóta sem kaptam semmit!
  • MelWin
    #477
    Erre nagyjából nulla esély van. Ami biztos:
    1. Membershipet lehet vásárolni
    2. Cuccokat külön lehet vásárolni
    Az kérdéses, hogy sok MMO-hoz hasonlóan itt is játékpénzt vásárolsz-e, majd ebből veszed meg, amire szükséged van, vagy rögtön dollárban fizetsz, de igen jó esély van rá, hogy az előbbi bevált módszert fogják alkalmazni.
  • MelWin
    #476
    Haladunk :) Vajon eljutunk az "ugyan már gyerekek, én akkor már Don-kanyarban fagyoskodtam" kommentig? :)
  • garaib
    #475
    Sziasztok

    A legjobb az lenne a csak egyszer kellene érte fizetni, mondjuk 10e forintot, aztán az új fegyvereket, licenszeket, tárgyakat, meg a megszerzett tapasztalati pontok alapján kapnánk meg.

    Üdv,
  • zeoos
    #474
    Öcsisajt ... én már a második házasságomat nyomtam
  • MelWin
    #473
    Én meg akkor voltam 20 éves :)
  • Visitor
    #472
    és az én 5. szülinapom is ekkor volt
  • MelWin
    #471
    Lehet, hogy a nickje csak egy megemlékezés, 1995-ben lett vége a boszniai háborúnak :)(És egyben ekkor volt az 50. évfordulója a 2. VH befejezésének is)
  • Falcon87
    #470
    1995:
    Életkor: 18-25 között


    Bocsi, csak feltűnő
  • 1995
    #469
    Meg lehetne oldani úgy mint az SRO-ban: lenne lőszer játékpénzért, amit a lelőtt állatokért kapunk. Persze attól is függ az, hogy mennyi pénzt kapunk, hogy hol találjuk el az állatot:).
    Akkor vehetnénk lovat vagy más közlekedési eszközt megint csak játék pénzér.
    És a Licenszek maradnának igazi pénzért.
  • Falcon87
    #468
    Még az se lenne rossz, ha a lelőtt szarvasokért pénzt kapnánk :)
    Természetesen maradna a bankkártyás megoldás is, de ez adna egy kis plusz élvezetet a játéknak
    Mivel mmo-ként jelentették be, gondolom alap a multi. Arra lennék még kíváncsi, hogy a fegyverért kell majd fizetni, vagy lesz egy egyenlegünk, és azt tölthetjük fel. Tehát pl. 500Ft 5000$ a játékban, vagy valami ilyesmi.
  • Visitor
    #467
    6.
  • MelWin
    #466
    Csinálják meg amiket elvárok a játéktól, aztán szedhetik a pénzt... Addig ne nagyon :)
    1. Több fajta vad
    2. A teljes térkép, ne csak a kis sziget
    3. Trófeaterem, egyedi trófea mindegyik szarvasnál
    4. Több fajta íj, valósághű ballisztikával (Itt még fontosabb, mint a puskánál...)
    5. Multi, hogy ismerősökkel együtt vadászhassunk
    6. Rendszeres versenyek, ahol játékpénzt/cuccokat lehet nyerni
    7. Grafikai bugok javítása, grafikai részletességet pedig pakolják vissza, mert V5ben is levették...
  • Falcon87
    #465
    Nem is rossz ötletek. De sztem a lőszer maradhatna ingyen, mert ez így egy kicsit sok lenne :D de még úgy is fizetném, megéri.
  • MelWin
    #464
    Én a szarvast is visszaengedem... :)
    Egyébként a való életben erre találták ki a fényképezőgépet teleobjektívvel. Az airsoftra hevesen bólogatok, mint CA MP5 A2, valamint JG BAR10 gspec tulaj :)
  • zeoos
    #463
    Jó lenne ha a játék azt is díjjazná ha megcélzol egy állatot, de valamilyen humánus indíttatásból megkegyelmezel neki és nem lövöd szitává.
    Mint a pecában, amikor visszaengeded a halat.
  • Solt
    #462
    Muszáj... ha nincs vad, valamivel szórakozni kell! :D
  • Solt
    #461
    Sok húron pendülős! :D

    Megnyugodtam! Epekedve várom... ;)
  • zeoos
    #460
    Héééékás ... a több húros már hárfa

    Fizetőségre reagálva: "idióta külföldi baromállat ...(bla-bla-bla)... a baromarc elkezd lövöldözni mindenfele"
    A mai magyar helyzetet figyelve valószínű, hogy ennek a bizonyos külföldinek több pénze lesz szerteszét lövöldözhető lőszerre.
    Ha pedig túlzásba viszik a fizetősséget, akkor már érdemesebb valóban elmenni vadászni egy igazi erdőbe és élő állatra. De állatbarátoknak ott van a paintball, vagy az airsoft.
  • MelWin
    #459
    Jó meglátás. Ez főleg egy vadászreflex íjnál fontos, DH2005-ben a kissé sokra sikeredett ez az idő. Csigás íjnál még rendben, de egy reflex íjnál izomtibornak kéne lenned, hogy eddig kitartsd. Ráadásul a lövés is pontatlanabb ha túl sokáig tartod célra, mert a kezed kezd fáradni/remegni :)
  • Visitor
    #458
    Ha már íj, szórakoztató lenne, ha az egérgomb nyomva tartásával lehetne felajzani, és nem bírná végtelenségig tartani a vadász :)
  • MelWin
    #457
    Csigás íjnak ezen megnevezését még nem hallottam :D
    Egyébként nincs azzal baj, ha fizetős, csak ne legyen lehúzós... Cuccokat majd online store-ban vehetsz, ne aggódj, lesz rá mód. A fejlesztők megnyugtattak, hogy a vadászíjászoknak sem kell csalódniuk, lesznek íjak a játékban.