1776

Vadász MMO-t készítenek a Just Cause fejlesztői



FAQ - magyar oldal


  • revi73
    #1696
    Sziasztok, kérdésem a következő: fegyvereket mikor old fel?, mit kell gyűjtenem hozzá.
  • Terawatt
    #1695
    Én is gondoltam hogy előtte megnézem a virágboltit de oldalakon keresztül ment a sírás hogy nem megy és haxxolni kell, azt inkább megvettem tutiba.

    Win10-el tolom én is egyébként, steam felrakott mindent ami kell és simán megy.
  • Ludowik
    #1694
    Nekem a win764 bit nem akarja az igazságot, a c++ 2015 nem települ fel megáll a telepítés egy ponton. Még jó hogy nem vettem meg csak sanyiztam. Pattintok egy win10 szerintem ,mert nem bírom orvosolni a problémát.
  • Terawatt
    #1693
    Benne vagyok, köszi a tippeket :)

    Teamspeak vagy discordon lenne érdemes beszélni közben.
  • Árnyvadász
    #1692
    Igazság szerint ideálisan mindig nyakra célzok, mert ha csigolyát talál akkor egyből meghal az állat. Egy medvét aki felállva nézelődött csak nekem háttal állt, így egy lövéssel ki tudtam fektetni. Szarvasbikákat is ki lehet így, persze jó helyről kell lőni és viszonylag közelebbről. Nem szeretem mondjuk, mert etikusan szíven kéne lőni, de abból az esetek 95%-ban tüdő de rosszabb esetben olyan lövés lesz, ami nem ér létfontosságú szervet. Aztán jöhet a kilométeres hajsza az állat után. Ami viszont az esetek többségében, ha alig veszít vért fel is adom, mert úgy is elmenekül. Emiatt viszont marad a fej, gerinclövés, csak az meg gondolom a pontot is viszi lefelé.

    1200-1300 pont volt eddig a legtöbbet érő állatom. Egy jóféle szarvas, medve, de még akár róka is érhet ennyit. A legrosszabb meg olyan 600 körüli sima roe deer tehén. De azokat már nem szívesen szedem ki.

    Grafikai néha tényleg homályos, steam fórumon is panaszkodtam erre, szó szerint a blurry szót használták. De a látótáv szinte végtelen, a képeden is jól látszik. Némelyik hegy lábára is fel lehet mászni, a pálya elér időnként odáig. Majd fegyvert kéne vennem, mert ez az alap nagyobb állatokra elég gyenge. Régi Hunter-ben is sokkal erősebb fegyvert használtam és bizony azzal még 200 méter vagy felette is egy lövés volt egy komolyabb testű vad. Ez a .243 meg csúzli kb. :)

    Jó persze nem mindig, de jobb lenne egy erősebb akkor is. Jut eszembe egy fontos infó, ha nem tudtál róla (ha tudtad, akkor bocsi):

    A kisebb területeken, amik felosztják a nagy térképet, ha elmész minden outpost-hoz, akkor megkapod a ház ikonját a térképen, ahol lehet menteni, meg gyors utazni + vásárolni. Véletlenül rátalálni azért nem egyszerű, hiszen óriási a térkép, de az outpost-ok mind meg vannak jelölve és így minden körzetben lesz akkor házad ahol akármelyiknél tudsz kezdeni. Ez érvényes mind a két területre.

    Lehet hétvégén megpróbálhatnánk egy közös vadászatot. Majd írok, ha van már valami elképzelésem mikor is lenne pontosan jó. Mert láttam kérdezted korábban játszik e valaki. Én benne lennék.
  • Terawatt
    #1691
    Szerintem bőven volt helye mozogni, mert távol voltak egymástól a sziklák. Reshade-el lőttem pár képet, de csak ez lett emészthető:



    Egy kicsit a homályból vissza veszek és pöpec lesz ez. Mai este nem volt túl sok szerencsém. Igyekszem most már messziről lőni, mert pontot nem igazán kapok jókat hiába egy lövés temetésezek :) [A difficultyval van csak gond]

    Előző hozzászólásban a medve a lábam előtt épp ácsorgott és tarkón lőttem, csóri :D
  • Árnyvadász
    #1690
    Ez jó közel volt! Nem szorult be a sziklába? Én bölények keresésekor jártam úgy, hogy 3 is egymásba akadt és még két szikla közé is beszorultak. Legalább hasznát vettem az íjamnak, és egy kis ingyen lóvét is kaszáltam vele. Ma jött ki az 1.1 patch. Mindjárt megnézem, de állítólag a 21:9 képarányos HUD hibát megoldották (ezt nem írja a javítási napló) és egy csomó egyéb hibát kigyomláltak. Remélem, mert volt pár idegesítő hülyesége a játéknak. Ja kinézet az elég rendben van, bár azért távcsővel zoomolva, már kijönnek a gyengeségei és egyéb zavaró jelenségek is vannak, de amikor össze állnak az effektek, mint köd, sejtelmes napfény beszűrődés és egy viszonylag színes és jól belátható helyszín, akkor tényleg brutálisan néz ki.
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2017.02.23. 20:19:07
  • Terawatt
    #1689

  • Terawatt
    #1688
    Tegnap játszottam egy bő órát. Sikerült négy vadat is becserkészni. Ebből az egyik annyira jól sikerült, hogy nem hogy ő, de én alig vettem észre.

    A pillanat amikor észre vettem, keresd a hibát:


    A játék egyelőre nagyon tetszik - van benne bőven mit csinálni és kíváncsi leszek a többi felszerelésre is. Kinézetre elmebaj olyan szép, hangok tökéletesek.
  • Terawatt
    #1687
    Tolja valaki? :)
  • Árnyvadász
    #1686
    Igen itt legalább nyugodtan lehet felfedezni meg vadászni. A klasszikus változatban sokszor az is gond volt a versenyek alatt,hogy az USA-ban élők előnyt élveztek, mivel ha nem maradtál fent hajnalig, akkor ők tovább vadászhattak a trófeákért. Emiatt nem egyszer a dobogóról csúsztam le.

    Abba legalább 20 ezer forintnyi összeget költöttem el és egyáltalán nem volt meg mindenem, csak a legfontosabb dolgok, plusz erre még rájött az időszakos hosszabbítás, amivel biztosíthattam, hogy tudjak mindenre és minden területen vadászni. Itt ez nincs, bár az is igaz aki a versengést szerette, annak ez a verzió nem lesz jó. Remélem idővel azért itt is fejlődik ez a része a programnak, de egyelőre ami van az teljesen jó ebben a formában. Sajnos azért meg kell jegyeznem a játékbeli dolgok elég sokba kerülnek és lassan lesznek elérhetőek, de végül is ez biztosítja azt, hogy ne legyen túl hamar kijátszható.

    A két terület közt egyébként bármikor lehet váltani, így talán kevésbé egyhangú a játék. Bizonyos állattípusok pedig csak az egyiken vagy a másikon vannak. Még újítás, hogy ha füves területeken haladunk, akkor ösvényt alakítunk ki, ami jól látható, ahogy letiporjuk az aljnövényzetet, de ez igaz az állatokra is, illetve nemrég fedeztem fel, hogy vannak ivó területek is, ahol az állatok inni mennek. Ilyenre nem emlékszem az előző részből. Grafika pedig nagyságrendekkel szebb, mint a régi motorral hajtott The Hunter esetében.

    Az esti vadászat azért elég körülményes, mert csak egy fejlámpád van és azt talán az állatok nem figyelik annyira, de a belátható terület nagyon leszűkül. Persze hangulatos, de nem mondanám annyira jó dolognak. Igaz lőttem már éjszaka is ki egy szarvast, de én inkább maradok a nappali vadászat mellett. Az időpontot a kezdőházaknál lehet 250 kreditért cserébe változtatni. Az éjszaka elég hosszú, nem telik gyorsabban az idő. Már csak emiatt is frusztráló.
  • Ludowik
    #1685
    Köszi akkor ahogy gondoltam, mindenesetre az éjszakai időszak elég vonzó. Lő világig kint maradni. A klasszikusban a hihetetlen drágaságával öli meg magát. Ez az egyszer megveszem és jó van sokkal jobban tetszik, a dlc meg ha kijön eldöntöd hogy kell e vagy sem. A klasszikusban versenyekre nincs időm mindig, A küldikkel meg eljutottam oda ahol már különböző fegyvereket kéne megvenni. A tagság vásárlása meg olyan hogy eddig annyit fizettem,hogy az újat kétszer megvehetném. Tolok majd egy kis manit a steamra és megveszem az újat, a régi meg jó lesz úgy ahogy van. A mikrótranzakció ami nem is olyan mikró ugye letaglózó tud lenni.
  • Árnyvadász
    #1684
    Megvettem, kipróbáltam. A két játék (az új és a klasszikus The Hunter) merőben más koncepción alapul. Míg a Call of the Wild egy egyszeri fizetős játék addig a The Hunter egy mikrótranzakciós, előfizetéses rendszer. A klasszikus változatban versenyek, tornák vannak és különböző agancstípusú szarvasok (truRACS), addig az új verzióban ez nem szerepel.

    Itt van két hatalmas bejárható vadászterület, amin belül felfedezhetjük az állatokat, bármelyiket le is vadászhatjuk, nincs megkötés és megtalálhatjuk a fontosabb helyszíneket, mint kilátók, vadászlesek stb. A vadászleseket és minden egyéb mást, mint a fegyverek, hívók, ruhák és egyéb játékbeli pénzért cserébe vehetjük meg. Ezt pedig úgy tudjuk megszerezni, hogy vadászunk, szintet lépünk és minden apró fontosabb helyszínt megtalálunk ami a játék térképén van. A többjátékos mód itt is szerepel egyébként.

    Ami lényeges változás az elődjéhez képest:

    - Lehet éjszaka vadászni és felfedezni
    - Nincsenek licenszek, bármelyik területen, bármelyik állatra lehet lőni és szerintem még etikus találati rendszer sincsen, de ez nem biztos
    - A látványvilág fejlődött
    - Elég sok újítás került be *

    * Az állatoknak immáron van pihenőzónája, táplálkozó zónája és és új figyelmeztető hangjelzése is. A hangjelzések megvalósítása is más, mint a klasszikus változatban. A huntermate is más, most már inkább egy okos telefonhoz hasonít inkább, mint egy GPS szerkezethez és jobban kirajzolódik rajta a táj. Kevesebb funkcióval bír, pl. a hangjelzéseknél nincs beazonosítva, hogy honnan szólt az állat, ezt csak a képernyőn látjuk.

    *Az állatok mozgásában is lett egy újítás. Eddig volt a sétál, fut, de mostantól van az üget. A szél iránya pedig mindig látszik az alsó radarjelzőn, egy zöld sáv mutatja, így nem kell állandóan a terepet figyelni vagy spray-t használni hozzá.

    Az állatok viselkedése nem változott sokat. Szaglásuk, hallások és látásuk és érzékenységük aszerint, hogy mennyire ijedősek, félősek erősebb skálán mozog, tehát az értékesebb vadakat itt is nehezebb elejteni.

    Plusz tartalom pedig DLC formájában érkezik, azt is egyszer kell megvenni és többet nem kell fizetni.

    Az persze elképzelhető, hogy idővel a The Hunter tartalma szépen lassan átvándorol a Call of the Wild-ba és végül leváltja azt, de a tervek szerint ez egy önálló, különálló alkotás lesz, aminek a sorsáról majd a készítők döntenek. Hogy megéri e megvenni?

    Steam értékelések vegyesek. Őszintén szólva én sem ezt vártam, mert azt hittem ez a második rész vagyis a folytatása lesz az eddigi sorozatnak. A játék bár nem korai hozzáférésű és elég sokáig volt zárt béta elérése, bőven tartalmaz még hibákat, amiket az elkövetkezendő 1-2 hónapban mindenképpen javítani kell. Szóval nehéz egyértelműen azt mondani megéri. Nekem tetszik, de nem vagyok maradéktalanul elégedett. Mindenesetre azt mondom, ha valakit érdekel szedje le torrentről és nézze meg tetszik e neki.

    Gépigényben viszont pozitívan csalódtam, mert közel a maximális beállításokhoz 2560*1080 felbontásban egy GTX 970 elég neki. Rosszabbra számítottam, de egyenletesen szépen fut.

    Amin viszont meglepődtem, hogy a Steam statisztika szerint a top 100 éppen játszott játékba nincs benne a Call of the Wild. Ez azért elég furcsa. Tehát a multijában jószerivel ha vannak ezren lehet sokat mondok. Na remélem ez a kis leírás tartalmazott annyi infót, amit ha valakit érdekel a játék talán informálni tudtam. Kellemes vadászatot!
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2017.02.18. 12:26:32
  • Ludowik
    #1683
    Na kijött az új Hunter 30 euró a steamen.
  • Nesuten
    #1682
    gondolom ez az új fizikai vagy grafikus motor miatt van de csak gondolom
  • Ludowik
    #1681
    Új játék a láthatáron

    Ez a Hunter halála lesz szerintem
    http://store.steampowered.com/app/518790/
    Utoljára szerkesztette: Ludowik, 2016.11.29. 12:38:13
  • Rolo3
    #1680
    Sziasztok játszik multiba valaki hunterrel? Ha igen pm me plz.
  • Ludowik
    #1679
    Szegény játék haldoklik a magyar közössége pedig jó kis game.
  • Ludowik
    #1678
    Üdv Megtetszett a játék egyenlőre single próbálgatom. Ma délután elindítottam egy kis hajnali cserkelést majd kiléptem ,mikor indítanám újra a játékot kiírja hogy frissítés van zárjam be a launchert hogy a játék frissüljön. Oké bezárom, de sehol a frissítés még a steamen se.A versenyem így véget fog érni nem tudok játékot indítani mert mindig ezt az üzenetet kapom. Amúgy faja kis játék, a való életben is vadász volnék. Tetszenek a megoldásai a játéknak ,mondjuk ahhoz ,hogy a maximumot kihozzam belőle pöttyet drága. De jó magyar módra alapszinten elszórakozhat vele az ember . Kellemes kikapcsolódás, jobb mint némelyik wasd bal klikk .
    Game update required
    There is an update for theHunter available. You need to update theHunter on Steam before you can play. You need to close the launcher in order to update.
    Utoljára szerkesztette: Ludowik, 2016.03.16. 15:27:12
  • Forrest Tomee
    #1677
    Valakinek van kedve összejönni egy kis hajtóvadászatra, multiban?

    Gyakran vagyok online, lehet csatlakozni hozzám, arra figyeljetek, hogy nem magyar, hanem a francia zászlók között találtok meg.
    Utoljára szerkesztette: Forrest Tomee, 2015.02.13. 17:30:59
  • Procyon
    #1676
    Végtelenül örülök, hogy a theHunter támogatói oldalát meg hivatkoztad, ugyanis volna egy kis problémám az oldal üzemeltetőivel. Próbaképpen egy három hónapos "Wayfarer" előfizetést vásároltam, azaz, csak vásároltam volna, mert a Steam ugyan leemelte a 14.99 Eurot a számlámról, de a theHunter-ben már nem jelent meg az előfizetés. Mennek az e-mailek a Stem-nek akik mutogatnak a theHunterra, akiknek viszont hiába írok mert le se tojnak. Végülis nem ver földhöz az összeg, csak azért bosszantó, mert fizettem valamiért amit nem kaptam meg. Végső esetben az Európai Fogyasztói központba is írhatok, de nem az a cél, hogy megszívassam a fejlesztőket, hiszen a fogyasztóvédelmi szabályok szerint perkálniuk kéne a bírságot. Van valami ötlet amivel noszogatni lehetne a theHuntert? Számla e-mail dokumentáció meg van, csak semmire nem reagálnak.
  • N3suten
    #1675


    support forum a béka testelőknek
    a helyesirást pedig ,a böngésző kiegészitőjenek telepitése oldaj meg
    az idegen nyelv keverése a Magyarral pedig ostobaság ...



  • bajgunar
    #1674
    Poénból leszedtem, feltettem. Anno benne voltam a beta teszterek közt. Hát ez elb@szott egy fosom game lett. Nemcsak a grafika, a játszhatóság, az állatok, AI, a nyomok követése, a sebzés, fegyverek, stb. mind-mind.
    Totál sziven lövöm ~ 40m-ről és elszalad!!! ~2-3 vérnyom és onnantól NEM találok többet, körbejárok ~500m2-t és semmi!!! Egy kurv@ vér, nyom, semmi!
    ~5 állatból 1 lett meg, ami ott helybe össze is esett.
    A grafika rettentő fos! Amikor még beta fázisban volt, leesett az állam. Most? Mintha egy gagyi konzol, az a single fps nézet!? :O A fegyvet ahogy fogja, a távoli növényzet távcsővel, a fák, levelek. A fű, aljnövényzet szebb lett, de a többi :S :/
    Hát ezért egy büdös petákot nem fogok előfizetni.
    És törlöm újra. Elég volt ez a ~2 óra game. Elment tőle a kedvem.
    Sajnálom, mert áll-leejtősen indult, meg órákra lekötött a beta, de így, amilyen lett. Ez egy hulladék.
  • Califa
    #1673
    Sziasztok
    Olyan problémával szembesültem hogy:
    Rég óta játszom,és eddig ilyen nem volt.....El akarom inditani a vadászatot és a START gombos kis ablak nem jelenik meg.Mi a tehendőm ??? A játék megy de vadászni nem tudok !
  • gyigyi22
    #1672
    ja és ha lehet ingyenes fegyver hol találhato meg?
  • gyigyi22
    #1671
    sziasztok egy nagy segitség kellene nekem most tettem frel a játékot és amikor belépek a játékba nincsen fegyverem,de nem is fizettem még elö semmire ha rtudtok segitsetek nekem .ha nem fizetek elö akkor nincsen is fegyverem?mert a játékba nekem csak a pda-t mutassa
  • Forrest Tomee
    #1670
    Az oldalukon megtudod hosszabbítani a tagságot. Fenn a menüben a renew és azon belül Extend your membership.
  • hellaa
    #1669
    Sziasztok! Ne haragudjatok, ha most egy elég bugyuta kérdéssel fordulok felétek. :)
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy tavaly megvettem a The Hunter 2013-at amihez 6 hónapos licenc járt, azonban ez tegnap lejárt. Ugye ezt a kódot már többször nem tudom felhasználni? Most akkor a boltba újból meg kellene vegyem ezt a játékot, vagy az oldalon kellene vegyek licencet vegyek,hogy megint mindenre tudjak lőni? Csak mert én úgy voltam vele, hogy mikor lejár a határidő akkor kitörlődik a rendszerből is automatikusan. és újból fel udom használni, de nyilván ez hülyeség, mert 6 hónapra szólt.. :(
  • Pettersson
    #1668
    sziasztok!

    úgy érzem kicsit beleestem a játék keltette csapdába, szépen letöltöttem, előtte regisztráltam, majd amikor egy toronyba felmászva céloztam egy vadra és próbáltam lelőni, de jött a jelzés, hogy nincs hozzá "jogom", akkor kicsit megijedtem...

    viszont maga a környezet és a játék sokszínűsége tetszik, épp ezért úgy gondoltam, hogy egy ilyen három hónapos "hozzáférést" vásárolnék, szerintetek ez próba gyanánt (ennyi idő alatt, úgy is elválik, hogy tetszik-e a játék) megfelel, illetve ez mit rejtene magában? (arra gondolok, ami 15 dollárba kerül..)
  • refa
    #1667
    Sziasztok, kérnék egy kis segítséget letöltöttem és feltelepült a játék, de inditáskor elkezdi betölteni a játékot(bal alsó sarokban forog egy kis kör loading, de egy idő után kilép belőle és visszalép a Launcher felületre és ezt irja: Go hunting again by starting another expedition at thehunter.com, mi lehet a próbléma?
  • Nesuten
    #1666
    ww
  • Nesuten
    #1665
    ez már volt ???



  • Scottt
    #1664
    RF mapon az északnyugati táborhelytől kicsit délebbre valamelyik szigetre helyezve elérhető a 100-as népszerűség

    Hemmeldalon pedig az északabbi lodge és a grimulfs stent összekötő vonaltól kicsit északabbra lévő völgyben érdemes rakni,az is garantált 100-as népszerűség pár nap alatt.
  • Nesuten
    #1663
    ki kell rakni és várni kell egy pár napot ,majd áthelyezni ,ha nem jönnek a medvék és végül feltölteni
  • zoltanwelscher
    #1662
    itt a link: https://www.facebook.com/ThehunterHungary
  • zoltanwelscher
    #1661
    Szevasztok! Mindenkit szívesen látunk a facebookos oldalunkon! Minden nap napra kész, aktuális, és folyamatos kontakt van! Ha valakinek kell segítség látogassa meg és likeojja. Üdv. ZoltanWelscher
  • ricsa008
    #1660
    A medve csali hordót hogy kell használni tudja valaki?
  • ricsa008
    #1659
    1-2 mondaton besírtam ... :D pl hogy jön ide a májnkráft... : "ennek mi értelme" :D
    érdemes megnézni grat...
  • ricsa008
    #1658


    a tegnapi vadászat... a kolléga áldozata...



    és ami engem illet...
  • ricsa008
    #1657
    Nekem viszont nagyon bejön a multi.... igazad van csak ugy lehet megoldani ha összehangoltam mozogtok... de ez simán kivitelzhető. tegnap 2-3 órát mászkáltunk és olyanokat csináltunk ami messze több mint multi. Pl lesről 2 vadat löni egyszerre amit előtte 10 percet csalogattunk, vártunk... én mondom nagyon nagy jobb mint bármelyik cod vagy moh beszippantja azmbert... kb6 kor kezdtük és azt vettem észre hogy mindjárt este 10... erről ennyit élmény volt...