1776

Vadász MMO-t készítenek a Just Cause fejlesztői



FAQ - magyar oldal


  • Scottt
    #856
    Már az első HSZ-ek óta itt vagyok csak hát mivel nem tudtam érdemben hozzászólni csendben maradtam:D
    Háát igen:)
  • Solt
    #855


    Itt én voltam előbb... te követsz! :D Úgy látszik szeretünk minden olyat szimulálni amiben lőni kell! :D
  • Scottt
    #854
    Minden topickban egymásba futunk?! Most te követsz engem vagy ez a sors akarata?:D
  • zira
    #853
    nagyon köszönöm a részletes leírást! :)
    elgondolkodtam rajta hogy én is előfizessek
  • bélanéni #852
    Még egy apróság: 2-3 napon belül a számlakivonatodra (pl. netbank-on keresztül meg tudod nézni a számlatörténeten) megjelenik a 400Ft-os levonás. Itt a megjegyzésben kapsz egy 4 számjegyű azonosítót. Ezt majd meg kell adnod a PayPal fiókodban, miután arra kattintasz hogy aktiválod a bankkártyádat ("Confirm BankCard" vagy valami hasonló). Fontos, hogy még ezelőtt is tudsz vásárolni a PayPal-oddal!
  • bélanéni #851
    Szia zira, köszi, éppen az előbb találtam meg a választ a hivatalos fórumon is! Valóban az agancsra utal, oldalanként legalább 3 "point"-osnak kell lennie. Ez a kiállásokra, kanyarokra, tüskékre vonatkozik. A lényeg, minél nagyobb az agancs, annál nagyobb a valószínűsége, hogy megüti a mércét.

    Fizetés: végtelenül egyszerű a dolog. Bankkártyával és PayPal-al lehet fizetni. Én mindenképp a PayPal-t ajánlom (én is azzal rendeztem a cechet) a gyorsasága és biztonság miatt: amikor megnyomod, hogy fizetsz, visszakerülsz a Hunter fiókodhoz, és már fel is van upgrade-elve. PayPal regisztráció + megrendelés kb. összesen 10 percig tart.

    Ha esetleg nem tudod hogy működik a PayPal:

    - szükséged lesz 1db internetes fizetésre alklamas kártyára (nem muszály dombornyomott, pl. Visa Electra is megfelel meg még sok féle, de némelyik nem alkalmas erre)
    - elmész ide: www.paypal.com
    - regisztrálod magad (Sign up)
    - Personal / Get Started (ezzel a fiókkal csak vásárolni tudsz, de az jelen esetben elég; teljesen ingyenes a reg. + havi díj sincs!)
    - Adatokat kitöltöd
    - kapsz néhány emailt / aktiválod a fiókot / bejelentkezel
    - a jobb oldalon megjelenik egy olyan hogy "Add BankCard" vagy valami hasonló, erre kattintasz
    - megadod a kártyaszámod + biztonsági 4 számjegyű kódot amit a kártya hátulján találsz
    - levon a PayPal 400Ft-ot, amit majd jóváír a PayPal fiókodra pár napon belül
    - bejelentkezel a The Hunter honlapon
    - a fiókodban ide mész: My Account / Hunter Store (ez maga a "bolt")
    - kiválasztod a szimpatikus csomagot (első körben érdemes talán a 3 hónapost választani)
    - Add to Cart / Proceed to Checkout / adatok megadása / PayPal fizetési mód
    - miután rákattintasz a rendelés gombra, átirányít a böngésző a PayPal oldalra, itt jelentkezz be az adataiddal
    - Pay Now gomb
    - visszairányít a Hunter fiókodba, ami immár fel van upgrade-elve

    ui: Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem a honlapról és a fórumról is az jön le, hogy nagyon jól átgondolt, egyszerűen kezelhető minden. Ezt a játékot nem csapták össze, annyi biztos.
  • zira
    #850
    a 6 point kifejezés az agancsra utal (talán az elágazások száma)
    korábban már kérdeztem, de nem válaszolt senki:
    egész pontosan hogyan működik az előfizetés? hogyan kell előfizetni?
  • bélanéni #849
    A 2. küldetésben az a feladat, hogy lőni kell egy "Mule" bikát. A kérdésem, mit jelent az, hogy legalább "6point"-os legyen. Ez valami szakkifejezés lehet. Ez a súlyára vontakozik, vagy az életkorára, vagy esetleg másra? Leírásokban nem találtam.

    Ez a játék egyszerűen zseniális! (elő is fizettem egy 3 hónapos csomagot - ami most 4 hónapig hosszabbított ) Nagyon kíváncsi vagyok, milyen fejlesztések lesznek később, pl. hajtóvadászat (co-op játékmód) nagyon jó lenne.
  • Visitor
    #848
    "Hogyan készült?" videó a honlapon! Klassz :)
  • ricsa008
    #847
    2 óra alatt 4-5 szép szarvasbikát lehet találni nekem eddig 4 volt a legtöbb a lesenüléses módszerrel
  • bélanéni #846
    Ez a program ELKÉPESZTŐEN durva! Kb 2 órát játszottam eddig, teljesen magába szippantott. Eddig 1 golyót sem lőttem el, nagyon nehéz szarvasra találni úgy hogy ne iszkoljon el.

    A grafika nálam 101% :) , de a hangulat is a környékén van. Egyetlen tényező az ami még kérdéses, hogy mennyi ideig tud lekötni. Szerintem nem lesz gond, mert 1-1 küldetés teljesítése igazi keménydió, és eltart egy darabig.
  • bélanéni #845
    Akit érdekel, 1-2 info:

    A játékhoz a regisztráció ingyenes, de ezt az ingyenesen létrehozott fiókot további 2 típusra lehet upgrade-elni:

    - Membership
    - Warden

    Az ingyenes játékban csak 1-2 fegyver, illetve jelenleg 1 lelőhető állatfajta szerepel. A Membership tagság egy-két plusz dolgot nyújt, a Warden a legprofibb, ott gyakorlatilag minden aktuálisan elérhető dolgot megkapunk. Jelen pillanatban az "Evergreen Hunting Reserve" nevű vadászidény van megnyitva, azon belül is egy kb. 2km x 1km méretű szigetecske, függetlenül attól, milyen Account-al rendelkezünk!

    Ezt a kezdő területet, illetve minden mást is (állatfajok, multiplayer coop. lehetőség) később kibővítenek, a játék folyamatosan gazdagodik új területekkel, lehetőségekkel, mint minden más MMO játék.

    A kezdőterület viszonylag kis méretét az ellensúlyozza, hogy minden
    növény, minden négyzetméter jól kidolgozott, valóság közeli.

    Játékmenet:

    Magát a játékklienst regisztrálás után lehet letölteni, de előtte egy miniprogramot (EmoteLauncher) kell letöltenünk a fiókunk alatt. Ez a kis program végzi a kliens frissítését is. Magát a játékot a webes fiókunkból vezérelhetjük, ugyanitt vehetünk fel küldetéseket is, és innen is indíthatjuk a játékot.

    Fontos tárgy a játékban a "GPS", ami pl. az állatok nyomonkövetésében, és a lelőtt vadak bejelentésében van szerepe.

    Érdemes elolvasni a "Quick Start Guide"-ot, mert pl. leírja mit jelent a track, stb. kifejezés, amit értenünk kell, hogy teljesíthessük a küldetéseket.

    Billentyűzetkiosztás:

    W, A, S, D: mozgás
    E: futás / séta váltógomb

    Bal CTRL: leguggolás, lehasalás
    Bal Shift: felguggolás, felállás

    Bal egérgomb: célzás, lövés (célzás után), tárgy használata (ha kézbe vettünk valamit)
    Jobb egérgomb: puska levétele a vállról
    Space: célzás közben a lélegzet visszafolytása
    M: térkép
    1-2: fegyver 1-2
    3-4: tárgy 3-4

    Összefoglalva, elsőre nem egy "akciójáték" képe körvonalazódik, hanem egy komolyan gondolt szimuláció, ami a valósághoz minél közelebb akar kerülni. Dícséretes!
  • bélanéni #844
    Időközben a leírásokat elkezdtem tanulmányozni, így már kicsivel többet tudok. A játékot is telepítettem. Minden grafikai elemet maxra toltam, így még a lélegzetem is elakadt, tényleg nem hittem a szememnek. Ilyen szép látványt nem tudom, láttam-e már játékban.
    Ha a játékélmény is hasonlóan élethű lesz, akkor megemelem a kalapom!
  • Visitor
    #843
    ezekre a kérdésekre a válasz pár hsz-el arrébb ott is van. A VIP kód ideje lejárt, akkor kellett, amikor még nem volt nyílt a BÉTA. A játék még mindig béta fázisban van, de bárki számára elérhető. Idehaza és külföldön is nagyon dícsérik!
  • bélanéni #842
    Utolsó kérdés: mire jó a VIP kód és honnan lehet szerezni?
  • bélanéni #841
    Sziasztok, nagyon felkeltette az érdeklődésemet ez a játék.
    Elmesélné valaki, kb. mi a lényege, mennyire valóságközeli, stb...? Valóban teljesen ingyenes? Megjelent már a végleges változat vagy még béta van csak? Előre is köszi!
  • robi11
    #840
    szarvasmentes jó napot!
    szentem is jó ötlet a F.A.Q!
  • Solt
    #839
    Mindkettő jó ötlet...
  • Falcon87
    #838
    Egyébként valaki csinálhatna egy faqt.
  • Falcon87
    #837
    Merlint ajánlanám. Bár úgy tűnik, most eltűnt.
  • Solt
    #836
    Azért mindennek van határa... :D
  • Visitor
    #835
    Naa, ne durváskodjatok minnél több magyar játékos annál jobb :))
  • robi11
    #834
    hm?xD
  • Gando
    #833
    huzzámá! ne akard, hogy vigyenek :D
  • robi11
    #832
    majd én!!XD
  • Solt
    #831
    Na eljött az a pont, hogy kéne egy házigazda! #829-t lehetne törölni!!
  • robi11
    #830
    mi linkeld aszt megnézem!:D
  • robi11
    #829
    na kéremszépen ez a szarvas hulla gyalázás!!!!:P
  • Gando
    #828
    #826
  • robi11
    #827
    jó megvan minden csináltam is bőgettem aszt a hívogatót de nem jött semmi szerintem az én mappom szarvasmentes ;)xD
  • Solt
    #826
    Hagyd a szarba ezt a játékot, nem neked való! :D Ott a csé...
  • robi11
    #825
    nekem a 3-as az 1 jukacsos vami 1 henger.
  • Falcon87
    #824
    Nemigaz, ennyire lehetnél önálló! Hihetetlen... egyébként nekem hármas gomb.
  • robi11
    #823
    ok de a sípot hanyassal szedem elő?
  • Falcon87
    #822
    Szívlövésnél sem érez semmit... persze néha megesik hogy felugrik, szalad három métert, és úgy esik össze.

    @robi11: "ez valamilyen beta lehet" itt mindenkinek béta van. A teljes még nem jött ki. Mellesleg hatszor el lett mondva, ülj fel egy lesre, használd a csalisípot kb négyszer sorozatonként, aztán vedd kezedbe a huntermatet, és várj. Időnként még egy sorozat, és jönni fog. Vagy cserkelj. De ne szaladjgálj, mert ez nem deer hunter, a vadak elszaladnak előled, észre se veszed őket.
  • robi11
    #821
    fiúk segítsen már valaki a játékkal kapcsolatban mert nem tok semmit se csinálni ez valamilyen beta lehet lécci segítsetek már mert 1 szarvast se lelek meg nem tudok jó felszerelést összehozni.Ja meg honnan lehet letölteni nem a betat hanem a másikat amibe talán már találok 1 szarvast.
  • robi11
    #820
    ez komoly vagy csak viccelsz?:D
  • DaemoonHunter
    #819
    Nálam mostanában sorra aludnak el az állatok...127kg-os hím, kb 5 perce figyeltem ahogy közeledik, majd azt vettem észre hogy lefekszik és elalszik...túl szép volt ahhoz, hogy ne "ébresszem" fel.
    Tegnap egy nőstény a les előtt, azt otthagytam inkább.
  • Gando
    #818
    humánusnak humánus, csak nem éppen etikus és nem is szép látvány
  • Andyka19
    #817
    az humánus nem érez semmit