1776

Vadász MMO-t készítenek a Just Cause fejlesztői



FAQ - magyar oldal


  • MauroN
    #1216
    Alvóhelyek? Hol?
  • Árnyvadász
    #1215
    Köszi, akkor este felveszlek!

    A fácános segítséget is nagyon köszönöm. Eszembe nem jutott volna. Azt tudtam, hogy T a fütyülés, de én azt hittem az arra jó, hogy a közeli állat egy pillanatra megmerevedjen a hang hallatán és könnyebb akkor lelőni.

    Viszont így már értem miért nem számolja nekem el a fácánért járó pontokat a statisztikámban. Ugyanis én csak földön járkáló fácánt lőttem eddig.

    Akkor én is mondok valamit, hátha ez meg neked új, vagy még nem találkoztál vele:

    Láttam már alvó szarvast! Időnként lehet találni alvóhelyet, de az üres szokott lenni és egy kör jelzi. Nekem viszont volt szerencsém szarvassal együtt is meglátni. Nem lőttem le így, mert nem tartottam erkölcsösnek, inkább felébresztettem és hagytam elfutni.
  • Forrest Tomee
    #1214
    Tomeepapa, mint a logóm itt :)

    Medve nehéz, mert baromi érzékeny csak guggolva lehet megközelíteni vagy ha szerencséd van a folyóparton elkapni távoli lövéssel. Ijjal még nem tudtam medvét lőni.
    Pulyka az egyik kedvencem. Nagyon nehéz, iszonyatosan jó látása van 30 méternél közelebb esélytelen kerülni hozzá. Főleg csak hívással szoktam őket lőni. Sokan a sörétesre esküsznek, de pulykánál én szeretem az íjat vagy most már a nyílpuskát, mert kevesebb zajt csap.
    Azt tudtad, hogy ha fácán közelben vagy a T billentyű megnyomásával fütyülsz egyet és akkor felreppennek? Nekem vagy fél év kellett mire rájöttem. A legtöbb fácános verseny ugyanis csak a levegőben lelőtt fácánt veszi érvényesnek.
  • Árnyvadász
    #1213
    Ezt most találtam:

    Térképek

    (Nem néztem még igazán körül a fórumon. Csak ma kezdtem el.)

    Moose már engem is támadott meg. Egyszer úgy, hogy csak otthagytam a gépet (felálltam mellőle és 15 perc múlva tértem vissza) aztán mikor ülnék le folytatni, nem tudtam, mert nem volt kötszerem és pont ez a menü ugrott fel. Redfeather Falls-on voltam éppen.

    Medvét még nem sikerült lőnöm. Lett volna alkalom, de akkor pont nem az a fegyver volt nálam, amikor meg igen, mindig elfutottak . Pulyka után a medve még az igazi kihívás számomra. Igaz pulykából már egyet sikerült lelőni, de nagyon nem szeretek azok után koslatni. Ezerszer inkább akkor a fácán már. Azok élőhelye is sokkal szimpatikusabb.

    Ja tényleg. Meg tudod adni a neved, szeretnélek felvenni a baráti listában. Enyém a játékban: Medvebocs34. Ugyanis eddig még nincs listában senki. Így legalább Te már ott lennél .
  • Forrest Tomee
    #1212
    Haha az íjjal moosra elég mókás verseny. Van egy képem a galériában ahol 3 nyíl van moosban - fej, tüdő, gyomor a 3. terítette le végül. (egyébként nem szoktam fejre célozni, de az valami t2-es tank lehetett egyszerűen nem akarta feladni)
    Egyébként a moose érdekes állat, medve még sohasem 'ölt' meg, de 2 nőstény moose már igen

    Sátornak nagyon örülök, van pár kedvenc hely, ami olyan messze van és nem kell állandóan odakutyagolni + egyes versenyekhez vagy küldetésekhez is nagy segítség.
  • Árnyvadász
    #1211
    Ez a játék tényleg a türelemről szól. Lőni is csak arra érdemes, ami jobb, mint az előző trófea. Sokszor a megfigyelés, a távolság lopása is sok örömet okoz. Nagyon jó animációkat kaptak az állatok, elég élethűen mutatja be az életüket. A szerencse sokat számít persze itt is. Nagyon változó mivel találod szemben magad. Elég sokféle variáció létezik mondjuk csak a mule deer esetét nézve.

    Pár példa:

    -Egyetlen egy csatangol és az is egy kisméretű tehén (nőstény)
    -Párban két tehén
    -Akár 4 tehén egészen közel egymáshoz képest
    -Egy bika és pár nőstény viszonylag közel egymáshoz
    -Eddigi legdurvább nálam, mikor három bika jött egyszerre, teljesen azonos irányban és közel egymáshoz

    De megannyi változat lehetséges, az meg, hogy mennyire értékes, az már tényleg mázli kérdése. Kicsit olyan ez, mint a Diablo játék dobási esélye. Viszont pont emiatt is, mindig visszajársz, hogy hátha éppen most sikerül egy igazán értékes példányt kilőni.

    Mondjuk már az is egy élményszámba megy, amikor csak járkálsz ebben a gyönyörű környezetben.

    Én nemrég vettem sátrat, mert így legalább nem kell mindig az erdészházból indulni és ahová sokat kell gyalogolni, oda szépen felverem a sátrat, majd a következő vadászat alkalmával már egyből onnan indulok.

    Egy másik élményem is van. Tegnap előtti versenyen íjjal kellett meglőni egy moose-t. Az első találkozásomra rögtön egy 538 Kg-os példányt fogtam ki, de hiába lopakodtam egészen közel a lövés nem volt teljesen pontos, így az állat elszaladt és egy kilométer megtétele után a nyomát vesztettem. Egy ideig még azt is láttam merre megy, de később már szem elől tévesztettem és szépen követtem a nyomait, de egyszer csak az utolsó nyomnál hiába kerestem tovább, semmi nem történt.

    Aztán lőttem még kettőt, ezek már nem menekültek el, mert halálos lövést kaptak, de a pontszámom már messze nem volt olyan, mint amilyen az elsővel lehetett volna.

    MauroN: Persze az rendben van. Nem versenyre gondoltam, csak sima bóklászós kilövésre.
  • Kikinator30
    #1210
    ok, köszi, igen mule-t találtam eddig, nekem is az tetszik benne, hogy komoly cserkészést igényelnek a vadak föleg a szarvasok és a farkasok.
  • Forrest Tomee
    #1209
    4 fajta szarvas van a játékban:Elk, blacktail, whitetail és mule.(utolsó 3 kisebb termetű, mint az európai szarvas). Ingyenes játékosként csak a mule-t lőheted. Ezen kívűl van még prérifarkas(ha a coyote az) vaddisznó( nem az európai fajta), feketemedve és jávorszarvas.
    A szigetek is meghatározzák, hogy hol melyik van. Ha a házikóra a térképen induláskor rákattintasz kiírja mely vadak vannak azon a területen.
    Az hogy milyen magas pontú állatot tudsz lőni sok mindentől függ, milyen szerencséd van hogy az adott területre milyen vadakat rakott be a gép kezdéskor, mennyire vagy türelmes, a magasabb értékű szarvasok sokkal figyelmesebbek(beszaribbak) csak guggolva vagy fekve lehet megközelíteni őket. Keress nyomokat és kövesd őket. Mikor a huntermaten a karika ami, az állat valószínűsíthető közelségét jelzi, kisebb karika lesz azonnal guggolás és óvatosan kell menni. Mint lent írtam pár napja ez inkább türelemjáték, mint agyatlan lövöldözés
  • Kikinator30
    #1208
    áááá értöm, bár letöltöttem a netról is a klienst, de akkor törlöm a profilom és csinálok egy újjat, úgy hátha.

    szoval kicsik amiket löttem, bár hol lehet nagyobb vadat löni vagy van spéci helyük esetleg nem a szigeten hanem ahova csak elöfizetéssel mehetek?

    köszke
  • Forrest Tomee
    #1207
    agancs pontok itt egyszerűen átláthadod mi alapján kapja a pontot egy agancsos vad a játékban.
    A vaddisznónál a súlya és a jobb-bal agyar mérete határozza meg a pontot.
  • Forrest Tomee
    #1206
    Ahh szóval a warez verzió van meg... Szerintem jobban jársz, ha azt törlöd és letöltöd a rendes klienst és regelsz egy új normális felhasználót. Ekkor egy területen vadászhatsz egyfajta fegyerrel (.243as puska) de legalább minden más működni fog, lesz statisztikád és a kezdők illetve free játékosoknak elérhető versenyekre is benevezhetsz.
    Ha megtetszik a játék akkor meg rászánhatsz pár ezer forintot és lesz full játékod minden területtel és fegyverrel.
  • MauroN
    #1205
    Szarvasnál nem minden esetben a szarv számít. Van olyan verseny, ahol a súlyt nézik. És ott 100 kiló átlaggal labdába sem lehet rúgni.
  • Árnyvadász
    #1204
    A 11:00 kezdés a The Hunter 2012 (dobozos) változat warez verziójának egyik tulajdonsága. Illetve abban megvan minden fegyver, de ha állatot lősz le, akkor értelemszerűen nem kapsz érte pontot, mert a szerverrel nem kommunikál. No meg csak egyetlen területen lehet vele játszani a Logger's Point az.

    Nekem nagyon tetszik ez a játék és emiatt megvettem inkább. Sokkal jobb így játszani vele, vagyis inkább azt mondom, így van értelme.

    100 kg szarvas nem rossz, de ott nem a súly, hanem a szarv számít. Vaddisznónál pedig a 190 is nagyjából egy átlagos példány, de itt meg a súlyon kívül még számít az agyar hossza (jobb, bal egyaránt) és az átmérője is.

  • MauroN
    #1203
    vaddisznót? megvetted rá az engedélyt?
    egyébként nem jó eredmények. átlagosak.
  • Kikinator30
    #1202
    igen rögzítem a tetemet, kis szomorkás zene alatt... és az oldalról indulok... beállítottam 3 küldetést is azok is aktívak.

    még ha a tréninget is próbálom akkor is ugyanoda rak be ugyanúgy de. 11.00-re, :(

    ui: mindegy tegnap lőttem egy 100 kg hím szarvast, meg egy 190 kg vaddisznót. ez milyen eredmény?
  • romero1
    #1201
    a huntermate-tel rögzíted a tetemet ?
  • Forrest Tomee
    #1200
    Hmm elég fura. A thehunter.com-on logolsz be és onnan indítod a játékot?
  • Kikinator30
    #1199
    Hello,
    igen tudok játszani az interneten keresztül, az a furcsa, hogy bármilyen fegyvert használhatok, 9.00-kor kéne kezdenem, de mégis 11.00-kor kezdek, azt lövök le amit csak akarok semmilyen statisztika nem készül, a profilom megvan meg minden, de mégis mintha nem is léteznék mint vmi kisértet :), tetszik a játék ezé b@ssza a csőröm a dolog

    köszi
  • MauroN
    #1198
  • Forrest Tomee
    #1197
    Lehet vele játszani előfizetés nélkül is, de akkor egy területre és egy fegyverre vagy korlátozva.(talán állatból is csak a mule deer-t lőheted)
    Egy 3 hónapos előfizetés 10 euro, ami valljuk meg semmi egy Warcraft, AION, stb-hez képest ahol 1 hónap kerül 13 euróba. Itt a 3 hónapos csomaggal az összes területet megkapod, 3-4 fegyvert és ingyen lőszert állandóan. A fejlesztő kis csapat elég aktív a fórumközösség pedig nagyon segítőkész(persze angolul).
    Minden héten vannak versenyek az összes állatot érintő, különféle fegyverekkel.
    Aki szereti az ilyen játékokat azoknak nagyon jó szórakozás, magas graf. beállításokkal nagyon szép, jelenleg nincs a piacon másik ilyen kaliberű vadászjáték. Egyetlen hibája, hogy valóban időigényes, nem egy CoD ahol beugrom lövöldözni 20 percet kicsit.
  • MauroN
    #1196
    Mindent a hivatalos weboldalon kell csinálni. Ott állítod be a küldetést, és ott választod ki, hogy honnan indulj.
  • Kikinator30
    #1195
    Hello,

    nem rég töltöttem le a játékot, sikerült az internetről letölteni meg bereggelni, el is indul a játék, de mindig ugyanarról a helyről, mintha fel sem ismerné a karakterem, választottam 1 küldetést, azt, hogy tudom elinditani? Érdemes ezzel a játékkal játszani előfizetés nélkül?

    előre is köszönöm
  • atika223
    #1194
    Én is vagyok versenyen 4 nagy bakot láttam 1-et nem találtam el 1-et sebeztem de nem lett meg és 2 meglett. 34. vagyok a bakkal.
  • perlaki86
    #1193
    A hivatalos oldalon versenyekre lehet nevezni ingyen és ott az 1-3 kap pénzt amin cuccokat lehet venni! Most is beneveztem 40-ik vagyok mert 2 nap alatt 1 bak jött! Nem is látok többet
  • atika223
    #1192
    Ez de sajnos nem nagyon ér semmit :S Mert egy sziget van, én 2 napja szedtem le ami azon a szigeten van abból már mindből lőttem nagyon nagyot is.
  • perlaki86
    #1191
    Csá! Regisztráltam a www.thehunter.com on! Lőttem már 15 mule deer buck ot kb 8 nap alatt ( fényképek is vannak ) Most meg kb 1 hete csak sutákat látok bakot egyet sem! mitől lehet ez???
  • HunGe
    #1190
    Ahhaaa!:)

    Köszönöm szépen!!
  • MauroN
    #1189
    Azt, hogy a levadászott hím szarvasnak legalább 6 pontosnak kell lennie.
  • HunGe
    #1188
    Sziasztok!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni!
    A Mule Deer Missions-t csinálom és a harmadiknál el vagyok akadva. Mit jelent a "6 typical points"?

    Előre is köszönöm!
  • Rayden02
    #1187
    Én is,sajnos ez van!
  • TS zsadnok
    #1186
    Köszi!
    Vettem 1000 em-t. Vettem rajta puskát meg lőszert, de akkor úgy látom be kell osztani a lőszert, mert akkor vehetek újra.
  • garaib
    #1185
    Csak pénzért veheted.
  • TS zsadnok
    #1184
    Sziasztok! Új még nekem a játék azért kérdezek: Ezt az em pénzt,csak venni lehet tényleges pénzért vagy vadászattal is lehet keresni?
  • luni
    #1183
    Köszi a választ! Kiadták a "full" játékot mindenestül, erre nem lehet átmenni sehova? beszarás.. :) Azt hittem, most már nincs több akadály..
  • joceruza
    #1182
    Van megoldás:
    "How to configure graphics:
    1)Apply your settings on Settings.exe
    2) Go to - C:\Users\[Username]\AppData\Roaming (Win 7) and rename "TheHunterSettings_local" into
    "TheHunterSettings_live". "
    Nálam (XP) nincs "roaming" mappa, simán az "appdata"-ban volt. Tényleg működik! Eszméletlen szép.
  • joceruza
    #1181
    Nem tudsz másik helyszínre átmenni. Ha annyira át akarsz menni,töltsd le és fizess elő a játékra.....
  • lorci
    #1180
    Lehet már 1oox volt ez a kérdés de az volna a problémám, hogy beálitom a grafikát a Settings-be és rányomom Start game és csak alap grafikával indul.Akár mit álitok ugyan azzal a fos grafikával indúl.
    Valaki
  • luni
    #1179
    Üdv! Valaki megmondaná, hogy tudnék váltani a szigetek között? Sehol nem találok olyan opciót, a kezdésnél pedig mindig az egyik pályáról indít. Előre is köszi!
  • joceruza
    #1178
    Baromi nagy ez a game de kicsit zavar hogy nem lehet napszakot váltani.....
  • ricsa008
    #1177
    Igen ez