13
  • Tetsuo
    #13
    Naja. Es vki kiszamolhatna, h a politikusok evi hany milliard kart okoznak.. biztos tobbet mint a nyomtatok.
  • Vogel
    #12
    Tervező cégnél vagyok, plottert használok, meg mindenféle nyomtatót, vagy 4et. Hát papír pazarlás az van. Ami pénz, nem is beszélve a környezetről, de nem ez a téma. Olyan mértékű pazarlás van hogy heti 20-30 Kiló papírfölösleg összejön 1 nyomtatóra! Hiába szólunk hogy a kedves emberek állítsák már be jól a rajzokat. Többször volt példa hogy kinyomtam 3ezer A4est de változtatás volt és kuka az egész. Igaz, egyik kollegám gyermekének az osztálya első lett a papírgyűjtésben :)
  • JTBM
    #11
    A nyomtatók nem kárt okoznak és főleg nem ennyit, hanem költséget jelentenek...

    Egy nyomtató akkor okoz kárt, ha pl. kiesik a 10.-ről és ráesik egy kocsira. ;-)))

    Lehet arról vitatkozni, hogy szükséges-e a papír, de szvsz. többek közt a papírnak is köszönhetjük a civilizációt.

    Szerintem a bulvár sajtó több papírt használ el, mint a vállalatok, miközben a megtermelt érték zérus...
  • roliika
    #10
    Mert ha ki van nyomtatva akkor miben változik a történet?
  • zoli47
    #9
    Mert mijjafaxnak valami olyat kinyomtatni ami úgyis digitálisan van tárolva és TFT-n meg lehet nézni/szerkeszteni
    Pl. lakás adásvételi, had szerkesztgesse csak a lakásmaffia ahogy akarja. ^^
  • roliika
    #8
    Hmmm...tehát ha fénymásolok fekete-fehér 10 000Ft-ost és a jegybank elnökével mindegyiket aláiratom akkor fizethetek vele?
  • roliika
    #7
    Mondok egy példát épp a minap történt velem.

    Egy intézmény kiadott nekem egy EREDETI dokumentumot. Egy másik intézménynek ez így nem felel meg, csak úgy, ha lemásolom az EREDETIT, majd az azt kiállító intézmény vezetőjével aláiratom. Tehát az eredeti másolata az faxa, de az eredeti az nem.

    Mi ez ha nem az emberi hülyeség mintapéldája? Ja és csak hab a tortán hogy a két intézmény 270km-re van egymástól.
  • The Nanny
    #6
    Dehogy! Az túl egyszerű és már modern. Véssük inkább kőbe!
  • roliika
    #5
    Decentralizált szerverek és konzol szerű kicsi hordozható számítógép volna a megoldás..szerintem. Mert mijjafaxnak valami olyat kinyomtatni ami úgyis digitálisan van tárolva és TFT-n meg lehet nézni/szerkeszteni...a CTR monitorok korában érthető volt az iszonyat mennyiségű papír hiszen nem sok ember cipelte volna szívesen a 40 kilós monitort magával...ma ez pár grammra csökkent...ha valami nincs digitálisan tárolva és úgy terjesztve, az szerintem szimplán idiotizmus kérdése.
  • Glutamin
    #4
    Nálunk elég jól van megolda adolog. Nyomtató kinn a folyosón. Így sokan lusták fölöslegesen minden szart kinyomtatni. Persze van akinek ez egyáltalán nem akadály mert otthon vegyes tüzeléssel fűt.
  • Camouflage
    #3
    Ha tudnad mennyi haszontalan dolgot kepesek emberek kinyomtatni. KOztes megoldast kellene talalni. Es most nem a nyomtatok kornyezetbarat beallitasaira gondolok, mert az annyit er, mint halottnak a beontes.
  • roliika
    #2
    Írjunk mindent kézzel pala táblára!
  • Szefmester
    #1
    csodálkoznak?? csak a profit számít nekik