48
  • BlackRose
    #8
    És akkor hirtelen felébredtél... ha valamit megtanúltam az életben akkor az a következő: Minnél könnyebben szerzel valamit (pénzt) annál könnyebben pazarolod el, és ha még viszonylag nagy mennyiség összejön akkor ez még jobban érvényes mert egyszerűen nem vagy képes hatékonyan használni a nagy összeget, és nem is törődsz sokat vele mert ha elmegy úgy is lessz másik... hiszen könnyen folyik be a következő dollárhalom.

    Ami a tengert illeti, nem lehetetlen megcsinálni hiszen vannak a tengeren levő konstrukciók amelyek jól bírják a megterhelést egyáltalán nem kérdés, csak valahogy az áruk és karbantartási költségeik többszörössen felülmúlnak mindent amit a szárazföldön el tudsz képzelni, és pl. egy Tier 4 datacenternek elég magas szabványokat kell betartania ami szárazföldön a világ legfejlettebb régióiban is marha drága.

    Mindenesetre nem akarok okoskodni, majd az idő megmutatja mi lesz és mi nem lesz. :)
  • torcipepe
    #7
    a képekből ítélve ezek nem kis szerkezetek, tehát kiátlagolják a tenger hullámzását. egy HDD-t azért elég keményen kell rázni, hogy tönkremenjen, de meg kell kérdezni valaki olyat, aki napi rendszerességgel utaztatja a vinyóját.
  • feri6666
    #6
    Majd tesznek bele SSD-t. Most úgyis az a menő.
  • Mardel
    #5
    Kérdés, hogy a merevlemez mennyire bírja majd a hullámok miatti rázkódást.
  • floatr
    #4
    Áááááá, szerintem fogalmuk sincsen milyen a tenger :) végülis csak temérdek pénzről van szó,nem szokták százszor is átgondolni, mibe ölik bele, a gugli nem olyan...

    Egyébként lassan ott tartunk h a gugli hamarabb küld embert/tárhelyet a marsra, mint bárki más.
  • BlackRose
    #3
    Különben a mobil datacenter már valóság... Sun BlackBox... http://www.sun.com/products/sunmd/s20/index.jsp amely elhelyezhető hajón is és szárazföldön is...
  • BlackRose
    #2
    Egy átlagos datacenter m2 (négyzetméterenként) kb. 1000Kg tömeg hardver és kb. 1.5KW energiafogyasztás... érdekes lenne léghajóban elhelyezni, szélviharokról most nem is beszélnék. :) És szerintem ha megkérdeznének néhány tengerészt, ezt a megoldást is komolyan átgondolnák. A tenger nagyon mostoha tud és szokott lenni, nem tudom mennyire lehetséges megbízható rendszert építeni rajta.
  • WiZe
    #1
    Menőbb lenne inkább léghajó. Azt szárazföld belsejébe is bevethetnék.