55
  • mrzed001
    #55
    A német toleráns nép ... kár hogy nem találom a fekveröhög gif-em :)))
    Hát igen, 50 éve is az volt, mostanság is csak hetente-havonta gyújtogatnak fel törökök lakta házakat, te meg ugyebár egy Ungarische zigeuner vagy (osztrákoknak meg fehér rabszolga ... szóval tolerancia)
    Ennél csak akkor röhögtem jobbat, amikor egy franciska ürge magyarázott a tévében fröcsögő szájjal, hogy a magyarokkal az a nagy baj, hogy nacionalisták ... kész röhej, amikor franciában (bár értenek kiválóan angolul) nem hajlandóak kiszolgálni, ha nem franciául kéred. De tudod, mi a nacionalisták [fekveröhög] eszemfaszommegálll :DDD
    Az a piszok nagy igazság, hogy európa legtoleránsabb népe a magyar, szépen beengedett és beintegrált magába mindenféle népeket, és ezzel valóban gazdagabb lett kulturálisan és genetikailag (nem volt kényszerített elmagyarítás, mint pl ahogy a románok, jogók, szlovákok elmagyartalanítottak).
    Viszont vannak népek akik csak idejöttek, és nem hajlandóak beintegrálódni, és ellenünk a házigazdáik ellen harcolnak.
    Túl toleránsak vagyunk, nem lett volna trianon sem, ha mi is kényszerítettük volna pl a nyelvük eldobására a cseh nyelvűeket a magyar királyságban. És most ugyanez kezd megismétlődni a másik két új betelepült néppel, csakhogy ezeknek nem elég Mo egy része, a teljeset akarják.

    Most megint idézhetném Petőfit, gondolom tudod melyik 2 sorra gondolok...
  • Vorpal
    #54
    Azt még hozzátenném , egy okos rendszer le sem szarja, hogy te minek érzed magad, csakis az értékeid amik számítanak.

    Mert ha te magyar vagy Magyarországon akkor mi van? zsirhülye is lehetsz egy ugandai mellett.
    Emellett lehet, hogy az ugandai még a nemzeti értékeid is jobban szereti mint te magad.
  • Vorpal
    #53
    Meglepődnél felettébb ha a németek nem küldenének el úgy ahogy te tennéd velük?
    Esetleg ha nem háborodnának fel - egy világ dőlne össze benned?
    Vagy azt mondanád de jó Németnek lenni - milyen toleráns egy nép.

    Nézd nyilván divatból senki nem érzi magát németnek - de ha te annak érzed magad akkor német vagy igen.

    És nem - semmilyen kötelezettséggel senkinek nem tartozol a nemzetségeddel kapcsolatban - csakis magadnak.
    Ha azt gondolod - akkor bedarált a rendszer, a don kanyarban majd pityeregnek az unokáid temeg kurva nagy hős leszel.

    Elcsatolt területen született magyar vagyok - és abszurdnak tartom amit mondasz,
    ezt a siros dolgot hagyni kéne - túl sok volt a pókember.
    A város ahol születtem felvidék legnagyobb zsidó városa volt,
    ugye sir nincs egy sem mert olyan ügyesen kipucolták.
    De tudnának mutogatni bizony akik ott voltak - lám az élet dolgai milyen
    viccesek - sajnos ez a baj a radikalizmussal, hogy egyoldalú.

    A szlovakizált magyarokat csakis a magyarok utálják senki más,
    ma ez igy néz ki: ha másképp gondolkodó vagy ma a magyarok utálnak,
    ahogy irod akkor takarodsz a magyaroktól és akkor a magyarok utálnak majd.

    A magyarok a magyarokat utálják a legjobban meg a létet meg ami repül...



  • mrzed001
    #52
    Én most németnek érzem magam, mert most németnek lenni "menő" ... akkor én már német is vagyok?

    Vajon mit szólnának ehhez a TÉNYLEG németek, akiknek már az ükükükapja is ott élt, művelte a földet, vagy halt meg a német honért ?!?
    Felháborodnának! Én is ezt teszem.

    Egy nép tagjának lenni nem csak lehetőség, hanem felelősség és kötelezettség is.
    Attól, hogy én mától németnek vallom magam, még nem tettem le SEMMIT Németország érdekében, semmiféle felelősséget nem vállalok, és semmiféle kötelezettségem sincs a németek iránt.
    Mit is szoktak mondani az elcsatolt területeken élő magyarok: aki meg tudja mutatni itt a nagyapjának a sírját, az maradhat, a többi kotródjon.

    Majd ha sok generáción át egy népet szolgál, egy nép érdekében dolgozik egy család (a nép értékrendje és életstílusa szerint), akkor ÉS CSAKIS AKKOR lehet elmondani róla, hogy integrálódott, és már ahhoz a néphez tartozik.

    Addig csak egy kívülálló, illetve egyes népeknél még utána is. Zsidóknál: goj, japánoknál:gaijin, cigányoknál:gádzso ... bizony, ezek mind kirekesztő, lenéző, rasszista szavak ... érdekes mód a magyar nyelvben nem találsz ilyen kirekesztő szót a külföldiekre (ráadásul ezek a beintegrálódottakra IS használt szavak !!!!)
  • Vorpal
    #51
    a cikket elolvasom thx
  • Vorpal
    #50
    Hát kicsit hülye dolog volna - ha mások mondanák meg ki a Magyar.
    Magyar az aki magyarnak érzi és vallja magát és itt a pont.

    Ciki dolog volna az, ha valaki azt mondja - ja kérem és magyar vagyok,
    erre jönne a bemondó és akkor azt mondaná - nem, nemvagy magyar mert szaros
    a gatyád és úgy viselkedsz mint a hülye.
    És ekkor ez a Magyarországon élő és magyarul beszélő ember elszomorodna
    és akkor megkérdezné - akkor ki vagyok? És erre te mit válaszolnál?
    Erről ennyit.

    Van aki tud németül van aki angolul van akinek meg szaros a gatyája
    de mindegyik magyar - mert kérem egy nemzetet nem csak a jóravaló
    emberek alkotják ám - ha igy lenne, mindenkit bele lehetne dobni
    a dunába Dr. titulus alatt.

    Csak egy példa - a mai kor Rózsa Sándorai a székház ostrománál,
    azok olyan magyarok voltak, akik 12 leirom betüvel : tizenkettő
    pontot nem tudtak megfogalmazni 30an - magyarul beszélnek,
    vajon akkor ők svábok? vagy rosszabb? mert hát üvöltöttek és hülyék
    is voltak - volt aki póló nélkül rohangálva üvöltözött
    - csoportosan elkövetett agyi leépülés közepette.

    El kéne venni tőlük az útlevelet?
  • mrzed001
    #49
    "magyar történelem még mai napig is HONFOGLALÁSNAK"
    Igen, úgy kb a nyelvújítás óta, előtte HAZATÉRÉS !!!!
    Ez egy igen csúnya csele volt az osztrákoknak, akik úgy döntöttek, hogy a magyarságot csak úgy törhetik meg, ha eltörlik a történelmét, megszüntetik a magyarságtudatát és erre való büszkeségét.
    Lehet olvasgatni

    Mitől magyar a magyar?
    Talán mert magyar értékrendek szerint él (igen, aki INTEGRÁLÓDIK !!!)
    Aki idejön és csadorba jár, vagy mosatlan szaros nadrágba járatja a gyereket, az nem magyar, akik farkasfalka módjára fosztogatnak, azok sem magyarok, akik lenézik a magyart (másodrangú állampolgárnak veszik, azzá teszik), na azok ugyebár egyértelműen nem magyarok.
    Én is beszélek angolul, mégsem vagyok angol ugyebár, németül is, úgy is nézek ki, mégse vagyok német sem ugyebár ...
  • Vorpal
    #48
    Vicces, hogy ezt mondod, mert a magyar történelem még mai napig is "HONFOGLALÁSNAK" nevezi etnogenezisét tehát az "önkényes lakásfoglalásnak vagy minek" megnevezés nagyon is pontos.

    Idejöttek a Magyarok majd kicsit maradtak is - mint a hajléktalanok az önkormányzati házakban - érthető egy kicsit orrolnak a szlávok akik nagy békességben éltek a kárpát medencében - az egyetlen dolguk a birkapásztorkodás volt.Megjegyzem gyönyörű szép kultúrájuk van - ha az ember körbenéz a hegyek körül.

    Az igazi magyargyülölet az amikor valaki azt írja be a fórumba:
    "menjetek vissza Izraelbe vagy jueszéj országba" vagy, hogy: "lehet menni szlovákiába" - mert ugye a zsidó nem magyar ember, a cigány nem magyar ember, akinek nemjó a helyesírása szarember és mindenki aki kevésbé magyar takarodjon innen a picskába.
    Hát barátom - ez egy ilyen szép ország és minden nemzet diverzitásából tud igazán erőt meríteni, ahogy a magyarság eddig is merített a mágikus utazásai során a környező régiótól.
  • mrzed001
    #47
    Én már meg sem merek szólalni, akkora itt a magyargyűlölet (hungarofóbia) ... egy magyar fórumon.
    UNDORÍTÓ

    Még a szlovákoktól megértem, hiszen ők lényegében nem léteznek (idézve cseheket: a nyelvet tőlünk, a földet tőletek lopták)

    Mellesleg igen, lopás. Ha kölcsönadom valakinek a lakásom, majd pár év múlva kijelenti, hogy az márpediglen az övé, és az övé is volt mindig is ... nos ez ugyebár büntetőjogilag is lopásnak (önkényes lakásfoglalásnak vagy minek) minősül
    Ezt még a hungarofóbok is kénytelenek elismerni. Mellesleg ha nem tetszik itt, megmondta a nagy vezír ... lehet menni szlovákiába
  • Vorpal
    #46
    "Öreg, nem kell más nekünk, hogy te meg a fajtád hagyjátok itt az országot, és menjetek vissza Izraelbe vagy jueszéj országba." - erre jön az, hogy "Mé, te zsidónak érzed magad? " - ésatöbbi - barátom 10 ből 8 paragrafust kiforgattál - rohadtjó egy zsebforradalmár vagy.
    Tele van az ország ilyen passzív-agresszív okoskodóval az a problémája.

    Naés ha a pénzed kicsorog németországba? akkor mivan - azt gondolod, hogy addig szipolyoznak amig meg nem döglesz? - ha hülye vagy megdöglesz a szipoly nélkül is - plusz ha hülye vagy szipolyoznak téged a magyarok is.

    Te hajlandó volnál minden külföldi magyar érdekeltséget visszaadni - azért, hogy a magyar cégeket visszakapd? - te lehet - de mi nem - túl jól fialnak.
    Kőmüvesmunka meg magyartól is akad mindig - mehecc a CBAba ládáthordani.

    Mo. demokrácia van - szabad választásokkal - egyszer egyiket válasszák máskor a másikat - néha ez igy sikerül, de nehogymá meghaljál azért ami ittvan - lazulj el szivjál el egy cigit - egy kicsit leveheted a bakancsot is.

    Te is jártál már USAban gondolom - azért mutogatsz ujjal rájuk - hát tudod jól, hogy bárcsak olyan adósságban és olyan életszinvonalon élnék ami ott van és abban a tudatban kellett volna eltöltenem a fiatalságom, hogy nem döglök éhen, ha valami szarságot követ el valaki.

    Összefogás felvirágzás - kéépzeld én hiszek benne - te meg vissza lakótelepekre, aztán itt jól elbeszélgetünk de odakinn ha hülye leszel én is szipolyozlak, és mindez a gyurcsány hibája, mert nem nyomta a kezedbe a könyvet.
  • tyuklepes
    #45
    Namost, de egészen konkrétan: attól, hogy Te ilyen kristálytisztán látod a dolgokat, mert mondjuk, ekkora HVG-búvár vagy, én meg csak egy ostoba tróger, Neked ez jó? Tehát ettől teljesnek érzed magad, hogy itt hömbölögsz, meg bálványaidhoz hasonlóan két kézzel tudsz mutogatni? Ettől teljes az életed?

    Menj inkább kirándulni, vagy moziba, jobban kikapcsol;)
  • Franky25
    #44
    Öreg neked komoly szövegértelmezési próblémáid vannak olvas el mit írtam le, nem szajkózom a retekklubon hallotakat, mert nem nézem. Főleg komcsikat...
    De látom Orsos izé Orbán Viktor nagyon szereted...
    Egyik se jobb a másiknál, ki kire ígér nagyobbat...te meg el is hiszed neki. Én nem voltam szavazni, mert én magyar vagyok, és az én érdekeimet sem zsidó(MSZP, SZDSZ), sem cigány(FIDESZ) nem tud képviselni...
    Ha ismernéd a cion bölcseinek könyvét, mert akarnál tudni valamit az ellenségről akkor tudnád hogy működik ez...
    Van az igazság, van egy oldal MSZP, aztán másik oldal FIDESZ, és van negyedik oldal Kuruc info. A lényeg a megtévesztés, hogy ne tud, ki melyik oldalon van, és a passzív viselkedés kiváltása az emberekből, hogy a végén le se szarják, hogy elveszik az országukat.
  • Komolytalan
    #43
    Hát igen, ha a tényeket nem tudjuk cáfolni, kezdjünk el kommunikálni. Magyarázzuk meg hogy lehunyott szemű, nyírásra váró birkának lenni magasrendű életforma, és követendő példa. Hát persze, nem lehet itt semmit se megváltozatni, aki meg mégis próbálkozik több-kevesebb sikerrel, az hőbörgő elmebeteg. Azért nem kell köszönetet mondanod ha 1-1 bűnöző a rács mögé kerül, lásd pl Veres János pénzembere, akit még a diliházból és előkapartak rámenős náci firkászok. Meg annak se kell kezet csókolnod, aki feljelentette Kolompár Orbánt, mivel elsikkasztotta a rá bízott közpénzt. De te csak dolgozzál meg fizessed az adót, más majd észreveszi hogy a BKV vezér kicsit drágán próbál meg venni a fia cégétől buszokat, és mivel nyilvánosságra hozzák, megtorpedózzák a sikkasztást.
    Nem kell ám észrevenni, hogy ezek a hőbörgők talán több pénzt spórolnak meg, mint amit te birkaként keresel. Igaz, a köz számára, vagyis jó esetben lesz belőle lélegeztetőgép meg folt a széthullott utakra, rossz esetben meg újabb küzdelem, hogy valamelyik mocsok ne nyúlja le. A gond csak az, hogy ha a hőbörgők nem volnának, akkor téged már rég nem csak nyírnának, hanem levágnának, és kimérnék a húsodat is.
  • tyuklepes
    #42
    Köszönöm, hogy minden egyes szavaddal, mondatoddal, megnyilvánulásoddal alátámasztod azt, amit írtam a hőbörgésről, okoskodásról, nagyszájúságról. Lehet, hogy okos vagy, tájékozott, és marhára széles látókörű - emberileg meg egy nulla. A kedves, drága jó politikusainktól csak annyiban különbözöl, hogy ott vagy, ahol én is: a null-ponton, a sz*rban, sehol. De meg tudod magyarázni, ez dícséretes, Attól még leírtad magad, leülhetsz, elégtelen.

    Itt élek, ebben az országban, dolgozok reggeltől estig, mint a barom, fizetem az adót, meg még egy rakat ökörséget. Megpróbálom a lehetetlent: normálisan, felesleges stresszt elkerülve élni, olyanokkal foglalkozni, amik ellen tudok tenni - rendes lenni a családommal, haverokkal, normális környezetet teremteni, és elkerülni az általad annyira favorizált véresszájú fröcsögést, amit sikerrel eltanultál a 'bálványaidtól'. Igen, lehet, homokba dugom a fejem, de ennek (meg annak köszönhetően, hogy, mondjuk, nem bagózok) jóval tovább fogok élni, mert nem üt meg a guta, ha Orbánt/Gyurcsányt vagy hasonló alakot látok. És hiszem azt, ha más is így cselekedne, elkezdődne egy szebb jövő.
  • Komolytalan
    #41
    "Sarkalatos vagy - nem tetszik egy MP3 lejátszó meg tudod indokolni, hogy miért - és van elképzelésed arról, hogy mi lenne jó - nincs? mondja el az eladó? - megint át fognak b*ni."
    Hogyne volna elképzelés. Csak annak az első pontja, hogy mindenki kapja meg ami neki jár. Ez lehet utilapu, lámpavas, vagy éppen műanyag lakat a cellájára. Ja, és vagyonelkobzás, bankszámlák zárolása, és amelyik külföldi bank nem adja át a számlájához a hozzáférést, az kizárni a magyarországi banki rendszerekből. Ugyebár ma már minden banki szolgáltatás dróton folyik, ez nem lesz nehéz.

    "Nem vagy politikus - bizony nem tudod, hogy mi történik a politikában, és mondjuk van egy körülbelüli elkpzelésed arról hogy ezek itt lopnak csalnak.
    Vagy nem - nemtudod - mert nem vagy politikus."
    Ja, hát persze, szakácsnak kell ahhoz lenni, hogy tudjuk hogy sós a leves, persze. Nézd, ha idejön az a fazon, aki Madridban több metrót épített 5 év alatt mint ami Budapesten a 4-essel együtt lesz, és azt mondja, hogy ezt a 4-es metrót, holnapi kezdéssel, 2 év alatt 80-90Mrd Ft-ból megcsinálja, akkor az ember azért gondolkodóba esik. Pláne hogy Madridban nem volt költségtúllépés, és nem volt késés, és a teljesítménye alapján - meg az ottani árak alapján - ez tényleg hihető, hogy megcsinálná. Na de akkor kedves demszkájnak mi a rák kerül 550Mrd Ft-ba, ami 6x pénz? Tudod mi? A lámpavas, az.

    "Tehát akkor egyértelmüen aláirod, hogy te nem konstruktiv ellenzéki szerepet szeretnél játszani - pár szóval összefoglalva : neked nemjó, és ezért ők a felelősek ... hmm ... nem sántit ezzel valami?"
    Ez a konstruktív ellenzéki duma... Nevetséges. Ha valakinek többsége van, annak mi szükség az ellenzék konstruktivitására? Azt mondta ő a fasza gyerek, van programja, egyedül is képes kánaánt csinálni. Ha rájött hogy ez nem megy, akkor lehet venni a kalapot, vagy utilaput, ahogy tetszik. Mivel ha nem veszi, később már csak a műanyag lakat lehet neki opció, a celláján.

    "A mai társadalomban ha mindent megtettél a saját épülésedért - meg fogsz lepődni: nagyon jó lehet élni - sőőt - külföldi vezetőkkel együtt dolgozni is nagyon jól lehet - nem hasból mondom - és szintén nagyon jól meg lehet élni külföldi pénzekből. Aminek ugye jó százalékát itthol forgalmazom szét pl."
    Szóval kiszúrták a szemed 3 üveggyönggyel, gratulálok. Azt majd kérdezd meg a főnöködtől, hogy mit fizet pl a cége arra, hogy az egészségügyet fejlessze. TB pénzt nem ér felhozni, mivel a TB bevételek csak az ellátásra, vagyis az üzemeltetésre szolgálnak.

    "Emellett igenis járhatú út ám az EU - félelmetes mennyit tud változni a perspektiva ha jól megkapaszkodik az ember egy társadalomban - azért mondom, hogy megkapaszkodik - mert van ugye a lecsuszik.
    Akkor máris barátságosak a zsidók és a cigányok sem rabolják szét az embert."
    Na add csak meg a címed, elintézem hogy holnapra kiraboljanak a cigányok, és elvágják a torkodat az egész családoddal együtt. Nem kell mást tenni ehhez, csak feldobni egy oldalra, hogy geppás csávó itt és itt található.

    "Azt már ide se merem irni mert tl liberális hogy: ám a német is ember - a testvérem és boldog vagyok, hogy neki is jobb - és boldog ő is hogy barátságos vagyok és egy boldogabb világot épitünk."
    Azért ne rakd fel videó megosztóra ahogy nyalod a főnököd s.ggét, így is elég undorító leírva.

    "Vagy akkor inkább a te verziód - vigyorogsz de utálod a külföldieket mert kirabolnak, és ha magyar paprikát monopolizálnánk - annyira kurva jó lenne neked - és lengetnéd a zászlót amig lemegy a nap és üvöltenél - vááááuuu - énééén vagyok a magyaaaar - idenééézzetek - ééén - és nem tiii."
    Gyógyszert keresd meg mert úgy látom elgurult.
  • Komolytalan
    #40
    "a nokia meg amerikai kézben - nem értem mit akarsz mondani..."
    Talán arra célzott, hogy elég vicces dolog az, hogy mióta a Dájcse telekom megvette a matávot, azóta a magyar T-* cégek évről évre több mint 100Mrd Ft értékben vesznek fel hitelt a német anyacégtől, igen sz.r kamatra. Gyakorlatilag annyira szar kamatra, hogy ekkora összegnél bármely magyar kereskedelmi bank 1-2%-al alcsonyabb kamatra adna nekik hitelt. Ami az izgalmas, hogy a hitellel abszolúte semmit se csinálnak, mert masszívan nyereségesek, hanem így elkönyvelik azt a pár milliárd forint kamatot a költségek közé, így az a lóvé adózás nélkül tud kicsorogni Németországba.

    "a magyar állam vezetése meg magyar kézben aztán az valami nagy eresztés?"
    Ja, csak ne feledd el, hogy a csótányon meg rajtad kívül senki se úgy néz egy államra mint egy cégre. Mivel egy cégnek az az érdeke, hogy nyereséges legyen, és adjon osztalékot a tulajdonosoknak, az államnak meg ugye kicsit más.
    "tomcat boltja magyar vezetésben aztán bármelyik pisis netes bolt lenyomja
    marketingben - magyarázd már meg mire akarsz rámutatni?"
    Most ez nem értem hogy jön ide. Akarsz látni jól menő magyar cégeket? Hát, nehéz ügy. Ugyanis amiket én ismertem, azok már szlovák kézbe kerültek. Hogy mennyire mennek ezek jól, vannak-e olyanok mint egy netes bolt? Egyik tulaja most vett Argentinában vagy hol a rákban pár 100ezer marhát, meg a hozzávaló ranchokat. Kiköltözik ugyanis oda, talán nem véletlenül. Gondolom akármelyik picsa netbolt ezt nem tudja megcsinálni.

    "az EU Németországnak jót tett - (export-import) - Magyarországnak jót tett(export - import) - ez neked szar te tudsz jobbat - most akkor mond el nekem, hogy a te terved mi lenne - ez érdekel a legjobban - hogy képzeled el Magyarország szerepét KÖZÉP EURÓPÁBAN??? Na erre marha kiváncsi vagyok."
    Aztán ez itt mi a rák? Leírom hogy 6 hengeres motor waze, és én vagyok az okos? Ismersz 2 szót, meg hogy kötőjellel szokták őket írni, aztán máris fasza gyereknek érzed magad.
    Hát kérlek, az export-import mérleg az 1 dolog, más kérdés hogy nagyjából 0 körül van mostanában, az EU belépés után. Volt hogy negatív volt hangyafingnyit, vagyis több volt az import mint az export, meg volt hogy pozitív volt. Azért ne felejtsük el, hogy ebbe pl beleszámít az, hogy az ódi ótó kotró motort exportáljuk Németországba, cirka 0% haszonkulccsal. Na jó, nem 0%, hanem mondjuk 2, hogy be legyen fogva az APEH pofája. Így is ódiék fizetnek legtöbb adót, mert hát hogy nézne már ki a papírokban ha nem ők fizetnének, majd utánafirkálunk 2-3 nullát.
    Ami a valós export-import-ot illeti, amiből kivesszük, hogy a multi cégek a niggermunkát elvégezve elviszik innen a készterméket bagóért hát az elég siralmas képet fest. Még az átkosban is nagyságrendekkel jobb volt, mivel akkor - hogy hogy nem - volt vevő a magyar mezőgazdasági termékekre, minden mennyiségben. Most meg hiába sírnak a sötétzöldek, hogy jaj biodízel, éheznek miatta az emberek, csak itt rohad a gazdákon minden amit megtermelnek, ha nem adják oda 3 üveggolyóért.
  • Komolytalan
    #39
    Mé, te zsidónak érzed magad? Vagy jueszéj országban már csak zsidók laknak? Ha nem tudnád, Izrael a legnagyobb ingatlan befektető Magyarországon, USA-t meg gondolom nem kell bemutatni hogy mi szarokban van benne a keze. Szóval alapvetően menjél valami jó kis tőkés országba, az való neked. Aztán vegyél fel jelzálogra fogyasztási hitelt, és legyél egy a sok adós közül, akik összességében több mint 1000 Mrd USD-vel tartoznak Kínának, ez az amerikai álom.
  • Komolytalan
    #38
    "Összefogás, felvirágzás? Naiv utópia. Legalábbis az elkövetkező 70-100 évben."
    Ha nem bízol benne akkor mit keresel még itt, vagy ha már elhúztál, akkor miért beszéled még ezt a nyelvet? Ánglisul megtanulsz, a magyart meg elfelejtheted, kész.
    "És lehet fröcsögni az EU-ra, de nem az ő hibája.
    Hanem a magyarság elmúlt 300 évé-é."
    Na hát mit is qrt el a magyarság? Ja tudom, felvette a nyugati hiteleket, mert Szovjetunió nem kapott, aztán odaadta a muszkáknak, valószínűleg önszántából. Persze, nem kölcsönként, hanem fizetségért valami sz.rért, ami onnan jött. Például vicces volt amikor Ózdra vasérc helyett sima földet hoztak a vagonok a muszkáktól, csak éppen röhögni nem volt szabad rajta, ha nem akartál rajta lenni visszafelé a vonaton. Be a kohóba, kihányni salakként, vasat meg majd szerzünk valahonnan, hogy teljesüljön a terv.
    Igen, elcsesztük - arra az oldalra álltunk a háborúkban, ahol legalább esély volt arra, hogy nem darálják be a p.csába az országot, és nem csinálnak belőle gyarmatot. Megjegyzem az első VH-ba nem is Magyarország lépett be, hanem az Osztrák-Magyar Monarchia, osztrák vezetéssel, szóval ott mi sokmindent nem rontottunk el? Persze most az osztrákoknak milyen sz.r már, mivel ők még többször álltak rossz oldalon mint mi, küldjük is nekik a segélyeket éhen ne haljanak.
    Meg azt is rosszul csináltuk, hogy 1848 után mi még 1849-ben is harcoltunk az ország függetlenségért, bezzeg az okos franciák meg oszrákok meg olaszok hagyták magukat 2-3 hét alatt elpicsázni, milyen ügyesek voltak már. De mi marhák nem hagytuk megverni magunkat egy (akkori) európai nagyhatalomnak, ide kellett hozni még egyet hogy le bírjon minket verni. Aztán voltunk olyan hülyék, hogy mikor láttuk hogy ez a vonat elmegy, szépen kiegyeztünk, és a gazdaságot virágzó pályára állítottuk.
    De arról is mi tehetünk, hogy a törökök pont itt játszották a f.szagyereket 150 évig, hát persze. Feküdtünk volna le nekik, most tartozhatnánk mi is a fejlett balkánhoz, aki gazdaságilag már beelőz, ugye tuti a török hódoltság miatt.
    Gondolkozzál már, mielőtt ilyen orbitális ökörségeket írsz, hogy a magyar nép mindent elcseszett az utóbbi 300 évben. Az EUról meg leírtam hogy mi: csomó ingyenélő politikus lenyúlja az EUs vámot, valamit csöpögtet belőle vissza, ha kevés marad neki akkor meg hagyja magát lefizetni valami non-EU ország által, hogy a szemetét ide hozhassa eladni.
  • JL666
    #37
    ja ez nem magamnak szántam...
  • JL666
    #36
    ja tényleg, kinek drukkolsz majd a magyar-svéd meccesen az európai uniónak?! Amúgy meg eleve csalással lett ez is megszavaztata, mert eleve olyan alacsony százalékban állapították meg a részvételi arányt, meg az igen szavazatok arányát, hogy abba csak belépni lehetett...
  • JL666
    #35
    szerintem vigyázz a drogokkal
  • Vorpal
    #34
    Sarkalatos vagy - nem tetszik egy MP3 lejátszó meg tudod indokolni, hogy miért - és van elképzelésed arról, hogy mi lenne jó - nincs? mondja el az eladó? - megint át fognak b*ni.

    Nem vagy politikus - bizony nem tudod, hogy mi történik a politikában, és mondjuk van egy körülbelüli elkpzelésed arról hogy ezek itt lopnak csalnak.
    Vagy nem - nemtudod - mert nem vagy politikus.

    Tehát akkor egyértelmüen aláirod, hogy te nem konstruktiv ellenzéki szerepet szeretnél játszani - pár szóval összefoglalva : neked nemjó, és ezért ők a felelősek ... hmm ... nem sántit ezzel valami?

    A mai társadalomban ha mindent megtettél a saját épülésedért - meg fogsz lepődni: nagyon jó lehet élni - sőőt - külföldi vezetőkkel együtt dolgozni is nagyon jól lehet - nem hasból mondom - és szintén nagyon jól meg lehet élni külföldi pénzekből. Aminek ugye jó százalékát itthol forgalmazom szét pl.

    Emellett igenis járhatú út ám az EU - félelmetes mennyit tud változni a perspektiva ha jól megkapaszkodik az ember egy társadalomban - azért mondom, hogy megkapaszkodik - mert van ugye a lecsuszik.
    Akkor máris barátságosak a zsidók és a cigányok sem rabolják szét az embert.

    Vegyük át mégegyszer - felsőoktatásban végeztél - szakmailag képzed magad - próbálsz helyezkedni és megfelelően agressziv és opportunista vagy - és emellett ugy érzed kizsákmányolnak a külföldiek? hmm? akkor itt valami más gondod lehet. Ezek ugye stimmelnek? Nem? - hmm asszem ezért a kormány a felelős.
    El kellett volna kormánygéppel tolniuk mindenkit iskolába.

    Azt már ide se merem irni mert tl liberális hogy: ám a német is ember - a testvérem és boldog vagyok, hogy neki is jobb - és boldog ő is hogy barátságos vagyok és egy boldogabb világot épitünk.

    Vagy akkor inkább a te verziód - vigyorogsz de utálod a külföldieket mert kirabolnak, és ha magyar paprikát monopolizálnánk - annyira kurva jó lenne neked - és lengetnéd a zászlót amig lemegy a nap és üvöltenél - vááááuuu - énééén vagyok a magyaaaar - idenééézzetek - ééén - és nem tiii.
  • JL666
    #33
    kíváncsi is lehetsz. Én nem vagyok politikus, mert átlátok dolgokat és olyan emberek munkáját kritizálom, akik saját bevallásuk szerint sem csinálnak semmit (az én adómból), attól még nem biztos, hogy problémákra nekem kell megoldást találnom, ahogy ha nem tetszik egy mp3 lejáccó, nem teszik fel az emberek a te tudsz jobbat csinálni kérdést(?)...Engem nem azért fizetnek, hogy az ország problémáira megoldást találjak, arra ott vannak a politikusok.

    Az, hogy nem magyar kézben van annyit jelent, hogy kiviszi a hasznot, mintha nem lenne világos, gondolom azt még te is képes vagy megérteni, hogyha mondjuk nem az államé az otp, annak nyereségéből nincs osztaléka és az hiányzik a költségvetésből, amit hát úgy látom nem a te adódból, de azért az enyémből simán leveszik und so weiter...

    Amúgy meg ha nem tünt volna fel Norvégia és Izland sem tagja az EU-nak, minden bizonnyal meg van okuk rá és arra is, hogy miért nem léptek be, amikor José Durao Barroso felajánlotta, h. 1 nap alatt beléptetik őket és biztos az osztrákoknak is megvolt rá az okuk, hogy ne legyenek NATO tagok annak ellenére, h. ha kell nem biztos meg tudják magukat védeni...
  • Vorpal
    #32
    a nokia meg amerikai kézben - nem értem mit akarsz mondani...
    a magyar állam vezetése meg magyar kézben aztán az valami nagy eresztés?
    tomcat boltja magyar vezetésben aztán bármelyik pisis netes bolt lenyomja
    marketingben - magyarázd már meg mire akarsz rámutatni?

    az EU Németországnak jót tett - (export-import) - Magyarországnak jót tett(export - import) - ez neked szar te tudsz jobbat - most akkor mond el nekem, hogy a te terved mi lenne - ez érdekel a legjobban - hogy képzeled el Magyarország szerepét KÖZÉP EURÓPÁBAN??? Na erre marha kiváncsi vagyok.
  • JL666
    #31
    ja és az EU-ból nem lehet kilépni!!!!!!!!!
    és ha van másfél órád nézd meg vagy töltsd le!!
  • JL666
    #30
    Mekkora balfékek vannak itt. Szélsőséges nézetek meg mittomén, mert valaki máshogy gondlokodik. Aki az EU mellett van, az elhiszi azt, hogy németország, belgium, meg franciaország direkt bevett minket, hogy segítsen meg felemelje a gazdaságunkat maguknak ezzel konkurenciát állítva?! Ilyen hülye hogy lehet valaki. Már semmi sincs magyar tulajdonban. A nagy otp és mol sem. Arról nem beszélve, hogy az EU-nak tagsági díja van, amit minden év elején be kell fizetni!!! És a legjobb országok is, mint pl. írország annak 50% körüli összegét tudják visszavenni támogatások révén. Ráadásul annyira naív legyen valaki, hogy elhigyje, h. majd brüsszelből megomondják a tuti-t, hogy mi hogy van jól itt. hogyne. minden ilyen birodalom elhullt eddig...
  • Vorpal
    #29
    Ez most burkolt zsidózás volt?
    Ha elmennek a zsidók akkor majd ti összefogtok? addig nem? hát ezért vagytok vesztesek.
  • tyuklepes
    #28
    Jó, nem agitáció, hanem arctalan hömbölgés, szarrágás, nem-cselekvés. Adja itt mindenki az okost, szakértőt, mégsincs SEMMI eredmény.

    Komolytalan #27: megvárom, de örökké fogok élni. Összefogás, felvirágzás? Naiv utópia. Legalábbis az elkövetkező 70-100 évben. És lehet fröcsögni az EU-ra, de nem az ő hibája.
    Hanem a magyarság elmúlt 300 évé-é.
  • Komolytalan
    #27
    Öreg, nem kell más nekünk, hogy te meg a fajtád hagyjátok itt az országot, és menjetek vissza Izraelbe vagy jueszéj országba. Vigyétek magatokkal a retekklubot hetihetesestől, meg a másik kereskedelmi csatornát is győzikéstől. Megkapjátok az atv-t is, nehogy hiányozzon az oroszjóska.
    Nagyon jól fogjuk magunkat itt érezni, és lesz összefogás is.
  • Komolytalan
    #26
    Nahát az hogy az EUban szabadon vállalhatsz munkát bárhol, az ám k.rva jó dolog. Mert ugye _alap_, hogy itt van 93000 km2 terület, de azon hétsz.ntség hogy nem találsz magadnak való munkát. Nem baz, neked Angliába kell menni, mert olyan speckó a képzettséget, hogy azt csak Angliában lehet kamatoztatni. Az más kérdés, hogy az adódat fizeted az Angoloknak, aztán meg majd jössz ide öregkorodra döglődni, hogy a mi befizetett pénzünkből operálják meg a májadat, hát hogyne. Ez ám a fejlődés. Csak én nem látok benne semmi pozitívumot se.
  • Komolytalan
    #25
    "Tetsuo az EU-tól nagyon sok támogást kaptunk már, sőt pontosan azok a gazdák sírnak folyton akik a belépés legnagyobb haszonélvezői voltak és még most is azok! 2007-14 között több mint 6-7 de akár 10 000 milliárd forint is érkezhet az országba!"
    Na jól van barátom, menjél vissza az amőba szakkörbe agitálni. Csak hogy tisztán lássátok miben hazudott ez a kormánybérenc:
    Az EU csatlakozással elveszítettük többek között:
    - Vám bevételek. Ez simán pénz, nem kevés.
    - Vám megszabásának lehetősége. Ezzel lehet védekezni pl szlovák tej, német/holland gén-manipulált hús, ausztrál vegyi úton előállított és aromával ízesített bor, kínai isten tudja miből készült almasűrítmény, stb ellen. EUn belül vám _nincs_, EUn kívül az EU határozza meg, mi nem szólhatunk bele.
    - Termékek önkényes kizárása az országból. Ezzel lehet védekezni olyan termékek ellen, amelyek stratégiai szempontból nem kívánatosak, mert pl szennyezik az életterünket. Pl gén-manipulált cuccok, de lehetne akár az antibiotikumokon és egyéb gyógyszerkeen tartott vágóállatokról is beszélni, amelyek komoly szerepet kaptak abban, hogy pl az allergia népbetegség lett. EUn belül szintén nincs ilyen lehetőség, EUn kívülről lehetne, de gyakorlatilag nem történt még ilyen.
    Nyertünk:
    - Kb a GDP 1 százaléka éves szinten, címzett pályázatok útján. Ez mire a folyamat végére ér, lesz kb 0.5% vagy annyi se, mivel a pályázó cégek iszonyat pénzekért dolgoznak, plusz az összes keretet ki se lehet használni, mert hiába adnak pl 100 milliárd EUR támogatási keretet csiga tenyésztésre, ha nincs annyi csiga tenyésztő hogy akár 1 milliárdot is le tudjon hívni. Nameg a másik, hogy az EU szabja meg, hogy egyátalán merre fejlesszünk. Meg nem utolsó sorban nagyrészt elmegy olyan giga-projectekre mint autópálya építés (horváthoz képest 4-5x áron), 4-es metró (spanyolhoz képest 6x áron).

    Szóval az EUval k.rva sokat veszítettünk, elsősorban a mezőgazdaságot sulytotta a dolog, mivel az ugye nem volt elég fejlett EUs mezőgazdaságokhoz képest, meg Magyarországon még sok helyen termelték a növényt és tenyésztették az állatot, és nem gyártották sztereoidok, antibiotikumok, és gén-manipuláció segítségével. Akinek nem volna világos miről beszélek, az nézzen meg a környezetismeret könyvében egy pulykát, és képzelje el azt, hogy amit a boltban vesztek pulykamellet, az olyan pulykából származik amely testsúlyának több mint 50 százaléka a melle húsa! Valódi pulykánál ez kb 20%.
  • Komolytalan
    #24
    Ez így igaz, de most hogy már eldőlt a dolog, a legjobbat kell kihoznunk ebből ami van. Itt nincs save/load funkció, csak előre lehet menni, visszaállítani dolgokat nem lehet. Újra elérni valamit, na azt lehet.
  • Komolytalan
    #23
    "Orbán, és Gyurcsány az összes szomszéddal összerúgta a port, és a határontúl élő magyarokat is ketté osztották a hatalmi háborújukkal."
    Jaj, hát persze, Orbán felelős mindenért, ami a tatárjárás óta történt. Hátbazmeg kapjál már észbe, 6 éve 0, azaz 0 hatalma van, még egy sz.ros önkormányzatot se irányít, nemhogy az ország dolgaiba beleszóljon. Megjegyzem azóta 58-ról 68 százalékra nőtt a GDP arányos államadósság (az ő irányítása alatt 62-ről 58 százalékra csökkent, 4.7 százalékos növekedés mellett, de hát nektek az apátok f.sza is kevés volna, azt a nyomorék megyót választottátok helyette.
    Mond valamit az embereknek? Álljál ki az utcára, és mondjál te is, hátha meghallgatnak. Meg ráadásul menjél külföldre, ott aztán biztos le fogják sz.rni hogy te idegen mit is mondasz. A határon túli magyarság azért nem egységes, mert ahogy itt is, ott is előbújtak a csontvázzak a szekrényből, és régi komcsi vezetők vonták irányításuk alá a nagy pártokat, lásd RMDSZ. És régi jó komcsi módjára lefekszenek az aktuális kormánynak, lemondanak minden nemzeti jogukról, nem szólalnak fel akkor se amikor az egyébként törvényben garantált jogokat vonják meg 1-1 rendelettel (pl magyar egyetemeken 2 nyelvű feliratok, stb). Utána kéne nézni a történéseknek, nem csak szajkózni amit a retek klubban hallasz a verebestől vagy ki éppen az aktuális főf.sz a heti hetesben.
  • Komolytalan
    #22
    "Mennyire unalmas már ez a Nagy-Magyarország duma! Különben is, EU-s tagok vagyunk, vegyük úgy, hogy miénk egész Európa"
    Na persze, miénk Európa, hogyne. Ha nem vennéd észre, kb az történt, hogy vér nélkül gyarmatosítottak minket a nagy EUs országok. Merthogy nemhogy EUs ügyekbe nem szólhatunk bele, de már a saját országunk ügyeibe se, mert mindig jön a sablon szöveg: ez ellentmond az EU-s normáknak. Most nem politikára kell gondolni, de míg nem volt EU, addig nem voltak itt pl. hulladék, mérgező német hústermékek, most meg vannak, merthogy német hivatal kiállította rá hogy ehető, edd meg b.zi magyar, ne pofázzál hogy zöld és tele van kukaccal.
  • Sanyix
    #21
    Aha végülis csak véletlenül találkoztam CSAK magyar anyanyelvű emberekkel erdély nagy részén, vagy szlovákia magyarországhoz közelebbi felén.

    Mellesleg rohadt férgek ezek a szlovákok, ők kapnak tőlünk területet, amin még lakik pár magyar, és még nekik áll följebb. Ha elvettük volna a szlovákoktól a területet, és visszakapták volna, akkor még érthető lenne, de soha nem volt az övék!
    Olyan mintha betörnének az ember lakásába, és az betörő beperelné az embert, hogy mi a faszért van otthon...
  • Vorpal
    #20
    Mindegy, hogy elvakitják a nézeteik őket - a lényeg, hogy rohadt jól élnek az EU támogatásokon - az EU ban a magyar átlagpolgár az ami nektek a cigány - szivják a pénzüket aztán ilyen fórumokon meg szapulják őket.

    Talán egy német elmondhatná mit kellett az addigi közösségnek vállalnia, hogy ilyen csóri posztkommunista országokat kihúzzanak a szarból.

    És világkormány? hajrá - 1000 éve alatt a magyar kormány szarra se volt képes se jobb bal se tető se pince - a magyaroknak itt az ideje, hogy konzekvensen a jó ügy mellé álljanak.

    A vitának nem kell, hogy vége legyen Eti - de mások véleményét ki mondta, hogy nem lehet átgondolni? Jól néznék ki ha anyám hasából kilépve ilyen nézeteim lennének. Végiglépdel az ember az egyetemen, gondolom mint a Nagymagyarország támogatók többsége is - és más véleményeket hallgat ütköztet és okul - másképp nem is menne.

    MAlina Hedvig támogatása nem is volt nagyon eddig a téma középpontja - ha tényleg elagyalták akkor perszehogy támogatom, de ki beszél itt Hedvigről - már az első pillanatokban nem róla volt szó - a szlovákiában működő MKP láttán nehidd, hogy valakinek összeszorul a szive amikor üvöltenek rájuk.

    Egy rohadt tekintélykultuszra épitő banda aki a Magyar állam pénzét szivja és abban a biztos tudatban lebeg, hogy mivel etnikai párt ugyis minden magyar rájuk szavaz, miközben SZART sem csinál.
    Hát hadmondjak egy példát - az én családomba szlovákra szavaztak, mert azok legalább igértek VALAMIT - nem csak hogy héé magyarok ide a pipát.
    Akkor ne utálják őket a szlovákok?

    És meg is lett az eredménye - SK húzza fel magát.
  • Etinger
    #19
    Hohóó.. gyerekek, ha így vitáztok ennek úgysem lesz vége. Mindenkinek meg van a saját véleménye és nem hajlandó semmilyen más, érvekkel teli komment hatására sem változtatni... Ha már pedig így van, és miért ne lenne így, akkor lehetőleg maradjuk kicsit közelebb a témánál. Én spec kiállok Malina Hedvig mellett... nem igazán tudom elképzelni, hogy ennyire megérné neki hitegetni az embereket.. szóval üzenem neki hogy vannak idehaza olyanok is idehaza, akik kiállnak mellette, és akiket speciel zavar h a youtube-on ( sok sajnos hasonló videó melett ) ez is helyet kapott.


    HAJRÁ MAGYAROK :)
  • DjDano
    #18
    Nem beszélve a szabad munkavállalásról az EU-ban, határok megszűnése, vámmentes kereskedelem az EU-n belül stb stb Csak az nem látja a hasznokat aki nem akarja, vagy elvakítják az ostoba szélsőséges nézetek
  • DjDano
    #17
    Amikor sokan itt a nagy Magyarországról beszélnek, csak arról felejtkeznek el, hogy az elcsatolt területek döntő részét nem is magyarok lakták...
    Revízióról beszélni tökéletes baromság, EU tagként erre már semmi esély nincsen (egyébként se lenne) Vesztesek voltunk és született egy rossz döntés, ami megmásíthatatlan. ENNYI

    Tetsuo az EU-tól nagyon sok támogást kaptunk már, sőt pontosan azok a gazdák sírnak folyton akik a belépés legnagyobb haszonélvezői voltak és még most is azok! 2007-14 között több mint 6-7 de akár 10 000 milliárd forint is érkezhet az országba!
  • Tetsuo
    #16
    Ez agitalas? Az nem volt az h "Lepjunk be az EU-ba mer akkor olyan kibszott jo lesz nekunk!" ?