17
  • chuky123
    #17
    jaja optikai kábelt minden hártartásba
  • AgentKis
    #16
    Na ez is egy elég nagy baj. Egyik nagy szolgáltató sem szeretne egyetlen technológiai lépcsőt sem kihagyni. Mindet el akarja adni a népnek. Ménem az üveget tesztelik, már nagyon régóta módjuk és lehetőségük lenne rá, de az üveg után a VDSL már nem fog kelleni a kutyának sem...
  • AgentKis
    #15
    De ez nem technológiai korlát...

    Igaz ez a DSL-ekre is, ahol a technológia a leirány felét felfelé is megengedné. Csak nem adják oda, hogy ne fájlcserélőzzenek a parasztok.
  • zola2000
    #14
    "A kábelesek szintjére"?! Nekem kábeltévén jön a net, de 2Megabit/256kilobites havi 5ezer forintért.
  • rigidus
    #13
    Sokan el vannak tajolva errefele. Nem egy europai orszag van ahol a legnagyobb savszelesseg nem haladja meg az 512kb/s-t - akar frekventalt helyeken is.

    Az oka pedig, hogy a fent emlitett telefontarsasagok feltve orzik a monopoliumukat a hagyomanyos vonalas szolgaltatasokon es ha azt a piacot elveszitik, elveszitik a monopol helyzetuket is. A legnagyobb baj pedig, hogy barki ha elkezd valamit, hogy ezeket a regiokat ellassa szelessavu nettel, ezek a cegek allandoan megjelennek es hol felvasarolnak, hol pedig jogi uton hatraltatjak a konkurens fejleszteseket. (en is ennek vagyok az egyik "aldozata")

    Az EU pedig ennek akar vegetvetni. A baj csak az, ha jogi uton lepne fel ahhoz irasos bizonyitekokat, tanukat kellene gyujteni ami honapokig vagy rosszabb esetben evekig is elhuzodhat. A masik pedig, hogy a perek ugyszinten evekig elhuzodhatnak, mig ezek a regiok tovabbra is elmaradottak lesznek.

    Csak a sajat peldambol kiindulva, en egy frekventalt iparnegyed mellett lakom, a savszelessegem 128-256kb/s, de 8Mb/s elofizetesem van - a latency-t mar nem is feszegetnem. Mar lassan otodik eve, hogy a kornyezo utcak lakoi, cegei probalkozunk a BT-bol egy uj exchange kipeiteset kicsikarni. Legtobb esetben valasz sem erkezik a megkeresesunkre, ehelyett csak akkor jut eszukbe hivogatni bennunket ha a telefontarifakat emelik.

    Ugyhogy en nem banom ha cseszegetik oket es remelem, hogy elfogadjak.
  • sathinel
    #12
    ) emlékeztek mit mondott a T-réonline miért nem fejleszt magyarországon? mert nincs elég pénz stb. Erre kiderül a mobiltarifákon, stb durván nagy haszonnal dolgoztak, amit államilag kezdtek már el szabályozni, mert x év alatt nem voltak képpesek a valódi ár közelébe csökkenteni. Tehát szerintem magyarország addig nem fog fejlődni csak nagyon kicsit amíg államilag nem kötelezik őket erre, vagy valami új technológiával, egy új cég jön az országba.
  • AzUs
    #11
    De milyen igazad van
  • bertino
    #10
    hát ez is igaz :D
    de inkább már csak DSL-re vonatkozóan, T már teszteli a VDSL-t állítólag, szal majd lassacskán emelkedni fog a DSL-esek feltöltése is a kábelesek szintjére, vagy megközelítően a szintjére...

    kérdés, hogy mikor lesz kész rá. :D
  • zola2000
    #9
    A lényeg, hogy a feltöltési sebesség növekedjen, a letöltési általában elég...
  • bertino
    #8
    Felgyorsítaná a szélessávú internethálózat kiépítését az EU

    gyorsítsa csak
  • beef
    #7
    A FIFA 2054-et, mert kb. akkorra ér el hozzánk ez a fejlesztés.
  • heyman8909
    #6
    remek. akkor majd gyorsabban tölthetem le a fifát
  • Vorpal
    #5
    le nem jött volna,DD
  • BlackRose
    #4
    Éljen a szocializmus :(

    (csak azoknak akik nem ismernek... ez egy gúnyos megjegyzés, szarkazmus volt).
  • zola2000
    #3
    HARMADIK!!!!!!!!!!!!!!!!! (bocs:)
  • waterman
    #2
    off
    ez nem tudom, hogy miért lett szokás, de elég idegesítő, hogy a fórum az "ejha"-áktól hígul. máshol "első"-znek, annak legalább egy hajszálnyi értelme van, lévén az illető gyors volt. de ennek az "ejha"-nak annyi értelme van, mint kecskét a kútba dobni, magyarán semmi.
    szóval úgy őszintén, muszáj ezt?
    itt egy olyan hír, amit többen megnéznek és ha legörgetnek a hozzászólásokhoz, akkor a tracert használata nélkül is megállapíthatják, hogy egy magyar fórumon vannak, mert külföldi fórumokon én nem látok ilyesmit (vagy legalábbis nem minden cikk után).
    respect.
  • Sanyix
    #1
    Ejha.