471
Világvége, vagy forradalmi felfedezések?
  • Casillas
    #471
    Ken Lee te vagy az?
  • Palinko
    #470
    megtalálták a higset de még semmi se gyorsabb a fénynél ma ezt add össze :D
  • bergerj
    #469
    High bozont, ha rájőnek a kor megoldódik a fénysebességnél gyorsabb utazás ,nagyon egyszerű de veszélyes de megoldható csak a az univerzum feltérképezés lenne az első a többi már a komputer dolga lenne csak a célt kel megjelölni és indulhat a száguldás .
  • bergerj
    #468
    Mi a fene folyik itt, senki sem ír semmit,szép egy társaság, más elméleti meglátását leszólni az megy, de saját elképzelés egyenlő a nullával,
    rajtatok múlna ,az emberi tudomány egyszerűen kőkorszakig süllyedne vissza
    Mértem tárgyaljluki kinek mi az elgondolása eben a témában mi a lehetőség, mi a hátrány ,mi az amire nem gondoltak egy idő után úgyis hírt kapun róla, valaki jó elméletet vázolt fel nekünk itt a fórumban
  • bergerj
    #467
    Vagy talán anyag többlet lett,elég furcsa nem
  • bergerj
    #466
    Mi van itt nagy a csend fizikusok nyaralnak
  • polarka
    #465
    Az LHC már most teljesítette a 2011-es ütközési tervet, konferencia július végén

    ME 2.0: részecskefizika a tévében
  • polarka
    #464
    Én eddig sem éltem.
  • gothmog
    #463
    És még mindig élünk?
  • 0Fritz0
    #462
    http://www.sg.hu/cikkek/77979/mini_osrobbanasokra_keszul_az_lhc

  • lotsopa
    #461
    Megnéztem hogy mi is ez az ITER, igazad van abban hogy már elkezdték építeni a Francia Cadarache városnál.
    "A jelenlegi elképzelések szerint 2050 körül várható az első ipari fúziós erőmű, a DEMO elindulása..."

    Hát ez a része egy kicsit elszomorító, de hátha sikerül a 2050-es időpontnál hamarabb megalkotniuk. De ha azt nézzük ez ugyan úgy prototípus lesz mint ahogy az LHC? Már már hallottam hogy ezzel védekeznek, nem tudják mi fog történni...teljesen új dolgok stb. Csak azért mert akkor nem értem hogy mi alapján írtad azt hogy jól működő??
  • 0Fritz0
    #460
    Ez a fránya Április elseje... :)
  • sz4bolcs
    #459
    Elő a pajszert Gordon! xDDD
  • Crokin
    #458
    sikerült :)
  • qetuol
    #457
    azt nem mondtam h tökéletes, csak azt h jól működő....
    &z ITERről van szó egyébként..
  • ldavid
    #456
    ma próbálják elérni a 7 TeV-ot live webcast
  • Crokin
    #455
    Félreérthető hírek jelentek meg az LHC-ról...
  • lotsopa
    #454
    Amúgy ez tényleg olyan 'egyszerűen' megy hogy valamilyen (elektro)mágneses, vagy esetleg speciális gravitációs mezővel-mezőkkel, esetleg más erőhatásoknak teszik ki a hidrogén atomokat magas hőmérsékelten(több millió celsius fok) hogy egyesülnek és lesz belőlük egy hélium atom meg valamilyen sugárzás.
  • lotsopa
    #453
    Szóval neked tudomásod van róla hogy építési folyamatban áll a tökéletes fúziós erőmű, hát... akkor te jó sokat tudhatsz.
    De remélem hogy elkészül még a "mi" életünkben.
  • qetuol
    #452
    építik...
  • sz4bolcs
    #451
    látom jó a humorod. :D
  • lotsopa
    #450
    És még annyi hogy ha bárkinek gondja, baja lenne azzal hogy mi lesz ha...? Ha ez megtörténik nem lesz vége se a világnak, se a butaságban való hitnek sem, de azért lesz valami jó eredménye is.
    Bár nem szorosan fűződik össze a két dolog, de ha ezt már megcsinálták elkezdhetnének építeni egy jól működő fúziós erőművet is.
    ( egy földi "napot." ) :-)
  • lotsopa
    #449
    A netre már szinte mindent kiraknak.
    Amúgy nincs itt semmi baj, minnél hamarabb eléri a 14 TeV-os energiaszintet annál jobb.
  • sz4bolcs
    #448
    ezt a híres bazmeget 'babona ez bazmeg' már nem fogják kirakni netre. xDDD
  • Fbn Lx
    #447
    akkor én tényleg kezdenék parázni kicsit :D
  • lotsopa
    #446
    Nem tudtam pontosan a napot. De szerintem nem nagyon aggódnak azért hogy mi lenne ha pont arra a napra esne az LHC 100%-os teljesítényének elérése. Hiszen ez csak "babona".
  • lotsopa
    #445
    Akkor legyen 12. 21. De a lényeget legalább értetted. :)
    Ha humorérzékük meg is lenne hozzá, szerintem biztos úgy fogják megcsinálni hogy ne arra a napra essen, már ha egyáltalán megközelíti a 100%-os teslesítmény elérésének időpontja...
    ( várom már 2012-t )
  • morcosqtya
    #444
    nagy fricska lenne....
  • qetuol
    #443
    szerintem. ha van egy kis humorérzékük a cernes tagoknak, akkor direktbe addigra időzítik...
  • Casillas
    #442
    12. 21. a "jóslat", de múltkor én is pont erre gondoltam, mikor olvastam, hogy megint leállítják, 2011-ben pedig még csak a teljesítmény felén fog menni :)
  • lotsopa
    #441
    Ki szerint lenne vicces ha tényleg 2012. 12. 23-án indítanák be? :)
  • bergerj
    #440
    na mivan it
  • qetuol
    #439
    The banhammer will hit in
    5...
    4...
    3...
    2...
    1...
    0...seconds
  • gothmog
    #438
    dehát nem gömbölyű minden. Például kocka.
  • Fbn Lx
    #437
    nekem jó, röhögtem
  • Pluskast
    #436
    Régi motoros akinek egyéni fogalmazási stílusa van. Annak idején bannolták. Most vissza tért mint a terminátor :))
  • Bandew
    #435
    Srácok ez kicsoda?
  • uwu
    #434
    Hát ez kritikán aluli.
    Biztos, hogy jól vagy?
  • Pluskast
    #433
    Jaj. Biztos, hogy ez jó nekünk??
  • Christiansen
    #432
    koszonom isetenm garoi viszatert imaing mekhalgatatak