1669
Flame On
  • Akey
    #1469
    Egy jó megoldás lehet számodra, hogy visszaolvasol a topicban. Amúgy igen, lehet mindkét gépen demókat és előzeteseket leszedni, de az X360 Live-ja - és így az online multi is - fizetős. Érdemes az exkluzív címek alapján dönteni, a többi csak extra. És készülj fel a flémre, mert ez a topic arra lett kitalálva.
  • GyaxyBoy
    #1468
    Sziasztok!

    Számomra ez egy jó topik!

    Most szeretnék kérni egy olyat, hogy mindenki mondja el a pozitív élményét, véleményét a saját konzoljáról! Csak X-BOX 360 (Arcade, Elite, Premium) és a PS3 érdekel! Mostanában akarok venni és még nem tudtam dönteni!

    Eddig X-BOX klasszikot és 360 at tudtam kipróbálni!

    Továbbá érdekel még az is, hogy az interneten mindegyiknek van Game Storage-je? Ahonnan videókat és demokat lehet leszedni? Vagy csak az X-BOXon ezt csak 1 hónapig lehet? Mert olyasmit is hallottam, hogy csak addig van engedély! Azaz a Gold hozzáférés! Na ehez nem értek, hogy ez mit jelent pontosan!
    Böngészni, nem akarok, arra ott a PC! :)
    Csak játékra akarom használni! Neten is!

    Várom véleményeteket! Köszönöm!
  • arty
    #1467
    a BKV-n utazás sem haszonszerzés
    a bérlet átirása viszont konkrét anyagi előnyt (a bkv-nak hátrányt) jelent, ergo az okirathamisitás :)
  • NEXUS6
    #1466
    Mutasd meg, hogy pl. az, hogy BKV-n utazol, az hol haszonszerzés, meg hol gáz, ha a bérletemet átírom!?
  • arty
    #1465
    mutasd ki légyszives, hogy a multijáték haszonszerzés! :DDD
  • Sir Ny
    #1464
    hülye azért már ne legyél. hasznos neked ha multizol? ja, ha nem lenne hasznos neked, nyílván nem fizetnél érte. naés van jogod multizni? nincs, mer a microsoft nem ad multit magyaroknak. na, akkor ebben hol NINCS jogtalan haszonszerzés?
  • arty
    #1463
    arról a szépségről már nem is beszélek, mivel az livehoz társitott emailcimhez regelt ország pl nem is változtatható (emlékeim szerint) :)
  • Totti5
    #1462
    pl 3 éve lehet ott laktál, azóta eljöttél angliából...
  • arty
    #1461
    "aki jogtalan haszonszerzés végett, vagy kárt okozva"

    ebből melyik valósul meg, ha én fellépek a lájvra és játszok?

    nincs az az ügyész, aki ezt a pert megnyerné, mivel nincs bűncselekmény :)

    ha én azt mondom neked, hogy a fő utca 1-ben lakom, pedig a kossuth u. 2-ben, az csalás önmagában?

    akkor erről ennyit :D
  • Smithie
    #1460
    aztaaaakuvvvvaaaaaaaaaaa:DAdassdas:D:D:ADAAdka:DAD:Adkadihadhd
  • Banano
    #1459
    Mikorélszte?A XIX szd.ban vazze?
  • Smithie
    #1458
    Hámémámé?!:Ð 8=Ð
  • NEXUS6
    #1457
    Naneba!
    Ez most akkor télleg, vazze?!
  • Sir Ny
    #1456
    eláruzlok neked egy titkot. nagy titok, ne áruld el másnak. a hol kérdőszó a helyre kérdez. a mikor kérdez az időre.
  • NEXUS6
    #1455
    Holélszte? A XIX. szd. ban vazze?
  • Sir Ny
    #1454
    a live egy okirat?

    kiszálltam :D
  • fishBNS
    #1453
    Itt azért jó nagy faszkalap moderátorok vannak.... :)
  • NEXUS6
    #1452
    Magánokirat hamisítás viszont 1 év max, ezért írtam így.

    Ha "szerencséd" van és "csak" ezzel vádolnak, akkor 1 év maxot kaphatsz.

    Télleg olyan vagy mint nagyi, mindenbe belekötsz.
  • Sir Ny
    #1451
    azért nem 1-3 évig terjedő a szabadságvesztés, hanem maximum 3 évig. link

    "A bűncselekmény alapesete
    [...]
    E szerint bűncselekményt valósít meg, aki jogtalan haszonszerzés végett, vagy kárt okozva valamely számítógépes adatfeldolgozás eredményét
    [...]
    - téves vagy hiányos adatok betáplálásával, illetve
    - egyéb, meg nem engedett műveletek végzésével befolyásolja.
    [...]
    A fenti cselekmények elkövetőjével szemben a Btk. három évig terjedő szabadságvesztést helyez kilátásba."
  • NEXUS6
    #1450
    Azért abban igazsága vagyon, hogy XBL szolgáltatás, mint olyan nincs Mo-n!!!

    Link

    És sajna, amikor külföldi címmel regelsz XBL-re az kb, a számítógépes csalás, esetleg magán okirat hamisítás esetét valósítja meg.
    Link
    Link
    Büntetési tétel: max 1-3 év szabadságvesztés.

    A PS-nél annyival jobb a szitu, hogy magyar reggel még tudsz online játszani, de a store az itt sem működik. X-en viszont minden egyes ember, aki online használja gyakorlatilag akár be is vádolható lenne!
  • guardian hero
    #1449
    The online gaming and entertainment SERVICE for your Xbox 360.

    service = szolgáltatás

    magyarázd már meg a microsoftnak is a hülyeséged... idióta...
  • arty
    #1448
    a live egy szoftver?

    kiszálltam :D
  • Anubys
    #1447
    Nem, de többet, mint Live-on... ;)
    De mindegy, fölösleges a fikázás, ezt azt hiszem mindenki megoldja a saját platformján, csak amit írtál, hogy abszolút nincs PSN itthon, az hülyeség.
  • Totti5
    #1446
    Minden funkciót elérsz rajta?
  • Anubys
    #1445
    De, tudom használni a PSN-t, olvasd már el, mit írtam, mielőtt válaszolsz!
    Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy nem tudod használni a netet, mert mondjuk az MSN épp' nem elérhető.
  • Totti5
    #1444
    Már miért ne lenne szolgáltatás? azért fizetsz hogy használhasd és kapsz valami "plusszt" ( most mindegy hogy az a plussz nem ér pénzt, de az MS részéről ez egy nagyon jó húzás volt anyagilag ). A szoftver rajta van a gépen, csak azért fizetsz hogy egyes elemit tudd használni, ez pedig szolgáltatás, mert nem kapsz semmi féle adahalmazt, mert az mindenkinek ott van a gépén, azon a gépen amit megveszel a boltban. Csak engedélyt és lehetőségeket kapsz.

    Ahogy a Sony úgy az MS sem fogja kiépíteni az itthoni struktúrát mert nem éri meg, nincs annyi gép és nincs akkora bázisa hogy érdemes legyen velünk foglalkoznia, persze lehet reménykedni hogy talán egyszer, bár nekem olyan mindegy, mert amíg semmiben sem korlátoz addig kb lesz@rom hogy van itthon LIVE hivatalosan vagy PSN avagy nincs. Játszani tudok korlátok nélkül, vásárolni tudok pár régiózáras tartalmat kivéve, de ez is megoldható...

    Teljesen mindegy mit mondasz ez a helyzet... a kérdésre válaszoltál? neked csak magyar reged van? mert ha igen akkor le vagy korlátzova hiszen nem érsz el tartalmakat, és szolgáltatásokat amik járnak ( te mondtad ).
  • Sir Ny
    #1443
    te valamit (mindent) itt nagyon keversz.

    a live nem szolgáltatás, hanem egy szoftwer. úgy, ahogy a böngésző sem szolgáltatás, a windóz sem szolgáltatás, és a krájzisz sem szolgáltatás.
    hiába szolgáltatnak valamit (pl szórakozást) akkor sem szolgáltatások. hanem szoftwerek, vagy szép magyarosan programok. program pedig rahedli sok szöveg, amit a processzor értelmezni tud, és ennek megfelelően cselekedni. (bár hülyén hangzik, de ennél pontosabban nem tudom behatárolni a program szó jelentését)

    szóval a live az nem egy szolgáltatás, hanem egy program. ami nem jár neked, ha Magyarországon laksz. de tényleg nem jár, megírta a wiki is. és te elcsórod. egy programot. és fizetsz azért, hogy egy programot elcsórhass.

    viszont a PSN-t te is használhatod. legálisan. úgy, hogy nem hazudozol, mert megbüntet érte téged az óvónéni.
  • arty
    #1442
    kárt okozol, mert ha nem töltenéd le, akkor megvennéd (most tekintsünk el attól, h annyira nem jo és akkorinkábbperszebecsszó nem játszanál)

    live esetén nem okozol kárt, ha hazsnálod, mivel a használati dijat kifizeted

    gondolom magyar accod van psn-re, ugye? véletlen sincs angol/us/japán külön, ugye?

    moron
  • Smithie
    #1441
    Meg tanítalak linkelni ok? Figyelj itt egy link: http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_Network#Availability

    Ez az amit te raktál be!
  • Smithie
    #1440
    A Warez



    És a második is...



  • guardian hero
    #1439
    Nekem ebből az jön le, hogy nem vagy tisztában a warez és a szoftver fogalmával, ráadásul még hülye is vagy :)

    Ugyanis ha hamis címmel Live-ozol, akkor nem a szoftvert használod "illegálisan" (amit megvettél minden funkciójával együtt), hanem egy szolgáltatást.

    Mellesleg ugyanezt teszed, mikor az angol vagy amerikai Playstation Store-on vásárolsz.

    Egyébként ha ez a fajta "illegalitás" annyira zavarná az MS-t vagy a Sony-t, egy egyszerű IP szűrővel simán megakadályozhatnák (ahogy meg is teszi az MS bizonyos tartalmak esetében), de hát egyik sem önmaga ellensége...
  • Totti5
    #1438
    Tehát magyar címmel nem tudod használni a PSNt? van PSN? nincs... ahhoz hogy érvényesülni is tudjon az ember, nem magyar reget fog csinálni, mert azzal semmire sem megy.
  • Anubys
    #1437
    PSN van itthon, csak PSN Store nincs, a kettő nem ugyanaz. Ha magyar címmel regelsz, attól még online játszani tudsz. Live-on -ha jól tudom még mindig- ehhez is külföldi címre kell regelned.
  • Totti5
    #1436
    Ahogy PSN úgy LIVE sincs itthon, szóval kár a gőzért.
  • Sir Ny
    #1435
    mégse linkek, csak szövegek, mer szarazesgé.
  • Sir Ny
    #1434
    nekem ebből az jön le, hogy nem vagy tisztában a warez fogalmával, ráadásul még hülye is vagy :)

    a warez az nem lehet megkárosítás, mert mint te is írtad, ha egy jogvédett szoftwert ingyér letöltünk, akkor senkinek nem okozunk semmi károsodást. szóval szépen ellentmondtál magadnak :)

    a warez az szimplán a szoftwerek illegális használatát jelenti.

    2. linket kérsz? remélem az angol wiki elég hiteles neked: http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_Network#Availability
    és itt van egy másik link is: http://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_Live#Availability
  • arty
    #1433
    nekem ebből az jött le, hogy nem vagy tisztában a warez fogalmával :)

    warez = lopás, amivel megkárosítod a termék eladóját/szolgáltatót (nem fizetsz, de használsz/igénybe veszel)

    1. kérlek, mutasd ki ezt a károkozást abban, amikor veszek a mikroszofttól egy éves lájv előfizetést, majd felhasználom
    2. kérnék egy linket a magyar PSN-re. mert gondolom a sony gépén jobb a helyzet és ott nem "warezolod" a megvásárolható tartalmakat :D ugye?!?!?!?!

    ha angol lennék, egy moron-t is betettem volna a hsz-be. ezuttal megusztad!!!!!4444
  • Smithie
    #1432
    Most már értem...
  • Sir Ny
    #1431
    Mit nem értesz? Van magyar földön live? Nincs. Ha multizni akarsz, akkor csórnod kell a live-t? Ja. Fizetned kell azért, hogy elcsórhassad a live-t? Ja. És hogy nevezik azt, amikor valaki azér fizet, hogy valami szoftvert elcsórhasson?
  • Smithie
    #1430
    Már vártam hogy mikor reagál valaki erre az okfejtésre bővebben!
    Fizetős warez?Ha multizni akarok?Ezmieznemértem!