1669
Flame On
  • NEXUS6
    #629
    A magam részéről inkább arra szavazok, hogy a felbontás legyen kicsit magasabb, mint hogy extra AA effektet tegyenek rá.
    De az tény, hogy alacsonyabb felbontás, AA nélkül borzalmas, még ha valami extra effektet rá is raknak (lásd GTA4 PS3-on, egyszerűen nem tudok vele játszani, szinte prevgen).
  • NEXUS6
    #628
    "elvétve akad subhd játék x360on. ne keverd a ps3-al, ahol a cimek elég nayg része valoban subhd."

    Naaa, azért ne küldjük már a mennybe a bokszocskát, péeskét meg a pokolba!
    Nincs olyan oltári különbség a két gép felhozatala szerint.
    Multi szinten is elég kiegyenlített a helyzet. Kb az dönt, hogy eredetileg melyik gépen kezdték a játékot fejleszteni, vagy hogy mennyi idejük volt extrába a másik verzió kifejlesztéséig.
  • lowdog
    #627
    ÉS hozzáteszem, ha valaki új belépő:

    PS2 90004 = 25 900
    memóriakártyalehúzás = 5 000
    + mondjuk 12 random jójáték, darabja ~2k
    SOTC,GOW1-2,ICO,Ratchet1-3,MGS2-3,DMC,Jak,GT4

    ez egy X360 prémium ára ha jól számolom (54 900)
  • lowdog
    #626
    teljesen igazad van, komolyan, nem vitatom a nextgen grafikai fölényét, csak az a baj, hogy ez a felbontás/aa/effekt különbség nekem jelent annyit, hogy váltsak...
  • narumon
    #625
    Szerintem itt nem csak a felbontás a lényeg egyébként. Eleve az egész grafikai megjelenítés köszönöviszonyban sincs a ps2 képességeivel. Nem csak a felbontás más ám hanem az AA,a T&L az ötszáznegyvenszer több shader amit számol az a nyüves gép. Szintén pc játék összehasnolitás. Kapcsolj be egy értelmes játékot 1024x768-ra úgy hogy egyébként nincs aa, nincsennek exta effektek, minden legyen low, utána ugyanekkora felbontáson nyomjál minden effektet highra, hát egy jó játéknak ez olyan mintha tökmás játékot néznél.
  • lowdog
    #624
    amit írtál ("elvétve akad subhd játék x360on"), egyszerűen nem igaz.

    az említett példák (tudomásom szerint) "nagy" nevek boxon.

    "360ra ennél nagyságrendekkel több cím van"
    persze, ha beleszámoljuk a live árkéd játékokat meg a dashboardot akkor még jobb lesz az arány... gamerankings-on a top 10-ben van Oblivion, COD4, Halo3 -> ez mind subhd. innentől ne magyarázza nekem senki hogy "elvétve akad subhd játék x360on"...
  • arty
    #623
    ez egy ömlesztett/kiragadott lista, 12 xbox játékkal. 360ra ennél nagyságrendekkel több cím van, ráadásul ezek direkt kiragadott kisfelbontásu nevek ... De a trend változhat, ha továbbra sem akarnak a kinézeten butitani az esetleges pc verziohoz képest, azaz a felbontást választják :(
  • narumon
    #622
    Nem tudok, de ps2re sem tudok tehát ez nem változtat a helyzeten. Ráadásként továbbra is azt mondom, hogy négyen egy akkora tévén nem lehet játszani. Azzal egyetértek ha olcsó konzol kell hirtelen akkor vegyen ps2t, de nem azon okok miatt mint amit lowdog elmondott (mert abból kb semmi nem valós)
  • narumon
    #621
    Öö Media MArkt?
  • hool
    #620
    Najó:) akkor budapesti, crt,sd tv-vel rendelkező ps2 tulajt keresek aki ráér annyira, hogy megnézhessek 2-3 játékot, mégis milyen élőben a grafika. Vagy van erre más megoldás?
  • lowdog
    #619
    Te most viccelsz? vagy van is valami kimutatásod erről?

    ha megnézem csak gyorsan ezt a listát, az itt szereplő x360 játékok több mint fele subhd...

    csak egy pár példa: COD3-4, Oblivion, Halo 3, Tomb Raider...
  • arty
    #618
    de ismerve hool igényeit mondj pár 4P játékot 360ra!

    én a sportjátékokon és a Frenzy2n kivül nem tudok :(
  • arty
    #617
    plazma vs. lcd - kettőtök félreértése ebből adódik. utóbbin minden sd cucc trágya, előbbi CRT-sen türhető :)

    lowdog: elvétve akad subhd játék x360on. ne keverd a ps3-al, ahol a cimek elég nayg része valoban subhd.
  • narumon
    #616
    Okés ebben nem értünk egyet. Én már néhány évvel ezelőtt sem vettem elő Ps2t (illetve egyszer az emlitett LCD próbakor, kiábránditó volt), momentán egy cim sem jut eszembe ami annyira jó lett vona, hogy 2006-ban amikor már megvolt az x360 elővettem volna akár csak egy percre is. Mostmeg végképp nem játszanék már vele. Mások vagyunk, én egy nextgen fos játékkal (pl Geow,Fable2,Mass effect) jobban elszórakozok mint az összes ps2 felhozatallal összesen. Ha csak ez a három játék lett volna már akkor is xbox inkább mint ps2.
  • lowdog
    #615
    nézd, van egy listám azokról a PS2 játékokról amiket még végig akarok játszani - ezeket nem cserélem el semmilyen "nextgen" fosra. majd ha végeztem velük akkor jöhet a többi...
  • lowdog
    #614
    nem zavar, ha más a véleményed :)

    az előbb leírtam, subhd felbontás, esetleg AA, ettől én nem esek hasra... próbáltam mind x360-at, mind ps3-at, és ennyi jutott eszembe: WTF??!

    szerintem nagyot hibázik az aki első konzolnak most x360-at vesz, kár kiagyni a nagy PS2-es neveket. PS2-t 25 900-ért és AAA játékokat fóliásan 1-2 ezer forintért - ezt a gyér x360 kínálat nem tudja überelni.
  • narumon
    #613
    Tényleg ajánlom, hogy nézz meg egy ilyet közelről. (közelről? Távolról is jó), én még annó 82cm-es LCDre dugtam rá egy Ps2-t hát komolyan mondom ilyesztő volt. gyorsan le is húztam. Azóta egy 94cm Samsung LCD van a lakásban erre már rá sem dugtam ezen egy x360 megy 720p-ben. Háát szó szerint ég és föld. Nézz meg egy 7 évvel ezelőtti PCs játékot és hasonlítsd össze egy mostanival. Minimum ekkora különbség van a két konzol között is.
  • lowdog
    #612
    ezt inkább úgy értettem, hogy nincs annyira lemaradva, hogy már "égő" legyen játszani vele, ha más, régebbi konzolokhoz hasonlítod, ahol szintén rengeteg (régi) jó járék volt.

    és mi volna az a több fényévnyi lemaradás? hiszen a 360 és a ps3 is általában subhd, jó esetben van AA. ez az a hűdenagy előrehaladás? én azt mondom ez semmi, lószar.

    SD tévé? ugyan... 107 centis (subhd) plazmán játszom, gyári sony komponens kábellel, egyedül a sok rece zavar.
  • arty
    #611
    4P játékokból ps2-re sokkal több van! Mamár inkább online támogatást épitenek be, meg max 2P osztottképernyőt ...
  • narumon
    #610
    "olcsóbban sokkal jobb játékokkal lehet rajta játszani, ráadásul annyira azért nincs lemaradva grafikában sem..."

    Hűha ez úgy ahoyg van LOL szerintem :D
    Annyira nincs lemaradva grafikában? Baszsus ég és föld a kettő, esetleg nézzél már meg egy egy gépet :o és én a jobb játékokat is cáfolnám. A xnek kellően erős a velhozatala és ha valaki most kapcsolódik be akkor xre is talál többszáz játékot amiből válogathat.
  • arty
    #609
    márpedig itt ugye az van :P

    tehát ezért valoban nem AKKORA a különbség (azért van, de nem AKKORA)
  • Istencsászár
    #608
    "ráadásul annyira azért nincs lemaradva grafikában sem"

    csak fényévekkel, akkor érdemes ha van SD tévé
  • lowdog
    #607
    igen, a 360-nak jobb a "grafikája", a játékfelhozatal azonban elég gyengusz

    új belépőnek, első konzolnak viszont mégis inkább a ps2-t ajánlanám bárkinek, olcsóbban sokkal jobb játékokkal lehet rajta játszani, ráadásul annyira azért nincs lemaradva grafikában sem...
  • hool
    #606
    Árban..:) Basszus megnéztem rengeteg screenshotot, hát azokon nagy a különbség.
  • lowdog
    #605
    nagyon csúnya lenne ha az igz olcsóbb lenne :)
  • arty
    #604
    akkor továbbra is a ps2 vezet :)
  • lowdog
    #603
    rosszul számoltam, ds-ből véletlenül négyet

    akkor a végeredmény:
    multitap 4900 + 3 db ds2 3900/db = 16 600 Ft
    3 db x360 kontróla: 18 000 Ft
  • arty
    #602
    vezetékesből 3 megy rá, de mivel van egy vezetéknélküli a géphez alapból így az pont elég is ...
  • lowdog
    #601
    még így is ~2x annyi mint egy DS2 3.900-ért

    vezetékesből rá lehet dugni alapból 4-et?


  • arty
    #600
    egy x kontroller (vezetékes) 6-7 ezerből megvan :)
    (de wireless is 8-9-ből)

  • lowdog
    #599
    multitap kb 5k, + 3 db ds2 = 20 500 Ft
    3 db x360 kontróla: 32 700 Ft

    úgyhogy az x árától messze vagyunk azért még...

    árak inne (nem ismerem a helyet, guglin kerestem olyat ahol árulnak eccere igz cuccokat és multitapot is
  • narumon
    #598
    Nyah ezek szerint már megválaszoltad :D
  • narumon
    #597
    "Narumon van amúgy vmi gondod? Mert sokadszorra úgy kommentelsz mintha nem lennék itt, fitymálod a 69 centis tv-t. "

    Semmi bajom a tévével csak arra gondolj, hogy ahányan játszotok annyi felé osztodik a képernyő. Ha 4-en akkor 4felé lesz osztva az az amúgy sem nagy tévé, tehát mindenkinek jut 17cm-es képátló, azon meg szerintem elég érdekes lesz játszani....
  • arty
    #596
    és mennyi egy ilyen? mert lassan a 360 árához érünk :(
  • lowdog
    #595
    ilyen kell hozzá (ps2 multitap):
  • arty
    #594
    arra célzott, h ha 4-en olyan játékot játszotok, ahol egy játékosnak a képernyő egynegyede jut majd, az elég nehézkesen látható a 69 centis tévén :)

    4 kopntroller megy a ps2-n, bár lehet h kell valami adapterféleség, majd leirja vki, aki ért is hozzá :)
  • hool
    #593
    Narumon van amúgy vmi gondod? Mert sokadszorra úgy kommentelsz mintha nem lennék itt, fitymálod a 69 centis tv-t.
  • hool
    #592
    És 4et?
  • arty
    #591
    4-en lehet, sztem annyival menne is
  • Istencsászár
    #590
    biztosan nem:)