1669
Flame On
  • guardian hero
    #1269
    "mondd csak öcsi, nővel voltál már"

    Vicces kissrác vagy Te :) Holnap lesz egy éves a lányom, kívánj neki boldog szülinapot!

    "Mikor is volt ez az Edege kezdeményezés? 2007-ben?
    Elmentettél egy oldalt amit a gugli kidobott 2007-ben?"

    Az Edge nem "kezdeményezés", hanem egy olyan kód-gyűjtemény, ami a Sony first party stúdióinak know-howját felhasználva próbálja a third party fejlesztők számára is népszerűvé tenni bizonyos feladatok SPU-ra kiszervezését, hiszen azok egyébként sose ölnének annyi munkát olyan kis teljesítménynövekedésbe, amekkorát ettől várni lehet. Az Edge a mai napig fejlesztgetve-supportálva van a developer networkön, persze nagy újdonságok nincsenek benne, hiszen a PS3 architektúra korlátait már rég elértük.

    KZ2-ben milyen fizika van? Pár rigid body, meg ragdoll, meg esetleg némi cloth. Nagy cucc... Ezerszer látott dolgok. Ezekkel a hardverekkel viszont nem is lesz több ennél.

    Arra végképp nem vagyok rászorulva, hogy marketingelőadásokból tájékozódjak a tényállásról ezekben a kérdésekben...
  • arty
    #1268
    melyikről? mert az első 1280x720 x360on :D (a halo3 pedig 1152x640)
  • Totti5
    #1267
    MGS4ről beszél.
  • Inferno
    #1266
    Ne a Haloról beszélj pls.....
  • arty
    #1265
    1024x768-ban fut, a cell erejével
  • Inferno
    #1264
    Szerintem az exkluzív játékok nem fosok,ott az MGS 4,mai napig szép és jó játék.Lehet boxon van fos exkluzív. :)
  • arty
    #1263
    texturában? úgyérted, ha van egy játék, amiben van egy 8192x8192-es tex, minden más fos, akkor az megnyerte a versenyt?
  • NEXUS6
    #1262
    "Az a baj, hogy nem fél-információk és marketingszövegek alapján akarsz hozzá nem értőként véleményt nyilvánítani."

    Ne magadból indulj ki.
    Ilyen köcsögösködéseket én is tudnék írni, de mint látod egész eddig próbáltam magasabb szintre emelni a beszélgetésünket, sajna sikertelenül.

    "Az SPU-k nem tudják 100%-ban tehermentesíteni a GPU-t? LOL! Szó sem volt ilyesmiről, kb. 0-5% teljesítménynövekedést lehet az Edge-el elérni, amit a Sony a belsős stúdiók know-howjára alapozva rakott össze a third party developereknek."
    Mikor is volt ez az Edege kezdeményezés? 2007-ben?
    Elmentettél egy oldalt amit a gugli kidobott 2007-ben?
    Szal nem tudsz amúgy olvasni sem? Én is azt mondom, hogy nem lehet az egyes feladatokban 100%-osan tehermentesítenia GPU-t, ezt tényleg nem mondta senki - max fanbolyok akik lejáratni próbálják a PS3-at. LOL! Azonban a valóságban a cell bevonásával sokkal többet nyernek a dologgal, nem csak annyit, hogy azt a pár % GPU időt másra lehet fordítani.
    Tekínts bele ebbe!
    KZ2 esetén van egy jellemző adat a 25. oldalon:
    Post processing esetén az RSX erőforrásainak 20%-át használja fel és max közepes képminőséget lehet elérni, ha csak a GPU-t használják.
    Ugyan ez RSX+cell esetében: 14%-os RSX erőforrás/proci idő felhasználás, 12% SPU idő és az eredmény egy magasabb szintű grafikai megjelenítés.

    "AI-ról meg fizikáról beszélni vicc a mai játékokat figyelembe véve, Killzone2 kapcsán meg kifejezetten röhej. AI-ban kb 10 éve, fizikában kb 5 éve semmi jelentős előrelépés nem volt."
    Ja, igazad van pl AI tekintetében tényleg röhej, ami Crysisban, meg a MW2-ben van.
    Fizika tekintetében pedig a KZ2, és most lehet azon is röhögni, de az élmezőnyben van, ha ilyen alacsony az átlag szint, az nem a KZ2 hibája.
    Itt meg egy KZ2 AI előadás

    "Egyáltalán tudod, mi az a textúra, mi az a shader?... Amúgy érdekelne hogy szerinted hogy néz ki egy textúra "megtervezésének" munkafolyamata, mert erős képzavarokat érzékelek itt..."
    Jó, ha gondolod lemehetünk ilyen szintre is, akkor én is kérdezek ilyet: mondd csak öcsi, nővel voltál már?
    Vazze!
  • Totti5
    #1261
    PS3on is csak az UC2 az ilyen kiemelkedő a mezőnyből, a többi nem. Multiknál meg 99.99%ban PS3on gyérebbek, mosottabbak a textúrák.

    GeoW1 nem is, de GeoW2 amúgy ebből a szempontból is megállja a helyét. Amúgy AC1-2 nincs olyan távol az igazságtól akár az UChez viszonyítva sem, persze csak is a 360 verziót nézve.
  • Inferno
    #1260
    Mondj nekem olyan ex játékot boxra,ami hozza a PS3 szintjét textúrában !
    2008-2009 évben adott játék,Halo ? nevetséges,GeoW ?....:D
  • Akey
    #1259
    Én PC-s Joyal nyomom a PS3-at, ha olyan kedvem van. Rádugod azt'annyi. A warez nem szempont, viszont a "lehetőségeket" nyugodtan kifejtheted.
  • Smithie
    #1258
    Tessék,ne ez legyen már mindenkinek a baja...XBox360 Joy PS3-hoz.
  • #1257
    xbox 360 és a ps3 grafikája pont ugyanolyan punktum.
    Csak az xbox 360 jobb nekem mert van lehetőség flashre meg nagy a kezem,és a ps3 kontrolere szar nekem:)
    Ráadást xboxon több lehetőségünk van mint ps3-on valaha is lesz:D
  • guardian hero
    #1256
    Az a baj, hogy nem fél-információk és marketingszövegek alapján akarsz hozzá nem értőként véleményt nyilvánítani.

    Pl. milyen is az a shader a KZ2-ben amitől közel menve az utolsó szög is látszik? Egyáltalán tudod, mi az a textúra, mi az a shader?

    Az SPU-k nem tudják 100%-ban tehermentesíteni a GPU-t? LOL! Szó sem volt ilyesmiről, kb. 0-5% teljesítménynövekedést lehet az Edge-el elérni, amit a Sony a belsős stúdiók know-howjára alapozva rakott össze a third party developereknek.

    AI-ról meg fizikáról beszélni vicc a mai játékokat figyelembe véve, Killzone2 kapcsán meg kifejezetten röhej. AI-ban kb 10 éve, fizikában kb 5 éve semmi jelentős előrelépés nem volt.

    Amúgy érdekelne hogy szerinted hogy néz ki egy textúra "megtervezésének" munkafolyamata, mert erős képzavarokat érzékelek itt...
  • NEXUS6
    #1255
    Vazze, ezt a hszt komolyan gondolod!? Vagy te is a Totti féle vidám-hülyeségeket-1000X-elmondom-hátha-igaznak-tűnik-féle csapathoz akarsz csatlakozni?

    Most ez valami vicc, vagy mifaxom van?!

    Belinkelsz egy 2007-es féloldalas anyagot, aminek a címe is ez: A PS3 nem olyan jó mint az X360!!!???
    Mi az hogy nem olyan jó? PL a BD tárolókapacitása kevesebb, az alapból járó HDD, wireless, magasabb szabványú HDMI-i xarabb? Ja bocs talán akkor még HDMI sem volt a Boxban!

    OK persze beszéljünk a grafikáról, hiszen arról szól a cikk. De nézzük csak a cikk utolsó mondatát a cell-ről:
    "Game code simply doesn't split well across multiple processors. You can probably find a way to split a few things off fairly easily - put the audio on one processor, animation on another; but generally the break-up is always going to leave several of the SPUs idle or underutilised. On top of that, it's usually not CPU speed that restricts the visuals in games - it's fill rate."

    Egyrészt emberkénk nem ír olyan dolgokat, amelyeket, az "újabb" progiknál (KZ2, Resistance2, Uncharted, HR) az SPU-val csináltatnak, post processing, AA, vertex shader műveletek, particle effektek, amelyek bizony jelentősen tehermentesítik a GPU-t. Persze nem 100%-ban. Hanem a GPU viszonylag kisebb teljesítmény igény növelésével lényegesen szebb grafikát lehet a cell bevonásával előállítani. Az, hogy persze a GPU-t nem lehet 100%-ban tehermentesíteni persze továbbra is fenntartja a korlátot, a cell nem kiváltja, hanem megtöbbszörözi a GPU lehetőségeit. Ha olyan utat, olyan enginet választanak a grafikai megjelenítésre, amire nézve valahol egyfajta szűk keresztmetszet az RSX, és minden energiát ennek megszüntetésére kell fordítani, akkor a PS3 grafikája az X360 alatt marad. Azonban, ha valamit direkt a PS3 hardverére írnak, elkerülve a szűk keresztmetszeteket, akkor a lehetőségek sokkal nagyobbak PS-en!

    Másrészt a KZ2 fejlesztőinek előadásain láthattuk, hogy az SPU-k között igen is jól meg lehet osztani a kisebb feladatokat, ráadásul azok egymáshoz időzítése sem ördöngösség, nem fog a sokmagú cellre írt progi a többszálúság miatt lemerevedni, amiatt hogy a programrészek körbe-körbe várnak egymásra.

    Ez a cik a 2007-es állapotokat tükrözi, az akkori felfogást, amikor a cellből max a PPU-t használták, az spu-kat szent borzadállyal nézte minden "neves" programozó, és még a világbéke megvalósítását is a szerencsétlen RSX-szel akarták megcsináltatni.

    "Az, hogy egyes PS3 címek jól néznek ki, az szinte 100%-ban a művészek teljesítményének tudható be, a mögöttük lévő technót simán elvinné az X360 is."
    Hát erre mit mondjak? Egy szinten igaz, végül is a textúrák megtervezése is egy művészet.
    Azonban majd ha az X-en léteznek olyan minőségű shaderezett textúrák, amelyekre igaz lesz, hogy olyan közel mész, hogy az utolsó szög is látszik a falon, mint pl KZ2, és emellett még ilyen szintű AI-t fizikát is látunk, akkor térjünk erre a témára vissza.
    Addig sajna a PS3 felsőbbrendűsége vitathatatlan, mégha 1-2 dologban azért van amiben az X jobb, ez tény.
  • Sippie
    #1254
    de neked a halo3 a csúcsszuper grafika, úgyhogy ez nem mérvadó :D:D
  • guardian hero
    #1253
    De mondjuk a Gears2-ben vannak igencsak erődemonstráló részek.
  • guardian hero
    #1252
    Teljesen fölösleges X exkluzív játéknak lennie, mikor a multiplatformok is hozzák azt a szintet... Pl. egy Assassin's Creed technológiában odaveri az Uncharted-et. És amellett művészi oldalról is pariban van vele szvsz.
  • Alien!
    #1251
    persze, de más a táj szépsége( artwork) és más amikor többszáz dinamikus fényforrás ugrál a képen, úgy, hogy közben perpixel motionblurrel elmossák a mozgó dolgokat + a szél meg a füst elkoszolja a képernyőt...

    gyönyörű az U2, de nekem a KZ2 sokkal nagyobb szenzáció volt annó függetlenül attól, hogy egy sötét, mocskos valóban háborús atmoszférát varázsol a képernyőre,ami máshogy szép.
  • Totti5
    #1250
    Jó, és? hol van a KZ2 sötét semmitmondó "unalmas" terei az UC2 Tibeti hegyekhez képest? hát én nem tudom, de amikor a jeges vízben fetrengtem akkor szinte átéreztem azt amit az a környezet ott mutatott...

    Ez mindig változik. GeoW 1 a beszt grafix volt anno pl.
  • Alien!
    #1249
    akkor hasonlítsd össze pl az időjárás megjelenítését a két játékban... simán átjön az,hogy a kz2 minden tekintetben ultardurva, csak az U2 színesebb, és így több embernek szebb...

    csak érdekességképpen, a Whiteout c. filmben ugyanazzal a cgi effektel ábrázolják a hóvihart, mint amivel a kz2-ben koszolják el a képernyőt.. érdemes megnézni...

    " Az, hogy egyes PS3 címek jól néznek ki, az szinte 100%-ban a művészek teljesítményének tudható be, a mögöttük lévő technót simán elvinné az X360 is."

    abban a pillanatban, ahogy az első igazi erődemonstráló, kategóriájában magasan kiemelkedő, "best graphics we have ever seen" x - exkluzív játék megjelenik, akkor elhiszem. addig nem. nagy eséllyel ez sosem fog bekövetkezni..
  • Totti5
    #1248
    Lehet hogy teknósabb papaíron, de nekem ez egyátalán nem jött át mert az UC sokkal látványosabb és mindent eléd tár, a KZ2 pedig nem.
  • guardian hero
    #1247
    KZ2 technóban valóban sokkal érdekesebb és izgalmasabb az Uncharted-nél, de az egyszeri játékos csak a művészi dizájnt látja, és hajlamos összetéveszteni a technológiával, és annak tudni be a szép látványt.
  • guardian hero
    #1246
    A teoretikus adatokkal kitörölheted... Ahogy más fejlesztők is mondják, a PS3 jelentősen gyengébb fillrate-et tekintve:

    "The fill rate on the PS3 is significantly slower than on the 360, meaning that games either have to run at lower resolution or use simpler shader effects to achieve the same performance." (http://www.techradar.com/news/gaming/consoles/sony-ps3-not-as-good-as-xbox-360-161242) - érdemes elolvasni, korrekt megszólalás hozzáértő emberektől.

    "sok fejlődésre már nem is számíthatunk, a PS3-nál meg igen"

    Komoly technológiai előrelépés ebben a generációban már nem várható egyik konzolon se, maximum a meglévő technológiák ügyesebb kihasználása. A Sony amúgy az Edge-el meg a többi ilyen szarsággal csak azt próbálja elérni, hogy egyáltalán valahogy pariban legyen GPU teljesítmény terén az X360-al, de nem nagyon megy nekik. Kevesek ehhez az SPU-k, illetve alkalmatlan rá az architektúra. Szarból várépítés esete forog fent.

    "pixel shader műveletekben az RSX csúcson többet ad ki magából, mint a Xenos és ez az exkluzív játékokon pont így látszik."

    LOL, elképzeltem ahogy számolod a pixelműveleteket :D Kurvára nem látszik ebből semmi, illetve max. az, hogy nekem van igazam, mert a multiplatform címek esetében ugyanazt a geometriát ugyanolyan vagy szarabb shaderekkel, ugyanolyan vagy szarabb felbontásban általában kevesebb AA-val is lassabban tudja kirakni a PS3.

    Az, hogy egyes PS3 címek jól néznek ki, az szinte 100%-ban a művészek teljesítményének tudható be, a mögöttük lévő technót simán elvinné az X360 is. A laikusok részéről amúgy eléggé túl van misztifikálva ez a technó téma, miközben az iparban mindenki ugyanazokat az algoritmusokat, technológiákat, middleware-eket, engine-eket alkalmazza, és nagyrészt az art határozza meg a játékok kinézetét... Pont emiatt nem is annyira gáz, hogy a PS3 a gyengébb hardver, és nem is értem, miért kell valótlanságokat állítva ennek az ellenkezőjét bizonygatni.
  • Akey
    #1245
    PS3.
    SONY. PS3. 65K.
  • Alien!
    #1244
    hát azért a kz2 is tud durva dolgokat mondjuk olyanokat amiket perpill senki nem tud belépréselni a gépekbe ,sokkal többre tartom technikailag mint az u2-t...még a brink pc-s build-je se néz ki olyan faszán mint az, pedig köztudottan az a cél.... és a legkomolyabb, mire valaki tudna vmi hasonlót alkotni(?!?) addigra a sony prezentálja a GDC-n a KZ3 motort...
  • arty
    #1243
    visszaolvasod a legutolsó oldalt! ;)

    amugy box! :D
  • Dani95
    #1242
    Szerintetek melyiket érdemesebb venni a PS3 v Xbox 360?:D
    Miért? Melyik éri meg jobban??És mennyibe kerül!
  • arty
    #1241
    természetesen, akinek az igényeit a ps3 exkluzivok 1:1 lefedik, annak az a jobb gép - ezt nem vitatta senki (és vannak egyéb előnyei is: bluray player, ingyenmulti - ezt se vitatta soha senki)

    én pl 3-5 exkluzivot jászanék ps3-on, a többi olyan multi cim, ami szinte mind jobb 360on (ha másért nem: jobb minőségű felskálázás a tévéd nativ felbontására) - innentől azt "főkonzolnak" tartani, részemről hiba lett volna

    ha a forzát meguntam és végre kijön a gt5, akkor beszerzek egy ps-t én is (bepótlandó a korábban emlitett 3-5 exklut is)

    persze, egyszerűbb lenne egy ps kölcsönbe, de sajnos nincs kitől kértni :))

  • Totti5
    #1240
    Amilyen középszar játékokat csináltak az elmúlt években nem is csoda...
  • Totti5
    #1239
    Lehetne... de nincs hasonlítási alap, vagyis lényegében nem lehet, csak azokból melyek mind a két gépre vannak. 360ra is vannak gyönyörű játékok és PS3ra is, én nem látok nagy különbségeket etéren. Az tény hogy azok a fejlesztők melyek PS2re is fejlesztettek és ott is bámulatos folgokat csináltak azok PS3on is ezt teszik, de ebbőúl én csak azt tudom leszűrni hogy baromi igényesek és tehetségesek illetve tökéletesen tudják kihasználni a PS3 lehetőségeit. Mást ebből nem lehet leszűrni.

    Tele van a piac gyönyörű multikkal, szóval a kijelentésed nem helytálló, akár az Ubi akár az EA részéről is.
  • Akey
    #1238
    A Pandemic már közel járt a tutihoz, jól fel is számolták őket.
  • Sippie
    #1237
    lol, a gépek teljesítményét pont hogy az exkluzívok alapján kell megítélni, nem a multik alapján. Utóbbi csak arra mutat rá hogy a nagy cégek pont leszarják mit adnak ki a kezükből, csak keressenek rajta. Megmutatta már több exkluzív játék is hogy ki lehet hozni szép cuccokat a gépből, úgyhogy ott a lehetőség az EA, Ubisoft stb stb cégeknek hogy hasonlót kreáljanak rá, csakhát nem teszik, mert lusta bagázs.
  • Totti5
    #1236
    Mivel érték el a 99%ot?

    "RSX csúcson többet ad ki magából, mint a Xenos és ez az exkluzív játékokon pont így látszik."

    látszik igen hogy nagyon szép játékokat hoznak ki rá, ami kiemelkedő az az UC ( GT5 és GoW3 ugye még nincs ) de egyedül csak az UCnél éreztem hogy talán ebbe a játékba benne van a PS3 ereje vagy a Naughty Dog zsenialitása amit teníteni kellene, de a többinél nem. A mérce pedig a multik a két gép közt amit nem kell hogy feszegessen az ember, mert tudja a helyzetet.
  • NEXUS6
    #1235
    "Ezt nem kommentálom, soha nem jelentett szűk keresztmetszetet, szerintem nem is jellemző."
    Persze mert az X360 esetében maximálisan kihasználják a GPU előnyeit, eddig nem kellett pl a CPU-ra átterhelni feladatokat, azonban nem is nagyon lehet, ellentétben a PS3 architektúrával. Szal eddig az X360 architektúrájának közel maximumát láttuk, ezt könnyen elérték a fejlesztők, azonban sok fejlődésre már nem is számíthatunk, a PS3-nál meg igen.

    "Miről beszélsz? Pont a fillrate az egyik leggyengébb pontja a PS3-nak az X-el való összehasonlításban..."

    Pedig pl a wiki szerint pont hogy az RSX tud többet:
    - Maximum texel fillrate: 13.2 GigaTexels per second (24 textures * 550 MHz)
    - Peak pixel fillrate (theoretical): 4.4 Gigapixel per second

    Xenos:
    - Maximum texel fillrate: 8 gigatexel per second (16 textures × 500 MHz)
    - Maximum pixel fillrate: 16 gigasamples per second fillrate using 4X multisample anti aliasing (MSAA), or 32 gigasamples using Z-only operation; 4 gigapixels per second without MSAA (8 ROPs × 500 MHz)

    "A cell-el megtámogatva is max. alulról nyaldossa amit az X360 GPU-ja röhögve kitol magából."
    Hát igen pl max vektor számban valszeg ez a helyzet, de másban, pixel shader műveletekben az RSX csúcson többet ad ki magából, mint a Xenos és ez az exkluzív játékokon pont így látszik.
    Bár ezeket asszem már leírtam, csak valszeg nem olvastad el valamiért.
    :)
  • guardian hero
    #1234
    "Ja, persze, de mint írom ugye a PS3-nak kb 2X akkora memória sávszélessége van"

    Ezt nem kommentálom, soha nem jelentett szűk keresztmetszetet, szerintem nem is jellemző.

    "a rémhírekkel ellentétben a cell spu-jai általános feladatokra is használhatók szal vagy 2X annyi mag áll a programozók rendelkezésére"

    Mi számít általános feladatnak? Mondjuk tökmindegy, mert elég hamar felzabálja az SPU-kat mondjuk a fizika vagy a hangok, vagy olyan gpu taskok kiszervezése amit más gpu röhögve elvégezne, de ps3-on a procinak kell besegítenie 5% performance növekedésért... Az a 6 SPU meg rohadtul nem sok, tekintve, hogy az X360-ban 6 teljes értékű hardver thread van, ami így sokkal jobban használható.


    "A GPU-ja tényleg gyengébb, de nem mindenben, pixelshader műveletekben lenyomja az X-et."

    Miről beszélsz? Pont a fillrate az egyik leggyengébb pontja a PS3-nak az X-el való összehasonlításban...

    "A cell-lel megtámogatva, viszont úgy tűnik jóval látványosabb grafikát tud produkálni, mint az X."

    A cell-el megtámogatva is max. alulról nyaldossa amit az X360 GPU-ja röhögve kitol magából.
  • Totti5
    #1233
    Határozottan nem!:)
  • Goo
    #1232
    "Szerintem az utóbbiról van szó, mert ezt bizonyitja new super mario bros, meg a hozzá hasonló játékok népszerűsége!"

    Nekem legalábbis bejönnek ehhez hasonló játékok!
  • Goo
    #1231
    Én emlékszem rád, mert wii sg fórumba te is régen beírtál. Prody is átment ps3 fórumba. Én régi játékokkal is játszok és szerintem 50-100 közötti ideális játékmennyiséget össze lehet gyűjteni a nintendon. Én a platform, ügyességi játékokat szeretem és az bőven van nekik. Te mért cserélted le, kizárólagosan az akció játékokat szereted? New super mario bros wii játékok nagyon jó, jön még kirby, super mario galaxy 2, squeballs party. Én szeretem a szimulátor, stratégiai és fantasy játékokat is. Gondolom monster hunter 3 csak nem lehet annyira rossz, vagy a metroid. Igaz hogy az utóbbit nem ismerem, csak hallottam róla. Wii népszerűsége csökken, vagy a játékos bázisa megváltozik? Én inkább az utobbit vettem észre, vagy ti mit gondoltok? Szerintem az utóbbiról van szó, mert ezt bizonyitja new super mario bros, meg a hozzá hasonló játékok népszerűsége!
    Üdv.J.
  • #1230
    A wii az jó is lenne ha az utóbbi fél évben valami értelmeset ki is adtak volna rá,szerinted mé cseréltem el xboxra??
    Na pont ezért:D