1669
Flame On
  • Smithie
    #1309


    Ez tényleg vicces.
  • Alien!
    #1308
    igazad van mostantól a dunkin' reklámarc gabe newell szavait fogom követni:

    "PlayStation 3 Is a Total Disaster"

    vicces.
  • Smithie
    #1307


  • NEXUS6
    #1306
    Szkirmisben azok a csúnya, buta botok el fogják kenni az arczod!
  • Totti5
    #1305
    Azt én tudom:D de mi van a szkirmissel?
  • NEXUS6
    #1304
    Mer gyik vagy?
  • Totti5
    #1303
    A másfél óráig erőltettem a singlét, aztán kikapcsoltam. Miért?
  • NEXUS6
    #1302
    Csak nehogy terroristák kezébe kerüljön!



  • guardian hero
    #1301
    Mindenképpen olyanoknak higgyél, akik a Sonytól kapják a fizetésüket, hiszen ők tuti nem elfogultak

    Amúgy meg PS3 ftw, csak ne nagyon kapcsoljátok be: elbaszás a köbön
  • NEXUS6
    #1300
    KZ2 skirmish módot próbáltad?
  • Totti5
    #1299
    KZ2ben sincs több fizka mint egy konkurens FPSben. Ha már "fizika" akkor a Halo is ott van, vagy a Crysis vagy a Bad Company vagy Half Life 2 ( meg az összes Havok fizikát komolyabban kihasználó játék ). Ezek a fizikák kb egyformák, itt ott, ebben abban kisebb nagyobb erőségekkel. Azt hozzák amit ez a gen tud és amit el lehet várni, nem többet, a nagy áttörés még messze van.

    Ha a KZ2 AI jó, akkor a Haloé is ugyan olyan jó, de itt sincs semmi kimagasló, mert vannak ahol jó és vannak ahol szarok... attól meg messze van a gép hogy ugy viselkedjen mint az ember. Azt csinálja amit belé programoztak, se többet, se kevesebbet. Magyarul buták, de ez pont elég ahhoz hogy élvezzük a játékokat és megtudjunk különböztetni jól programozott AIt és trágya AIt.
  • arty
    #1298
    * és ami egyforma, az a szebb skálázás miatt x360on szebb :D
  • arty
    #1297
    "Dante Inferno ps3-on szebb,"

    nemigaz, egyformák (ld digital foundry teszt)

    "az FFXIII meg határozottan szebb, mert az x-es verza dúrván tömörített(18,9gb vs 39gb) és emellett persze 3dvd-n adják ki."

    csak az átvezetők szebbek, a játék maga viszont felemás: nagyobb felbontás, butitott geometriával
  • arty
    #1296
    "kinek higyjek"

    elsőkörben olyannak ne, akinek mondjuk ÉRDEKE is egy bizonyos álláspontot képviselni ;)))
  • Alien!
    #1295
    a válasz tök egyszerű, az ízlésednek megfelelő gépet kell választani, melyik franchise jön be inkább( Halo vagy GOW széria, esetleg GT5 v Forza3)... Én azt mondom, ha több évben gondolkozol, akkor a ps3-ba több ráció van, mondjuk úgy, hogy az igazi nextgen feelinget az adja..Persze ezt csak az exkluzívokon fogod látni, de ott nagyon.
    Pl a Sonynak sikerült ebben a generációban először egy totálisan lagmentes multijátékot csinálni, ráadásul 256 játékossal egy pályán (MAG)..
    A multiplatform játékok egy (nagyobb)része jobb boxon, viszont sosem annyival, ami a játékélményt befolyásolná és max akkor veszed észre, ha ugyanarra a 2 tv-re kötöd a két gépet és egyszerre nézed...Mostanában már inkább pariban vannak, és a jövő kitudja mit hoz(Rage pl)...a nemtitkoltan GOW3 klón Dante Inferno ps3-on szebb, az FFXIII meg határozottan szebb, mert az x-es verza dúrván tömörített(18,9gb vs 39gb) és emellett persze 3dvd-n adják ki.
    Viszont ezek eltörpülnek a Sony exek minőségi fölénye mellett.. Ékes példa erre a GOW3 ami simán CGI minőséget rak a képernyőre és amitől maga Geoff Keighley(GTTV) is megrogyott pedig őnála azon se csodálkoznék ha kiderülne, hogy éjjelente műanyag xbox-emblémákat dugdos a s*ggébe:

    “can’t believe how amazing God of War 3 looks. Sony’s first party developers really seem like they’re on another level!”
  • Alien!
    #1294
    "Az Edge a mai napig fejlesztgetve-supportálva van a developer networkön, persze nagy újdonságok nincsenek benne, hiszen a PS3 architektúra korlátait már rég elértük."

    Ehh...én meg itt vívódok több napja...most akkor kinek higyjek, netán Ewan Wells-nek(Naughty Dog), vagy Arjan Brussee-nek(Guerrilla G.) vagy Stig Asmussen-nek(Studio Santa Monica) vagy netalántán Neked, aki annyi mindent tett az asztalra a szakmában?!? kétségek... de utálom őket.

    A KZ2-őt meg kár basztatni, mert a piacon lévő fps-ek közül amiben van fizika az csúnya és buta az AI(BF:BC), amelyik szép( állítólag mert szerintem nem) abban se AI se fizika(MW2)...
    A KZ2 messze nyakonver mindent ebben a generációban, max a játékmenetet lehet basztatni.
  • arty
    #1293
    a CRT korlátozott "felbontása" miatt
  • Akey
    #1292
    Akkor miért olvashatatlanok az X360 kis betűi SDTV-n?
  • arty
    #1291
    az ugyanolyan is boxon szebb :PPP (gpu skálázza a tv-d felbontására a képet, jobb minőségben mintha a ps3 képét a tv skálázná)
  • Smithie
    #1290
    Ez a kitérő válasz is...
  • Totti5
    #1289
    Bocs.

    Kapásból csak olyat tudok felsorolni ami ugyan olyan pl Burnout, és tudok így hírtelen 30at ami jobb 360on. Legyen 95%, nem oszt nem szoroz. 10ből 10 jobb szokott lenni, kivéve amikor ott van az a 10ből 1.
  • Inferno
    #1288
    Azt hogy hülyeséget mond,nem jelenti azt hogy rá utaltam....
  • Smithie
    #1287
    Valamivel igazold már az igazadat,ha így le hülyézel valakit!
  • Inferno
    #1286
    Fogd már magad vissza légyszíves.Ne legyél már te is olyan alultáplált net szájhős plss,a 99% akkor is túlzás.
  • Inferno
    #1285
    Fogd már magad vissza,le parasztoztalak?99% az túlzás,ennyi.
  • Totti5
    #1284
    Cáfold paraszt, vagy maradj csendben. Jöhet az az 1% ami jobb PS3on. Aztán én mondok 99%ot ami jobb 360on.
  • Inferno
    #1283
    "Igen 360on a multik 99%a jobb."
    Már megint jön belőled a hülyeség.....
  • Smithie
    #1282
    Nekem a BD ami számít PS3-hoz,Box-hoz is van wifi-m...
  • Prypiat
    #1281
    Az tuti,hogy mindkét fan tábor azt mondja,hogy az ő konzoljuk a legjobb...
    Fogok rá még aludni párat. :)
  • Prypiat
    #1280
    Mondjuk talán ami még a play3 mellett szól az a media center,a wifi,a blu ray player...
  • Totti5
    #1279
    Boxon van Fable, Gears of War, Halo, Forza, PGR, Mass Effect és még nagyon sok minden...Only 360 games
    PS3on van Metal Gear Solid, Uncharted, God of War, GT5, Heavy Rain, Killzone és még nagyon sok minden...Only PS3 games

    Ps3 fanboy azt mondja hogy több és jobb van PS3ra. 360 fan azt mondja hogy több és jobb van 360ra. Igazság az hogy neked kell eldönteni, nem pedig másnak, az biztos hogy egyikkel sem jársz rosszúl.

    Sixaxisnak nincs akkora jelentősége, szóval erre kár építeni. Talán a Warhawk ahol lehet vele repülni úgy ahogy, meg egyes játékokban használható néha pl egyensúlyozás, vagy rángatod és ujratölti a fegyvert stb... de játékfüggő és igen kis mértékben van kihasználva, vagyis annyiban amennyi valós értelme van.

    Nem jellemző már a 3 led. 3 év gari van rá szóval ez legyen a legkisebb visszatartó erő.

    Igen 360on a multik 99%a jobb. Szebb a kép, jobb a frém, nincs képtörős, szebbek a textúrák.
  • Smithie
    #1278
    1.Több és jobb?(Mindenki maga ítélje meg hogy mi a jó saját magának)

    2.Érdemes PS3-at venni,valóban van sok olyan ex amit nem lehet kihagyni!

    3.Nekem a 360 joy az jobban kézre esik,persze van Sixaxis & DS3-am is a PS3-hoz,és nem megy szarabbul ezekkel a játék...

    4.A mostani 360 gépek(az enyém 2008.októberi),nagyon szívósak(majd jön valaki és az ellenkezőjét fogja szajkózni),de bírja,napi 6-8 órákat játszok,és eddig sem 3 led,sem fagyás nem nagyon volt,igaz én ha berakok egy játékot,akkor azt amíg végig nem viszem benne marad a gépben.

    5.Való igaz,sok játéknál,az élsimítás miatt szebbnek hatnak a játékok,igazán egy jó HD cuccon jön ki a különbség.

    Összegzés:Én többet játszok Box-on,az ex-ek miatt van PS3,és a BD miatt.
    Számomra nincs jobb-rosszabb,én mind a kettőt úgy szeretem ahogy van!
  • Prypiat
    #1277
    És az a kérdés amire valószínűleg nem fogok választ kapni. :)
    Igaz,hogy ugyanazok a címek boxon valóban szebbek,gyorsabbak mint play3-on?
  • Prypiat
    #1276
    Sziasztok!

    Most egy olyan kérdés következik amit előttem valószínűleg 3000-n megkérdeztek már.
    Próbáltam gyakorlatban már PS3-at,Boxot is és most vásárlás előtt állok.
    A warez nem érdekel mert angliában élek és itt nevetséges árakon lehet mindkét platformra játékokat venni használtan.

    A kérdéseim a következők lennének:
    Valóban több és jobb cím jön boxra?
    Sok olyan exkluzív cím van ami miatt érdemes lenne ps3-at venni? (Pl ha valaha kijön a GT5. Igen,tudom van Forza boxra)

    A sixaxis controller igen tetszik,a mozgásérzékelés pl néhány verseny játéknál ez talán ami hiányozna nekem a boxból.

    A mostani boxoknál még mindíg jellemző probléma a 3 ledes gond,vagy ezt megoldották már az új típusú alaplappal?

    Nagyjából hirtelen elsőre ennyi. :)
  • Smithie
    #1275
    Ja,a smileyk kimaradtak!
  • Smithie
    #1274
    Ne hari má',ennél kisebbet sajnos nem találtam!

    KZ2 fénypontja számomra az volt,amikor egy kopasz,fekete emberke feje figyelt ki a talajból,rálőttem,és hirtelen kiteleportált,az tényleg fizika volt,de valami más dimenzióból...
  • NEXUS6
    #1273
    Nem az Edge-dzsel vannak gondjaim, hanem azzal, hogy nem feltétlenül ehhez kapcsolódóan is vannak olyan infók, amelyek jobban mutatják a PS3 képességeit. Már csak azért is, mert az Edge egy "fejlesztőkészlet" szerűség, és nem full program, ráadásul elég fapados, gyakorlatilag nem is egy engine, hanem csak valami könyvtár gyűjtemény. Ha aztán minden ott meglevő könyvtárból kiválasztanád, hogy akkor legyen benne max fizika, shaderezés, max particle, max akármi, minden fullosan, na azt már valszeg tényleg nem bírná a rendszer. De ez máshol is így van.

    Kz2-ben azért van fizika rendesen, pl amikor eldobod a gránátot a vonatos pályán, akkor a szél visszafújja a nyakadba. Ha nyomsz egy 40-50 órát vele, akkor látsz 1-2 olyan apróságot, amin elcsodálkozol, mert máshol még nem találkoztál vele.
    Persze nem egységesen magas szintű a fizika sem, nem minden rombolható, nem olyan szinten, mint pl. a BF:BC-ben, de igazából fegyvereid sincsenek olyanok, a multiban sincs tank, meg ilyenek. Kézifegyverrel meg nem igazán valós, hogy szétszedsz egy vasbeton házat, de gondolom elöre eldöntötték, hogy milyen játékmenetet akarnak.

    Kár hogy a botokat végül letiltották a multiplayerból (először még benn voltak), azonban soxor szerintem jobban csinálják a feladatokat, mint az emberek. Ha megnézed a linkelt oldalt látod, hogy azért valszeg van rendes számítási igénye is annak, hogy a skirmish módban mozgassák a botokat, mondjuk én még ilyen szinten AI-t nem láttam. A single-playerben a botok a sztori miatt jobban le vannak korlátozva, az egy másik dolog. Ha csak botok rohangálnának a pályákon scriptelés nélkül, akkor meg mindenki azon hőbörögne, nehéz megtalálni az egyensúlyt. De nem azért mert szar a kód, vagy gyenge a PS, hanem mert az egy másik stílusú játék.

    Azért a KZ2-vel kapcsolatban a Game Developers Conferenceken előadott anyagokat én nem mondanám marketingszövegnek. De te ehhez biztos jobban értesz.
    :D
  • NEXUS6
    #1272
    Holt találtad meg az arcképemet ilyen kicsiben!?
  • Smithie
    #1271
    Fasza csóka ez a Nexus!

    Amúgy boldog szülinapot a kicsinek!
  • NEXUS6
    #1270
    Boldog szülinapot!