6043
Egy böngésző a Google-től.
  • Mardel
    #2360
    Vagy beállítod flashgetben hogy vágolapról alinkeket is kezelje és csak limásolod a linkjét annak amit tölteni szeretnél és előgrk a flashget.
    Vagy IE tabot használsz azon az oldalon ahonna le szeretnél tölteni (flashgetben meg beállítod az IE figyelését).

    Vagy oylan letöltés vezérlőt használsz ami támogatja a chromeot.
    pl.: Free Download Manager, Orbit Downloader.
  • Airbus A380
    #2359
    Üdv. Hogy lehet a Chrome-t rávenni hogy amiket letöltök azt ne a Chrome töltse le hanem flashget-el tegye? köszi .
  • Airbus A380
    #2358
    Nekem is fenn van de nem azt nyúzom, ha meg beindítom nem az aktuális állapotát nézem. Azt hittem már rég béta :)
  • ldavid
    #2357
    péntektől béta, én azt használok
  • Airbus A380
    #2356
    Nekem tetszik én azt remélrm marad. De ez csak az én ízlésem. Sokaknak a 4-es FF se jön be , én megőrülök érte. :)


    ui: még mindig DEV? a 6.
  • ldavid
    #2355
    6-os chrome külsőre nekem egyáltalán nemjön be. kár, hogy nem maradt csak dev

    ctrl+shift+b kombó vajon miért volt útban? :S
    a 800px széles bookmarks menü meg remélem csak vicc
  • Airbus A380
    #2354
    GOOGLE szoftvermérnökök 1 bemutatón állítólag 5 perc alatt csináltak 2 darabot. (2 mérnök fejenként 1-et azt hiszem)
  • Máté94
    #2353
    Chrome-ba mit kell állítani, hogy a gifek ne legyenek olyan lassúak? Látszik, hogy más böngészőkhöz képest lassabban mozognak.
  • Jim Morrison
    #2352
    megneztem, es azt kell, hogy mondjam, sokkal egyszerubb chromehoz kiegeszitot irni, mint gondoltam.
  • pxxl
    #2351

  • Airbus A380
    #2350
    Viszont 'Ability' Azt mondja és ebben részben igaza van hogy ilyen rendszerekre se okos dolog rábízni a belépő idet mert védhetik akármien szigorúan olyan nincs hogy bomba biztos védelem. Ha jól tudom törték már fel a microsoft és a google szervereit is , pedig gondolom ezeknél nem a sarki informatikai szakközép végzőseinek a feladata a rendszer védelme.


    Ettől függtlenül én inkább tárolok a lastpass-ba fórum meg cset jelszókat minthogy azt amit én fejben tudok tartani, feltörje 1 15 éves 5 perc alatt.
  • pxxl
    #2349
    ugyanezt mondta ő is :)
  • hzsolt
    #2348
    "Viszont a tárolt jelszavakat kinyerni az adatállományokból egyik böngésző esetében sem probléma. "

    Sajnos ez már nem igaz. Épp a mostani BlackHat konferencián mutatták meg, hogy egy kártékony oldalra érkezve javascripttel kinyerhető a tárolt jelszó a böngészőkből.

    Ha biztonságot akarsz, vagy fejben megjegyzed, vagy jelszókezelő alkalmazást használsz. (pl. a LastPass elég sok böngészőn elérhető)
  • SirAlo
    #2347
    Jah es a Silverlight lejatszonal is ugyanigy eltolja , flashhoz mar talaltam egy addont ami javitsa Link
  • SirAlo
    #2346
    Akkor lehet a chromeba beepitett flash hibas, hol tudom megnezni hogy a chrome hanyas flasht hasznal ? Es hogy tudom lecserelni ? mert a chromeba mar alapbol benne van a flash:|
  • Airbus A380
    #2345
    Eszembe sincs a jelszavaimat a netre szinkronizálni:) Sem a könyvjelzőimet, bár elismerem sokaknak hasznos lehet. És a GOOGLE-ből márcsak ki nézem hogy adnak a biztonságra . (tudom nem tökéletes)
  • Ability
    #2344
    Igen, rákérdez, ki tudod választani hogy pontosan miket szinkronizáljon. A böngésző a külső támadókkal szemben igen jó védelmet kínál, de mivel nem létezik tökéletes védelem és nem is feltétlen a böngésződön keresztül férkőznek az adataidhoz, így ez mind lényegtelen. Egyébként egyelőre a Chrome szenved a legkevesebb ismert biztonsági hibától, a vírusok és kémprogramok ellen fejlett védelmet kínál. Itt jegyezném meg hogy érdemes Win7-et használni, a Chrome kimondottan a Win7 új biztonságtechnikai megoldásaira épül. Régebbi OS-ek alatt is hatékony, de Win7 alatt jobban integrálódik a rendszerbe, hatékonyabb módszereket kínál védekezés céljából az OS.
  • Airbus A380
    #2343
    szinkronizálni tudtommal csak az én engedélyemmel teszi nem ? Gondolom megkérdezi... (azt hiszem ímél címet kell neki megadni.) Igen kb az érdekelt hogy a netről feltörhető e a Chrome vagy bárhogx kinyerhető e a password ha tárolja. (ismétlem kívülről netről nem az ha v-ki a géphez ül)
  • Ability
    #2342
    Ami a teljes OS-re vonatkozik. A jelszókezelő nem biztonságos olyan értelemben, hogy aki a gép előtt ül az megnézheti. Ilyen értelemben véve az Opera az egyedüli jó böngésző. Viszont a tárolt jelszavakat kinyerni az adatállományokból egyik böngésző esetében sem probléma. Tehát az egyedüli szempont szerintem csak annyi hogy ne lehessen megnézni a böngészőben sem, ez pedig az Operát kivéve mindenhol bukik. Ami a Chrome-nál még kényesebb lehet a jelszavakat szinkronizálása, ez kb. olyan mint a LastPass szolgáltatása.
  • Airbus A380
    #2341
    Chrome-al biztonságos a jelszavakat megjegyeztetni? Mert én csak a FF-ről tudom hogy nem ajánlott. (2006-ba se volt már az. )

    Chrome-ék meg a biztonságukat hírdetik meg a feltörhetetlenséget.
  • pxxl
    #2340
    engem csak azzal idegel, hogy ha pl változtatok egy scriptet egy oldalon, akkor nem mindig hajlandó az új scripter figyelembe venni, hanem a régit hozza valamiért, de mással is előfordult, hogy nem frissítette. flash, képek stb. :/
  • kakateve
    #2339
    Nálatok nem rendetlenkedik a Chrome??
    Nálam valami baja van mióta újra raktam a rendszert. Állandóan összeomlik! :S
  • Ability
    #2338
    Régen voltak vele egyedül problémák, akkor is csak a teljesítmény terén. A Flash nagyítása általában minden böngésző alatt bugos kicsit. Nem tudom pontosan miért, szerintem itt több fronton bukik a dolog, tuti köze van a Flash tartalomnak is a szituhoz. Meg hát érdemes a legújabb kiadást használni a Flashplayerből is. Illetve a Chromeból sem árt a stabil kiadás használata. Nekem eddig olyan problémám volt, hogy a gombok kattintható "hitbox" része máshova volt pozicionálva. Ez viszont több böngészőben is problémás volt.

    A lényegi dolog a következő: a böngészőnek nem sokat kell foglalkoznia a Flash tartalmak kezelésével, implementálásával. Az csak egy objektumként van betéve, a megjelenítést egy külső Flashplayer plugin végzi. A kettő között kell valamilyen átjárhatóságnak lennie, de többnyire a pluginnak kell illeszkednie az adott böngészőhöz.
  • ldavid
    #2337
    letöltöl egy portable-t és azt adod meg az ikon céljának

    Miguel125: ott a szinkronizálás, bár ha jól tudom az még egyelőre az nextensionöket nem menti
    a puzzle cucc meg csak reklám, pár nap használat után eltűnik
  • Ability
    #2336
    Nem tudom milyen backup programra gondolsz. Ha valamilyen külső fejlesztés, akkor nem tudok válaszolni, nem ismerem. Az új bétákban és a hamarosan megjelenő stabil kiadásban már lehetőség lesz az összes adatod szinkronizálására. Kedvencek, témák, bővítmények, előzmények, stb. Az tényleg mindent menteni fog.
  • Ability
    #2335
    Nincs a kivételek közé téve az oldal?
  • Ability
    #2334
    Egy idő után eltűnik, friss telepítés után látszódik csak, egyfajta figyelemfelkeltő hatása van az újoncok számára.
  • Ability
    #2333
    Nem, ellenkezőleg, gyorsítanak a stabil kiadási ciklusokon. A főverziószám pedig nem igazán tükrözi a fejlesztések milyenségét. Gyorsan fejlődik, de nem mindegyik kiadás nagy előrelépés. Egyébként valóban fejlett és innovatív böngésző.

    A problémád érdekes. A háttérben való frissítés nem jár ilyen hatásokkal. Volt pár anomália azoknál, akik hirtelen átálltak a bétaverziókra, de az sem volt ennyire súlyos. Ilyen egyébként előfordul olykor, egy friss indítás után azonban helyre szokott állni. Az új bétákban már minden adatodat szinkronizálhatod, szóval a jövőben ilyen nem fordulhat elő, azonnal helyreállítaná magát. Szerintem egyébként ez pont egy kivétel, valószínűleg nem fordul elő újra veled sem.
  • Ability
    #2332
    A telepítéssel nem kellene problémáznia, a működéssel lehetnek gondok inkább. Vagy nem frissítik a bővítményt, vagy pedig pont ellenkezőleg, előre dolgoznak a fejlesztők és csak az újabb verziók alatt működnek helyesen. De akár a bétaváltozatok hibájából is adódhat ilyen.
  • xxdani
    #2331
    Sziasztok. Vóna egy hülye kérdésem. Hogy akkor minek teszem fel? Mert hátha van megoldás. Tehát van olyan bővitmény ahol be lehet állítani különböző felhasználókat? Persze persze állíthatnék be a windows-ba külön felhasználói fiókokat, de azt nem akarok.Egyszerűen arra a pár napra amíg nem tartózkodok itthon valami módon szeretném megvédeni az oldalakat amiket nézek (és ahova be vagyok jelentkezve) az illetéktelen látogatóktól. (Nem szeretném törölni a jelszavakat meg stb.)
  • SirAlo
    #2330
    De azthiszem meg nagyitas nelkul sincs egeszen a helyen a flash :| egy katasztrofa a flash chromeba nalam
  • SirAlo
    #2329
    nekem ha kinagyitom az oldalt a flash dolgok elmozdulnak vagy ossze omlanak nem tudom:( pl. egy chat ablak van egy oldalon ha nem nagyitok az oldalon tudok irni bele de ha nagyitok mar kattintok oda ahova lehetne irni de nem csinal semmit , jobb klikk es ha pl. jobb oldalt van az ablak bejon az oldal tetejere Ez a flash zoom in stb ... a chrome bugos?
  • Miguel125
    #2328
    Google chrome backup prog. mindent ment? Mármint a személyes beállításokon kívül az extensionokat és azok beállításait is?
  • Kontrakcio
    #2327
    sziasztok. Az iylenek miatt :S kénytelen voltam felrakni a flashblockot, de ha az aktuális oldalra lépek elinditja ezt a szutykot... pedig beállitásoknál elvileg aktivnak kéne lennie
  • Miguel125
    #2326
    Az mitől függ, hogy az "új lap" oldalon jobb alsó sarokban elérhető-e a kiegészítők oldal puzzle szerűen vagy nem? Frissen telepített chrome-nál ott van, de a régebbin már nincs.
  • NiGhTM4R3
    #2325
    Szerintem viszont azt (is) tükrözi, hogy a legjobban fejlődő böngészőprogram. Szinte megjelenésétől fogva verte a mezőnyt a gyorsaságával (ami azóta méginkább észrevehető) az egyszerű megjelenését is szépen veszik át, lásd FF4.

    Bár a fő verziószámot tényleg sűrűn növelik (hamarosan lesz Chrome 20?!:D) de eddig minden új verziószámnál komoly újítások voltak - mentségükre szólva. Szerintem majd visszavesznek azért majd később.
  • NiGhTM4R3
    #2324
    Sziasztok
    2 napja telepítettem a Chrome-ot, beállítottam szinte mindent amit szerettem volna. (pepecseltem a könyvjelzőkkel is; importáltam, áthelyeztem, stb.)
    Aztán ma indítom el, és minden alapra állt vissza (letöltési mappától kezdve a könyvjelzők eltünéséig)

    Ez mitől lehet? eddig nem használtam Chrome-ot, de ha naponta kell beállítanom mindent akkor hanyagolom. Nem lehet, hogy új verzió jött ki és azért? mert tudtommal észrevétlenül frissít. (bár ettől még nem kellene elszállnia a dolgoknak)
  • Shep
    #2323
    Ja megvan, köszi. Majd kiszúrta a szememet, de nem vettem észre :)
  • ldavid
    #2322
    a motorháztetős beállításoknál
  • Shep
    #2321
    Ezt az automatikus fordító frászkarikát, hogyan tudnám kikapcsolni?