6043
Egy böngésző a Google-től.
  • [HUN]FaTaL
    #3201
    Nálam ez sem vészes. Foxban meg más szar :D

    #3199: Google nem nyomja annyira a marketingot, mint a róka.
  • Freddycom
    #3200
    Mozsmá' én is bétát használok (11.0.696.16), a stabilhoz képest a flash játékokat sokkal smoothabban jeleníti meg.
  • lck
    #3199
    Ekkora cég 2-3 év alatt már rég lekörözhette volna. Nem csak verziószámban :)
    De hallon abban most majd FF sem hagyja magát :)
  • ldavid
    #3198
    azt se felejtsd el, hogy a fox már évek óta jelen volt, amikor a chrome megjelent
  • lck
    #3197
    Persze, nyilván nem rossz böngésző. Másrészt ha azt nézem hogy a nagy google adja ki, akkor ahhoz képest már nem vagyok elájulva. Amekkora pénz van mögötte az apró kis bosszantó dolgait ennyi idő - és ennyi verzió :) után már rég kijavíthatták volna.
    Persze FF is tartalmaz hibákat, de ők a messze kisebb lehetőségeikhez képest, messze tovább jutottak. Számomra jelenleg a FF a leg bugmentesebb és leghasználhatóbb.
  • KranaZoli #3196
    Én csak most próbálgattam a Chrome-ot. Nagyon kellemesen csalódtam benne. Komolyan. Azt hittem ez vmi fapados böngésző és ezért idáig még kipróbálni se próbáltam ki. (na, ez madzsaros volt :)

    És teljesen korrekt is lenne és ez a bug se lenne, ha ne min. 150%-os nagyítással nézném Fox-ban is az oldalakat (Chrome-ban meg eleve 144% és 172% , ennyi válassz ?! Why?! ) - csak az a "lenne" ne lenne. :D

    De van. Gúglizok és látom nem vagyok 1edül ezekkel a bug-okkal.

    Fox4-esben egy dolgot szeretnék megoldani. Bármilyen egeret is dugjak rá a gépre a Flash-ek ne lopják el az egeret görgetés közben, ennyi. Az a minimális memory leak ami van nem nagyon zavar, mert ha már túl sok akkor böngésző restart egy ikonnal aztán megoldva.

    Nehogymá legyen csak 1db korrekt böngésző is. Majd jönnek a konzol böngészők. :D
  • lck
    #3195
    Ezeken én már egy jó ideje túl vagyok. FF4-et használok.
  • KranaZoli #3194
    Már megint egy Nálam xarul scroll-ozódó oldal: link...

    Jobb oldalt a görgető sáv mellett van egy csavarkulcs ikon azon veszem észre a legjobban. 1xerűen darabos; szaggat; akadozik.

    Fox-ban ofkórz tökéletes.

    Nem tudom, hogy ezek csak Nálam vannak-é, de ezek nagyon fel tudják nyomni az agyam. És az amúgy belakott és eléggé megszeretett Chrome-tól a Fox4-es húz minden xarság.

    Ha rájönnék, hogyan tudnám mind1ik egeret rávenni, hogy bizonyos Flash tartalmak fölött ne vegye el a Flash, ahogy az MS egeremet vmiért nem tudja, akkor gondolkodás nélkül Fox4.

    Ezt az oldalt se nagyon fogom látogatni, csak találtam egy topic-ban, ráklikkelek erre megint bugzik a Chrome. :(

    Már az okát is tudom ennek a bugnak. Mégpedig a Chrome-ban lévő oldal nagyítási opció. Ami nélkül 1920x1080-ban kifolyik a szemem 100%-os eredeti méreten, bekapcsolva meg jön ez a bug. Ha nem is használjátok próbáljátok ki 144%-on pl. ezt az oldalt. Szaggat mint állat.

    Normális nagyítási kiegészítő meg nincs hozzá, mert azokkal is laggol. Fox-ban is kieg. kell, de semmi ilyen probléma nincs vele. :(

    Kár érte, de ez így nem nyerő. :(((
  • KranaZoli #3193
    Hehh. Megoldottam vele Top és Bottom kérdést. Alapból benne van a klikk jobb egér és görgetés, de felvettem még egy mozdulatot is.

  • KranaZoli #3192
    Ja, rájöttem. Ott lehet megadni, hogy mit akarok beállítani. :D
  • KranaZoli #3191
    Én is, csak ez is érdekelt volna. Mind1. Drag and Drop kieg-ben van ilyen, hogy új lap előtér; háttérben nyissa-e meg.
  • [HUN]FaTaL
    #3190
    Passz, nem használom csak az előret (bal klikk jobb klikk) és a visszát (jobb klikk bal klikk)
  • KranaZoli #3189
    Ő UFO. :D

    Figyuka Fatal. Erre nem jövök rá sehogy. :(

    Google keresésSearch Google for the selected text



    1xerűen balfasz vagyok, de akármit is csinálok a kijelölt szöveg résszel nem keres rá gúglin. :(
  • [HUN]FaTaL
    #3188
    Akkor ldavidnak miért megy?:)
  • KranaZoli #3187
    "A biztonságot tekintve a többiek fölé emeli a böngészőt az új sandbox ami már a Flash playert is homokozóban futtatja. Gyakorlatilag befoltozták az Adobe helyett az összes biztonsági rést, és a böngésző elméletileg törhetetlen lett a flash beépülőn keresztül. "

    Nem lehet, hogy ez kavar be a Flash lejátszásánál, amikor reklám blokk van az elején?!
  • KranaZoli #3186
    Persze, hogy több. De a 0-k és 1-esek világának illene kiszámítható és megmagyarázható világnak lennie.

    Nem kívülről link-elget. Nem csak kívülről link-elget. Nagyon sok Saját adása van kint és saját videói.
  • [HUN]FaTaL
    #3185
    "Úgy lehet egzakt, hogy 0; vagy 1."

    Azért ennél kicsit összetettebb a dolog nem gondolod?:D

    Egyébként ha már itt tartunk bizonyára minden anomáliának van egzakt magyarázata, csak valószínűleg 2078at írnánk mire megtalálod.

    Ez nem HTML kód, ez gányolás. Az oldal tartalma hiába jó (mellesleg mitől olyan jó, kívülről linkelget) ettől még egy szar marad az egész és a user bezárja a picsába, meg sem nézi. Fejlesztői igénytelenség. Amúgy nálam nem szenved, smoothscroll miat picit darabos a görgetés de simán használható.
  • KranaZoli #3184
    Úgy lehet egzakt, hogy 0; vagy 1. Legjobb tudomásom szerint. És minden anomáliának is egzakt magyarázatának kell(ene) lennie.

    Egy szóval sem mondtam, hogy az oldal EPIC! DE! Látogatom. És nem csak ez az 1 ilyen oldal van, amiket látogatok. Az 1 dolog, hogy az oldal tákolmány és nem profi módon elkészített oldal. DE! Fox megeszi reggelire még csak böffenni sem böffen utána, Chrome meg elvérzik súlyosan. 1xerűen szenved a Chrome motor lehet érezni. Engem az oldal tartalma érdekel nem az, hogy mennyire Faint-os a HTML kód alatta.

    Úgy érzem, hogy ez a leggyengébb láncszem a Chrome-nál. De ezt már korábban is leírtam. Ismételni nem fogom Magam.
  • ldavid
    #3183
    néha előfordul, hogy ugyanaz a száma, most is így van
    korábban írtam, hogy csak egy gmail checker meg
  • [HUN]FaTaL
    #3182
    Mégis mitől lenne egzakt? Szerintem elég absztrakt :)


    Azért van mert ez az oldal egy szar már bocsánat, de hogy lehet ennyi fost egyetlen oldalra tenni? Nem véletlen nem listázza az sg sem 5000esével a hszeket egy lapon.
  • KranaZoli #3181
    Ill. egy másik kérdés. A Chrome Web Store-ban nem lehet kedvenceket; gyűjteményeket létrehozni, mint a Fox-os kiegészítőknél?!
  • KranaZoli #3180
    Nem is azt használsz wazze. :) Ha mégis, akkor jegeld le. :D

    Nekem nem jut más az eszembe, hogy talán vmi egyéb alkalmazásod van telepítve, ami miatt jó a videó lejátszás és most ez a fotós dolog. I don't know. De qrvára szeretném tudni. :D

    Fel tudnád tenni egy screenshot-ba a Chrome-od névjegyét?! Amit Én pár nappal ezelőtt letöltöttem, mint bétát annak ugyanaz volt a ver. száma, mint a véglegesnek. Csak ott volt mögötte, hogy béta. :)

    Ill. már elfeledtem, hogy azt kérdeztem-e milyen kiegeket használsz?! Lehet van vmi amitől jók lettek ezek Nálad. :)

    Áhhhh. Az Informatika világának egzakt tudománynak kellene lennie, de a 0-k és 1-esek nagyobb rejtélyeket hoznak létre, mint pl. az Aera 51; vagy a Bermuda háromszög. :D

    Más:

    Az mitől lehet, hogy sok beágyazott flash-t tartalmazó oldalakon érezhetően lassabban görgeti az oldalt a Chrome, mint az Fox 4-es?! Semmi smoothscroll és hasonló kieget nem használok se Fox; se Chrome alatt. Fox alatt max. a beépített finom görgetés funkciót.

    GPU gyorsítás, vagy Chrome bug?!

    Ismét csak ezt a blog oldalt tudom példának felhozni:

    GamerOnline

    Fox-ban simán végiggörgetem az oldalt. Chrome-ban meg akadozik, szaggat, stb...
  • Máté94
    #3179
    Köszönöm, ez jó lesz. :)

    Freddycom: Neked is! :)
  • [HUN]FaTaL
    #3178
    Speeddial vagy speeddial2, nekem utóbbi jobban bejött, nem olyan bugos. :)
  • ldavid
    #3177
    nálam ezzel sincs gond, nem tudom, mi van a chrome-ommal
  • Freddycom
    #3176
    Speed dial 2-t próbáltad?

    kattintsá'

  • KranaZoli #3175
    Fatal korábban ezt ajánlotta, de Én nem használok Speeddial-t.
    Speeddial 2
  • Máté94
    #3174
    Valaki mondjon ez Speed Dial szerű bővítményt...
  • KranaZoli #3173
    Böngésző háború: Jelentés a frontról

    "Google Chrome 10 – majdnem 10pontos

    A Google nagyon pofátlanul pont eggyel nagyobb verziójú böngészőt kínál a friss IE-nél. A verziószámozás számomra nevetséges, de annyira nem érdekel, hogy eltántorítson a böngésző használatától. A 10. kiadás nem csak üres marketing. Komoly sebességbeli növekedéssel kecsegtet az új JS motor. A biztonságot tekintve a többiek fölé emeli a böngészőt az új sandbox ami már a Flash playert is homokozóban futtatja. Gyakorlatilag befoltozták az Adobe helyett az összes biztonsági rést, és a böngésző elméletileg törhetetlen lett a flash beépülőn keresztül. Meg se próbálták az ide P2O megmérettetésen feltörni. A böngészőből kikerült a .H264 videók támogatása. Megujúlt még a beállítások részleg is. A számomra jobban használható ablak helyét egy belső lap vette át. Pozitívum, hogy keresőt is kapunk a beállításokhoz. Negatívum, hogy elveszett a gyári beállítások visszaállítása lehetőség. A WebM videók GPU gyorsítást kaptak, amik teljes képernyőn akár 80%-kal is csökkenti a CPU terhelését. A V8 teszten 66% százalékot javult a gyári adatok szerint a böngésző, nagyon impresszív. A szinkronizálási képességek is bővültek, lehetőségünk van a jelszavakat is szinkronizálni. Kicsit későn jött, mert már áttértem a LastPass jelszó kezelőre, úgy hogy hidegen hagy ez a funkció is. Bekerült valami felhő alapú nyomtatás is, amit nem nagyon tudok mire használni, se nyomtatóm, se felhőm. Futattam pár tesztet, természetesen mindenkit maga mögé utasított. Indításának sebessége egy szinten van az IE9-nél tapasztaltaknak, tehát nagyon gyors. A weboldalak megjelenítése is hasonlóan sebes. Azt hiszem még mindig nem alapértelmezetten GPU gyorsított a böngésző. Az about:flags oldalon lehetőség van azonban bekapcsolni, bár még nem ajánlott. A memória fogyasztás az ami miatt utoljára fogok rinyálni, de a Chrome eszi a legtöbb memóriát, a felsorolt böngészők közül. Az opera védelmében, ő volt a legtakarékosabb. Kiegészítők közül, csak a must have kategóriába esőket használom. ADBlock,LastPass,XMarks,RSS Feed Subscriber, meg a SmothScroll mert finnyás vagyok. A böngésző még mindig nem tartalmaz simított görgetést. Én nem azt mondom, hogy ez a böngésző a legjobb böngésző a világon, meg csak ez az egyetlen amit használjon az ember. Pár logikus érv miatt használom, mert ez a legkisebb rossz, amit ma választhat az ember, ha képes kompromisszumomra. Elég vicces ilyet írni, mert pont ez a böngésző kényszerít a legkevesebb kompromisszum meghozására. Bátran ajánlom mindenkinek. Az oldalak legtöbbje hibátlanul és szélsebesen jelennek meg. Nagyon hamar frissül, a Google rengeteg erőforrást öl a böngészőbe, és meg is látszik a fejlesztési ütemén. Nagyon hamar elértek arra a szintre, hogy én elméletileg végleg átváltottam rá. Ez jelenleg a legszabványosabb, leggyorsabb, legstabilabb, böngésző a piacon ez tény. A kényelmet tekintve, éppen elmegy kategória, mégis ajánlott a kipróbálása mindenkinek.

    A cikk csak személyes szubjektív véleménynyilvánítás. Lehet velem egyet érteni, meg lehet nem egyet érteni, annyi a lényeg, hogy ti is mondjátok el a véleményeteket, trollkodás-mentesen és kulturáltan, mert nagyon kíváncsi vagyok rájuk. Minden észrevételt, és kiigazítást szívesen olvasok. Remélem örömmel olvastátok végig eme kis irományt.

    Nameless"
  • Máté94
    #3172
    Én meg a Speeddial nevű kiegészítőt. :)
  • KranaZoli #3171
    1.) Gondolom törölni kellene a profil mappát. appdata/local/google

    2.) Ezt nem értem. Én csak az alap Chrome-os kezdőlapot használom a thumbnail képekkel.
  • Máté94
    #3170
    Volt fenn 11.xxx.xxx. dev, és felraktam a 10-es hiv. Chrome-ot, és amikor indítom, mikor kiírja, hogy nem lehet betölteni a profilt, mert előző verziószámú verzióból való. Ezzel lehet kezdeni valamit?

    Valamint, aki használ Speeddial-t, annak fejlécbe beírja az oldal URL-jét? Mert nekem csak azokat írja be, amiket kézzel beírok.

    Köszi!
  • [HUN]FaTaL
    #3169
    Passz, nem fizetek hsz szerkesztésért, mert nevetséges.
  • KranaZoli #3168
  • KranaZoli #3167
    Pedig meg lehet csinálni, csak hosszú leírni, hogyan lehet így járni. :)

    Újra megnyitsz egy hsz-t; szerkesztő módban. Közben ír vki más. Ráklikkelsz, hogy reply arra a hsz-re.

    Megírod a hsz-ed. Közben lejár a szerkesztési időd, mert limitálva van pár percre, most fingom sincs mennyi.

    Elküldöd a hsz-t.

    Ekkor veszed észre, hogy bakker szerkesztési módban voltam, de már nem tudod újra szerkeszteni mert lejárt az időd. Így lehetnek ilyen anomáliák, mint most lásd Nálam kronológiában hátrébb van egy frissebb hsz-em, mint kellene lennie.

    És ezért még pénzt is kérnek. :(
  • [HUN]FaTaL
    #3166
    Mi az hogy felülírni? Sosem értettem ezt.
  • Freddycom
    #3165
    IE Tabbal jó, köszönöm.
  • KranaZoli #3164
    Qrva jó ez a szerkesztési mód az SG-n. Megint sikerült felülírni az előző hsz-em. :(

  • [HUN]FaTaL
    #3163
    Ez a probléma, hogy IEre és FFre fejlesztenek weblapot és nem a szabványra. Sajnos sok a faszláma webfejlesztő, ez van. Amelyik oldal se Chromemal se Operával nem megy azt nem látogatom. :) Amúgy van jónéhány oldal, amit még az FFel sem tesztelnek le. Az az igénytelenség netovábbja. :D
  • KranaZoli #3162
    "Amelyik oldal se Chromemal se Operával nem megy azt nem látogatom."

    Szerencsére Én eddig csak azzal a bug-al találkoztam amit a napokban agyaltunk itt.

    Erről jutott eszembe Freddy tedd fel az IE Tab Classic kieget és IE nézetben az is működik. Ez van. Egész pontosan úgy van, ahogy Fatal írja. IE-re; jobb esetben Firefox-ra készülnek a honlapok, ennyi a történet.