6043
Egy böngésző a Google-től.
  • genric
    #3241
    Sziasztok!
    Meg tudná valaki mondani,hogy hogyan tudnám Google Chrome-ban átálítani a nyelvet?
    Teleptésnél nem tudom kiválasztani.A Windowsom nem magyar,és a Chrome-ot
    is ezen a nyelven telepíti.
    Nem lehet valahogy kijátszani?
  • [HUN]FaTaL
    #3240
    Azt csinálja.
  • Freddycom
    #3239
    csavarkulcs->beállítások->kezdő oldalak->az utoljára betöltött oldalk újboli megynyitása
  • ldavid
    #3238
    azt csinálja
  • lac0215
    #3237
    automatikusan töltse be...
  • [HUN]FaTaL
    #3236
    1. Ezt tudja alapból is, nem?
    2. Ez a béta/dev verzió hátránya, lehetnek bugok. :)
  • lac0215
    #3235
    1.
    A következő kiegészítőt keresem:

    Amikor bezárom a Chrome-ot, akkor az éppen megnyitott oldalakat mentse el és a következő indításkor automatikusan töltse be őket.

    2.
    A 11.0.696.0 verziót használok. Ha beírok valamit a címsorba akkor ugye a beírt szó(részlet) alapján felajánlja egy lenyíló sávban a kedvenceket, vagy a google keresést, vagy az előzményeket.
    Ami leginkább zavar az előző verziókhoz képest, az, hogy ebből a listából nem lehet egérrel választani. Hiába kattintok rá egyet vagy duplát, jobbot vagy balt, semmire nem reagál, csak a billentyűzettel lehet kiválasztani a nyilakkal, majd entert nyomni.

    Remélem érthetőek a kérdéseim és megoldást is kapok... :)

    kösz
  • nandika22
    #3234
    Sziasztok!

    Egy olyan problémám lenne a Chrome-mal, hogy miután rákattintok, bejön, és csak tölt, nem hoz be semmilyen oldalt. Eddig gyönyörűen működött (Win 7 Ult.). Egyik napról a másikra lett ez a baja. Leszedtem, újratelepítettem, vagy 20szor... és mindig ez van. Mi lett vele? Mi lehet a baja? Köszi előre is a segítségeteket!
  • SirAlo
    #3233
    tenyleg jol mukodik a cucc:) mar van 2.8 gigam:)
  • hzsolt
    #3232
    ebben pont az a jó, hogy a szerveren csak szinkronizál, lokálisan is megvan a cucc.
    Ötletek, hogy mi mindenre jó lehet:
    LINK
  • Rage47
    #3231
    hát ne életed legfontosabb dolgait rakd ilyen helyekre:D azt külön winyóra kell, meg kiírni lemezre...
    dropbox sztem tökéletes, vagy 1 éve használom rendszeresen
  • SirAlo
    #3230
    Kiprobalom de valahogy a googleben jobban bizom, biztosabb hogy nem mennek csodbe es egyszer csak lekapcsoljak a szervereket es mindenem elveszodik
  • hzsolt
    #3229
    Beletették a google docs-ba. Próbáld meg alternatívaként a dropbox-ot.
  • SirAlo
    #3228
    Hi, a Gmail Drive szolgaltatas mukodik meg nem tudjatok ? Jo lenne valahova feltolteni a cuccaimat amihez csak en ferhetek hozza
  • [HUN]FaTaL
    #3227
    Nem rossz. Vajon beépített simított görgetést és normális letöltéseket (megnyitással - temp mappába töltéssel) mikor kapunk?:D
  • Freddycom
    #3226
    A dev channel frissült tegnap a 12.0.712.0 verzióra.
    Frissült a V8 javascript motor (v. 3.2.3.1), illetve CTRL+kattintás a tabokon lehetővé teszi egyszerre többet kijelölni és mondjuk egyszerre frissíteni a tartalmukat.
  • [HUN]FaTaL
    #3225
    Tévedés, azé, aki fejlesztette a kieget és az nem én vagyok. :D
  • DRFlame
    #3224
    Köszi.
  • KranaZoli #3223
    Tedd fel ezt a kieget: middle click mini - Verzió: 0.3

    link...

    A megoldás Fatal érdeme.
  • DRFlame
    #3222
    A középső egér gombbal nyitok meg egy linket új tabban, de chrome alatt az eredeti ablak is követi a liket. (Az eredeti és az új tab is ugyanazt hozza be) És úgy látom, hogy ez csak itt sg fórumban van.
    Tudja valaki, hogy miért van ez?
  • [HUN]FaTaL
    #3221
    Beállításoknál ki tudod kapcsolni a figyelmeztetést és be tudod pipálni, hogy hol ne gyűjtögessen (nekem be van pipálva mind). Elég sok reklámot is megfog. :D
  • slime001
    #3220
    Bocs a dupla hsz-ért, de ez a Ghostery, hogy is működik? Felraktam és most itt SG-n is kiírja, hogy épp mi gyűjt rólam adatokat. Be kell kapcsolni, hogy automatikusan blokkolja és ne csak írogassa? Illetve nem zavarhat be valami weboldalnál, hogy be van kapcsolva és blokkol valami olyasmit amit nem kéne? Bocsi csak nem teljesen vágom, hogy mire jó ez az addon.
  • slime001
    #3219
    Hú most nem tudom pontosan melyik videóban volt. De a ghostery jó ötlet, mert táplálékkiegészítőt akart eladni és látogatok ilyen oldalakat.
  • [HUN]FaTaL
    #3218
    Nekem még nem volt hírdetés, linkelj már egyet, amiben van. :)

    Ghostery van fent meg adblockplus.
  • slime001
    #3217
    Nekem is fent van és kipipáltam. Na mind1, majd hátha egyszer jó lesz. Néha nagyon zavaró.
  • Freddycom
    #3216
    AdBlock Plus tudja elméletben (ki lehet pipálni egy ilyen beállítást), gyakorlatban viszont nem.
  • slime001
    #3215
    Youtube videókon belül a hirdetéseket nem lehet valahogy kilőni?
  • passatgt
    #3214
    lol
  • ldavid
    #3213
    ennek ne dőljetek be
  • KranaZoli #3212
    Feleslegesnek felesleges, de jól mutat. :D



  • [HUN]FaTaL
    #3211
    :D Nekem ez fel sincs telepítve, tök felesleges :D
  • KranaZoli #3210
    Ha már memory leak. OFF, de most olvastam:

    "we will soon be releasing a new program update of avast. And as usual, we're making it available for public testing a few days before the official release.
    Edit: now updated to build 6.0.1044."

    "And new in v6.0.1044:
    - solved a memory leak in the avast gadget"

    És Én használom is, mert jó érzés látni jobb oldalt a "Biztonságos" feliratot.
  • [HUN]FaTaL
    #3209
    Amúgy megmondom őszintén, elsősorban a PH kieg és az FF leakje tart Chromeon ugyanis ez másra nem érhető el és végre ott is tudok rendesen fórumozni. :)
  • KranaZoli #3208
    Faxom ki lett a napokban úgy állesz-cuzammen a böngészőkkel.
  • [HUN]FaTaL
    #3207
    "Chrome-nak az a leggyengébb láncszeme, hogy vagy 1általán nem, vagy csak nagyon kicsi arányban veszik figyelembe, hogy egy weblap; site; portál hogyan néz ki és hogyan viselkedik Chorme alatt. Amíg a Chrome felhasználók köre; száma a torta csekély részét teszi ki ez változni sem fog. És MS; Fox ezen lesznek."

    Ez nem igaz, 1-2 oldalon kívül minden működik én még nem futottam hibába azon a képesen és a flash videódon kívül. Operánál is mindig előkerül ez a téma de ott se volt komoly gondom evvel.

    Sokan használnak 4:3-at használnak még (többség), az 1024x768 a legelterjedtebb felbontás.

    Annyira nem leakel?:D Fél óra alatt 2 giga ramot zabál, nekem ez nonszensz nem fogom állandóan restartolgatni a böngészőket. Ja és nem tölti vissza mert én azt utálom általában, amit utoljára néztem az nem érdekel legközelebb, pl. fórumtopicok meg ilyesmi. Nekem gyorshívóval indul.

    FF4 lassú guija is zavaró részemről. Egyelőre nekem marad a Chrome, ha egyszer lesz normális adblock operára akkor azonnal térek vissza rá, mert nem volt vele bajom csak ez. Bár kész volt az urlfilter.ini-m de ha valami hiba van, akkor nehéz javítani.

    A szokások pedig persze, mindenkinél más. Pl. a görgetés szaggatását nem vagyok benne biztos, hogy nem a nagyítás fokozza nálad, én meg ugye nem használok olyat. :)
  • KranaZoli #3206
    "Chromeban a letöltések szarok meg valóban a gyári smooth scroll hiánya, FF leakel,"

    Chrome-nak az a leggyengébb láncszeme, hogy vagy 1általán nem, vagy csak nagyon kicsi arányban veszik figyelembe, hogy egy weblap; site; portál hogyan néz ki és hogyan viselkedik Chorme alatt. Amíg a Chrome felhasználók köre; száma a torta csekély részét teszi ki ez változni sem fog. És MS; Fox ezen lesznek.

    Csak azért nem fogom nem látogatni az általam látogatott lapokat és alternatív megoldásokat keresni, hogy meg tudjam nézni a tartalmát mindenféle bug nélkül.

    Egyre több a wide monitor. 1általán nem céges környezetben használ vki még régi képarányú monitort?! :) Chrome a Saját beépített Zoom funkciójával kínkeservesen szenved nem kevés oldalon. Írtam pár pl.-t és ezek közül az utóbbiba tök véletlen futottam bele. Meg kell nézni annak az oldalnak a működését Fox4-ben. Nem Saját nagyítás funkcióval, hanem addon-al(!). Chrome-ban 144%-on. Lexarom, hogy 100%-on mint a vaj, ha úgy nagyítóval kell olvasni a betűket. 1680x1050-ben sem bírnám 100%-on. 16:9-es notin is feltolom legalább 120%-ra, mert mi a ráknak ne használjam ki a kijelzőt teljes egészében, vagy legalább 75-80%-ban?!

    FF4 leak: Azért annyira nem leak-el. Ki kell tenni kieg.sávba egy memória állapot kijelző addon-t és ha már nagyon sok, akkor egy restart gomb és 1-2ms alatt visszatölti az oldalakat. Ezt ki lehet bírni. Nálam eddig 600MB-nál több nem volt. Az is csak úgy, hogy megnyitottam 3x tab-ot. Amit a büdös életben nem teszek. Mert Nekem nem ilyenek a netezési szokásaim.

    Ezek közül melyiket fogják előbb befoltozni; megfoltozni ha 1általán befoltozzák Őket fogok dönteni Chrome vagy Fox között, mellett. Nekem most per pill. ezekkel vannak problémáim. Másnak más problémái vannak. Ez nagyban függ ki mire használja a böngészőjét.

  • [HUN]FaTaL
    #3205
    Akartad mondani 3at. Szerintem sem az FFet, sem az Operát, sem az IEt nem tegnap kezdték fejleszteni. Na de mindegy is, ez van. :/

    Persze ehhez hozzátartozik, hogy régen simán elvoltam még az IE6-tal is, csak azóta megnőttek az igények is. :D
  • KranaZoli #3204
    Azért az elég gyászos, hogy beszélünk 4db böngészőről. Ebből 2őt nem tegnap kezdtek el fejleszteni. De egyre sem lehet azt mondani, hogy korrekt módon összerakott; letesztelt; fejlesztett alkalmazások lennének. :(

    "Fasza!"
  • [HUN]FaTaL
    #3203
    FF ellen szól nekem még a lassú gui.
  • [HUN]FaTaL
    #3202
    Ebben egyetértünk, de azért így is remekül használható. Igazából mindegyik böngészőnek van valami baja, sajnos. :(

    IE nekem túl buta, Chromeban a letöltések szarok meg valóban a gyári smooth scroll hiánya, FF leakel, Operában meg nincs könnyű és normális reklámszűrés a divekhez is, a noads egy bugos szar.