6043
Egy böngésző a Google-től.
  • Airbus A380
    #1480
    Chrome Plus
  • Ability
    #1479
    Lehet funkcionálisan bétának hívják, de mivel minden nap van új kiadás, így ezek nem stabilak, nem tudják letesztelni őket normálisan és nem is a nagyközönségnek szánják. A nagyközönségnek a végső stabil kiadások vannak, abből is csak a Chrome, a Chromium már hamarabb belép a következő ciklusba és sosem jelentik ki hogy "na ez most stabil és végleges". Egyébként pedig van különbség Chrome és Chromium között is, illetve dev és beta csatorna között is.
  • Airbus A380
    #1478
    Egyébként amit linkeltem az már bétából származik azt meg a legjobb tudomásokm szerint már a nagyközönségnek is szánják.,
  • Airbus A380
    #1477
    Akkor inkább visznya megyek a 4-esre. (bár azt is sokáig használtam bétába és túléltem :) ) Íaztán be rakom abba a fordító kieg-et (bár ez sokkal practikusabb lesz.


    köszi.
  • Ability
    #1476
    Ezek a kiadások még az alpha szintet sem ütik meg, minden nap jön új build, természetesen kerül bele hiba is, mivel ezeket nem a nagyközönségnek szánták, de még csak nem is neked/nekünk, hanem olyan embereknek, akik adnak le hibajelentést. Bár ez a hiba csak átmeneti.

    Konklúzió: ne használ dev kiadásokat ha nincs rá szükséged/nem kívánsz résztvenni a fejlesztésben. Ezek nem stabilak. A beta csatorna (abból is a sima Chrome, tehát nem chromium) sokkal inkább stabil, abba nem igazán kerül hiba. De egyébként a 4-es végleges, stabil kiadásban nincs egyetlen ismert hiba sem, funkcionálisan minden igény kielégít. Nem sok értelme van bétázni, fordítóra van hivatalos Google extension is.
  • Airbus A380
    #1475
    bocs nem offolkni akarok de így hátha jobban érted a kérdést. Szóval az a felső ablak nem jön elő a kívánom e hogy fordítson...
  • Airbus A380
    #1474
    újra tettem de így se jön előm a fordító. :( van ötleted ?
  • Airbus A380
    #1473
    Miért nem működik az 5-ösbe beépített fordító ? Tegnap még semmi baja nem volt be volt állítva hogy minden angol meg német és francia oldalt fordítson ma meg csak halgat.
  • Ability
    #1472
    install id, client id, háttérben keresés, ajánlások, kiegészítés, malware protection (igen, emiatt is küldözget a háttérben információt, és az összes böngésző így működik, és igen, a firefoxnak is a google adja az infót, és ofc le lehet tilani)

    plugint rakd újra
  • Airbus A380
    #1471
    HELP! 14540-ES
  • Airbus A380
    #1470
    " A Chrome-ba integrált szolgáltatások más böngészőkben is jelen vannak, igény szerint ki lehet kapcsolni őket. "


    ezzel mire célkoztál ? pl mi van jelen a többiekbe ?
  • Jim Morrison
    #1469
    koszi
    nekem is ugyan ez van csak zavar hogy mindig megkerdezi hova mentsen :/
  • zeli
    #1468
    A beállításoknál be lehet állítani, hogy mindig kérdezzen rá:


    A kiterjesztése addig marad ilyen, amíg tölt le..
  • Jim Morrison
    #1467
    Miert kerdezi meg mindig a chrome, hogy hova mentsen? raadasul mindig .download kiterjesztes...
  • Airbus A380
    #1466
    Meg az emberek generálhatnak maguknak bonyolultab jelszókat is amiket nem tudnak megjegyezni.. a program rögzíti azért ezeket nehezebb felnyomni is.
  • Andr0
    #1465
    de legalább kizárja - többé-kevésbé - az emberi tényezőt, ami valljuk be, elég sokat dob a biztonságon... mert ugye a legnagyobb "rés a pajzson" az maga a felhasználó. Így meg még ha benyalt vki egy keyloggert esetleg adathalászat áldozata... akkor sem lesz semmi gáz mert a gépen nincs semmi tárolva... LastPass-osok meg védik az adatbázisukat, mintha muszáj volna.
  • Airbus A380
    #1464
    sok cikk van róla elég biztonságosnak mondják.


  • Mardel
    #1463
    Hát ezzel kicsit vitába szállnék, ami neten van az sosem lesz biztonságos. :)
    Meg ha mindenkiét egy oldalon tárolja akkor elég sok támadást fog még kapni, mivel elég csak egy oldalt támadni és ha sikerül akkor sok felhasználói név, jelszóhoz lehet hozzáférni.
  • Andr0
    #1462
    neten tárolja a jelszavakat elég biztonságos... biztosabb mint a saját gépeden:D
  • Shep
    #1461
    Hm, ez érdekesen hangzik.
  • Airbus A380
    #1460
    LastPass
  • Airbus A380
    #1459
    jelszókezelő beírsz neki 1 mester jelszót amit minden indításkor elkér és a fórum cset stb jelszavaidat elmentheted vele és nem kell mindig kitöltögetni azokat a oldalakat ahol felh.név/jelszóval kell bemenned a last pass kitölti neked.
  • Shep
    #1458
    Pontosan mi ez a lastpass?
  • Ability
    #1457
    Lehet itt is kérdezni, mondani, véleményezni bármit, csak mellőzük a vitás dolgokat.
  • Airbus A380
    #1456
    Nekem most jelenleg ezért a Chrome az elsődlegesemn és nem a másik.

    (meg bejön a fordító is)


  • Andr0
    #1455
    lastpass-t én is használok csak firefoxban:) de régen használtam chrome-ban is ;)
  • Airbus A380
    #1454
    köszi.

    ez mitől van , ?
  • Airbus A380
    #1453
    Ezt inkább a saját topikjába kérdezd engem pl titltottak két napig....

    van neki topikja :)

    (nekem is szimpibb, viszont a Chrome-be meg nagyon hasznos alast pass)
  • Andr0
    #1452
    és a Dragonhoz vannak kiegészítők? (valamiért nekem szimpibb a dragon mint a chrome)
  • lck
    #1451
    Nem
  • Andr0
    #1450
    Comodo Dragonhoz müxenek a chrome kiegészítők?
  • lck
    #1449
    AdThwart akkor szűr teljesen ha a beállításaiban az "Hide images while ads are removed" - be van pipálva. Így nem látszik a reklám egyáltalán.
  • Airbus A380
    #1448
    Van shol nem szedi ki rögtön pl az SG-n nekem felül azt a reklámot rendszteresen utólag szedi ki.



    A fordítós kétdésemre nem tudjátok a választ ? 1437-es
  • Airbus A380
    #1447
    De hü*e vagyok hát ebbe van Last pas....
  • Ability
    #1446
    Megnéztem ezt az AdThwart + Ajnász hufilter dolgot. Szerintem teljesen jó, nem is értem mi vele a probléma. A reklámokat és amit ki akar szűrni annak alapból ad egy visibility: hidden; értéket, szóval egy pillanatra sem jelenik meg, miután pedig megvolt a domready esemény ki is kapja őket onnan. Amíg nincs domready esemény, addig a weboldal sincs teljesen felépülve, tehát tökmindegy hogy elkezdi-e azt töltögetni, viszont ahogy a teljes dokumentum felépült rögtön kikapja. Valószínűleg hamarabb, minthogy betöltődne a hirdetés. A domready a html dokumentum szöveges tartalmának betöltését jelenti, tehát nem a komplett betöltés amíg minden kép a helyén van, gyakorlatilag egy nem lassú szerveren ahogy látsz valamit egyáltalán megjelenni, akkor már megvolt a domready.

    Konklúzió: egy pillanatig sem lehet látni, nem villan be, amint arra lehetőség van rögtön el is távolítja, így valószínűleg idő sincs arra hogy betöltsön a reklám és a háttérben sem marad ott. Tehát rejtve sem, egy flash nem fogja zabálni a procit.

    ui.: valószínű, hogy Firefoxban is így működik, annyi kiegészítéssel, hogy már a kapcsolat megnyitását is blokkolja, de ott is van (szerintem ) egy minimál átfutási idő míg ki is szedi az oldalból. Csak nem lehet látni, mint ahogy nálam most Chrome alatt sem.

    Szerk.: egyedüli hiányosság, hogy visbility: hidden helyett display: none-t kellene adni neki. Ebben is jobb lehet az FF, bár ez az esetek többségében meg sem látszik és valószínűleg majd átállnak erre az extension fejlesztői, mert az extension API lehetővé tenné számukra. De szerintem még a kapcsolat blokkolását is ahogy nézegettem korábban.
  • Ability
    #1445
    http://www.google.com/support/forum/p/Chrome/thread?tid=5f249c4fa04ecd17&hl=en&start=160

    Előzőt nem tudom, linuxon nem frissítettem már egy ideje, mert ami most van az stabil és már van annyira kényelmes, hogy ne kelljen daily build-eket használni.
  • Airbus A380
    #1444
    Bocs eszembe jutott még 1 kérdés megoldható hogy az elmentett jelszókat ne írja ki mindenkinek aki a géphez nyúl ? Tehát ha pl az SG-re lép ne adja ki a fórum belépőt a Chrome,.
  • Airbus A380
    #1443
    hogy lehjet elérni hogy minden idegen nyelvű oldalnál ne ugráljon elő a beépített fordító viszont ha kérem akkor fordítson ?

    remélem érted amit próbálok kérdezni köszi.
  • Airbus A380
    #1442
    nálam ez a cél aszittem másnál is ha nem lassítaná az oldalt nem érdekelne Dragon-ba nincs blokker különösebben ott se izgat hogy ott a reklám.
  • Mardel
    #1441
    Akit zavar a reklám, az nem látja.
    Az hogy gyorsabban töltődne be az oldal hogy ha a reklámot nem engedné betölteni az csak egy hasznos következmény, de nem ez a cél.