6043
Egy böngésző a Google-től.
  • shevy
    #1520
    leteszteltem 3 böngészőt, és hát nem várt eredményt hozott, legútóbbi bétánál még gyorsabb volt az opera, már nem:




    más is letesztelné, hogy nem csak én kaptam rossz eredményt?
  • ldavid
    #1519
    OS-re gondoltam én is de itt nem láttam értelmét, gondoltam megkérdem
    az indításkor újramegnyitás viszont néha hasznos lenne
    (tudom van visszaállítás alapból de az más, az nem kell xD)
  • Airbus A380
    #1518
    nem tiszta fekete kép. vagy fél perc után tölti be. Másik 2 nevezett böngésző szinte rögtön.
  • Ability
    #1517
    Úgyérted reklám jelent meg előtte?

    ldavid: Chromium OS :) Onnan vették át. Gyakorlatilag az, hogy kevés helyet foglal és védetté lehet tenni azokat a füleket, hogy pl ne tudd bezárni. Bár nálam most pont bezárja. Illetve valamilyen módon meg vannak különböztetve, pl. ezek a fülek a böngésző minden indításakor betöltődnek. Legalábbis Chromium OS-ben, a böngészős változatban egyelőre csak helyspórolás, ahogy elnézem.
  • Airbus A380
    #1516
    nekem is beindította csak nem rögtön min az Opera meg a FF . Várni kellett.,
  • ldavid
    #1515
    a pin tab opciónak mi értelme amúgy?
  • ldavid
    #1514
    nincs hozzá beszélő ember és/vagy "senkit" nem érdekelne

    #1513 nálam is ugyanaz van, működik normálisan
  • Airbus A380
    #1513
    4.1.249.1021 ez van nekem.
  • Airbus A380
    #1512
    operával is megy. A 4.1-es bétát használom. akkor megnézem később köszi.
  • Ability
    #1511
    Megy, ráadásul ez flash lejátszó, szóval valószínűleg a flashplayer-t kellene frissítened. Vagy csak egy ideiglenes bug, ha nem stabil kiadást használsz.
  • Airbus A380
    #1510
    nektek megy a videók a tv2.hu-n a Chrome-al ?


    FF simán viszi Chrome meg se mukkan.
  • Airbus A380
    #1509
    off. Csak oldódna meg már az hogy vannak oldalak amiket nem kezel.


    ON, magyar nyelven mért nincs ilyen videó vagy bármi valami hiteles IT portálon ?
  • Ability
    #1508
    Aki egyébként tartózkodik a Chrome-tól, annak teljes szívből ajánlom az új Opera 10.5-öt, jó úton haladnak. (Y)
  • Ability
    #1507
    Visszaélnek a tömeg tudatlanságával és bár lehet tényleg eltávolítanak pár dolgot belőle, de azok nem ártalmasak, csak a tömeg gondolja annak őket.
  • Zénó13
    #1506
    Hello
    Már az első béta óta chromot használok. őszintén szólva sosem érdekelt, hogy mit küld el a chrome a googlenak, tőlem aztán elküldhet akármit (az OTP-s jelszavamon kívül:)) Szóval ha tényleg nem küld el semmit, akkor a többi chromiumos böngésző, mint a dragon vagy a chrome plus, mit ért azon, amikor azt mondja, hogy nincs benne "kémprogram ami a googlenak jelent, mert ők kivették"? A legtöbb chromium alapú böngészőt azzal "adják el", hogy ők eltávolították a "kémmodulokat"... Vagy mi van? :)
  • Airbus A380
    #1505
    köszi.
  • Ability
    #1504
    Alvideókban is vannak infók. Kezdve azzal, hogy az omnibar ajánlásokból csak 2%-ot tárolnak el statisztikának, azt is anoním módon, illetve maximum 24 óráig örzik. Adatokat fejből mondtam, majd megnézem újra, amint lesz időm.
  • ldavid
    #1503
    nyilván, de nem is nevezte senki kémprogramnak, legalábbis az Operás srác biztos nem

    videó:
    ha Chrome-ot használsz, nem osztol meg több információt a Google-el, mint más böngészőt használva, csak akkor küld nekik adatokat, ha egy Google szolgáltatást használsz
    az előzményeket sem oszta meg senkivel az engedélyed nélkül
    az omnibarba írt adatokat csak az ajánlásokhoz használják anoním
    cookie-kat pedig engedélyezheted csak azon oldalak számára, amikben megbízol
    kb ennyi a lényeg
  • Airbus A380
    #1502
    tudoim pofátlanság de valszeg ebbe az országba nem csak én nem tudok an golul. Légyszi elmondanád a lényeget hogy mirőlk van szó ? köszi.



    A harmadik féltől származó kukikat tiltottam ez nem baj ugye ?
  • Airbus A380
    #1501
    Nekem most nincs földem de feltételezem ugyanúgy van választási lehetőség mint az avastnál vagyis ha nem kel kiveszed a pipát és nem erőlteti minden áron Azt hiszem avast-nál is be volt pipálva de kivehettem. . szóval ezért kémprogramnak nevezni...
  • Ability
    #1500
    Szóval új infó: a malware protection szűrőlista lokálisan tárolódik a gépen, és nem real-time online ellenőrzi.

    Mardel: őszintén? Engem nem érdekel. Ma már nem nem pénz kérdése a nagy memória kapacitás. Mellesleg oké, lehet tényleg használt annyit (push-notification mellett el tudom képzelni pl. egy Gmail checker-nél), de akkor nézz már meg egy youtube videót. Aztán nézd meg újra úgy, hogy letiltod a flash-t. Youtube is nagyon erősen javascript függő. Persze az erőforrásigény jobban mutatkozik akkor, ha valami folyamatosan fut a háttérben. Na most a fenti listában alig 1-2 ilyen bővítmény van.

    ui.: persze nekem aztán mindegy, hogy ki hogyan akarja használni a böngészőjét. :] Csak kimondottan lassítani nem fog, max. kivételes esetekben és akkor is oldalbetöltés terén. Ha már be van töltve, utána a scriptek, css transzformáció ugyan olyan gyors marad, csak az ilyen tartalomszűrők lassíthatnak. De azoknak sem szabadna. A memóriahasználat lehetséges melléktermék, nem mondom hogy nem, de az átlag számára negatív hatása nincs a bővítményeknek.
  • Mardel
    #1499
    Hát amiket használtam kiterjesztéseket mind futott külön folyamatokként és volt ami 30 MBnál többet is evett. (XP SP3)
  • Ability
    #1498
    Memória egy érdekes dolog. Vista/Win7 alatt az OS-re bízza a szabályozását, nem takarít maga után, a superfetch-re támaszkodik. Csak akkor ürít, amikor szükség van szabad helyre, vagy már "nem érdemes" tovább tárolni az adatokat. Ez bár nem hangzik biztatóan, mégis egy jó dolog.

    Az extension-ök pedig teljesen másak, mint FF-nél, itt minden JavaScript nyelven íródott. Tehát nem lassítja a böngésző indulását és működését. Csak a nagyon rosszul megírt bővítmények, vagy az erősen DOM manipulációra támaszkodók jelenthetnek lassulást xy oldal betöltése közben. Például a tartalomszűrő extension-ök. A memóriahasználatot pedig gyakorlatilag nem növeli, mivel ha feljösz ide az SG-re, akkor ide is több JS library van behúzva az oldal szerkesztője által. Ez is egy pozitív dolog, azonban némiképp korlátoltabb a Firefox rendszerénél. Viszont legalább jobban működik. :D
  • Ability
    #1497
    http://www.youtube.com/watch?v=2YItmumfVnk&feature=sub
  • passatgt
    #1496
    így van, earth oldalon belehet pipálni, hogy szedje e hozzá chrome-ot, vagy ne
    és nem lesz tőle alapértelmezett, legalábbis macen nem
  • ldavid
    #1495
    letöltés előtt nem szedte ki a pipát. hétvégén én is majdnem leszedtem mégegyet az earth-el
  • Airbus A380
    #1494
    LINK

    személyszerint ezen jót mulattam. A Chrome állítólag felfurakodik a gépre amolyan trójaiként és alapértelmezetté teszi magát....



    Már csak azt nem értem akkor az avast mellett miért em lopakodik fel.....


    (aki nem tudná az Alwil meg a GOOGLE partnerek lettek és azavast 5- felajálja telepítésnél hogy felteszi a Chrome-t is, ismétlem felaálja és nem felteszi. )
  • Airbus A380
    #1493
    Azonnali fordítás a GGOGLE Chrome-ba. király
  • Rage47
    #1492
    :O most megnéztem krómmal, így még jobb:D kár, hogy kihagyták operából...
  • Mardel
    #1491
    Még annyit hogy reklámblokkolóval nem kell vacakolnom mert van egy beépített az ironban (lista itt) ami betöltés előtt blokkolja, és még plusz memóriát sem eszik.
  • Mardel
    #1490
    Nekem ez meg a youtube auto replay van fent csak, mivel chroma is oylan, hogy minél több kiterjesztést használsz annál több memóriát zabál.
  • redmonk
    #1489
    YouTube Video Downloader
  • Ability
    #1488
    Okos javaslat, csak jobb lenne ha több személy is ideírna pár ilyet, hogy egy szerkesztéssel több hasznos dolog is kikerüljön.
  • Airbus A380
    #1487
    én csak ezt tudom amit még használok az kinn van már. Nekem hasznos a fordító mivel nem tudok angolul és mint mondtam más nyelvről is fordít. És sokan nem tudják hogy van ilyen (az én tapasztalatom szerint). Ezért javasoltam.
  • Ability
    #1486
    Írni kellene mindenkinek pár bővítményt, ami kimaradt a listából, de fontosnak érzi, aztán kitesszük őket.
  • Airbus A380
    #1485
    bocsi nem akadékosjodás csak 5let. Szerintem be lehetne tenni a bannerba a translation kiegészítést. Szerintem hasznos mert minden nyelvről fordít ami a translation-ba van.
  • Airbus A380
    #1484
    adThwart mellé érdemes flashblock-ot rakni ?
  • passatgt
    #1483
    én safariból nézem, ott jó, bár a felső színes dobozok alapból is lehetnének 1.0 opacityvel:)
  • Ability
    #1482
    Remélem Chrome alatt nézted, mert látom a másik topikban, hogy Operával is foglalkozol, csak sajnos a 10.5-ből is kimaradtak egyelőre a CSS3 animációk és komolyabb transzformációk. Legalábbis a legutóbbi változatból amit néztem.
  • Rage47
    #1481
    nagyon tuti a banner, minden topikban elférne egy ilyen :p