6043
Egy böngésző a Google-től.
  • Airbus A380
    #1760
    Szerintem ezt is ki lehetne tenni a fejlécbe a Flas blokkolót.
  • Airbus A380
    #1759
    Igen én is azt vettem észre hogy megállítja meg a PH-n is ezt írták.


    ezt hogy engedheti a GOOGLE ? :D

    A win7 még várat magára.

    Annyíra parás se vagyok csak FF-be megszoktam az Adblock hogy kiirja nekem miket fogott el 1 oldalon stb .. és azért kérdeztem azt hittem ha blokkolom a scripteket akkor ugyan azt érem el.
  • Airbus A380
    #1758
    "Windows XP: nem intenek be nekik, de pár kényelmi/működési/biztonságtechnikai megoldás csak Vista/Win7 alatt lehetséges. Ergó fejlett operációs rendszereken a Chrome erősebb, gyorsabb, biztonságosabb. Ettől függetlenül ugyan úgy kijönnek a frissítések és az új verziók, de az XP kezd egyre jobban háttérbe szorulni minden programnál, és ez jól is van így."


    Azért kihalni nem most fog még 2014-ig kapásból frissíti a májki is.


    Annyí eszük gondolom a szoftvergyártókmak is van hogy méj jó ideig élni fog az XP nem kevés embernél.
  • Ability
    #1757
    Taskmanagerrel gyorsan ránézve látszólag tényleg blokkolja, és csak kattintásra tölti be, előtte el sem indul a flashplugin.
  • Ability
    #1756
    Noscript: Nem tudom már mi a neve, nem használtam, csak úgy rémlik mintha láttam volna valahol. Egyébként pedig a beállítások alatt globálisan le tudod tiltani a Javascriptet, illetve kivételeket tudsz létrehozni.


    Windows XP: nem intenek be nekik, de pár kényelmi/működési/biztonságtechnikai megoldás csak Vista/Win7 alatt lehetséges. Ergó fejlett operációs rendszereken a Chrome erősebb, gyorsabb, biztonságosabb. Ettől függetlenül ugyan úgy kijönnek a frissítések és az új verziók, de az XP kezd egyre jobban háttérbe szorulni minden programnál, és ez jól is van így.


    Flash: a Flash-sel sok a bosszúság, de el kell ismerni, hogy egyelőre szükség van rá. Egyébként tele van biztonsági résekkel, illetve a teljesítménye is elég gyér. Elmondható összvéleményként, hogya Flash-ben hatalmas lehetőségek lennének, de az Adobe eddig nem nagyon igyekezett ezeket kiaknázni. Talán majd most fogja.

    Privát üzi: ha blokkolod a Flasht és a Javascriptet attól még nem lesz biztonságosabb a böngésződ. Esetleg csökkentheti a rizikófaktort, de olyan ez mint holtnak a csók, minden böngésző alatt. Egyébként a Javascriptes történést nem magára a megfertőzésre használják fel, hanem a "terjesztésre". Láthatatlanul a háttérben nyit egy kapcsolatot valamilyen 3. fél felé, de a megfertőzés lehetősége nem ehhez köthető. Egyébként nyomd fel a Win7-et, megszabadulnál ettől a sok paranoid képzelgéstől, Win7-re én még vírusírtót sem teszek. Tűzfalat sem, jó a beépített.
  • Airbus A380
    #1755
    ezzel mi a helyzet ez is előbb betölti aztán blokkolja a dolgokat ?


    (az egyik IT portálon nagyon ajálgatták mint biztonsági tényezőt.)
  • Airbus A380
    #1754
    Nekem XP van.


    Opera se rossz csak amikor fennt volt szinte felzabálta a gépet....


    Mi a neve a Script blokkolónak amiről beszéltél ?


    ui:

    Azt írod fejlettem op. rendszerekre tervezték.

    Ez nem azt jelenti ugye hogy az XP-seknek beintenek ? (Mint a Májkrémszoft az IE 9-el )
  • Ability
    #1753
    ui.: nem elfogult vélemény, hanem konyhanyelv. ^.^
  • Ability
    #1752
    Biztonság: nincs tökéletes böngésző, nincs tökéletes biztonság. Ha úgy tetszik, egyik böngésző sem biztonságos. Valamelyiknek több, valamelyiknek kevesebb ismert biztonsági hibája van, teljesen mindegy, egyremegy a dolog. Ha valaki akar és ért is hozzá, akkor talál kiskaput bármelyik böngésző alatt, éppen ezért nincs általános igazság, és nem is szabad foglalkozni ezzel a kérdéssel.

    De ha mindenképpen véleményt akarsz, akkor egyértelműen a Chrome. Mit kell tudni róla? Még nem élte meg a 2. születésnapját sem, éppen ezért modern, fejlett és újszerű biztonsági megoldásokat alkalmaz, "nem ragadtak le a régi megoldásoknál", alapból az újszerű és fejlett operációs rendszerekre szánták. Mit kell tudni a Firefoxról? A Netscape hagyatékán és a Google pénzén lett sikeres, öregebb mint gondolnád. 2002-ben jelent meg az első változat, de az indulási alapokat nézve ennél sokkal öregebb, éppen ezért elhízott és korcsosodott egy jószág. Nem rossz, félreértés ne essék, de ettől függetlenül tény, hogy már eljárt felette az idő, mostanában kezdem érezni hogy érdemben foglalkoznak vele és be mernek vállalni változásokat. Plusz ami érdekes lehet, hogy a Chrome-nak fejlettebb frissítési mechanizmusa van, így gyakrabban és egyáltalán nem zavaró módon tudják frissíteni. A fejlesztőbanda is sokkal aktívabb, de hát van is mögötte háttér + pénz. Illetve egy biztonságtechnikai versenyen egyedül a Chrome-ot nem tudták feltörni. Persze ez sokat nem jelent, meg hozzá kell tenni, hogy a Chrome-nak is van ismert biztonsági rése, éppen a verseny előtt foltozták be. :) Amúgy meg merem kockáztatni, hogy a legbiztonságosabb böngésző az Opera.





    Memória: alapjáraton a Chrome integrálódik a legjobban a Vista/Win7 Superfecth service-ébe, így ennek köszönhetően sokkal inkább teljesítményhatékonyabb és gyorsabb. Az új Opera is kezd erre az útra lépni, Firefox még elvan magával. Amit érdemes tudni, hogy ha van kapacitás, akkor terjeszekdik a nagyobb teljesítmény érdekében, ha kevés az erőforrás, akkor szűkösre veszi magát, sokkal inkább mint a Firefox, ami még mindig tele van memory leak problémákkal, de ebben is sokat javult az utóbbi időkben. Egyébként meg a Chrome nem csak kapacitás, hanem erőforrásigény terén is barátságosabb, gyorsabb, fejlettebb, modernebb. Szinte minden téren csak jobb, DE!!! De viszont mivel fejlett OS-ekre írták, így pl. egy XP alatt nem teljesít ennyire jól. Ott is jobb választásnak tartom, de talán egy kicsit kevésbé jobbnak mint Win7 alatt. Régen volt egy hiba, állandóan kerregtette a vinyót, ez még a legelső kiadásnál volt, azóta már biztos javították. Egyébként a "kevésbé jó" alatt azt kell érteni, hogy pl. a Chrome azért (is) indul olyan gyorsan, mert a Superfetch előtölti a programot. Mivel ilyen XP alatt nincs, így esetleg az indulási folyamat talán lassabb, viszont XP alatt minden más programra ugyan úgy érvényes ez a kijelentés.
  • Airbus A380
    #1751
    De ha az avast azt írta hogy megfékezte akkor gondolom nem kell aggódnom.

    Egyáltalán mennyíre kell aggódnom ? Mert ugye itt nincs no script. (bár itt meg ki lehet kapcsolni központilag de az meg fárasztó minden oldalon engedélyezgetni. )

    "Ugyanakkor Chrome-hoz is le lehet tölteni a noscript megfelelőjét."

    hol ?

    (vagyis inkább milyen néven )


    köszi.


    ettől még biztonságos ha Chrome-t használok ? Gondolom az avastnak pont az a feladata hogy azokat ott kigyomlálja. :)



    és lenne még 1 kérdés amit itt is megkrdeznék .

    1GB-os gépen te ajánlod a Chrome futtatását vagy inkább FF ? (lehet ilyet nem illik itt de többen értetek hozzá :) )


    FF-nél mintha nem morognaa gépem m ikor böngészek. Bár Chrome-al se mindig.
  • Ability
    #1750
    Újfent trendivé vált a káros Javascript kódok futtatása a kliens oldalán. Régebben nem nagyon láttam ilyet, gondolom az új OP-rendszerek terjedésével ez egyszerűbb és hatékonyabb megoldást jelent számukra. Biztonsági kérdésről itt nem nagyon van szó, FF alatt valószínűleg a noscript extension miatt nem jött elő a hiba, mivel blokkolta a script futását. Alapjáraton egyik böngésző sem blokkolja ezeket, más védelmi mechanizmus van a háttérben. Ugyanakkor Chrome-hoz is le lehet tölteni a noscript megfelelőjét.

    ui.: amúgy a szerver van megfertőzve, ezek a kártevők általában a webszerveren található összes fileba beleírják magukat, a webszer pedig kiküldi az ártalmas kódot. Illene szólni az oldal tulajának.
  • Airbus A380
    #1749
    Jó estét.


    Ez mitől van ?

    link


    FireFox alatt ezen az oldalon nem sikítozott az avast.


    most akkor ennyível biztonságosabb a FF vagy mi ? (adblock meg noscript van benne)


    ha valaki elmagyarázná az jó lenne köszi.
  • Ability
    #1748
    Annyi az értelme, hogy bemutatja a jövőbeli lehetőségeket. Teljes hardveres gyorsítást kapott, illetve benne vannak a Chrome HTML5 fejlesztései, amivel akár egy komplett Windows-hoz hasonló, webes operációs rendszert is lehetne írni. De nem ilyen bohóckodásokat, mint amik korábban voltak, hanem rendes filerendszer alapú műveletek, eszközfelismerés, akár még játékot vagy filmet is tudnál futtatni a böngészőben. Ez utóbbiak sem ilyen flash és beépülő médialejátszós bohóckodás lenne, hanem meg lehetne csinálni egy olyan komplex lejátszót, mint amit desktop fronton használsz, ugyan olyan teljesítménnyel, erőforrásigénnyel, vizuális megjelenéssel.

    Ergó: nem szar, nagyon nem :)
  • Rage47
    #1747
    csak értelmét nem látom:D
  • gyűjtő
    #1746
    Szia Ability!
    Köszönöm az információkat. Az a furcsa eset történt, hogy a bejegyzésed elolvasása után ismét megpróbáltam a rádió archív anyagában egy műsor indítását és tökéletesen működött.
    Egyébként az általad felsorolt pluginok (Windows Media Player 9+, Adobe Flash Player & ShockWave Player, Microsoft Silverlight) fennt vannak a gépemen. A böngésző egyéb kiegészítőit türelemmel áttanulmányozom és a hasznosnak ítélteket telepítem.
    Mégegyszer köszönöm a segítséget.
  • Ability
    #1745
    Windows Media Player 9+, Adobe Flash Player & ShockWave Player, Microsoft Silverlight (Moonlight?). Nem tudom melyiket használja, de ezeknek nem árt fent lenniük.

    Kiterjesztések: simított görgetés, mouse gestures, google előnézeti képek kereséskor, gmail (?), illetve van jó sok tartalomszűrő, adblock+ is van már egy ideje, azóta már többet is tud mint a Firefoxos megfelelője, csak talán kevésbé hatékony.
  • gyűjtő
    #1744
    Szervusztok!
    A Google Chrome frissített változatát használom 2-3 napja.
    A böngésző öszes tulajdonságait át kell nézegetnem.
    Egyenlőre azt hiszem, hogy a legfontosabb kiegészítésekkel kellene megismerkedni.
    Egy kérdés: Az MR1 archív anyagát (3 nappal ezelőtti rádióműsort) szeretnék meghallgatni, de nem tudom elindítani a lejátszást.
    Milyen kiegészítés hiányzik a hanglejátszáshoz?
  • redmonk
    #1743
    ez azért nem semmi
  • Ability
    #1742
    A Chrome technológiai hátterére építve:

  • Ability
    #1741
    Vista/Win7 nélkül sehogy. Egyébként a beállításokban az alapértelmezett skinre váltasz. Másik lehetőség, hogy a hivatalos Google témagalériában az alapskin telepítésére kattintasz.
  • redmonk
    #1740
    Sziasztok

    Hogyan tudnám átlátszóvá tenni a böngészőm? (Chrome)
  • Airbus A380
    #1739
    Download helper-t lehet leszedni Chrome-.hez ?
  • lac0215
    #1738
    The simplest way(for me) to save your passwords is back up the "Default" folder(under the "User Data" folder) in your Chrome installation folder at a secure location and copy the folder back in your new Chrome installation and overwrite everything. Remember to clear your browsing data before doing the backup.
  • lac0215
    #1737
    a mentett jelszavakat hogyan tudom kimenteni egy újratelepítéskor?
  • sbi85
    #1736
    Sziasztok,

    Lenne egy nagyon idegesítő problémám a Chrome-mal amit egyszerűen nem tudok megoldani. Remélem ti tudtok segíteni.

    Probléma:
    Manuálisan töröltem a Cache mappa tartalmát, ezek után a Chrome nem tud rendesen megnyitni pár oldalt (wiw.hu - ide be sem tudok lépni) valamint a youtube videókat nem kezdi el betölteni. 4x installáltam már újra, persze unistallok után, valamint frissítettem minden esetben flash-t és java-t is legfrissebb verzióra. Semmi változás.

    van ötlet hogyan lehetne megjavítani?
    előre is köszönök bármilyen ötletet
  • Airbus A380
    #1735
    igen szerintem uninstaláld a könyvjelzőket a könyvjelző kezelőbe tudod lementeni.
  • lac0215
    #1734
    5.0.342.9 bétát használok. Mostanában elég gyakran lefagy. Valami DLL file okozza a hibát.
    Gondoltam visszarakom a legfrissebb stabil verziót.
    Csak akkor tudom ha uninstallálom ezt?
    Hogyan mentsem ki a beállításokat? Könyvjelzőket? stb...
  • cherubim06
    #1733
    Na, azért rájöttem (CTRL-B):-)
  • cherubim06
    #1732
    Miért van az, hogy újabban eltűnik a bookmark bar és csak teljesen kikapcsolni tudom az autoelrejtés helyett?
  • Airbus A380
    #1731
    Vagy kapcsold ki a helyesírás ellenőrzőt vagy töltsd le a legújabb bétát . (abba már van magyar is)

    kikapcsolni meg a a beállításoknál tudod a betűtípusoknál tudod a motorháztető résznél.
  • reax
    #1730
    kösz...szépen, hogy én mért nem gondoltam erre?...vagy talán csak nem találtam
  • zeli
    #1729
    Kapcsold ki a helyesírás-ellenőrzőt.
  • reax
    #1728
    Sziasztok

    Nekem csak egy olyan gondom lenne, hogy például ahogy most is írom ezt az üzenetet minden szót aláhúz pirossal a chrome de más oldalakon is. Gondolom ez azért van mert nem a magyar nyelv van valahol beállítva neki. Ezt hol tudnám orvosolni?
  • ldavid
    #1727
    a múlt pénteki Mentalistből :) - sajna az IE6 kicsit belerondít...
  • Ability
    #1726
    Írtam már sokszor: csinálsz egy parancsikont az exe-ről, mögé írod hogy -incognito. Ezt ki tudod tenni asztalra, superbarra, mindenhova. A konfig állományok szerkesztésével tovább lehet fokozni ezt is, teljesen alapértelmezetté lehet tenni az inkognitó módot.

  • Airbus A380
    #1725
    elindítod és berakod .
  • Andr0
    #1724
    egyetlen egy dolog miatt nem használok chrome-ot és csak erre várok hogy ez benne legyen... hogy automatikusan privát böngészés módban fusson... ha erre van kiterjesztés máris Chrome-os vagyok :D
  • Airbus A380
    #1723
    Most annyi hibát észleltem hogy nem fordít semmilyen nyelvről de mivel beta gondolom javítják majd.
  • berczely
    #1722
    köszi!
  • Airbus A380
    #1721
    le de csak béta , nálam 1szer se omlott még össze, stabilnak tűnik (illetve azt hiszem 1 DivX-es oldalon 1szer megatta magát.) link