1012
Michel de Nostredame & Próféciái
  • Anaid
    #692
    Nem baj....nagyjából ismerem magam (képzeld együtt élek magammal majd 4 évtizede), szal fel sem veszem, van amiben nem vagyok tehetsége, van amiben igen, van amit tudok van amit nem. Sértődés nincs, de feldobott labda volt.....le kellett csapni.:)
  • Anaid
    #691
    Abból kiindulva, hogy minden "fordítás" másmilyen nem foglalkozom az angol szövegekkel (nemcsak azért nem, mert nem tudok angolul, hanem mert nem biztos, hogy a fordító értelmezése helytálló) Sajnos az említett szöveg eredetijét nemtaláltam sehol.
    Elkezdtem tanulgatni franciául, meg latinul.:):) (Német felsőfok után nem megerőltető nyelvet tanulni...)
  • forrai
    #690
    Nem rossz, ha mondom, amit irtál. Egyébként- szeretek butáskodni.
    Ez is a mottóm.
    "Ha a tett halála az okoskodás,
    Akkor a tétlenségé a butáskodás?"
  • forrai
    #689
    Ezt neked mondták? Akkor már ketten vagyunk!
  • forrai
    #688
    A II. világháborúban ennél nehezebb titkokat is megfejtettek. De ők tudtak angolul.
  • Anaid
    #687
    Itt válaszolnék más topicbeli megjegyzésre:
    Azért nem rossz egy "butától", ugye?:):):)
  • forrai
    #686
    A számokkal vigyázni kell, mert az arab számok (indiaiak) csak sokkal későbben jelentek meg.
    A 666 pld. római számokkal ugyebár VIVIVI ami egész más betüszó.
    Márpedig azt hiszem, a zsidóban is betük jelentik a számot. Ki tudja melyik szava betüszám?
    Így körülbelül 5 nyelvet kellene ismerjek, hogy itt nyelvet ölthessek.
  • Anaid
    #685
    Permutáció?
  • Anaid
    #684
    Érdekesség: az egyben leírt öt szó kezdőbetűi mind római számok:):)
    LCCI
  • Anaid
    #683
    A következő 5 szó Egyben van írva:
    LEGIS CANTIO CONTRA INEPTOS (Talán: Himnusz felületes ostoba bírálatok ellen?)
    A következő 20 szó még hátra van...:)
  • forrai
    #682
    Láthatólag a Bibliából próbált valamire jutni.
    Ábrahámtól kezdve nagyjából jó is az időszámítás.
    De előtte másképpen kellene számolni az éveket- talán milliárdokat.
    Mindamellett a Bibliai történések érdekelnek, próbálom értelmezni őket.
    Nem úgy persze, mint Dan Brown, aki jól eladható, szaftos történeteket tud belőle facsarni, amelyekre van is vevő.
  • Anaid
    #681
    Régebben felvetettem, hogy talán a nagybetűs szavaknak van jelentősége. Eddig erre jutottam:
    35 ilyen szó van. (Ha eredeti volt az eredeti szöveg)
    Az első öt:
    BRANCHES AUGE CHIREN GRAND LAUDE (Talán átrendezve: Dicsőség a nagy Chiren jós leszármazójának?)
    Második öt:
    SEX. CHYREN SELIN DUUMVIRAT SEXT. (Talán átrendezve: 66. Chyren Selin kettősszövetsége )
    Ekkortájt volt az ún. első zsidólázadás. (Ha jól tudom Nostradamus zsidó származású volt, azért említem ezt az eseményt.)

    Szerintetek van érelme?
  • forrai
    #680
    Nem tudok angolul a Hamlet monológján kívül jóformán semmit.
    Gondolkodtam Nostredame dolgain, hátha valami csillagászatról is ír, de nem sokat olvastam még róla.
    Hiszen a Guliver írója Swift is aki nagy utazó volt, sokkal előbb megjósolta a Phobost és a Deimos holdakat, mint azt (Asaph) felfedezte volna. Meflepően pontos volt...
    Így csak annyit tudok role, hogy Nostredame- talán a Mi Madonnánk, franciául mint a párizsi templom is.

    Másfelől pedig hasonlít egy anagrammára:
    de Astrenom
    ami betüre megegyezik, és kb. azt jelenthetné, hogy "a csillag név"?
    Internetből: "astre, nom masculin
    Sens Corps céleste [Astronomie]"
    Vagyis az anagramma a nevében majdnem bizonyos!
    Ha pedig olyan anagramma vadász volt, mint Dawn Brown ban a sajtkukac, akkor a versei is lehetnek anagrammák, pld csillagászati jelentéssel.
    Én viszont nem értek a francia anagrammákhoz, habár Fermat (matematikus) esetében próbálkoztam.
    Magyarul is csak eddig jutottam el, hogy: a=a akkor is, ha összekeverem.
    Ez esetben ő csillagásznak mondta magát, aki hívő is?
  • Anaid
    #679
    Anyhow, I count the years from the creation of the world to the birth of Noah as 1,506, and from the birth of Noah to the completion of the Ark, at the time of the universal deluge, as 600 (let the years be solar, or lunar, or a mixture of the ten) I hold that the Sacred Scriptures use solar years. And at the end of these 600 years, Noah entered the Ark to be saved from the deluge. This deluge was universal, and lasted one year and two months. And 295 years elapsed from the end of the flood to the birth of Abraham, and 100 from then till the birth of Isaac. And 60 years later Jacob was born. 130 years elapsed between the time he entered Egypt and the time he came out. Between the entry of Jacob into Egypt and the exodus, 430 years passed. From the exodus to the building of the Temple by Solomon in the fourth year of his reign, 480 years. According to the calculations of the Sacred Writings, it was 490 years from the building of the Temple to the time of Jesus Christ. Thus, this calculation of mine, collected from the holy writ, comes to about 4,173 years and 8 months, more or less. Because there is such a diversity of sects, I will not go beyond Jesus Christ.

    At that time the great sails of Byzantium, allied with the Ligurians and through the support and power of "Aquilon" [the Northern Realm], will impede them so greatly that the two Cretans will be unable to maintain their faith. The arks built by the Warriors of ancient times will accompany them to the waves of Neptune. In the Adriatic great discord will arise, and that which will have been united will be separated. To a house will be reduced that which was, and is, a great city, including "Pampotamia" and "Mesopotamia" of Europe at 45, and others of 41, 42 and 37 degrees.
    Tudom, hogy ezzel kapcsolatban volt már más ötlet is, de új:

    Szerintetek lehet a szövegben megemlített Ark a Frigyláda? Kapcsolatba hozható az említett fokokkal is? Vagy Neptunus révén vmely tengerrel?
  • Anaid
    #678
    "I have calculated the present prophecies according to the order of the chain which contains its revolution, all by astronomical doctrine modified by my natural instinct. After a while, I found the time when Saturn turns to enter on April 7 till August 25, Jupiter on June 14 till October 7, Mars from April 17 to June 22, Venus from April 9 to May 22, Mercury from February 3 to February 24. After that, from June 1 to June 24, and from September 25 to October 16, Saturn in Capricorn, Jupiter in Aquarius, Mars in Scorpio, Venus in Pisces, Mercury for a month in Capricorn, Aquarius and Pisces, the Moon in Aquarius, the Dragon's head in Libra: its tail in opposition following a conjunction of Jupiter and Mercury with a quadrature of Mars and Mercury, and the Dragon's head coinciding with a conjunction of the Sun and Jupiter. And the year without an eclipse peaceful."
    Állítólag az eredeti szöveg angol fordítása. Sajna lentebb leírtam a fordításokkal, meg állítólagos eredeti szövegekkel kapcsolatotapasztalataimat.
    A kérdésem: Állítólag asztrológiailag értelmezhetetlen amit írt. Tényleg? És ha igen mi más lehet?
  • Anaid
    #677
    Figyu 3 könyvet, két NET-es "könyvet" olvasta végig. Az állítólagos "eredeti szövegek" sem egyformák. Mindegyikben más szövegek szerepeltek eredetiként. A fordítások meg, na azok is megérnek egy-két misét.
    Mégis hol található meg az eredeti eredetije????
  • Anaid
    #676
    Arról is sok helyen írnak, hogy két centúria alkot egy egységet. Arról azonban nem olvastam, hogy rendesen megindokolták volna, miért gondolják... Szerintem ez is az ókori világból vett ötlet:
    egy manipulus, az két centúrió (bocs, ha nem pontosan írtam, lusta vagyok visszakeresni a jegyzeteimből)
    Nostredamus ismerhette az ókori Itáliatörténelmét, utazást is tett oda, na meg elég sok utalás is van a szövegben a mitológiájukra.
    Pl az a mitológiai történet, amikor Mars egy vadkannal öletett meg egy szerelmi téren "rivális" ifjút...
  • Anaid
    #675
    Olyan jókat tudok nevetni néha, ha olvasom az írásait, meg az értelmezéseket...
    Ott van például az a megjegyzése, hogy azok értik majd meg a óslatait, akiknek megadatott a jövőbelátás képessége. Csak úgy végiggondoltam a dolgot: ha azt vesszük kiindulópontnak, hogy valóban jövőbe látott miből gondolják, hogy olyan emberek, akiknek nem voltak ilyen tapasztalataik majd "megfejtik" a szavait? Olyan ez, mint mikor egy embar, aki sosem kóstolta meg a spenótot el akarná magyarázni milyen íze van...:)
  • Anaid
    #674
    Na és mit írnak benne? Hogy kell(ene) jövőbe látni, hog csinálta, vagy micsodát?
  • NYUZGA
    #673
  • NYUZGA
    #672
  • Anaid
    #671
    Ez mi?
  • NYUZGA
    #670
    Nostradamus - A jövendőmondás nagykönyve.pdf
  • Anaid
    #669
    Frászt!
    Te vagy a zsarnok én meg a szűz. A csatát pedig én nyertem.:)
    Tudod miért 942 centúria van, nem 1000 leírva?
    Ugyanaz a hármas tagolás, mint a magyarokról szóló jóslatoknál:
    600, 42, 300
    és tudod miért pont ennyi?
    Nézd meg, hányszor emlgeti a ókort, a légiót, nézd meg hogy változott a légiók száma:
    3000, 4200, 6000
    Nem tűnik fel semmi?
  • Anaid
    #668
    Na és melyik próféciájában ír erről? Melyikből vélték ezt kiolvasni?
  • #667
    Jézus megmondta.
    Sokan jönnek el malyd az én nevemben.
    Próféták sokasága lepi el akkor a Földet.Stb...
  • patiang
    #666
    Mindig kell olyan valaki, vagy valami mely felettünk áll.
    Ez az az emberi butaság, mely azóta rendületlen mióta "felsőbbrendű" faj lettünk.
    Légyszi nézd már meg, hogy most a XXI században milyen lehengerlő erővel dúl, terjed az ezo.
  • #665
    Nagyon Istenítik Nostradamust.
    Mi van!2012.
  • Koppixer
    #664
    "mindez Nyugat-Európa és az USA konfliktusának látszik" - idézet a [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1219692004&no=650]#650[/URL]-ből

    Először furcsálltam, h NY-Európát írnak, de Julian Assange érhetőbbé tette számomra...
  • gothmog
    #663
    Szerintem a vérszomjas zsarnok az USA titkosszolgálat a szűz meg a Wikileaks.
  • Looooser
    #662
    bár akkor van szopcsi ha ő nap évben számolt és nem gergely naptárban, mert akkor kicsit csúszik minden....
  • Looooser
    #661
    ő... asszem nincs háború...
  • Koppixer
    #660
    Alig több mint 2 óra van hátra, és jöhet a "nagy kataklizma".
  • Looooser
    #659
    max 36 óra és kiderül hogy beteljesedik a prófécia
  • dronkZero
    #658
    Kim Dzsongun a szűz, tuti. Elég ránézni a fejére. :P
  • patiang
    #657
    "összecsap egymással egy „vérszomjas zsarnok” és egy „rejtélyes szűz”,"

    Jó lenne tudni melyik melyik. Bár azért van tippem.
  • FrezeR
    #656
    Háborúhoz vezethet a dél-koreai-amerikai hadgyakorlat

    Bolygatják azért a méhkast :S
  • patiang
    #655
    majd akkor xDDDDD
    illetve utána
  • patiang
    #654
    már csak napjaink vannak hátra
  • patiang
    #653
    Szokott lenni a TV2-őn EZOTV. Majd frankón megkérdezem, percenként 500 frigóért a tisztánhallóktól, nagyothallóktól, boldogságkutatóktól, meg a többi majomtól, hogy mi a tuti.
    Csak nehogy sokáig pofázzanak, mert az annyiszor 500.