119
  • totti96
    #119
    Így 2011-ben is visszaolvasva igen érdekes cikk. köszönjünk! Rubik kocka, Rubik kockák, Rubik kocka kirakása
  • kisdead99
    #118
    A trollinál van fent két madzag, a villamosnál csak egy :P
  • totya4
    #117
    Inkább az a kár hogy semmi értelmeset nem írtál. Számítógépekről van fogalmam hogy működnek, és lehet hogy a villamosról is többet tudok mint te. Fen van két madzag, ott kapja a feszt, az meg végülis hajt egy vagy több motort, a motor meg hogy hogy működik azt ne kelljen már elmesélnem.
    GPS-t nem használok, de úgy működik hogy műholdas adatok alapján tudja azt hogy hol vagy méghozzá szerintem méteres pontossággal legalább, a betáplált adatok alapján pedig megmutatja merre kéne menned egy adott cél eléréséhez. Ha az adatok nem jók, vagy mondjuk van egy fel nem dolgozott(!) útlezárás/tüntetés, borulhat az egész útiterv.
  • pTk
    #116
    Oh, jeah, sikerült 10 éves hirre valaszolni, sry :)
    csak a linket kaptam..
  • pTk
    #115
    Mit gondolsz a számítógéped mi alapján működik?
    1930as években nem fejlődött a technika?
    Második vh után nem fejlődött a technika? 20 éve nem fejlődött? Pedig akkor is szarban volt a gazdaság. Most azon a számítógépen nyomod a hülyeségeidet aminek az alapjait a 2 vh között rakták le (nem tudom hallottál-e a 33as gazdasági válságról).
    Gondolkodtál azon, hogy miért megy a villamos?
    Szerintem azon sem gondolkodtál, hogy a gps a kocsidban hogy működik, és miért pont az a legrövidebb út a tescoba...
  • chriskardos
    #114
    Tényleg nincs? Hallod te valami nagyon okos ember lehetsz....
  • chriskardos
    #113
    Nem tudom, hogy ekkora emberek hogy nem jönnek rá a megoldásra....Szerintem bárki, aki egy kicsit is gondolkodik, rájön, hogy a megoldás: 42.
  • kukacos
    #112
    Látsz itt a fenti cikkben akár csak egy darab magyar nevet is? Egyébként a magyar matematikai iskola világhírű, és a matek rohadt kevésbe kerül az összes többi tudományághoz képest.
  • totya4
    #111
    Senki sem vitatja te okostojás hogy a fej használata gondolkodásra előbb-utóbb eredményt hoz, de gazdasági helyzettől függően kutasson az akinek futja rá. Nem olyan bonyolult ez hogy pár nap alatt ne fognád fel.
  • kukacos
    #110
    Hallottál már hosszú távú befektetésekről? A tudomány is az, a matek meg főleg, megtérülési ideje száz években mérhető, de a végén busás hasznot hoz. Neked most persze magas, hogy a Rubik-kockából hogy lesz a végén jobb számítógép és gyógyszer, de ez csak a tudatlanságod bizonyítja. Fogadd el szépen, hogy nálad okosabb emberek már tapasztalatból tudják, hogy megéri ilyesmire költeni, és menj vissza kapálni. Szerencsére nem a te dolgod eldönteni - a te dolgod, hogy felfogd, hogy nem értesz hozzá.

    De tudod mit? Ha mindenképp harcolni akarsz a pénzszórás ellen, tüntess a világbékéért - az összes tudományos alapkutatásra kiadott pénz töredéke a fegyverekre költött összegnek. Egyetlen atomtengeralattjáróból be lehetne oltani Afrika összes gyerekét fertőző betegségek ellen, kettő már kiadja Magyarország költségvetési hiányát.
  • m minnifield
    #109
    nem kell ehhez lan kábel, elég ha berakom az mp3 lejátszómat a táskába, mire kiveszem, úgy összegabalyodik, hogy egy norvég se szedi szét, még nyitott szemmel se
  • gabeone
    #108
    Új találmány - szintén magyar -.

    Vegyél 4 lan kábelt, egyenként 4 méter hosszúak legyenek, egy egy órás utazás előtt egy órával helyezd el őket egy sporttáskában, majd határozzátok meg, hogy mennyi a legkevesebb mozdulat, amivel a 4 kábelt szét tudod választani a többitől, valamint melyik az a lehetséges mozdulatszám, amellyel a legjobban összegabalyodott 4 lan kábelt lehet szétválasztani.

    Majdnem egyenértékű a feladat. :)
  • dez
    #107
    A versenmyeken az időre mennek, nem arra, hogy ki milyen kevés lépésből tudja kirakni. A matematikusok viszont arra kíváncsiak, minimum hány lépésből lehet, bármely esetben.

    Persze itt nem az adat a fontos, hanem hogy ki milyen módszert fejleszt ki egy amúgy nyers erővel jelenleg megoldhatatlan matematikai feladványra.
  • dez
    #106
    Nem 43 milliárd, hanem 43 milliárd (*) milliárd.

    Szimmetria: pl. egy kirakott kockánál mindegy, hogy melyik szín van felül, stb.
  • kisdead99
    #105
    Szerintem a cikkben az összes kérdésedre megvan a válasz. Persze nem ártana elvégezni a négy elemit, ahhoz, hogy megérthesd.
    Tele van a tököm a funkcionális analfabétákkal...
  • vajon kiki
    #104
    akkor légyszíves ha olyan okosok vagytok akkor homályosítsatok már fel engem hogy mi ez a szimmetrikus rendszer vizsgálat és mi köze van a szimetrikus molekuláknak a rubik kockához és mi köze van a 3 millió számítógép 3 millió évnyi munkájának a rubik kockához? mi a l*f*szt számítanak ezek a számítógépek egyáltalán, hiszen az összes lehetőségek számát már ismerjük ?

    ha pedig azt számítják hogy hogyan lehet a rubik kockát bármely állásból "kirakni" akkor azt ne mondjátok hogy bárki is , az atyaúristenen kívül erre 7 másodperc alatt képes széles-e univerzumban, ha a 3milió számítógép ezt 3 millió évig számolná.

  • tntmax
    #103
  • joebacsi
    #102
  • scs17
    #101
  • Locotus
    #100
    Ha egy ált. iskolásnak elkezdesz integrálszámításról mesélni ugyanúgy megveszne (valószínűleg te is gondolom közöd sem volt magasabb matekhoz). "fogalmam sincs miféle szimmetrikus rendszerekről hablatyolnak" nézz utána a cikkben említek csoport elméletnek (én se vágom)

    Most hajnalig WOW-tál aztán benyögtél ide valamit vagy azért keltél ilyen korán hogy a disznókat etesd meg? :)
  • kisdead99
    #99
    Lehet, hogy aludt, kizártnak tartom, hogy valaki ébren ennyire sötét legyen...
  • brueni
    #98
    szerintem pedig jobban jártál volna, ha alszol ma hajnali 04:53-kor
    meg mi is jobban jártunk volna...
  • vajon kiki
    #97
    ebben az egész cikkben egyetlen valós adat van: a 3mas kockának valóban 43 milliárd lehetősége van egy fix kiindulópontból és 18 fix kiindulópont van. a többi hablaty, etetés és mese habbal... foggalmam sincs miféle szimetrikus rendszerekről hablatyolnak, ha ezt beadnák egy kisiskolásnak az megveszne az tuti (!) ... lehet hogy egy ovódás bekajolja hogy ebből a 43 milliárd lehetőségből egy alaposan összekavart kockát kiraknak 7 másodperc alatt , de én köszönöm, ma már ettem ... a 3millió ámítógép 3 millió évnyi munkája pedig mese habbal, mert amíg azt sem tudjuk hogy mit kell ki ámítaniuk addig nincs is miról beszélni.
  • kisdead99
    #96
    Elnézést, de te nem vagy komplett. OK, fogadjuk el, hogy nincs szükség fejlődésre. Akkor viszont az éhező család gondoljon bele, hogy párszáz évvel ezelőtt az átlagéletkor 30 év körül volt. Igaz, az akkori emberek nem kellett lemondjanak a luxuscikkekről, mert egyszerűen nem volt nekik. Nincs pénz gyógyszerre? Minek kell gyógyszer?! Az is az álnok tudósok műve, szemétre vele. Éljenek az ámisok!
  • Locotus
    #95
    Hogyha nem érdekel mi az az LHC akkor miit keresel egy tudományokkal foglalkozó oldalon? (meg ne sértődj nem kötegszem csak ha engem nem érdkeel valami akkor nem olvasok utána)

    És én ismerek 400 embert akik közül minimum 200 at kirugdosnék onnan ahol van mert semmit se csinálnak és az ő pénzüket az MTA-nak adnám meg azt amit elsikkasztottak ...

    És ha jól tudom az ilyen tudósuk egyetemeken szoktak tanítani főleg Mo. n ahol nem hiszem hogy olyan iszonyatosan nagy pénzt kapnak az államtól a másik meg az hogy te USA állampolgár vagy nem a te adód akkor meg miért érdekel egyáltalán?

  • WoodrowWilson
    #94
    Ennek köze nincs a realizmus. Ez demagógia.
  • mcganyol
    #93
    hmmm... egyébként a Te csodás álláspontod szerint kiváncsi vagyok, mi értelme van az olimpikonjainknak, illetve a három aranyunknak? úgyértem a szegény éhező család szemszögéből.
    vagy a sportolókat is fel kéne kötni? mert kenyér miattuk sem kerül az asztalra és gátat építeni sem sűrűn szoktak.
  • mcganyol
    #92
    kedves totya! igy van, teljesen igazad van. az állam rohadt szemét elherdálja a Te áldozatos munkád gyümölcsét hülyeségekre. ez mindennek a teteje! menjél kösd fel a léhűtő tudósokat meg robbantsd fel a laborokat.
    NEKED IS MIATTUK NINCS! ... ez nyílvánvaló minden olyan intelligens és széleslátókörű ember számára, mint amilyen Te is vagy.
  • totya4
    #91
    Nem tudom mi az az LHC, és nem is érdekel. De mondok egy példát, próbálok egyszerűen fogalmazni hogy a szűklátókörűek is megérthessék. Családok ezrei/tízezrei kénytelen úgy beosztani a pénzüket hogy sok luxusról minőségi étkezésről vagy akár drágább (minőségibb) gyógyszerekről pl. gyereküknek - le kell mondaniuk. Namost ha ezeket az embereket beterelnék oda, ahol állami pénzből azaz a saját adójukból, a saját bérük többszöröséért "dolgozó" olyan embereket látnának akik egy gyerekjátékot bámulnak naphosszat meg valami istenszámon elmélkednek, szerintem egykettő felkötnék mindet, és igazuk lenne. Ez nem szűklátókörűség, ez realizmus. Nyilvan itt most fog tobzódni vagy 100 MTA-s (álllami pénzből fizetett internetet használva állami gépeken "munkaidőben"...azaz a pofátlanság legteteje) úgyhogy tudom hogy nem fognak velem sokan egyetérteni :)
  • Sadist
    #90
    Ja, meg az LHC-t is dobják össze a tudósok saját zsebpénzből mi? :D Nagyon szűklátókörű vagy.
  • Sadist
    #89
    Mert a matematika tényleg egzakt tudomány. Ha szerinted a valláshoz hasonlít, akkor az nagyon felületes ismeretekre utal.
  • kisdead99
    #88
    Pontosan! És máglyára azokkal, akik szerint a Föld nem lapos!
    http://www.lhup.edu/~dsimanek/fe-scidi.htm
  • Dunkey
    #87
    Ja, és nagyobb kockánál se olyan rengetegen szoktak múlni a WR-ek. Az 5x5-ből most hétvégén felállított átlag ER 9 századdal maradt le a WR-től, amit egy amerikai srác tart jelenleg (Dan Cohen).
  • Dunkey
    #86
    Versenyen egy körben mindenki ugyanazt a keverést kapja...


    Valaki más írta, miért nincs olyan versenyszám, ahol az számít, hány tekerésből rakják ki. Van ilyen: FMC a neve, és már írtam róla korábban...
  • totya4
    #85
    Nem sértessz meg, szerintem meg te vagy korlátolt :)
  • kutyak
    #84
    Ne haragudj Totya, de azt kell mondjam, kicsit korlátolt vagy. Nem megsérteni akarlak, hanem azt szeretném, ha ezen kicsit elgondolkodnál.
  • KAWAszaki
    #83
    Isten száma?
    Ah!
    Sokkal nagyobb feladat megállapítani:

    Győzike hány mozdulattal rakja kia a kockát?

    .
  • totya4
    #82
    Persze, játszanak csak a tudósok hátha kiötlenek valamit :D
    Az egész MTA-t ahogy van a megfelelő időben elzavarnám gátakat építeni, legalább lenne valami hasznuk is.
  • totya4
    #81
    Azt nem vitatom hogy egy problémán való elmélkedésnek pozitív hatásai is lehetnek. Viszont ezt ne adófizetői pénzből tegyék.
  • totya4
    #80
    Nagyon helyes...