252
Fogmosás :o)
  • n3whous3
    #131
    Nyelvemet egy ideje dörzsölöm csak mosáskor, de sokkal tisztább a pofám utána XD

    Az is fasza tényleg a fogmosásban, hogy utána annyira jó tiszta érzés...
  • n3whous3
    #130
    JA, nem ahogy a hölgyemény :))
  • immovable
    #129
    akkor kiegyezhetünk abban mindenki mosson fogat úgy ahogy neki a legjobb ;)

    a lényeg, hogy mosni kell, nem úgy mint a lent írógató hölgyemény írta :)
  • n3whous3
    #128
    Ez akkor ilyen örök vita marad, egyébként googleben 4x annyi találat van a függőleges mosásra...
  • n3whous3
    #127
    Semmit
  • immovable
    #126
  • immovable
    #125
    A fogmosás egyik lehetséges helyes technikája, azért egyik, mert ha koronád van már máshogy kéne stb, stb

    A fogkefe legyen közepesen kemény, a fogkrém ne legyen szemcsés, erősen súroló hatású.
    A mosás terjedjen ki a fog minden felszínére, a fogközökre, fogról-fogra haladjunk, a fogkefét körkörösen
    mozgatva.
    Legalább három percig tartson a fogmosás. A fogselyem használata jótékony hatású, a fogközökben az
    íny tövében is jó eredménnyel lehet a plakkot eltávolítani.
    A Plakk (lepedék) a fogak, íny felületén megtapadó fehér színű ragadós anyag, melyet a nyál, baktériumok,
    ételmaradékok, és más nyálban oldott anyagok alkotják. Ha a fogfelszínen tartósan jelen van a lepedék,
    benne felszaporodnak a savképző baktériumok, ez okozza a fogszuvasodást! A lepedék fogkefével
    könnyedén eltávolítható!

    Ha a fogakkal végeztünk, a nyelv felületét is keféljük meg, ezzel akár a lepedéket is el tudjuk távolítani.
    Ne feledjük, a kellemetlen szájszag a nyelv felületét borító lepedéktől is származhat!


    FORRÁS
  • tugyiti
    #124
    lenyelsz egy kocsi emelőt ami aztán beépül az állkapcsodba
  • bardocz
    #123
    Amúgy jobbalul jön a bölcsességfogam,már szépen fel van repedve,meg kilátszik,azzal mit tudok kezdeni,hogy hamarabb kijöjjön?
  • Hajnalcat
    #122
    Szégyen....
    Nem tudom, de ha én egy napig nem mosnék fogat, akkor már nagyon szarul érezném magam. Nem merném még a számat se kinyitni, hogy beszéljek valakivel.
  • immovable
    #121
    én idén 12x voltam fogorvos-szájsebész profnál, mivel műteni kellet
    elég menő az illető, külföldről jönnek a páciensek és neki inkább hiszek
  • Hajnalcat
    #120
    Naponta kétszer minimum. Alap. Az a baj, hogy genetikailag örököltem a csúnya színű fogakat és akármilyen fehérítő fogkrémet is használok, egyiktől se lesz sokkal fehérebb. :|
    Kedvencem:


  • n3whous3
    #119
    Ja.
  • n3whous3
    #118
    Az a fogkefe baja, van olyan is, ami nem körkörösen működik.
  • immovable
    #117
    a fogkefét pedig nem árt cserélni 2-3 havonta minimum
  • n3whous3
    #116
    Vitatkozz csak, egy fogorvos sincs a Földön, aki ezt mondaná.
  • immovable
    #115
    nézz meg egy elektromos fogkefét munka közben
  • n3whous3
    #114
    Akár rég volt üzenet, akár nem, nem kell újat nyitni, hanem abba írni, mert egyből az első helyen lesz az ált topikban és majd látja, aki akarja -.-
  • immovable
    #113
    ezzel vitatkoznék
  • bardocz
    #112
    Nyers krumplievés jót tesz a fogaknak?
  • n3whous3
    #111
    (avagy nemtom mivel rosszabb igazából, de ezt a nézetet már évek óta nem tartja egy fogorvos sem)
  • n3whous3
    #110
    KÖRKÖRÖS MOZDULATOKKAL??? Rég volt már az amikor a fogorvosok ezt mondták Függőleges mozdulatokkal kell, a körkörös szétroncsolja a fogakat Fogorvos is ezt mondja
  • immovable
    #109
    akkor egy-két urban legend eloszlatása

    gyümölcs és zöldség után TILOS fogat mosni, ugyanis a gyümölcsök és zöldségek savas hatásúak, amik meggyengítik a fogzománcot és ha te rögtön fogat mosol utánna, azzal csak roncsolod a felszinét

    ha teheted minden étkezés után mos fogat, főként cukros ételek után - kivéve a fent leírt két esetet

    minimum naponta 2x kell fogatmosni és ha lehet használj szájvízet, főként lefekvés előtt. esti öblítés után már ne is igyál semmit, még vizet sem, mert lemossa a szájvízet ami így nem tudja kifejteni hatását

    a fogaid ne dörzsöld a fogkefével, hanem szépen körkörös mozdulatokkal mosd meg minden irányból alaposan. a fogorvosok szerint 2 perc a fogmosás ideális hossza, mivel kb ennyi idő alatt lehet végig takarítani a fogakat, erős dörzsölés nélkül

    figyelni kell az íny tisztántartására is mivel a sokszor tünet nélküli íngyulladás a fog elvesztését okozhatja

    ha van rá gusztusod, tehát nem irritál, a fogmosás végén a kefével mosd meg a nyelved mivel az ott lerakódott ételmaradékot is el kell távolítani, hogy az ne ott bomoljon tovább

    én elmex fogkrémet és szájvizet használok, kicsit drága, de valóban hatásos
  • bardocz
    #108
    De nekem állandó volt,azt nem tudtam leszedni.
  • bardocz
    #107
    Ilyeneknek nemhagynám,hogy emberekhez érjenek.
  • Miskolc88
    #106
    2007. ápr. 20. 18:40 utolsó üzenet
    lol
  • Kojiro
    #105
    van egy rossz hírem:

    CLOSE!
  • Willi Betz
    #104
    Én szeretem,ha büdös a szám

    De vicc nélkül naponta egyszer szoktam megmosni,reggel.
  • Slayerboy
    #103
    Csak este mosol fogat? Az nem zavar, hogy reggel felkelsz és hát nem épp rózsaillatú a szád? El nem tudnék úgy indulni sehova.. :S

    Ja és ha almát esztek (ami jó dolog) közvetlen utána ne mossatok fogat, mert az alma savas és nem tesz jót a fogzománcnak.
  • szjuca
    #102
    Hahó!
    Én is általában 2x mosok fogat, reggel és este. (van amikor a reggeli kimarad)A fogaimmal általában nincs gond, van tömött is. Tavaly évvégén kellett egyet kihúzni, mert fájt, luk pedig nem volt rajta. Próbálta a doki gyökérkezelni, de mozgott a fog és azt mondta, javasolja a húzást. Na ennek a helyén kell egy pótlást csináltatnom. Szélesvigyornál látszik csak.
    Ínygyulladás
    Nekem is szokott lenni, fogmosáskor óvatosan, de átdörzsölöm ott is. Mindig van itthon Glycosept oldat, vény nélkül lehet a gyógyszertárban venni, azzal szoktam ecsetelni, hamar meggyógyítja.

    Amodent a fogak titka, attól lett a fogam ritka.

    +fav
  • Rettenthető
    #101
    Ahogy így leírod, nekem egyre inkább az az érzésem, hogy nagyon nem tudod hogyan kell fogatmosni.
    Vannak már elég jó segédábrák, amik megmutatják hogyan kellene, nézz meg egyet.
    Akik helytelenül mosnak fogat (mint pl. a fog tövénél az íny közelében, előre-hátra sikálnak, nem pedig függőlegesen) azok többet ártanak a foguknak a mosással, mintha nem mosnák...
    Emellett nem izomból kell mosni a fogat, mert az szintén nem jó.

    A fog fehérítés meg egy kreténség (mint ahogy már azt előttem a fogorvos édesanyával rendelkező topiclakó is leírta).
    Vannak ugyan jellemtelen fogorvosok, akik megcsinálják, mert nekik csak a pénz számít. És azontúl a túlzottan fehér fogak sztm roppant természetellenesen virítanak a szájban, de hát kinek mi.
  • ba32107
    #100
    Nektek volt már begyulladva az ínyetek? Nálam kb olyan félévente egyszer előjön, egy bizonyos ponton begyullad az ínyem, és akkor pár napig kínszenvedés fogat mosni. Na most a kérdés, hogy ilyenkor mi a teendő? Kihagyni azt a részt, amíg be nem gyógyul, vagy sikálni és szenvedni, amíg vérzik mint az állat? Mindkettő mellett hallottam érvelni embereket. Egy ismerősömnek a fogorvos sikálta a székben a gyulladt ínyét, amíg ömlött belőle a vér. Azt mondják, "kivérzi a gennyet" vagy valami ilyesmi. Másrészről viszont, ha állandóan dörzsölöd, mindig felszakad, és nem tud rendesen begyógyulni. Mit kell ilyenkor csinálni?
  • Brolly
    #99
    Valaki volt itt már fehérítetni, én most ősszel szándékozom kipróbálni, mert egyszerűen muszáj :@ Sokmindent kipróbáltam már, de sárgák maradtak, bármit is csináltam:@ (i love you genetika)Erősek az ok, de inkább legyenek egy fokkal gyengébbek és fehérek mint ami most van:S
    vélemény?
    Az a baj, hogy nagyon megoszlanak a vélemények, ha valaki már csinált ilyen, hálás lennék egy kis véleményért:)
  • Neoncsoves
    #98
    fogamból*
  • Neoncsoves
    #97
    egyébkétn én egyszer lefejeltem véletlen egy vasdarabot aminek köszönhetően letört a fogamből egy kisebb darab... ja meg az alsó fogsoromban van a 2 középső fog és az a 2 amelyek közt van kicsit befele állnak de nem nagyon zavaró. csak ott van egy kisebb "fogkő" doki szerint. pedig én naponta 2x mindig megmosom a fogamat, a nyelvemmel együtt. azóta van ott fogkő amióta fogszabályzóm volt (hordtam kb 1 hetet nyáriszünetben azt csá) és miután nem használtam volt 1 ideig h fájt 1 fogam hátul... de pár hónap alatt megjavult. egyébként nem kötelező, de erősen ajánlott fél évente cserélni fogkefét, mert ugye higénia. egyébként szánjatok arra időt hogy megsikáljátok a nyelvetek felületét, mert ugyanúgy ragad a nyelvedre a kaja mint a fogadra/fogaid közé, magyarul megmosod a fogadat, aztán meg ha nyelveddel végigpásztázod akkor szépen megint rákened a "bacikat" és semmit nem ért a fogmosásod:)
  • Neoncsoves
    #96
    nekem is volt fogszabályzóm, csak basztam hordani. ez volt 5 éve, azóta naggyából helyreálltak maguktól a fogaim. úgy gondolom jobb ha hagyod hogy magától beálljanak minthogy feszegetni kelljen valami "fogszabályzóval"
  • Dodo55
    #95
    Ezt én is így tudom. Nekem is alapból kicsit sárgábbak, de egyik nagymamámnak is ilyen, 73 éves most, és csak a bölcsességfogaival volt eddig gond, meg pár éve elesett, és 1 vagy 2 foga azért esett ki utána, mert beütötte elég rendesen. De ezen kívül soha semmi baja nem volt egyik fogának sem.

    Volt egy idő, amikor én kicsit ritkábban mostam, de semmi bajuk a fogaimnak. Vagy azért, mert ennek a nagymamámnak a fogait örököltem, vagy pedig azért, mert nem bírom elviselni, ha evés után nem iszom. Pár éve még komolyan nem voltam hajlandó semmit enni úgy, hogy ha tudtam, hogy nem fogok rá tudni inni valamit pár percen belül, mert nem bírtam elviselni, ha kaja ízű marad a szám. És lehet, hogy ez valamilyen szinten ellensúlyozta azt, hogy akkoriban ritkábban mostam a fogam.

    De biztos van valami, mert egy barátom is ritkábban mosta régebben, és szét is ment neki nagyon egy csomó foga, csak fél oldalon tud enni.
  • Fbn Lx
    #94
    azt mondta hogy lyukas, és kifúrta.
    tavaly is történt "volna" velem hasonló. az én fogaimnak érdekes a szerkezete, vagy nemtom, de...
    fogorvosnő mondta egyik fogamra, hogy ezt be kell tömni, mert lyukas.
    Elmentem aztán vele egy másik (férfi) fogorvoshoz, nézegette percekig, aztán azt mondta hogy ő szívesen betömi, csakhogy ezen lyuk nincsen...
  • Narusco
    #93
    hát... ha nem volt lyukas, akkor csinált bele lyukat?
  • Fbn Lx
    #92
    nem értem :-|