252
Fogmosás :o)
  • tigeroo
    #252
    ne aggódj sztem!!!

    énis paráztam picit...
    nekem 2 napig volt véres a köpetem... nemszabad szívni, semmiképpen se!! meg én pálinkával öblögettem (az alkohol összehúzza a sebet)

  • lennyke
    #251
    Tegnap este fél hét körül húztak egy bölcsességet és egy mellette levő fogat felső részen, sikerült utána levő 3. órában kiöblögetnem az ömlenyt (nagyon vérzett, azért öblítgettem). Visszamentem dokihoz este fél 10-re, mert a vérzés nem állt el, megint dobott rá gézt és azt mondta, hogy majd eláll a vérzés.

    Reggel nézve már csak ilyen barnás váladékos a köpet, de nem merek se enni, se inni, se mosni, hátha megint beindul a vérzés.

    Szerintetek meddig normális a vérzés? Ne aggódjak, hogy még mindig barnás a köpetem?
  • tigeroo
    #250
    na tegnap húzták ki a bölcsességfogamat!

    az egész úgy kezdődött hogy szeptemberben elkezdett fájni a fogam...szülők mondták hogy biztos kiesett a tömés, mert amalgám van és lassan újra megkell csinálni őket (nyáron már beszéltük)

    erre, múlthéten ettem egy szikkadt lángost és beletört 1 koromán XD
    azóta kurvára fájt...
    tegnap meg meek a dokihoz, mondja hogy hát ez bizony bölcsességfog, félig kinőtt és game over.
    kihúzta, egész este vérzett az ínyem, mostmár úgyahogy rendben van...
    annyira nemis fájt, meg örültem annak hogy:
    1.) "csak" bölcsességfogam rossz
    2.) nemfog többet fájni
    3.) csak egészségesek a fogaim, párszor kellett tömni, és azóta rendben vannak:)
  • EasyLife
    #249
    az én általam ismert legjobb módszer ha erős paprikát eszik az ember. tudja franc hogy miért de lemarja a nyelvről az összes fehér trutyit.
  • Narusco
    #248
    én úgy vettem észre hogy fontos a nyelvmosás, de ez is embertől függő, nekem nagyon olyan nyelvem van ,hogy rátapad a kaja, a számízét is meg tudja változtatni.

    köszönöm a segítségeket, akkor folytatom tovább így :)
  • Világpolgár
    #247
    1. Jól teszed.
    2. Nem. A nyelvtisztitó rész csak marketing(pláne ami még ízesített is), a sörte többet ér.
  • tigeroo
    #246
    hát szerintem úgy ámblokk a nyelvet nemkell mosni! hacsak nem eszel szart XD

    de tényleg, a fog az más, ott az ilyen-olyan helyekre beragad a kaja stb, ott tényleg kell pucolni. de a nyelven szerintem a lepedék/kajamaradék/stb. nem marad rajta olyan sokáig, mint mondjuk a fogakon.

    de a nyelvemre ragadt fogkrémet én le szoktam mosni (mer' minek?)
  • Narusco
    #245
    sziasztok, lenne 1-2 kérdésem, remélem tudtok segíteni

    szoktam nyelvet is mosni, a fogkefémen van nyelvmosó rész is, de azt nem mindig használom, vagyis így: a nyelvem megmosom a rendes részével, aztán öblítés, és van hogy a nyelvmosóval még mosom picit hogy a Blend-a-med által képzett fehér réteget leszedjem, nem tudom azt érdemes e, vagy az direkt ragad rá a nyelvre, mert igy is véd, vagy valami egyéb funkció, vagy nem direkt, de ne foglalkozzak vele... szerintetek?
    a másik kérdése mpedig az lenne, hogy ha én mosom a nyelvem a fogkefe rendes, szőrös részével, akkor az ízlelőbimbóimat nem károsítom?
  • ahti
    #244
    Ha fogkeféröl van szó az én választásom a Curaprox - -konkrétan az Ultrasoft 5460 - as modell a kedvencem. Több fogorvos ill. jövendöbeli fogorvos haverom ajánlotta és nekem bevállt. a fogkrémek közül pedig egyértelmuen az Elmex a legjobb, foginyverzes eseten pedig a Lacalut.
  • panther112
    #243
    Lehet hozzá kapni többféle fejet is, Cora-ban, DM-ben biztosan van.
  • PLackó
    #242
    Üdv
    vagy egy oral-b professional care 5500-as elektromos fogkefém,és a hozzá adott 2 kefefej már elhasználódott.
    Van valamilyen mód ezek cseréjére új kefe vételére, vagy teljesen új szettet kell vennem emiatt?
  • ba32107
    #241
    Fogselymezni fogmosás előtt vagy után kell? Mindkét változatot láttam neten, mindkettőre láttam érveket.
  • immovable
    #240
    én mindig igykeztem foglalkozni a fogaimmal. mostam rendesen, stb.
    de mióta idén volt két szájsebészeti műtétem, úgy döntöttem végcsinálom a fogászati tortúrát. minden fogamon amin volt vmi hiba rendbe tetettem. tömettem, fogkőtelenítettem, régi töméseket kicseréltettem, stb.

    azóta jobben figyelek rá. hosszabb ideig mosom, használok szájvizet, napi min 3x megmosom. elég sok pénzembe és "szenvedésembe" telt mire rendbetetettem a "pofám". :D

    mostmár nem hagyom, hogy mégegyszer 100 ezret verjek el azért mert lusta voltam odafigyelni.
  • n3whous3
    #239
    Ja ok, tudom, hogy nem eszik többet, csak azt hittem valamilyen márkás cucc ami esetleg drága :)
  • fery02
    #238
    Igen, nagyon is jól tudom, de olcsón lehetett minőségit. Ez volt, így ez lett. Az meg korán se baj, ha több W-os, attól még nem eszik többet a gép. Csak ha veszek majd nemsoká új gépet, akkor nem kell bele táp, jó lesz bele ez bőven. :D
  • n3whous3
    #237
    off:

    Olyan géphez, ami le van neked írva, még a 400 W is bőven elég XD

    on
  • fery02
    #236
    :)
  • tigeroo
    #235
    hát figy ,lehet hogy lassan levakartam róla a régi koszt is:)

    mint egy hajléktalan, akiről fürdés után kiderül hogy nem nigger :D
  • fery02
    #234
    :O
    Ezt imádom, mindig hallok mindent. Pl nem tudhatjuk melyik a tökéletes fogkefe+fogkrém (bár ez majdnem mind1). Mondják, hogy a körkörös fogmosás káros, de mondják azt is, hogy pont hogy úgy kell mosni. Meg pl mondták, hogy nem fehéredik. Én már nem tudom. Mindenesetre attól még én is ugyanúgy mosom a biztonság kedvéért mint eddig. :)
  • tigeroo
    #233
    én kb. egy honapja foglalkozok komolyabban a fogammal és többen is mondják hogy fehéredett
  • fery02
    #232
    Amúgy én pár hete direkt azért kezdtem el hosszabb ideig mosni a fogaim (~4 perc), hogy fehérebbek legyenek, de rájöttem, hogy fehérebbek nem lesznek, csak a mosással megtarthatjuk a jelenlegi színét.

    Amúgy tök fura, mosás közben nem nagyon szoktam megállni nézegetni a fogaimat, de tegnap megtettem és majdnem hátraestem a tükör előtt, látva, hogy tök randák a fogaim. De csak azért tűntek randának, mert a fogkrém tökéletes fehérsége mellett azért csak nem annyira tűnnek fehérnek a fogak, mint fogkrém nélkül. Viszont fogmosás után, szájöblítés után boldogan nézegettem a fogaimat. :)
  • Narusco
    #231
    lehet hogy fogsz, de meg fogod szokni... én már immunis vagyok :D csak hátul nem tudom mert az már majdnem a torkom
  • fery02
    #230
    Most kipróbálom, köszi. :)
  • n3whous3
    #229
    Ha nagyon lazán megdörzsölöd a fogkefével a nyelved és nem erőlteted nagyon rá, akkor jóaz, nem fogsz öklendezni.
  • fery02
    #228
    Mint írtam korábban, naponta 1x mosok fogat, de tegnap kimradt, ugyanis este hótrészegen már nem igazán érdekelt haza érve az alváson kívül sok minden (köztük a kellemetlen érzés a szájban). Cserébe ma ébredés után rögtön megmostam, meg most is megyk mindjárt mosni, és akkor már elmondhatom, hogy napi 2x már mostam fogat!!!!!!

    Amúgy a nyelv mosása tényleg jól hangzana, csak az a bajom, hogyha elkezdem mosni, akkor elkezdek öklendezni.
  • n3whous3
    #227
    (ezért is van szódabikarbóna is némelyik fogkrémben

    meg úgy egyáltalán egyik fehérítő fogkrémet se szabad hosszú távon használni)
  • n3whous3
    #226
    Igen, fehéríti, de csak 1-2 alkalommal, aztán egy ideig ne használd.
  • tigeroo
    #225
    szódabikarbónával érdemes-e fogat mosni, mit tudtok erről?
    fehéríti a fogakat?
  • Hirk
    #224
    végülis a gép előtt nem sok kosz ragad rá.
  • ForzaInter
    #223
    rohadt igénytelen vagy, gondolom annyiszor füredesz is amennyiszer fogat mosol, minekt azt te ugy is tiszta maradsz
  • immovable
    #222
    há köszönöm szépem :)
  • tigeroo
    #221
    jo az uj logod!
  • immovable
    #220
    pedig minnél hamarabb annál jobb, hidd el.

    [idén sokszor volt]
  • Peetboy
    #219
    Én majdnem minden evés után mosok fogat. Sajnos sokszor kellett mennem fogorvoshoz és ezért vigyáznom kell a fogaimra.
    Most jelenleg 3 lukas fogam van és el kell mennem a fogdokihoz, csak félek és húzom az időt több hónapja.
  • Aquir
    #218
    igazából nemtom mennyibe kerül anyám vette aki orvos és még el tudta számoltatni a Bt.-jével :P
  • Sugam
    #217
    szerintem ritka szar ize van ,de én csak azért mosok ezzel fogat mert ez marja ki legkevésbé számat, szerintem colgatek borzasztó szarok szvsz
  • immovable
    #216
    nekem idén 2öt is kioperáltak, pedig azok ki sem látszottak az ínyemből
    sajna vízszintesen nőttek :S
  • bardocz
    #215
    Na azt biztosan nem:D Nekem csak ne nyúlkáljon a számba szikével:P
  • desigo
    #214
    Én is Elmexet használok de még csak az első tubus
    megéri az árát ?
    én még nem vettem észre különbséget pl Colgatehez képest...
  • F1re
    #213
    szerintem nem jok az elektromox fogkefek mert nem latom ertelmuket:D nekem is volt pedig 2ő is