1894
  • dave10000
    #1574
    Na sikerült megoldani...
    Akinek felmerülne még ez a probléma annak leírom.
    Na szóval ha nem a C meghajtóra van rakva akkor állhat fel ez a hiba.
    mielőtt elkezdenéd a magyarosítást előtte természetesen patch-eld a legújabb verzióra és írd át a <PreferLocalFiles>1</PreferLocalFiles> 0-ról 1-re.
    Ez után 1 tetszőleges mappába rakd fel a magyarosítást. Nem kell se az Ubisofton belül se más a játékhoz kapcsolódó helyre de ha gyorsabban akarsz végezni akkor rögtön a játék "maindata" mappájába rakod fel és már meg is van.

    Elég idegesítő, hogy visszaolvasva csak azt lehetett látni, hogy a "LOCA mappa eng-ben..." meg, hogy csinálj ilyen meg olyan mappákat.
    De most már legalább aki az én cipőmben jár/járt már az is megdudja csinálni.
  • dave10000
    #1573
    Meg máshol olvastam, hogy a magyarosításban txt fájlok vannak amiket a már említett helyre kéne rakni. Na már most a legújabb magyarosítást (2.1)
    amit leszedtem és kicsomagoltam abban csak 1 telepítő van semmi TXT. Bár gondolom ez egyszerűsítés képpen lett berakva de akkor a korábban említet módszerek alapján már megcsinálni se lehet. Megint más, hogy a játékot úgy tervezték, hogy a "C" meghajtóra legyen feltelepítve de manapság már nem sokan rakna oda, köztük én se. De gondolom ha oda lenne akkor gond nélkül fel lehetne rakni.
  • dave10000
    #1572
    Most már tényleg nem tudom mit csinálja...
    Csináltam a játék mappájába 1 data>local>eng>txt mappát és oda is felraktam a magyarosítás és semmi... már át van írva a 0 1-re de semmi...
    Jó lenne már 1 segítség már ha van...
  • dave10000
    #1571
    Visszaolvasva találtam olyat, hogy a Program files-ban van 1 Ubisoft mappa. Azt írták, hogy azon belül van 1 Loca amiben van 1 eng aztán 1 txt mappa és, hogy ezeket kéne a játék Data mappájába bemásolni. Na már most nekem abban a mappában úgy van, hogy Ubisoft>Related Designs>Anno 1404>maindata>patch1(rda89) patch1.rda(bak89). Ennyi és nincs sehol Loca mappa még ha az Application Data mappában az Ubisoftnal nézem (ahol az engine.ini fájl van) ott sincs...
  • dave10000
    #1570
    Át is írtam az Engine mappában a <PreferLocalFiles>1</PreferLocalFiles>
    0-ról 1-re megint felraktam de még mindig angol.
  • dave10000
    #1569
    Üdv.

    Lenne 1 problémám a magyarosítással kapcsolatban. Felraktam az 1.1 és az 1.2 v2.1-es patch-eket. Az útmutatóban írják, hogy kell a "Anno1404_patch1.2_v2.exe (telepítő verzió: 2.00)" is de ilyet sehol se találok oszt gondolom azért nem megy a magyarosítás mert ez a patch nincs felrakva. Ha tudna valaki segíteni azt megköszönném.
  • Birtam 1404
    #1568
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni, mert az 5. játékrészben elakadtam.Az aktív megbízásoknál egyet kivéve mindegyiket megcsináltam.

    Ez a maradék küldetés a "Vállt vállnak vetve"
    (A részletes leírás így szól hozzá: "Segíts al zahírnak a keresztes hadsereg ellen. Al zahír a segítségedért folyamodik! A keresztes flotta előhada, és annak hadvezére, Marie d'Artois elérte a keleti partokat. Csak azért, hogy harcolhassanak, a barangoló hajók mindenfelé fosztogatnak, félelmet és rettegést keltve a keleti lakosság körében. Számíthat al zahír a segítségedre?")

    A problémám az, hogy al zahír kikötője felett, Shapus el Sheik-ben villog a kis "küldetéstárgy" nyíl, de hiába megyek oda bármivel (hadihajók, kereskedő, zászlóshajó), nem történik semmi, nem adja ki a jobb felső részbe, hogy hogy vállalom-e a küldetést, vagy hogy mit is kellene egyáltalán tennem.

    Ha valaki tud segíteni azt nagyon megköszönném, mert több mint 10 órája megy a küldetés, én nem szívesen kezdeném az elejétől.

    A választ előre is köszönöm!
  • Istvan1236
    #1567
    sziasztok!
    olyan problémám van hogy felraktam a játékot és mikor elinditom fehér képernyö és utánna kilép
    remélem tudtok segiteni
  • Botond #1566
    Scenariok viccesek. Az alapgém legegyszerűbb scenariója volt vagy 12 óra gameplay :D
  • imbu77
    #1565
    Köszi sasa5671! Megoldotta a problémát és még a mentések is betölthetőek.
  • sasa5671
    #1564
    - Ha a Venice fordítást telepítetted, töltsd le a legújabb alapjáték fordítást is. (Telepítő 2.1 verzió)
    - Ha a korábbi játékmentések nem tölthetők be, ez sajnos előfordulhat. Egyelőre nincs mit tenni.
  • perko
    #1563
    Patricius szint elérése a feltétel.
    Ráklikkel a megszerzendő város raktárára. Ott kel lennie egy fülnek ami egy széket ábrázol. Arra klikk és onnan egyértelmű ha van elegendő pénz.

    A manual ezt írja:

    "Town Acquisition
    The “Town Acquisition” feature offers an alternative means of influencing the balance of power in Cities without having to resort to military means. In can be activated or deactivated in the game settings before each game.
    Once “Patrician” level has been reached and Giacomo Garibaldi has been discovered, a new Town Acquisition tab is unlocked in both the Warehouse and the Marketplace menus. It allows you to influence the City council in both your own and enemy cities. Every settlement has 5 council seats, and a Key to the City. As City founder you automatically receive one of these council seats and the Key to the City. You may purchase additional seats to further cement your control over the City. Keep in mind that you require at least three seats in your own City to prevent others from taking it over!
    The Venetian Attainment "Hostile Takeover" also lets you take over your opponents' Cities including all Buildings and Units. To do so you must buy at least 3 council seats and the Key to the City of the Settlement involved. Buying more than 3 council seats even reduces the price of the Key to the City. In your own Cities, at least, you should purchase the majority of seats to protect them against acquisition by other players."
  • imbu77
    #1562
    Sziasztok!

    Én úgy jártam, hogy telepítettem a Venice magyarosítását és:
    - Az alap játék már magyar volt az elszállt,
    - A mentéseket nem tudom betölteni,
    - A Venicét meg nem tudom elindítani, mert kódot kér.
    Van remény valamelyik helyrehozására?
  • sasa5671
    #1561
    Kérlek, ha tudtok segítsetek!

    Györgyi kérdezte tőlem:
    "Most a kiegészítőt is kipróbáltam, de nem tudom, hgoy magával a játék menetével kapcsolatosan kihez fordulhatnék. Nem tudom értelmezni az egyik feladatot. Nem tudom, hogyan kell más városokban tanácsnoki széket venni, milyen feltételnek kell megfelelni. Olvastam a magyar nyelvű kézikönyvet, a fordításodat (szinte ugyanaz), de egyik sem irja le, hogy az idegen városoknál hogyan lehet, milyen feltételekkel tanácsnoki széket (amiből 3 kell....stb.).
    Már 7 órája játszom, a teljes játék szinte végén vagyok, de nem tudtam más városba beférközni.

    Ha tudna segíteni valaki, megköszönném...."

    Szeretnék neki segíteni, de nekem nincs időm játszani a játékkal, csak fordítottam. Köszönettel: sasa5671
  • nagykispeter
    #1560
    Szerintem is a legjobb
  • Botond #1559
    Tegnap végigértem a hadjáraton, hát régóta ez az egyik legjobb és legélvezetesebb stratégia amivel játszottam. Nagy htx a készítőknek!
  • Drape
    #1558
    Bírom az angol nyelvet így ez az oldal egy kincsesbánya. Örök hálám!
  • perko
    #1557
    Itt nagyon sok mindent megtalálsz és nem kell keresgélni.
    Anno 1404 Wiki
    Ha esetleg gond van az angol tudással berakod a linkjét a Google fordítóba és elég jól használható.
  • Drape
    #1556
    A játékhoz van is! :-)
  • perko
    #1555
    Pedig ez egy türelem játék.
  • Drape
    #1554
    Köszi a segítséget. Esküszöm, hogy visszaolvastam 7 oldalt, de több türelmem már nem volt. Sajnálom.
  • perko
    #1553
    #713
    Ha kicsit vissza olvasol a topikban, sokmindenre kapsz választ.
  • Drape
    #1552
    Sziasztok!
    Continuous/folyamatos játékot csinálom de mit kéne tennem, hogy jó kapcsolatot építsek ki az "Orientekkel" és tudjak építeni a déli szigeteken is? Kereskedem velük de csak a honour pontokat szórja nekem.
  • Faterx
    #1551
    Köszönjük szépen!
  • otto500
    #1550
    Valaki tud megoldást arra, ha 1-2 szigetet nem mutat a térkép?
    Elég zavaró hiba, hogy egy sziget helyén is tengert mutat a térkép.
    1.2 javítócsomag van fent, magyarítással
  • 4850 hd
    #1549
    király vagy sasa5671 kösziiiii
  • perko
    #1548
    Köszi
  • Stefling
    #1547
    Köszönjük! :)
  • sasa5671
    #1546
    ELKÉSZÜLT A VENICE HONOSÍTÁSA.
    Frissült az alapjáték fordítása is.
    Mindkettőt töltsétek le az Anno 1404 magyar rajongói oldalról.

  • otto500
    #1545
    Köszi a segítséget :)

    Most már tudom mi volt a baj. Rengeteget termeltem mindenből, 3-5-ször annyit, mint kellet volna. Ezzel a kalkulátorral már sokkal egyszerűbb. Most mire nemesekig eljutottam már 2500 volt a bevétel, máskor ilyenkor fordult minuszba XD
    Azt hiszem, jöhet a nehezebb szint :)
  • perko
    #1544
    Supply = ellátás.
    A koldusokat engedd be nyugodtan a városba, építs nekik épületet és nem lesznek koldusok az utcán. Nem kerül sokba és többlet növekedési lehetőséget ad.
    A túltermelás ugyanúgy csőd, mint a hiány. Egyensúly! Termelőegységekből csak annyit építs amire ténylegesen szükség van, mert sokba kerül a fenntartásuk. Ha véletlenül nem fogy a termék állítsd le a termelést ideiglenesen. A fölösleget fel kell kínálni eladásra.
    Ezeket az oldalakat tanulmányozd, ha gondod van az angollal használd a Google fordítót:
    http://anno1404.wikia.com/wiki/Anno_1404_Wiki
    http://www.roadwolf.ca/blog/?p=181
    http://forums-de.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/5251042375/m/3051057787
    http://anno1404.uw.hu/
  • otto500
    #1543
    Annál a Production calculator-nál a supply fülnél a táblázatban mi mit jelent? Nem igazán sikerült megfejteni :S

    A koldusok mire jók? Időnként a kikötőbe téved egy koporsóhajó XD , de már nem engedem be őket. Ahogy láttam, csak a gond van velük, épület is kell nekik, és egy csomó pénzt elvisznek. S

    Amúgy, eddig az is probléma volt, hogy nem jól osztottam be az időt. Nagyon ügyeltem rá, hogy minden szükséglet maxon legyen, a felesleget meg nem tudtam hatékonyan eladni, mert elment az idő az építkezésekkel. Próbáltam mindig a legjobban beosztani a helyet. pl. egy kis raktár köré bezsúfoltam 7-8 kender vagy búzaföldet, ami jó lenne, ha nem menne el vele ennyi idő, másra addig nem tudok figyelni, míg ezeknél maszatolok. Néztem a gépet, hogy csinálja, hát, helykihasználással nem törődik, szóval valószínűleg csinálom én is egyszerűen és gyorsan ezek után :)

    Másik , ami szerintem eddig nem jól ment, hogy elején leraktam egy csomó parasztházat, /kb 2 piacot raktam körbe, helyet hagyva templomnak, fogadónak stb/ aztán mikor megvolt minden szükségletük, nem bírtam szerszámmal ellátni őket a felemelkedéshez. Ennyit nem lehet venni. Aztán szép lassan, mire lesz elég polgár, mindig leraktam egy halom vaskohót, meg szerszámgyárat,/legalább 5-6-ot/.
    Szóval megprobálkozok egy-két szerszámmgyárral, inkább lassabban fejlődök, így talán az egyensúly is nagyobb lesz, és nem kellesz mindig rohangálni eladni a felesleget.

  • perko
    #1542
    Minél magasabb szintű a civilizáció szinje, annál több adó jön be.
    Ha nem akarsz növekedni, nyugodtan nyomd fel mindenki adóját, amíg összeszeded magad. A növekedés lényege, hogy mindíg legyen elegendő fejlődőképes lakosság és minden szükségletük közel a maximumhoz legyen kielégítve. Persze ha fejlődni akarsz az adóknak a legalsó zöld szinten kell lennie.
    Úgy vettem észre, a játékban nagyon fontos az egyensúly fenntartása.
  • otto500
    #1541
    Ahh, köszii, ilyesmire gondoltam :)
    Remélem így már menni fog, 3-4szer próbálkoztam folyamatos játékkal, rögtön nehezebb szinten, de hiába állítottam egyre könnyebre és könnyebre, előbb-utóbb mindig nagy minuszba ment az egyenleg. Az elején, még 800-1000 is van a bevétel, aztán mire eljutottam a nemesekig meg követekig, nagy minuszba fordul.
  • perko
    #1540
    Production calculator
  • otto500
    #1539
    Hi, pár napja játszok a játékkal, lenne pár kérdésem.
    Valahol meg lehet nézni, hogy mi mennyit termel, hány embert elégít ki?
    Pl egy halászbódé hány parasztnak biztosít elég halat?
    A másik, hogy a paraszt és a nemes is fogyaszt halat. Mindkettő ugyan annyit igényel fejenként? Csak azért, mert mire elérik a nemesi szintet, addigra az ételeknél a hal a paraszti egész részről, már csak a negyedét-ötödét teszi ki a szükségletnek.
  • sasa5671
    #1538
    Észrevettetek ilyen hibát a Venice játékban?
    Amikor az egeret egy szigeten lévő nyersanyaglelőhely fölé viszem, hibásan jelenik meg a szöveg (magyar és angol változatban is).

    pl. (kép) Kőlelőhely
    (kép) 2000 tonna Kőlelőhely érhető el.

    A második sorban a Kőlelőhely helyett Kő kellene szerepeljen.
    Alapjáték indításakor meg jól jelenik meg.

  • xblades
    #1537
    Az jó mert azzal együtt szeretném megvenni.
  • Stefling
    #1536
    Nyugodtan megveheted, semmi gond sincs vele, én már régóta tolom, sőt a kieggel sincs gond.
  • xblades
    #1535
    Kösz akkor meg merem venni.