1894
  • Carlos
    #1614
    Nem.
    1 hétig betegszabi, majd nyaralás. Most sem a párom laptopjáról irok, szóval nem játszottam 2 hete.
  • Botond #1613
    Na végigértél? Benyomások az egész játékról?
  • nagykispeter
    #1612
    Ott még kell lenni hajós csatáknak
  • miking73
    #1611
    hi! A 8.fejezetben megépítettem a székesegyházat versenyeznem kellett lucius biborossal melyikőnk építi meg hamarabb,és nincs több feladat a pályán ,nem lép tovább tudna valaki segiteni mi lehet a probléma,vagy ez valami bug lenne?
  • Botond #1610
    7. talán, de meg fogod ismerni :)
  • Carlos
    #1609
    melyik az ostrom pálya? Csakhogy felkössem a gatyát? (most az 5ik jön majd)
  • Botond #1608
    Magánvélemény az hogy ne, hanem toljad a hadjáratot, nagy élmény az magában is. És az ostrom pályán ne add fel, utána vannak még jó pályák, amiért érdemes átszenvedni magad azon.
  • Botond #1607
    Hát ahogy érzed, igazándiból acsik nem adnak semmit, csak ilyen pontot, amiből semmi értelmeset nem lehet venni, csak arcképet, háttérszín, figurát a tabardodhoz és pár épületet aminek funkciója nincs, csak díszítőelem a városban (temető pl). Ezeknek akkor lehetne jelentősége, ha multiznál, ami szerintem kizárt, hogy működjön mint ahogy korábban is írtam, mert komolyabb parti szerintem laza 24-100 óráig terjedő játékidő lehet.
  • Carlos
    #1606
    akkor folytassam a kampányt vagy inkább kezdjem előröl azt amiből kimaradt ez a kettő?
  • Botond #1605
    Biztos van, nézd őket végig :)

    Bár pár acsi meglepetés, szóval nem tudni mik azok csak ha megvannak.
  • OliApa
    #1604
    A letöltött mentéseket és scenario-kat (*.sww) ill. (*.rdu) kiterjesztésűek, hova kell bemásolni?
  • Carlos
    #1603
    Az baj, ha kimaradt egy kampányban 2 side quest? (van olyan achievment ami azt nézi, hogy megcsináltad-e mind?)
  • Botond #1602
    #1597 :) És majd még csak most durvul be :)
  • Carlos
    #1601
    Kész a 3-ik pálya is... Jó hosszúra sikerült, ha mindent meg akar csinálni az ember. És ez még csak az easy volt...
  • Carlos
    #1600
    A profile menüben van egy olyan, hogy unlock code. Ode mit kell irni? Oda kéne a CD kulcsot? Csakmert egyszer sem kérte a játék és már a második pályánál tartok!

    p.s.: TÉK!
  • Carlos
    #1599
    Köszi, feltoltam az alapot és az 1.2-es patchet. Úgyhogy most azzal játszom.
  • Botond #1598
    Ja igen, és az alappal lépj be, különben nem látod a hadjáratot. :)
  • Botond #1597
    Úgy van, hogy alapjáték és arra van 1.2-es patch, abban van egy 8 pályás hadjárat (ez elég sok idő easyn is), aztán van 6 külön scenario, aztán ha felrakod a kieget az még vagy 18 scenario, de hadjárat nincs. Ezen kívül a kieg még egy dolgot tud, abban van a multi lehetősége. Szóval az szerintem nem must have, mert ilyen 24-48 órás nonstop multik nincsenek szerintem, illetve az alap hadjárat+6 scenario is 100+ óra gameplayben ami elég is megunni a dolgot. De az a 100 óra nagyon élvezetes mire megunod az tuti.
  • Carlos
    #1596
    Mégegy kérdésem lenne.
    Megvettem a Gold-ot. A venice csinál valamit az alapjátékkal, ad hozzá valami plusszt vagy teljesen "külön" játék? Érdemes feltenni mindkettőt, vagy ha befejeztem az alapot utána tegyem fel és kezdjem el a Venice-t?

    Előre is köszi!
  • Carlos
    #1595
    A gold verziót kell patch-elni, vagy a kieg (Venice) már tartalmazza a patch-eket?
  • Carlos
    #1594
    No, megcsináltam a 2ik pályát is a demóban...
    Asszem még a héten megveszem a gold-ot. Nagyon tetszik! Tök jól el lehet vele fejlesztgetni nézelődni...

    (tegyük hozzá, hogy egyszer újrakezdtem, mert nem találtam meg a 10ik katonát a városban 10 perc sasolás után sem)
  • Carlos
    #1593
    Köszi! Most elleszek egy darabig!
    Azért köcsögség, hogy nincs hint arról, hogy azért nem fejlődik, mert megsarcolom a jónépet!
  • Botond #1592
    Gyerek közben felébredt, szal nincsenek képek.

    Kell még az adómorálon kívül amúgy 1 fa+1 szerszám, magasabb szinteken kő,üveg, stb is. Ez lett volna a kövi tippem. :)
  • Carlos
    #1591
    ITT AZ IGAZSÁG!!!!!!
    Egyel fentebb toltam az adózást (világoszöldbe) (happy).
    Mihelyt visszavettem elkezdtek fejlődni!

    (10/39 volt, a parasztházak minden igénye ki volt elégítve)
  • Tuvok #1590
    + az adózás sötétzöld legyen .
  • Botond #1589
    Két dolgot nézz meg. Az egyik ennél az ablaknál az alsó censusos fül, ahol láthatod, hogy hány citizen ház lehetőség van és abból mennyi a kihasznált, hogy pl 10/10, akkor kevés a parasztház, hogy fejlődjenek, ha viszont mondjuk 10/28 vagy fordítva (nemtom hogy jelöli), akkor az egyes házak igényeit kell kielégíteni. Belemész egy parasztházba és megnézed mi a gond, ahogy azt kettővel korábban írtam. Mingyá csinálok képeket én is,sec.
  • Tuvok #1588
    Főleg olvasgatok :)
  • Carlos
    #1587
    Ok, én ezt nem értem:

    150/150. Mostmár 310 paraszt van aki nem akar fejlődni...
  • Botond #1586
    Ráklickelsz egy házra akkor látod az adott szint szükségleteit, a szükségletekre klickelve meg látod, hogy az adott szükséglet az adott társadalmi szinten mit takar. Amennyire emlékszem a legalsó szintnek pl. bőrruha tökre nem kell a szintlépéshez, csak templom,hal,bor és piaccal útkapcsolat.
  • Botond #1585
    Igen, az is kell, de ennél egészségesebb társadalmat szimulál a játék, és csak x% lép a társadalmi ranglétrán feljebb, a többi marad alacsonyabb szinten, mert cipőpucolóra, utcaseprőre, stb szükségük van azért. :)
  • Carlos
    #1584
    aszittem valamit "ki kell elégítenem" hogy fejlődjenek!
    Ezért sem értettem, hogy ha van bor ruha, akkor miért nem fejlődnek.
  • Botond #1583
    Csinálj még több házat. A házak x%-a fejlődik fel.

    Amúgy nagyon tudom csak ajánlani én is. 3 hete hasonlóan a demóval kezdtem, azóta nem tudom lerakni. :)
  • Carlos
    #1582
    Ok, első lámer kérdés!
    2ik pálya (demó)

    Ahhoz, hogy kötélgyárat csináljok kell 240 citizen. Namost nekem 150 van és van egy rakás paraszt (160). Hogy lehet rábírni a parasztokat, hogy fejlődjenek?
    (ruha, bor van, piac és templom hatósugarában vannak)
    Kép:
  • Carlos
    #1581
    Téged is látni?

    Szerintem a döntés még a héten megszületik. Tolom a demót, aztán (szerintem) megveszem a Gold-ot.
  • Tuvok #1580

    Megvan kiegestől, érdemes .
  • Carlos
    #1579
    Kipróbáltam a demo-t...éshát nagyon bejött. Gyönyörű grafika, sok kis apróság. Bár még csak az easy pályát csináltam meg, de szerintem ez megvevős lesz...
  • imbu77
    #1578
    Sziasztok!
    Biztos írta már valaki, de nem találtam: A Venice kiegben az 1-es pályán, hogy lesz szabotőröm amit átvihetek a másik szigetre? Műveleti épületet már csináltam, de aztán megbuktam.
  • dave10000
    #1577
    Tegnap kezdtem el játszani és szerintem nagyon jó játék :)
    Bár azért néha megizzadtam amikor hirtelen a pénzem +150-ről hirtelen lement minusz-ba. Az lenne a kérdésem, hogy amikor elkezdek 1 pályát mit érdemes először építeni, hogy le forduljon ilyesmi elő?
  • sasa5671
    #1576
    Aki most telepíti az Anno 1404 alapjáték vagy Venice honosítását, nagyon kérem, töltse le a honlapomról a legfrissebb telepítőfájlt!
    A telepítők hibaüzenettel jelzik, ha valami hiányzik a telepítésükkor.
    Nem kell semmit buherálni az Anno játékkal, sem mappákat létrehozni, az sem baj, ha másik meghajtón van a játék, mert a telepítő mindent elvégez.
  • dave10000
    #1575
    Fontos még megjegyezni, hogy az Engine.ini fájlban miután felment a magyarosítás állítsd vissza az 1-et 0-ra különben ki az elért eredményeidet nem jelzi és különféle medálokat és eféléket sem kapsz.
    Lehetséges, hogy ha felrakod a magyarosítást akkor már alapból nem kell belepiszkálni az Engine.ini fájlba, (ezt nem néztem) de ha belepiszkálsz megcsinálod és visszaírod akkor is minden rendesen fog működni.