1894
  • GaBenc
    #1694
    Mikor le akarod rakni akkor ad egy kört. Abban kell lenni ami kell neki.Ez lesz a zöld. A termelés akkor 100% ha minden meg van. Azt hiszem........de majd jönnek és javítanak ha nem így van. Én így csinálom. Lehet tanulni kellene?
  • sata75
    #1693
    Sziasztok
    Az lenne a kérdésem, hogy nagyobb a termelése egy üzemnek ha a hozzávaló farm a közelében van?
    Pl: kávéfarm mellé kell rakni a kávéfőző üzemet?
    Vagy a gabona, malom pékség kombó?
  • OliApa
    #1692
    Nem lehet megbuherálni, hogy nagyobbak legyenek a betűk? :(
  • OliApa
    #1691
    Bocs, a Gold = alapjáték. És működik a honosítás! THX!
  • OliApa
    #1690
    A honosítás legutolsó verziói (Gold és Venice) működik a legutolsó peccsekkel? Trófeák is működnek?
  • OliApa
    #1689
    A következő sorrendben sikerült telepíteni a két gyári játékot: (ugyanis ha a Gold-ot felpeccselem 1.3-ra, utólag nem tudom telepíteni a Venice-t.)

    1. Anno Gold DVD 1.0
    2. Anno Venice DVD 1.0->1.1->1.2 (utóbbi kettő a kieg. lemezen és automatikusan települt)
    3. Anno Gold patch 1.3 (a netről szedtem le, automatikusan csak abban az esetben telepíti, ha nem a Venice-szel peccselem)

    Kérdés, ha neadj'Isten megjelenik egy újabb folt a Gold-ra, akkor az települ-e magától így, hogy a kiegészítő lemezzel kapta meg az első két foltot?
  • Tuvok #1688
    Két alapvető dolog van, amikből sosem elég, a szerszám és a fa . 4-5 favágó már megteszi, a szerszámot viszont kénytelen vagy eleinte megvenni, amíg be nem indul a saját gyártásod . Emiatt pedig rohamosan fogy a pénzed, ezért nyugodtan told fel a házak adózását akár sárgába is, de ha minden igényük ki van elégítve, vedd vissza sötétzöldbe, a szintlépésnek ez is feltétele !! Utána mehet újra sárgába .

    A konkurenciát rendszerint igen gyorsan oda eszi a fene a jobb szigetekre, ezért amint lehetőséged van, rakodj fát és szerszámot egy hajódra, és tegyél kikötőt a jobb szigetekre (meg 1-2 raktárat is, hogy legyen területed, ha valaki oda is költözik melléd a szigetre) ! Majd később ha egyenesbe jöttél, ráérsz újabb nyersanyagokat vinni a szigeteidre és fűszer meg egyéb gyárakat lerakni .
    Érdemes hamar összehozni 2-3 kis kereskedőhajót, egyikkel a szigeteid közt állandó útvonalat létrehozni (mert ha egyszer megkap valami finomat a néped, onnantól a hiányáért már rinyálni fog), másikkal a melléküldetéseket csinálni, harmadikkal pedig kereskedni Northburgh és a Vizier között . A kereskedelemért és küldetések teljesítésért nő a konkurenciáidnál a presztizsed, így köthetsz velük kereskedelmi egyezményt, velük is kereskedhetsz .

    Ha valamelyik gyártó épületedre nincs szükséged, kapcsold ki, úgy jelentősen csökken a fenntartási költsége (ha lerombolod, kárba vész az ára) .

    Két hasznos link:
    Anno 1404 Wiki

    Termelés kalkulátor
  • MaRee
    #1687
    Értem. Azt hittem hogy mindegy melyik kultúrával nyomom, akkor kezdek egy újat inkább mert lassan minuszban lesz a pénzem :D
  • Tuvok #1686
    Önmagában a keleti kultúra nem sok bevételt hoz, mindenképp kell egy nyugati város jól felfejlesztve, a kereskedelmi útvonalak pedig a nyugati és keleti városod közötti igények kielégítésére vannak, a felesleg eladása pedig hozza a nagy pénzt . Érdemes ráállni valami drága és ritka tárgy gyártására is, amire mindig van kereslet, pl. fegyverek .
  • Botond #1685
    Építs alap kunyhókat sokat a nyugatias pályán, az adóból van csak igazi pénz.
  • MaRee
    #1684
    Na, pénzügyi gondokkal küszködöm.

    Most indítottam egy inkább "arabos" játékot, tehát építkezésnél arra mentem rá főleg, nyugatias városom nincs, csak egy kis fakitermelő kolóniát csináltam az egyik szigetre, hogy az arabokkal legyen miből építkeznem. kb 1500 ember él három településemen összesen, még egyik sem emelkedett fel. A pénzem folyamatosan mínuszban van, próbáltam beállítani, hogy eladódjon a felesleges fűszer, szőnyegek, meg stb, de nem nagyon veszik meg hiába van alacsonyan az ár. A kereskedelmi útvonallal meg nem igazán értem mit kéne csinálni, hol tudom megnézni, hogy melyik városnak mi kell, mit szállítsak neki pénzért vagy más nyersanyagért cserébe?
  • GaBenc
    #1683
    Szerintem szaladj neki a küldetéseknek.................gyorspályák?? Vagy mi a neve. Fel ér egy oktatással. Ja és a magyaritás tökéletes, csak ajánlani tudom ha te is úgy érted az angolt mint én. :-D
  • MaRee
    #1682
    Ja, hogy ennek hatótávon belül kell lennie? :) Ezt nem tudtam. Nagyon jó amúgy a játék, rég kerestem már egy ilyen jól összerakott építkezőset.
  • Tuvok #1681
    Nincs hatótávon kívül ? A ruhakészítő gyalog megy a cuccért, ha rákattolsz az épületre, mutatja a területet .
  • MaRee
    #1680
    Köszi. :) Másik probléma, hogy új ruhák kellenének, hogy ascendeljen a lakosságom.. De hiába van kenderültetvényem, a ruha gyártó nem gyárt egyetlen ruhát sem. Össze vannak kötve úttal + a warehouseszal+ a piaccal is. Azt írja a kenderültetvénynél, hogy goods cannot be picked up.
  • Tuvok #1679
    A követ utak meg a sebességüket növelik .
  • GaBenc
    #1678
    Emeld a warehouse szintjét.
    Rámész, középen az ablakban fent van. Kell kő hozzá.
    Ez tetszik..........kell kő...............mi kő?????
  • MaRee
    #1677
    Hogyan tudok több ilyen taligás fickót csinálni? Jelenleg egy van a városomban, és így elég lassan hordja a warehouseba a dolgokat.. Mit kell építeni?
  • setuh
    #1676
    kosz ;)
  • Tuvok #1675
    Tess :)

    H: House
    M: Market
    F: Fire station
    T: Tavern
    CH: Chapel/church
    C: Carpenter


    Építkezési stratégiák: klik
  • setuh
    #1674
    Szia!

    Jelmagyarazat nincs?
  • Tuvok #1673
    így építkezz .
  • frecc
    #1672
    Hali! Köszi, akkor megpróbálok így monyákolni vele. Valahonnan varázsolnom kell +200 patríciust. :))
  • Tuvok #1671
    Metropolis-jelleg: annak ellenére, hogy minden feltétel adott a ház fejlődéséhez (zöld adósáv, használati cikkek kielégítve), a város széli házak nem fognak fejlődni, így adva városi jelleget a településnek . Ha újabb házakat teszel le a város szélén, a belsők fejlődni fognak, a külsők viszont nem .
  • frecc
    #1670
    Sziasztok!

    A házak fejlődése (azon kívül hogy megtermelem a szükséges cuccokat) mitől függ? Pl. a település fele upgradelt patrícius házakká, a többi meg citizen maradt, ennek nem tudom mi az oka. Gondolkodtam rajta, hogy a Caesar és hasonló sorozatokban ilyenkor mindig a környék "szépsége" volt a gát és néhány szökőkút vagy bokor megoldotta a problémát,de ebben a progiban nem hiszem hogy ez az oka, egyedül szökőkút van, amitől semmi nem változik.

    Üdv
  • perko
    #1669
    Adott szigeten kattints felül középen a termeszthető növények ablakra és lenyilik a bányászható ásvnyi anyagok (szén, vas, só tégla stb) listája.
    Ez is olyan mint a növény, van olyan sziget ahol találsz sót, van olyan, hogy nem.
  • Tuvok #1668
    Brine deposit
  • Iblisz
    #1667
    sóbányát hol lehet építeni?
  • kutyu007
    #1666
    Na eddigi problémáim megoldódtak.
    Van újabb. :)
    A VI. fejezetben kőhajítógépeket kellene építenem valamilyen készletből, de sehol sem találom. Merre van,és hogy tudok építeni? Please help!
  • Pordycus
    #1665
    Hali!

    Van valakinek kedve Coop módban multizni?
    Kell hozzá a felpeccselt Venice kieg, és hamachi, akit érdekel egy jó kis játék keressen meg:
    msn:[email protected]
    skype:pordycus
    Xfire:Pordy
    Steam:Pordycus
  • kutyu007
    #1664
    Egyébként van egy olyan feladat, hogy építsek házakat az arab sejk szigetén. Ezt, hogy lehet, mert, hogy kikötőt ugye nem tudok létrehozni, mivel már van az araboknak egy, de e nélkül viszont nem tudok házakat építeni?
  • kutyu007
    #1663
    Igen őt ismerem, csak nem tudom, hogy tudok vele kapcsolatba lépni?
  • tototto
    #1662
    már régen játszottam, igy nem tudom, de mindig ugyanattól lehet venni ezeket a tekercseket
    ő az
  • kutyu007
    #1661
    Európai kereskedőt hol találok az 5.fejezetben?
  • tototto
    #1660
    diplomáciai rangot ugy tudsz növelni ha vásárolsz tekercset az európai kereskedőtől és eladod a keleti uralkodónak
  • kutyu007
    #1659
    Hát ezt nem értem:
    Könyvet kellene gyártanom, amihez indigó kellene. Vettem indigómagot, de nem tudok termelni mert valamilyen diplomáciai rang kellene hozzá asszem meg fejlődés, amihez kellene szőnyegkészítő és mecset is, de ezeket nem engedi építeni.
    ???
  • kutyu007
    #1658
    Igen, nálam is ez oldotta meg a problémát.
  • tototto
    #1657
    vedd vissza az adó mértékét
  • Murder3
    #1656
    Na msot akkor mi van ha mindne megvan de a praazstok nem karanak fejődni?
    mindne szükségeetük emgvan pedig kezdem benőni a szigetet de nem akar a lakosság feljebb fejlődni akkor mit csináljak?
  • nagykispeter
    #1655
    lehet kevés a lakosod