1894
  • Kepi17
    #1734
  • Kepi17
    #1733
    http://www.abload.de/image.php?img=nvtelen5pu01.png
  • Rusy
    #1732
    Nem tudja valaki honnan lehet letölteni scenariokat, mert a játékban a download füllel nem sikerült
  • Tuvok #1731
    Minek ?
  • bokoradam9
    #1730
    valaki tud valami csalás a játékoz?
  • sata75
    #1729
    Lord nemtudomkinél vehetsz papírokat honorért, azokat elviszed neki és ezzel.
  • bokoradam9
    #1728
    hogy lehet Al Zahir nagy vezérnél tekintélyt szerezni?
  • sata75
    #1727
    nehézségi szinttől függően megvan határozva, hogy mennyi hajóját kell levágni, vagy mennyi kereskedelmi szerződést kell elfogadni ahhoz, hogy kereskedhess vele. legyőzni konkrétan nem lehet, csak így.
  • maniac001
    #1726
    Egy continous játékban az egyik NPC ellenem fordult (hassan ha jól tévedek). csináltam hajókat és lelőttem mindewn hajóját kint. De a kikötőjét nem tudtam támadni, és olyan sziklás területen van, szerintem csapatokat nem is lehet oda küldeni. Hogy lehet így legyőzni ha még a kikötőjét meg a védőtornyait se engedi lőni csak a kint mászkáló hajóit?
  • Petko
    #1725
    orient településen termelsz
  • bokoradam9
    #1724
    valaki megmondaná hogy normál játékba honnan lehet fűszert szerezni?
  • sata75
    #1723
    nincs, csak egy rakat új pálya
  • maniac001
    #1722
    A venice kiegészítőben nincs hadjárat mód? Nem látok ilyet a főmenüben.
  • maniac001
    #1721
    Köszönöm
  • Petko
    #1720
    pontosan, az öltözködéshez fogyasztják a vászon ruhát
    harbor office azért van ha jól rémlik, hogy egy másik részén is a szigetednek tudj kikötőt nyitni
  • maniac001
    #1719
    lása=láda
  • maniac001
    #1718
    A másik kérdés...
    van az a harbor office. Az mire jó? Mert trading place van az eredeti warehouse-ben is. Az a lása, érme ikonnal (a legalsó).
  • maniac001
    #1717
    A linen garments végtermék, nem alapanyag valami gyártáshoz. Azt akkor a lakók "emésztik" fel?
  • vivien20
    #1716
    Köszi szépen! :)
  • Petko
    #1715
    Ugyanúgy megvannak a nomádoknak is az igényei, datolya, tej, szőnyeg stb., ezeket kell kielégíteni és ha megfelelő a lakosságszám és van alapanyag az épületfejlesztéshez akkor fejlődnek.
    A mecset is igény, azt építeni kell. Csak akkor jelenik meg az építhető épületek között, ha elég magas szintű a diplomáciai kapcsolatot a szultánnal. Kampányban a feladatokkal magától fejlődik a diplomáciai szint, sima játékban pedig lehetett venni ilyen diplomáciai "kapcsolatjavító" leveleket honor pointért Lord Northburgh-nél, és azt kell az oriental városba vinni.
  • vivien20
    #1714
    Valaki megtudná nekem mondani hogy a nomádokat hogyan tudom tovább léptetni követé?Meg azt irja hogy a hithez mecset kell azt hogy tudok épiteni?Valaki lécci segitsen! :)
  • sata75
    #1713
    az épületek automata fejlődését kapcsold ki, akkor nem vesznek al a szerszámok amiket gyártasz. ezt a piacban tudod megtenni.
    nagyon jó opció csak ilyenkor figyelni kell, hogy te magad fejlesztd a házakat. javaslom tekints meg néhányat mondjuk ennek a srácnak a videói közül, én sokat tanultam belőlük:)
  • Petko
    #1712
    tool-t az épületekhez használódik fel, sok terméket meg a lakosok fogyasztanak el és így szaporodnak/fejlődnek
  • GaBenc
    #1711
    Gyártás.....az alapanyag és kell a gyártásba. Azért tűnik el mert felhasználja a "gyárad".
  • maniac001
    #1710
    Azt sem értem, miért van az hogy termelek valamit (most pl Linen garments-et) és amint elkészül egy, el is tűnik. Ugyanígy sokszor a tool. Mi hasznéálja el? kereskedés nincs beállítva, csak úgy lenullázódik amikor kész lesz egy.
  • sata75
    #1709
    Random veszik, de figyelj néha rá mert előszeretettel megveszik a beállított mennyiség feletti mennyiséget is. Na ez szép mondat volt:)
  • GaBenc
    #1708
    Igen így jó lesz. De a menyiséget is figyeld, annyit rakjon be amit ki. Ha ezt ne jól csinálod akkor vagy üresen mászkál vagy nem pakol ki teljesen és megtelik. A másik kérdésedre még nem tudom a választ, remélem valaki segít neked és akkor én is tudni fogom. :-D
  • maniac001
    #1707
    A video első részét azért nem értem mert ott csak berakta az egyik fajta fűszert +ra, egy másik kikötőnél egy másik fajta fűszert -ra.

    de mindkét fajta fűszernél be kéne állítania hogy hol rakja be és hol rakja ki nem?

    amit alatta írtam akkor ok így?
  • maniac001
    #1706
    na sikerült de nem teljesen úgy ahogy a videon. Így csináltam:

    Fát +ra nálam (felveszi), fát -ra az npc-nél (ott lerakja).
    halat +ra az npc-nél (ott felveszi), halat -ra nálam lerakja).

    Így viszi a fát, ott lerakja, felveszi a halat, nálam lerakja.

    így jó ugye?

    A másik dolog...
    Építettem egy harbor office-t, elvileg berakhatom hogy mennyi cuccot kínálok eladásra. Ezt random veszik, vagy valamit be kell állítanom (az áron és mennyiségen kívül)?
  • GaBenc
    #1705
    Nálad berakja a halat,(ezt állítottad +ra) elmegy x-re eladja. (ezt -ra állítottad) Felveszi a fát és visszatér a telepedre, de nem rakja ki a fát?
    Ha ez a baj akkor ott ahol a halat +ra tetted ott csinálj egy fát -ra.
  • maniac001
    #1704
    Szóval úgy nekem nem megy ahogy a videón van. Ha kell fa pl halért,beállítottam hogy vegyen fel fát és adjon le halat egy npc kikötőnél. Fel is veszi a fát és leadja a halat, de ezt folyamatosan kéne. Ha nem állítom be hogy a a felvett fát nálam leadja akkor a hajón marad. Úgy nem lehet megoldani hogy beállítom hogy nálam felveszi a halat, az npc-nél leadja, ott felveszi a fát, nálam leadja?
  • maniac001
    #1703
    Köszönöm a segítséget.
  • Joeblack91
    #1702
    szevasztok! :)
    olyan problémám van, hogy haverral játszunk Tunngle segítségével a játékkal, de a kapcsolat maximum 15 de minimum 60 perc alatt megszakad. :S elég rosz mert így sokszor bukunk sokat ha nem mentünk 5 percenként. Valaki esetleg tud segíteni? :)
  • sata75
    #1701
    Ez mindenképp segíthet.
  • Petko
    #1700
    Saját településsel akarsz kereskedni, vagy idegennel?
    Első esetben eléggé kézenfekvő, van egy útvonaltervező, ahol beállítod a hajó által látogatott kikötőket sorban. Utána pedig mindenhol beállíthatod, hogy miből mennyit vegyen fel és mennyit adjon le.
    Második esetben majdnem ugyanaz, csak ott feltétel, hogy az adott kikötő eladjon olyan terméket. Te is be tudod állítani a saját kikötőidnél, hogy mekkora mennyiség felett lehet eladni egy terméket és mennyiért, és akkor az idegen kereskedőhajók megvehetik.
  • maniac001
    #1699
    Most nézem a demót. Nagyon bejövős, de valamit nem értek. Hogy lehet úgy kereskedni, hogy route-t készítek? Pl szeretnék fáért cserébe halat szerezni. Ezt hogy kell beállítani? nem sikerül.
  • sata75
    #1698
    kicsit bővebben? de ne azt írd, hogy bent a faludban:)
    van az az új épület, nem jut eszembe a neve, ahol a kém van. na ott nem tudom csak az épület kinézetét változtatni. van ennek valami szint követelménye? vagy ki kell fejleszteni? vagy...?
  • Tuvok #1697
    Faludban .
  • sata75
    #1696
    felraktam a venice kieget. első pályát már nem tudom megcsinálni:))
    Hogy kell használni a tűzvészt vagy mit meg a hastáncosnőt? ugye az a feladat, hogy ezeket használjam de nem is találom, hogy hol vannak.
    valaki ötlet?
  • peetee76
    #1695
    sziasztok!

    A 6. pályát hogyan lehet befejezni? már órák óta védekezem, lezártam a tengerpartot jó kis falrendszerrel, de csak nem jön a felmentő sereg ....
    Miket kell még megcsinálni? Az alagútásókat is lerendeztem, az arab kikötőbe meg hiába küldök hajókat semmi nem változik ...