1894
  • barnalacika
    #1334
    Ügyes vagy, de hadd lásam végre!
  • barnalacika
    #1333
    Kijelölés.
    Ha végig vitted volna a hadjáratot, akkor tudnád hogyan keress meg egy "elveszett mennyasszonyt", egy, vagy több kémet, tíz katonát, egy részeg fekvő mester építészt.
    Ha vissza olvasol pl a 4 oldalra, találsz utalást.
    Ha elolvasod a magyarul leírt 1-2 küldetést, megint tanulsz.
    Nem rögtön egy folyamatos játékot kell elkezdeni, mert a hadjárat egy igazi tutoriál a játék menetének,teljes megismeréséhez.
    De ez is le vagyon írva most már sokadszorra.
    Nem az a baj ha kérdeztek, az arra való válasz öröm, hanem hogy nem vagytok hajlandóak vissza olvasni, keresni, kutatni.
    A magyarosítással is foglalkoztunk, visszafele olvasva, megtalálod.
    A zummolásal is foglalkoztunk, hogy használd az egérgörgőt, és úgy keresd meg a városodban, amit kell.
    Rázummolsz a játékra és PrtScinn gommb, kész a kép.
    A feltöltő hellyel is foglalkoztunk,hogy mit, hova, minek.
  • OliApa
    #1332
    Kösz Fiúk, a video driver újratelepítése orvosolta a hibát!
  • Stefling
    #1331
    Na, eddig 30.000 lakosnál járok, lassan meglesz a 10.000 követ, a nemesek szaporítása nehezebben megy :D
  • sasa5671
    #1330
    Rá kell zoomolni egy kicsit a játékra, és figyelni kell azt hiszem főleg a lakóterületeket (lakóházak, kápolna, piac környékét), ahol sok ember mozog, mert időnként feltűnik egy vastag sötétkék körvonallal jelzett személy, ő a keresett személy.Kattints rá, és ekkor bekerül a raktárad páncéltermébe. Van olyan felada is, amikor a megtalált személyt innen el kell vinni pl. Al Zahir raktárába. Úgy kell eljárni, mint amikor egy árut raksz a hajódra.
  • koj
    #1329
    Na este sokat játszottam a játékkal, és folyamatos jáékot indítottam. Ugye kapok küldetéseket, és van ami nem tudok megoldani. Pl: Van egy kápolna és 1 apácát kéne odavinni egy menyasszony esküvőjére. De azt néztem nem is lehet senkit kijelölni ebben a játékban.
  • koj
    #1328
    Most már sikerült! Nagyon köszönöm a segítséget!:):D
  • sasa5671
    #1327
    Az operációs rendszeredtől függetlenül, másold be a Futtatás parancssorba ezt:
    %appdata%\Ubisoft\Anno1404\Config\Engine.ini

    Ekkor megnyílik az a fájl, amit szerkeszteni kell.
    Keresd meg benne ezt a sort:
    <PreferLocalFiles>0</PreferLocalFiles>
    majd írd át a 0-t 1-re, mentsd a fájlt.

  • koj
    #1326
    Nem tudom mit kéne csinálmon az Engine.iniben. Azt csináltam hogy a data mappában loca-eng-txt-t átmásoltam ahogy írta a telepítő. Mást nem csináltam. Még mit kéne?
  • sasa5671
    #1325
    A leírásodból az derül ki, hogy az Engine.ini fájlban nem végezted el a módosítást! E nélkül a játék nem fogadja el a magyarítást. A telepítőben le van írva, hogy mit kell tenni. Ha mégsem boldogulsz, csak szólj.
  • koj
    #1324
    Hogy lehet magyarosítani? valaki tud segíteni?
  • Nos
    #1323
    Egyébként a Venice elég hangulatos.
  • Nos
    #1322
    Anno ( ) megvettem az Anno-t és sokat játszottam vele. Aztán új gép . . . Most ismét felraktam és az a csoda ért, hogy az online profileban nincsenek meg az Ubinál a régi mentések. Pedig már egy csomó gemem volt, tök sok bonuszt unlockoltam. Nincs kedvem megint végignyomni 4-5 teljes játékot ahhoz, hogy legyen pár plussz ornamental buildingem. Nincs valami gem unlock cheat. Nem vagyok az ilyesmi híve, de ha már eccer megcsináltam.
  • koj
    #1321
    Sziasztok! Feltettem az Anno 1404 1.1 patchot, majd az 1.2 őt. Aztán feltelepítettem a magyarítást, de nem magyar a játék. Valaki tud segíteni?
  • csokasg
    #1320
    patchelni kell a játékot :) nekem az oldotta meg ha jól emlékszem (vagy a videókártya driver, már nem emlékszem pontosan)
  • Stefling
    #1319
    ui.: Mondjuk elég gáz lenne, ha a VGA-val lenne probléma, bocsi, csak most látom, hogy laptop, nem olvastam a kép utánni részt :D
    Akkor már csak azt tudom mondani, hogy frissítsd a driverét. Egy Mobil HD 5650-nek, nem szabadna ilyen jellegű hibát produkálnia. Vagy az is lehet, hogy túlmelegedés, de annak sem szabadna lennie, pláne nem egy Acer lapnál.
  • Stefling
    #1318
    Az szerintem VGA probléma lehet, vagy esetleg frissítsd a videókártyád driverét, az hátha megoldja, de ha nem akkor ellenőrizd, hogy jól be van-e dugva a kábel, nem laza-e stb. Esetleg állíts a felbontáson a beállításokban.
    Egyelőre erre tudok csak gondolni. :)
  • OliApa
    #1317
    Köszi, kipróbáltam a demóban, de az sem olyan közeli. Viszint a föld textúrája tök fekete, bármilyen beállításban. Ez mitől lehet?
    Mobility Radeon HD 5650 van az Acer Corei5, 4 GB-os laptopban.
  • Stefling
    #1316
    Van bizony, játék közben megnyomod az F1-et és kész is. :) Úgy nagyon szép látványt ad a gém.
  • OliApa
    #1315
    Sziasztok! Van ilyen közeli nézet a játékban, vagy ez csak etetés? link
  • Stefling
    #1314
    Folyamatos játékban.
    Én ezt az egy pályát 3 napja csinálom és nagyon szépen felfejlődtem, most még a hadihajó flottára koncentrálok, vagy 20 hadihajó kell, aztán azzal nem foglalkozok, ígyis 4 hadihajóra (nemtom ilyen más féle nem keleti hadihajó) ráküldtem 6 keletit, úgy lezúzták őket hogy csak lestem...

    Azért írtam azt, hogy: "Fú pedig már én is megtaláltam :D de msot meg enm mondom neked", mert kéredezted, hogy hol is lehet megnézni, hogy hány órát nyomtál eddig vele. :)

    Végülis haamr fel lehet építeni a civilizációt, egy nagyot, akár 1 hét alatt is, sőt annyi se kell, csak nagyon jó logika kell hozzá. Majd csinálok print képet, a lakosságról, de most meek vissza cod mw2 onlány :D
  • barnalacika
    #1313
    A én helyes írásom: az 0
    Elnézést érte.
  • barnalacika
    #1312
    És melyik,scenárió.melyik pálya, hol, miben jászol?
    Én hetek óta, sót hónapok óta játszom ezt az egy pályát.
  • barnalacika
    #1311
    Fú pedig már én is megtaláltam :D de msot meg enm mondom neked
    Ezt kérlek: fordítsd le, kérlek!
  • barnalacika
    #1310
    Hol, melyik pályán, scenárióban, folyamatos játékba, kell neked 7500 nemes?
    Árúld már el végre!
  • Stefling
    #1309
    Fú pedig már én is megtaláltam :D de msot meg enm mondom neked :D egyébként 3500 sok? Én már 6500 nemesnél járok! 7500 kell max, követből meg 10.000, ebből is már megvan 4ezer akárhányszáz, de még a dupláját el akarom érni, csak akkor ugye több kell a termelésből is.
    nekem is sok órám van már benne. Volt hogy kisebb- nagyobb megszakításokkal de már szólt a játék (8óra játék után) hogy "Kérlek, tarts egy kis szünetet" :D:D közbe volt hogy 2 órára elmentem szal :D De azért nem rossz ez se, hogy figyelmeztet, de az idő gyorsan repül vele az biztos.
  • barnalacika
    #1308
    ok
    Értem,de egyenlőre a 3500 is picit soknak tűnik.
    De a remény hal meg utóljára.
    Nem esne jól egy igen régi mentéstől,netán, egy új indítástól kezdeni megint.
    Nagyon sok ÓRÁM van benne.
    Hol is tudom megnézni, hogy egy pálya mennyi ídő alatt tartok?
  • csokasg
    #1307
    nem jól látod a dolgokat :)
    egy szigeten csak 3500-nak kell lennie h felépíthesd a katedrálist, a másik 1500 más szigeten is lehet, bár ha felépíted a katedrálist utána sok épületet lerombolhatsz mivel helyettesíti őket a katedrális és helyükre is mehetnek a lakóépületek :)
  • Stefling
    #1306
    Én is egy szigeten építem ki a nemeseket :) Én eddig 25.000 lakosnál járok össz. de úgy, hogy még simán megtolhatom 20.000-rel, mert van hely midnennek. :) Majd meglátom, msot hétvégén a cod-ot nyomom mer ingyé van steam rules :D:D
  • barnalacika
    #1305
    Mester építész pálya:15634, 1.5 milllió arany.
    Népesség

    Itt a gondom ezen a pályán az, hogy egy szigeten kell 5000 nemesnek élnie ahhoz, hogy fel tudjam építeni a katedrálist.
    Hiába van világszerte elegendő számú nemes, csak egy szigeten kell lenni az 5000-nek.
    Próbálom őket maximálisan kielégíteni, az összes bónuszt meg venni, hátha lesz elegendő nemesi szám.
    Jelenleg a főszigeten 3300 nemes él, egy talpalatnyi hely sincs.
    És állandóan elfogy valamelyik öszetevő. Pl a kenyér, sör, vagy más.
    Állandóan csak zabálnak, isznak, én meg csak robotolok, meg a hajam tépem.
    Nemesek száma 2 szigeten
    Katedrális építése nem folytatható
  • jumpingflash
    #1304
    Köszi!

    Én még csak néhány ezernél tartok, de csak a kampányt csináltam.
  • Stefling
    #1303
    Ennek így kell működnie.. :) Több és több paraszt kell hogy tovább fejlődjenek. Egy bizonyos százalékuk paraszt marad xD

    Más.

    Kinek volt eddig a legtöbb népessége? Épp rekordot akarok dönteni, mert már elég szépen felvittem a gazdaságom.
  • jumpingflash
    #1302
    Üdv!

    Kampány részen játszok a 4. fejezetnél és az a gondom, hogy a városomban nem fejlődik fel minden épület. 88 paraszt 270 polgár és 670 patríciusom van. Mindig marad néhány paraszt és polgári ház. Pedig mindenem megvan hozzá. Ennek így kell működni vagy ez csak a kampány módban műkdik így?
  • barnalacika
    #1301
    Sziasztok, jó estét.
    Kérdésem az, hogy valakinek sikerült-e megcsinálni a Mester építész scenáriót?
  • Stefling
    #1300
    Még nem kaptam meg! :O
  • Ármány
    #1299
    szívesen
  • Stefling
    #1298
    Köszi! :)
  • Ármány
    #1297
    Nálam működik. Már át is küldtem neked.
  • Stefling
    #1296
    Igen, ha megtennéd, de a magyarosított verzióhoz is jó ? A címem [email protected], előre is nagyon köszi. :)
  • Ármány
    #1295
    Van trainer. Nagyon sok aranyat ad. Átküldjem?