1894
  • Stefling
    #1374
    Komolyan, nincs az építhető elemek között! Én sem értem miért nincs.
  • barnalacika
    #1373
    Ne mond már!
  • Stefling
    #1372
    Hm, köszi, megprószálom. (Momentán mondjuk kis katonaságot se tudok, nyugaton legalábbis nem, de keleten igen)
  • barnalacika
    #1371
    NA a lényeg:
    KÉszíts egy kis,vagy nagy katonaságot.
    Mond neki hogy menjen át egy másik szigetre.
    Na az kapja magát csomagol, hajóra vált,és menne át a kijelölt helyre.-
    Ne enged kiszálni, a part elött mond neki, hogy igen építs várat,(bázist) a partra.
    Kb ennyi.
  • barnalacika
    #1370
    IDÉZET
    :D:D (ha nem több) csak azt nem értem, hogy erődöt miért nem tudok..
    mindjárt mondom hogy lehet.
    CSak oda ég az olaj.
  • Stefling
    #1369
    :) Majd ha befejeztem az összes székesegyház és szultáni mecset felhúzását, a többi apróság jön, akkor már a termelésre koncentrálok majd rá mégjobban. Számszerint még 2 császári székesegyház lesz és 1 szultáni mecset, végülis mindjárt elkezdem építeni :D
    Igen tudom a hajókat mire használni, olykor olykor még kevés is :D ha kapok melót az egész flottát az ellenségre küldöm és bizony szükség is van rá, mert van hogy 6 hajót kell legyőzni és az enyéim közül egy ígyis kihullik. Igen tudom, hogy pl a nagyvezér is ad hajókat asszm óránként vagy hogy :D de nincs rá szükségem, mert van hajógyáram és csak egy kattintás.. :)
    A szállítási vonal? Annyira nem nagy szám, kb 50 hajó van rajta a dolgon :D:D (ha nem több) csak azt nem értem, hogy erődöt miért nem tudok.. nincs az építhető elemek között, ezt hiányolom, mert amikor angol volt, akkor még volt, msot is lennie kéne, nade mindegy.. bár nem midnegy mert így hadsereget csak keleten tudok, ott már van lövészároktól kezdve mindenféle katonai jellegű építmény.
    Hajókból amúgy már ígyis pirosban vagyok, mert a melókért is adnak sokszor. 100 lehet a max és 105 van :D lesz még több is. Mondjuk érdekes, mert azt írja, hogy a hajó limit függ a lakosok számától, de sztem innentől kezdve akármennyi lakosom van, nem fog emelkedni a limit, mert ez a max..
    Volt már pl olyan melóm a császárnak, hogy 400Tonna követ, nemtom hányszáz tonna üveget meg szerszámot kellett leszállítanom, gond nélkül megvolt :D utánna persze már volt nehezebb is, amikor 200Tonna datolya, az már kicsit neccesebb volt, de megoldottam. A városok díszítését lassan már be is fejezem (fák ültetése, szökőkút stb stb..) miközben épülnek a nagy templomok, ha ezek is megvannak, bővítem a népességet, persze előtte növelem a termelést. Aztán nemtom.. msot melókat se nagyon adnak.
  • barnalacika
    #1368
    Nagyon szépen építkezel,szinte irigyellek a türelmedért.
    A történelmi raktár építése nekem bevált,igen sok tonna tárolására elég.
    Azt hiszem 600T kapacítással.
    Legfeljebb lesz ilyened is.
    A hajóid száma az igen,tudod is valamire használni?
    Diplomáciai résznél is adnak hajókat pontokért,bizonyos időközönként.
    Szép lehet a szállítási vonalaid is.
  • barnalacika
    #1367
    Szia
    Nemessé úgy válnak,ha van elegendő lakosságod,adók zöldben,és a kielégítetségük megfelelő százalékú.
    Tegyél le még több parasztházat.
    Ha már lesznek,vagy vannak nemeseid,akkor tudsz Hadigépezetet gyártani.
    Hadigépműhely
    A vezír beadta a küldetést,hogy vigyél a HAJÓGYÁRÁHOZ bizonyos mennyiségű (talán 3T,vagy 15T)pontos számot most nem tudom, hadianyagot,
    vidd el neki, és Ő add 5db keleti hadihajót.
    Ezekkel győzd le Guy hajóit Dél.nyugaton, és az egyik hajóroncsba ott lesz a doboz.
    Építs Khugrag szigetén hajó javító darukat,néhány őrtornyot,szukséges lehet rá.
    HA meg van a doboz,és a kulcs vidd el a Vezírnek, és Ő add egy levelet, amit el kell juttatnod Mariának.
    Hilarius atya add egy fehér zászlót.
    Innen 2 féle képen is teljesítheted a küldetést.
    1: Felszereled az egyik hajót a fehér zászlóval és a levéllel,
    egyból beviszed a hajót Mariához(Legfeljebb elveszik a hajód),így Maria észheztér és elhadja a keresztes hadjáratot, meg szökik Guytól,és a kikötődbe menekül.
    Neked adja a hajóu feletti parancsnokságot,így azokkal is tudsz harcolni.
    JAVASLAT: elötte vigyélKb 30T hadianyagot egy hajón, A vezér hajógyárához,Ő folyamatoasan azt hiszem 3t-ként add egy-egy hadihajót.
    Újabb hadihajók a Vezírtől
    TAlán 6db összesen.Ezekkel győzd le az ellenséges hajókat,és tiedd a győzelem.
    A 2. lehetőséged (kicsit lassabb)hogy az 5 hajóval(ha maradt annyi),állandó kicsalogatással,javítással megoldva,előre legyőzöd a Guy szigete elött álló hadihajókat.
    Az így szabaddá vált kikötőbe küldöd a levelet Mariának.
    HA maradt még ellenséges hajó azt is lenyomod,és győztél.
  • barnalacika
    #1366
    995.1008 hozzászólás.
    Olvasd!
  • barnalacika
    #1365
    Akkor nem jól olvasol a sorokban
    Nem hadihajókat kell építened, hanem hadi gépezetet,
    Ebből kell vinni a vezérnek,de a hajógyárához, akkor ő add 5db keleti hadihajót,és már mehetsz is hadakozni.
  • sharkfun
    #1364
    Nekem ez a 5 pálya a mumusom.
    Nem tudok nagy hadihajót csinálni mert nincs nemesem.
    Mindennel elégedettek a lakosok de nemessé nem karnak válni.
    De hadihajó meg kell mert addig nem tudom lenyomni Guy-t.
    A hadigépezet alatt a nagy hajót érti a feladat ugye?
    Utána olvastam a fórumban a dolgoknak de számomra nem derült ki hogy alkossak nemeseket.

  • Stefling
    #1363
    Szerintem újra kell lökni, de próbáld meg végülis.

    Én meg időközben, újabb eredményeket értem el. Elkészült az első szultáni mecsetem, amiről mindjárt mutatok képet is, de előbb megmutatom, hogy elértem, a Világpolgári városi címet, az alap szigeten is, tehát megvan a 7500 nemes is, valamint látható, hogy a lakosság is 35.520-ra ugrott, de most a 40.000 a célom. :)

    Lassab építem a 3. császári székjesegyházat és a 2. szultáni mecsetet :D van miből :D:D amint látható az aranyam is csak nőő és +3500-ban vagyok. :)
    Íme a Szultáni Mecset:


    Sok helyen már az aszfaltozást be is fejeztem, tereket alakítok még ki, fákat ültetek, szökőkutakat, tehát díszítgetem is a városokat :D
    Kíváncsi voltam egyébként, hogy ha a Császári Székesegyház elkészültekor adott egy új munkaadót, azaz a Császárt, ad-e a Szultáni Mecset elkészültekor is, egy nagyobb "fejest" és adott, mmagát a Szultánt, mert aki nyugaton van, a basa az csak Nagyvezér.
    Azért is jó, ha melót adnak ezek a nagyfejesek, emrt iszonyat sok tiszteletet és aranyat szoktak adni, a meló elvégzéséért. Van hogy 3 nagy hadihajót adnak. Lassan már ütöm a hajólimit határt :D 23 hajóból álló flottám van, felszerelve ágyúkkal és vitorlákkal. 1000 tiszteletért vettem egy koronát, ami további patríciusoknak ad nemessé válási engedélyt :D
    Mostmár még gondolkodok, egy Történelmi raktár építésén, ami +300 tonna áru elraktározhatóságát jelenti egy szigeten, de lehet felesleges..
    Na ennyi "egyelőre" :D majd írok még ha valami nagyobbat alkottam megint :)
  • OliApa
    #1362
    ha eltávolítom a honosítás regisztrációs bejegyzését, akkor újra engedi az eredményeket v újra kell installálni a gamét?
  • sharkfun
    #1361
    barnalacika köszi a segítséget a papir gyártásra rájöttem magamtól.
    Most hadihajó építek hogy lenyomjam a kis góm csávót. :D
  • csokasg
    #1360
    elég ha csak eggyel érintkezik minden épület az úttal (sarok persze nem jó)

    grebber: nem tudom van-e 1.0-ról egyből 1.2-re patch, de nekem előbb 1.1 patch (218,9MB) majd 1.1 to 1.2 patch (127,2 MB) felállással működött :)
  • grebber
    #1359
    Az alap game-re elég ha felrakom az 1.2-es patchet vagy kell az 1.1-is (mert méretileg az 1.2-es duplája)?
  • OliApa
    #1358
    Van jelentősége annak, ha az épület érintő út több zöld (szaggatott) csíkkal csatlakozik az adott házhoz? Vagy elég, ha csak eggyel?
  • barnalacika
    #1357
    Kulcs,és láda:
    827,995.1008.1012-s hozzászólás.
  • barnalacika
    #1356
    5 pálya,indigó,és papír gyártás:
    1286,1287,1288,1289-s hozzászólás.
  • sharkfun
    #1355
    Na ezt megoldottam van elég ember van papírom és indigóm.
    A könyv gyártást még nem tudtam elkezdeni és a sivatagban a vasládát sem találom , a kulcs már megvan.
  • sharkfun
    #1354
    Sziasztok.
    Én az 5.pályánál akadtam el.
    Nem tudok papírt gyártani meg indigót.
    Ugyan is 940 nemes kellene de nem tudok több házat lerakni.
    Kvarcot már vettem mert úgy olvastam hogy azt úgy sem tudok bányászni.
  • OliApa
    #1353
    "Tényleg,miért nem olvastok vissza egy picit?"
    Mert olyan kevés az idő, hogy inkább JÁTSZUNK ezzel a fantasztikus játékkal! Mondjuk előtte valóban illik felfedezni a rendszert, aztán kérdezni, de hát ez a topik ezért van.
  • barnalacika
    #1352
    Tényleg,miért nem olvastok vissza egy picit?
    DE Ha veszel is fűszermagot, a Vezírtól, azt csak akkor is a déli sivatagos részen tudod felhasználni.
    Vannak olyan szigetek ahol lehet alapból fűszert termelni.
    A megvett fűszermagot egy olyan szigeten tudod felhasználni, ahol nem lehet alapból fűszert termelni, de a kérdő jel helyére lehet aktiválni a fűszer termelést.
    Ez is le van írva.
    A presztis pont ,vagyis a megbecsülési szinti pontok megszerzése IS le vagyon írva.
    CSAK OLVASSATOK! visszafele.
  • csokasg
    #1351
    ez már annyiszor le lett írva h hihetetlen pl ezen az oldalon is...
    idézek is az 1287-es hszből:
    "A Lordnál presztis pontokért,(babér koszurú jel mellett van hogy mennyi van)veszel tekercseket,ajándékként adott át a Vezírnek).
    Van 50.100.150,250 pontos ajándék tekercs.
    Ha emelkedik a megbecsülésed a Vezírnél. akkor Ő további építési lehetőségeket add."
  • koj
    #1350
    Hogy tudok diplomáciai rangot/szintet lépni? Mert vettem Kelettől fűszermagot mert kell a polgárságnak, de azt írja hogy az éghajlat nem megfelelő. Viszont azt írta ha emelem a diplomáciai szintem akkor van megoldás rá.
  • barnalacika
    #1349
    Emelem kalapom.
  • Stefling
    #1348
    Jól jársz vele! :)

    Én meg időközben, csináltam a nyugati országrészről is egy képet, bizonyíték gyanánt. :) Lassan meg lesz a 7500, azaz a maximális nemesek száma (persze lehet ennél több is, de már minek, ha annyi kell a világpolgári város címhez :) )
    Őket jóval neccesebb szaporítani, mert ugye nekik annyi minen kell, fene a luxuséletüket :D A képen látható a császári székesegyház is, igaz madártávlatból, a nyugati szultáni mecset még mindig készül :D:D elég időigényes, 2 óra kell hozzá, míg megépül, de akkor lehet még keveset is mondtam.. na basszus, egy össz. játékidő printet megint elfelejtettem, nade majd holnap azt is :D Én eddig ezeket a dolgokat, kb 1 hét alatt hoztam össze, de úgy, hogy 1-2 napig nem is toltam, sőt van az 3 is.. de végülis csak logikán és az éles eszen múlik az egész, nem rossz, neekm bejön, ha ezt kivégeztem, tolom a velencét, kivi vagyok arra is :)
  • OliApa
    #1347
    Kösz az infót. Már meg is rendeltem a CD galaxisban, szombat délre meghozzák a pik-pak pont rendszerben 6.950.- Ft + szállítási díj: 590 Ft.
  • Stefling
    #1346
    Igen angol lesz a kieggel eggyütt. Valamint igen, tiltja az eredményeket, tehát medálok meg smaragdok stb-k..
    Hivatalos magyar nyelvű nem hiszem hogy lesz, mert akkor már magyarul jött volna ki.
  • OliApa
    #1345
    Ha megveszem a kiegészítővel együtt, akkor az is angol? Ha moddolom a magyarítással akkor az eredeti játék eredményeit is tiltja? Gondolom, nem várható hivatalos magyar nyelvű játék.
  • OliApa
    #1344
    Akkor csak esztétikai értéke van. Kisgyermekként imádtam a terepasztalokat, nos ez a játék mindent kielégít! Gyönyörű, enyhén szólva interaktív és alaposan megmozgatja az elmét, nem elég a ragasztó, a furnérlemez és a hungarocell...
  • Stefling
    #1343
    Nem számít. :)
  • csokasg
    #1342
    (tudtommal) nem :)
  • OliApa
    #1341
    számít valamit, h az épület lerakásakor hogyan forgatom?
  • OliApa
    #1340
    Még a végén meglesz a 2/3!
  • Stefling
    #1339
    Ja és épp a szultáni mecsetet építem, (amint látható a képen) a legnagyobb építményt, az alap szigeten, már van 2 császári székesegyházam, de még kell 1 szultáni mecset :D szal van mit csinálni végülis még. Ha tudom nagy mértékben növelni a termelést, ami úgy néz ki tudok, akkor sztem olyan 40.000 lakos-t tudok elérni, de lehet többet, még nem tudom.
  • OliApa
    #1338
    asztarohatt! nemsemmi!
  • OliApa
    #1337
    Sikerült beállítani az egeret - egy Logitech LX8 Laser - a gyári szoftverével. Bármelyik gomb bármelyik billre programozható. A görgő nem csak lenyomható, billenthető is mindkét irányba, a 2 normál egérgomb mellett plusz van 1-1 gomb mindkét oldalon, így van választék.
  • Stefling
    #1336
    Íme a bizonyíték :) több mint 10.000 követ, és 32 ezer lakos, millió fölötti arany. A + is 16-1700, csak most csökkent a1-2 helyena termelés és a + adózás lecsökkent, de már azon is rajta vagyok.


  • OliApa
    #1335
    Ez nekem is gond, mert egy 42"-oson nézem 2,5 m-ről az ágyból... Ide tartozik az is, hogy pl. az F1 billt nem lehet egérgombra programozni a játékból vhogyan?