1894
  • barnalacika
    #1414
    ok
  • Stefling
    #1413
    Na elértem a 40.000-es lakosságot. :)
  • barnalacika
    #1412
    A Velence fordítást is sasa5671 végzi,a magyarositás.hu oldalon a fórumban esik néhány szó róla,régen azt mondotta vala,hogy legalább két hónap a kiegészítő fordítása,őt kell megkérdezni.
    Úgy hogy nem tudom hogy áll a fordítás.
    HA elindítod a Velencét azok a dolgok amik az alapjátékban magyar az ott is magyar.
  • barnalacika
    #1411
    A bal felső sarokban, az hogy az adott szigeten milyen termékeket gyártasz,illetve miből mennyi van,alappól kő,szerszám,fa,meg akármi.
    Ezeket úgy ahogy az elöttem szóló írta, át lehet állítani,arra a termék ikonra,amelyiknek a mennyiségét látni szeretnéd,pl kenyér,sör akármi.
    Tényleg kattint a raktáradra,és a melyik terméket akarsz látni fent,azt bal klikk nyomvatartással húzd fel a cserélendő ikon helyére.
    Ugyan így lehet a hajók ikonjait is kirakni,alul megjelenik egy pár darabb üres kocka,oda is lehet húzni a hjók ikonjait,vagy akár más látni valót
    Remélem érthetően mondtam.
    Valamelyik videós végigjátszás valamelyik részében láttam én is.
  • koj
    #1410
    Köszönöm a válaszokat! Letettem több parasztházat ami már polgárházzá vált. Igen minden zöldben volt, mindnen réteg ki volt elégítve:D, és a baj az volt, hogy az adók nem az eufórikus zöld részen voltak, hanem az elégedettben, és csak az eufórikusban tudnak fejlődni.
  • barnalacika
    #1409
    Szia
    Miből vetted hogy elérted a maximális polgári ház számát?
    VAlószinüleg több parasztházat kell letenned,és tényleg meg van-e a polgárok minden kívánsága? mint hal,fűszer,vászoning,templom,szórakozás gyanánt a kocsma?
    Termelsz-e már szerszámot?Fát,követ?
    Nyílván hogy termelsz,csak a lehetőségeket próbálom vázolni.
    Felemelkedési jogok engedve,adó zöldben.
    Kereskedelem beindúlt-e?
    Diplomácia.presztis pontok?rangok vásárlása presztis pontokért.
    Koldusok megjelenése?
    A vezír is szokot adni,ha jól emlékszem polgári,patrícius,felemelkedési jogot,tekercs formájában.
    Tehát ha a termelési lehetőségek beindultak,hal,fa,kő,szerszám,templom,kocsma,almabor,vászon ing.
    Elegendő lélekszámba van a lakosság,minden a megfelelő szintig kielégítve adó zöldben,elöbb utóbb fejlődnek szépen.
  • csokasg
    #1408
    raktárra katt aztán húzd vissza szépen a megfelelő termékeket :)
  • Stefling
    #1407
    Fú erre nem tudom a választ, így még nem jártam :D de szerintem laci majd tudja rá a választ. :)
  • Stefling
    #1406
    Patríciussá akkor fejlődnek a polgárok, ha teljesen kivannak elégítve :D (értsd jól) és csupa zöld minden, ha kicsit is sárga, már nem fejlődnek tovább. Valamint figyelj arra, hogy a továbbfejlődéshez, 1 fára és egy szerszámra van szükségük házanként, ha nincs ekllő anyag, akkor nem tudnak. Végülis ennyi.
  • koj
    #1405
    Az miért van hogy az egyik szigetemen kielégítettem a polgárok minden igényét, de patricius rangba senki nem lép, és a sziget már rég óta község vagy falu nemtom, de amit benépesítettem sziget ott már 700 nomád van (és kisváros) , az alapszigetemen meg 320 paraszt, és 525 polgár van. Na de már a parsztok nem válnak polgárá mert elértem a maximális polgárház számot. Mikor fejlődik a falu, és mikor adja a patriciust?
  • OliApa
    #1404
    a bal felső részen lévő, termékmennyiség-jelző ikonokat a képernyő közepére húztam és eltűnt. hogyan lehet visszatenni? thx!
  • Stefling
    #1403
    Annyi volt, hogy beléptem, indítottam egy új játékot, mentettem, majd kiléptem, annak a mentésnek a file nevét egy az egybe kimásoltam, majd töröltem, ezt a kimásolt file nevet megadtam a régi mentésnek, játék indít és ment is :)
  • nagykispeter
    #1402
    Igen megvannak!Márcsak a 4 kalózhajóval a csata hiányzik,csak arra nem volt még időm.A páncélteremből való kimentés volt a kulcs onnantól már jött magától megint.
    A kieg.fordításáról tudsz valamit?!Nagyon jó lenne az is!
  • barnalacika
    #1401
    Szívesen,örülök hogy sikerült.
    Mi volt a pontos menet,hátha valaki másnak is lesznek ilyen gondjai?
  • Stefling
    #1400
    El se hiszem, sikerült visszahozni a mentésem, köszi, te egy isten vagy laci :D
  • barnalacika
    #1399
    Egy próbát megér!
  • barnalacika
    #1398
    Na meg vannak a gyerekek?
  • barnalacika
    #1397
    Az az érdekes,hogy leszedtem a Yutobról egy 32500city.sww fájlt.
    bemásoltam a savagame mappámba a többi mentés mellé.
    Játék indít fájl ott van a betöltések között,az van oda írva hogy ismeretlen profil,de működik.
    Ja és magyar a szöveg.
    Tehát ha te küldesz,vagy én küldenék mentést,elvileg működnie kellene.
    32500city
  • Stefling
    #1396
    Hm, köszi, megpróbálom! :)
  • barnalacika
    #1395
    Csak egy gondolst,ne neves ki.
    HA készítesz egy új profilt,játszol mentesz egy fájlt,pl
    1.mentés
    előveszzük egy régi mentést minek neve akármi.és ezt átírjuk 1.mentés
    névre,töröljuk az újjonan mentett, 1.mentés fájlt.
    vagy felülírjük az 1.mentés fájlt az akármi nevü fájlal
  • barnalacika
    #1394
    Sajnálom.
  • Stefling
    #1393
    Na látod, azt nem. Utólag már láttam, hogy olyan is van, no midnegy, így jártam :D
  • barnalacika
    #1392
    Akkor hajrá,csak ügyesen,és türelmesen.
  • koj
    #1391
    Inkább újrakezdtem a játékot, és most sokkal jobb így. Még csak polgárság van de már most +150 ben vagyok, most próbálok gazdaságosan építkezni:D
  • barnalacika
    #1390
    A második oldalon:1255 hozzászólásban, Batmancinak voltak problémái,igaz az újrarakot játék mentéseivel kapcsolatban.
    Most azt nem tudom hogy a régi mentéseit látja-e?
  • barnalacika
    #1389
    Egy ki segítség,pluszba.Yutube anno1404 videós végigjátszása.
    1.küldetés
    2.küldetés
    Első két küldetés magyarul.szöveggel,képekkel
    barnalaci honlapja
    3.küldetés
    4.küldetés
    5.küldetés

    [URL=http://www.youtube.com/view_play_list?p=F56838E98C3DFD23]6.küldetés

    7.küldetés
    8.küldetés
  • barnalacika
    #1388
    Én a Velencét csak akkor akarom elkezdeni,ha lesz magyarosítás hozzá.
    Nem akarok kínlódni vele,mit,miért,hova,találjam ki,hogy ki mit akar,hogyan használjam a kémeket,stb.
  • barnalacika
    #1387
    Profil fájlodat is kimentetted.
    Mi volt a régi profil neved?
    Ha azt megadod,akkor sem fogadja el a mentéseidet?
    Csak arra gondoltam,hogy mikor az a német gyerek megcsinálta az 50000 lakost,akkor valahol ott volt amentési fájla,de írta hogy milyen profil nevet kell neki megadni,hogy a mentése működjön is.
  • Stefling
    #1386
    Tegnap újralöktem a gépem, mentéseket kimásoltam, de nem fogadja el, szal szívás van, rekord megállt 37.000-nél :( így jártam, Most megprószálom a Velencét, de lehet számomra ennyi volt az anno. :)
  • barnalacika
    #1385
    A gyerekekből 2db hajón találod,egy van Hakimnál,egy van a kalózoknál,egyet add a délnyugaton,a mine szigeti emberke,ha megteszel neki valamit.
    Ezt nézd meg:
    1203,1182.1179.írás
    Az egyikben van link küldetések végigjátszása angolul,GOOGLE lefordítja.
  • nagykispeter
    #1384
    Nekem az eltünt gyermekeknél van gondom.
    Kettő megvan a hatból,de a többi sehol nincs,pedig már minden tiszta a térképen!
  • barnalacika
    #1383
    Talán a népesség csökkentés nem is jó dolog,inkább tegyél le még parasztházat,legyen aki adózzon,főleg ha van mivel ellátni őket,úgy mint, hal, almabor,fűszer,vászonruha.
  • barnalacika
    #1382
    Emeld meg az adójukat,amíg kicsit több pénzed lesz.
    VAgy csökkentsd a népességet,törölj le néhány polgári házat.
    VAgy zárj be néhány többlet termelő egységet,csökken a karbantartási költség.
    De az adó emelés tűnik a legjobbnak.
    HA kapnak fűszert emelkedni fog a bevételed.
    De van amikor alegjobb az újra kezdés.
  • koj
    #1381
    Köszönöm a válaszokat már tudok fűszert is meg datolyát is termelni, de annyira kevés a pénzem, az egyenleg -640 en van:S Úgy tartom hogy adok el termékeket akkor visszamegy kb +500-ra és pont mire újra visszaér a hajó addigra lemegy mínuszba. Szóval ilyen körforgásba vagyok, még nemtom hogy szedem ki a szigetet a válságból:D:D
  • barnalacika
    #1380
    Hogyan kezd a scenáriót,hogyan termelj fűszert 5.oldalon,1057.1059-s hozzászólásban, leírva,képek is vannak.
    1351,1352, válasz hozzászólás.
  • barnalacika
    #1379
    Az 1363 hozzászólásban van két kép.
    Pl Farkasrév nevü szigeten,lehet almabort,kendert,szőlőt termelni,
    Ot van egy kérdőjel mellette,azt is leírtam mit lehet,és hogyan a kérdőjel helyére betenni.
    Az alatta lévő képen Aschgabad szigetén lehet alapból termelni
    datolyát,fűszert,selymet, kávét.
    Azért mondjuk hogy érdemes a küldetéseket végig vinni,mert az egy nagy tutoriál.
    A pénzért meg dolgozni kell, főleg a játék elején.
    Aztán ahogy nő a népesség nő az adóból befolyt összeg,minél jobban ki vannak szolgálva annál többet adnak.
    Aztán be kell állítani a passzív kereskedést,a túltermelt árúk eladására.
    Jól adóznak a keleti népek,pl.
    Jó pénz összeg lesz később amikormár tudsz eladni,hadianyagokat,ágyút.
    HA túl sok a házad rombolj le egy párat.
    Ha már lesz fűszered az növekszik az adóbevételed is.
    És nem kell csalni,nincs rá szükség,játék romboló.
    Ha belejösz,és átlátod a láncolatot rá fogsz jönni.
  • barnalacika
    #1378
    Olyan nincs hogy nem tudsz fűszert termelni.
    A fűszert a sivatagos szigeteken,lehet termelni,egy olyan szigeten ahol,a sziget neve alatt látod a datolya,fűszer,és egyébb ikont.
    Küldetést játszol,folyamatos játékot,vagy scenáriót?
  • koj
    #1377
    Sziasztok! Hogy tudok több pénzre szert tenni? Sok épületem van és karbantartásuk nagyon drága, a maximális polgárszámat asszem elértem, most már csak parasztházat tudok építeni ami nem válik polgárházzá. Kereskedek adok el pl: kötelet, meg szerszámot ami bevételt hoz, de már mínuszba van az egyenleg. Érdekes módon mivel nem tudok fűszermagot vagy fűszert nemtom termelni, ezért nem enged a következő civilizációs fokozatra. Egyébként egy másik szigetet kezdek betelepíteni de mivel nincs pénz már azt se tudom építgetni. Van valami csalás hogy kicsit könnyebb legyen a játék? A diplomáciai rangom keleten asszem a 3 ból 2, de a fűszert ami kéne nem tudom megtermelni, ja és a datolyát sem.
  • barnalacika
    #1376
    Építs lakótornyot
    Lakótorony
    Kis katonai tábor
    NAgy katonai tábor
    Kőhajító
    Mond a tábornak, hogy helyzetváltás, kattints a tengerre,azon partszakasz elött, ahol várat akarsz építeni.
    Majd építs várat,ahogy a kikötőt szoktad.
    Helyzet váltás,vár építés 1.
    Vár építés, 2.szakasz
  • sharkfun
    #1375
    Köszönöm a kiegészítő választ.
    Azt tudtam hogy hadigépez kell és ahhoz nemesek kellenek de azt hittem nagy hadihajó is kell.
    És köszi a többi tippet is.
    Mindenkinek jó játékot ezen kitűnő angolos időjárású napon :S