29
  • azbest
    #29
    "akik egy csillaghajón az univerzum közepébe indulnak el..."

    nekem ezekről a mondatokról inkább a
    Csillagutasok (USA, 1988; Earth Star Voyager)
    http://www.youtube.com/watch?v=innFHLW357c&feature=related
    jutott eszembe.

    Abban indult útra egy tudós-gyerek csapat, hogy majd több generáción át történő utazással végül elérjenek egy távoli galaxist.
  • orkaman
    #28
    hát nekem is a startrek jutott eszembe (pontosabban voyager). Persze mindegy azt is bírtam. A probléma, hogy még az Atlantis jöhetett volna 1-2 szezonig, esetleg 1 év átfedés a kettő között. (Ja, heti 2 új stargate epizód rulez.)

    amúgy űrhajós részek mindig is jobban bejöttek, de néha kell 1-2 kisköltségű de ötletes rész.
  • HunGripen
    #27
    Az új sorozattal új nézőket is megakarnak majd nyerni és habár megmarad a humoros feeling némi Battlestar Galactica feelinget is beleakarnak csmpészni.
  • HunGripen
    #26
    Bocs, tényleg.
  • Amcir
    #25
    bocsi max forditva ds9 1993.01.03-tól adják a b5 1993.02.22
  • Amcir
    #24
    a csillagkapuról(eszköz) csak nekem jut eszembe az iconiai átjáró?
  • Spectrum
    #23
    1966 lesz az, de a többiben igazad van. Star Trek más kategória, nem agyatlan lövöldözésről szól. Stargate-et inkább a könnyű szórakozásnak tartom, sosem voltak benne olyan gondolatok, mint a startrekben.
    Félreértés ne essék, az összes csillagkapu részt láttam ami látható, ezután is meg fogom nézni, de nem egy star trek. Nem is akart az lenni sosem, és ez így volt jó. Remélem az új spin-off sem akar sokban különbözni az eddigiektől.
  • winnie
    #22
    "A scifi adoa meg inkabb nem mondok semmit mert nem ide valo lenne..."

    nyugodtan beirhatod, hogy köszönet nekik, hogy annak idején átvették a stargate-et a showtime-tól, hogy aztán éveken át adják és készítsenek egy spinoffot, amit a végén gyenge nézettség ellenére is 5 évadon át adnak, stb, stb.
  • VvD
    #21
    Azt a jó édes...
    Basszuskulcs, a kedvenc sorozatom volt az atlantis. Menjenek a jófenébe.
  • Narxis
    #20
    Mert a Star Trek-nek nem az a célja, bár a 10. film a Nemezis erre teljesen rácáfol, tömény akció, lövöldözés, harc szinte az egész... A Star Trek társadalmi problémákkal foglalkozik, nem minden rész mert alapvetően szórakoztatni akar de néha egy-egy epizódban olyan dolgokat vetnek fel mint pl. a környezetszennyezés, rasszizmus, volt még az Amerikában nagyon vitatott halálbüntetés is téma, persze a jövőbe helyezve. Az első Star Trek sorozat abszolút mellőzte a mai pörgős akciót, amikor volt akkor meg elég komikus színészi, rendezői munkát látott az ember, persze mai szemmel nézve. Hiszen az első Star Trek sorozat ha jól emlékszem 1963-ban indult útjára.

    A Csillagkaput meg azért szerettem mert teljesen újat mutatott a scifi világában, ezzel a féregjáratos, utazós, egyiptomos dologgal. Meg az egész univerzuma teljesen más. A Star Trek utopisztikusabb, rendezettebb, kicsit barátságosabb, az SG-ben viszont rengeteg az ellenséges faj stb. stb. Szóval nekem mindkettő kedvencem.
  • lammaer
    #19
    nemtom miért, de nekem a startrek valahogy nagyon dialógcentrikus volt, és még az újabb sorozatok is azok (amiket a viasaton nézek néha)

    Szóval, állandóan a hajóhídon magyaráznak hogy "most jön a hüdefélelmetes kurkilux faj.. jajj de félünk", aztán egy snitt hogy lőnek a fézerrel, aztán egy snitt hogy visszalő az ellen, aztán ugye egyből elmegy a pajzs (belső snitt: mindenki kapaszkodik a hajóhídon, rángatják a kamerát, mert találatot kaptunk), aztán valaki megforditja a polaritást és ezért győznek.

    Szóval, nekem a startrek nem kimondottan az izgalmas űr scifi kategória. Inkább olyan mint a dallas, csak más háttérrel :)
  • bmw
    #18
    Hat ez eleg szomoru hir!!
    A scifi adoa meg inkabb nem mondok semmit mert nem ide valo lenne...
  • Narxis
    #17
    A gond az, hogy a Star Trek már majd 50 éves történelemmel rendelkezik, ezért hasonlítják sokan össze ha űrhajós történetekről van szó.

    Én viszont megvárom az első évadot, de abszolút nem örülök, hogy az egész sorozatot nagyrészt azoknak csinálják akik elvileg semmit sem tudnak az előzményekről, kicsit furának érzem, mintha így nem lenne már ugyanaz. Mindegy majd meglátjuk.
  • HunGripen
    #16
    Áhh van párhuzam a 2 között és egyesek szerint a sorozat máris Star Trekes lesz(nagyon remélem, hogy nem lesz az). Így a DS9 is csak a Babylon 5 másolata.

    Egyébként az írók megmondták, hogy nem akarnak újra egyszerre 40 részt megírni egy évben(SG1 8-10 SGA 1-3).
    Remélem jó, hogy jól összerakják a sorozatot.
  • torcipepe
    #15
    jah, csináljanak az Atlantisnak melléksorozatokat
  • Chocho
    #14
    Én is akkor nézném szívesen, ha kinőne a "freak of the week" kategóriából.
  • Zedas
    #13
    Én abban látnám a siker kulcsát, ha jóval részletesebbek lennének a történetek. Mostanában olyan részek vannak főleg az Atlantisban, amiből akár egy évadot is lehetne csinálni, olyan potenciál van bennük. Jobb lenne egy sokkal darkosabb, reálisabb, részről részre folytatódó részletesebben kidolgozott sztori. Najó, igazából a BSG-re fazonírozott SG Atlantis lenne számomra a legtutibb :)
  • nickb
    #12
    Azért mert volt egy Star Trek Voyager nevű sorozat ami arról szólt hogy a galaxis másik végére kerülnek hirtelen és az egész sorozat tulajdonképp a visszaút története volt. Egy végtelen utazás egy űrhajón, új fajok, stb stb. Ugyanaz a történet csak egy másik univerzum. Nehéz lesz újat alkotniuk.
  • xido
    #11
    Ne űrhajón utazgassanak...a Stargate az ősök által épített szerkezeten keresztüli utazásról szól..na...:)..
  • unisol1
    #10
    Eddig oké, némi (nem is kevés) űrhajózással, de amit fent írnak, az szerintem is tiszta Star Trek! (Ami nem baj persze, csak hol marad a SG?!) Ha megvalósul, az király, de szívesebben maradnék az Atlantis mellett! Mért nem lehet az SG-1 helyett behozni, arról már úgyis lemondtunk (sorozatról persze).?! Nézettség, persze, ha vetítés után egyből tölthető HRHDTV minőségben, akkor nem csoda a nézettségesés...
  • Amcir
    #9
    me az alkotta ilyen támában a legnagyobbat:P
  • HunGripen
    #8
    Miért van az, hogy ha valaki űrhajókat említ egy sci-fi sorozattal kapcsolatban, akkor mindenkinek a StarTrek jutt eszébe????
  • HunGripen
    #7
    Nagyon várom már!
  • HarryProf
    #6
    Ha jól tudom Stargate Worlds
    honlap: http://www.stargateworlds.com/
  • DaxZ
    #5
    "A hír tehát azt is jelenti, hogy nemcsak MMORPG és évente megjelenő SG1- és SGA-filmekbe fojthatják"
    Nem tudja valaki, hogy mi a játék címe, amit kiadnak?
  • LasDen #4
    a cikk elolvasása után csak nekem jutott eszembe a Star Trek....??? :D
  • Chocho
    #3
    Érdekesen hangzik... Lehet, ebbe belevágok majd.
  • Chris05
    #2
    Ronon-ék teljesen jók, miért kell kavarni. Szép az Atlantis díszlet is :) , a Michael-es szálra is kíváncsi lennék, ne kavarjatok már.
  • grebber
    #1
    Új szereplők :(