199
Zeitgeist - Korszellem
  • homeless
    #119
    "miért? mi előnye származik abból neki, ha megbotránkoztat sok embert, és ha az egész emberiséget betegnek állítja be?"

    Ugyan az az oka amiért összeesküvés-elméleteket gyártanak, meg minden napra jósolnak egy világvégét. Baj van az agyukkal.

    A filmet meg jól látod, hogy nem néztem végig, csak belenéztem, mert nem szeretem nézni, ahogy állatokat kínoznak. De megmondom őszintén, hogy kurvára leszarom, hogy hogy tartanak egy olyan állatot, amit azért hoztak létre, hogy megegyük. Nem a természet hozta létre őket, hanem az ember mesterségesen többletet termelt belőlük, hogy legyen mit enni. Azzal meg hatalmas nagy újdonságot mondtál, hogy vannak a földön állatkínzók meg orvvadászok. Kicsit meg is lepődtem.

    Arra azért kíváncsi lennék, hogy azon kívül, hogy itt a fórumon sajnálod ezeket az állatokat mit teszel az érdekükbe? Tudom, erre is csak kurvaanyázás, meg személyeskedés lesz a válasz.
  • Justil
    #118
    de ott vannak még azok a példák is, amiket egész 1xűen nem tagadhatsz le ilyen meg olyan érvekkel, mert köztudottan igazak, csak mindenki leszarja őket.

    pl bálnavadászat, kiskedvencek rendszeres menhelyre való kerülése (mert a gazdáik nem fontolják meg kellőképpen, hogy mivel jár pl 1 kutya tartása, mivel tárgyként tekint rá, na hopp, veszünk a gyereknek 1 kutya-játékot, aztán ha költözünk, vagy hullik a szőre, vagy beteg lesz, hát beadjuk a menhelyre, majd ott megoldják), vagy - és ez téged és engem is kurvára érint barátom - az élelmiszer-állatok rendszeres vegyi anyagokkal való kezelése, hogy a tehén többtejet adjon, hogy a disznó kövérebb legyen, hogy a csirke több tojást tojjon. kíváncsi lennék a teljes listára, hogy miket veszünk magunkhoz amikor pl sült csirkét eszünk...téged ez nem zavar?
  • Justil
    #117
    még valami. próbálok értelmes válaszokat kiszedni belőled, hogy beszélgessünk, ne csak oltogassuk egymást. úgyhogy ennek fényében lécci ->

    "csak jött valami radikális fasz, aki meg akar botránkoztatni mindenkit, elment egy olyan telepre, amit minden normális országba bezárnának, és úgy állította be, mintha az egész emberiség egy beteg szardarab lenne"

    miért? mi előnye származik abból neki, ha megbotránkoztat sok embert, és ha az egész emberiséget betegnek állítja be?
    én nézelődtem a film honlapján. pézt nem sokat kerestek vele, mert ez is kikerült a netre, és ott ment a terjesztése ezerrel. híresek sem lettek vele mert szerintem relatíve nagyon kevés ember látta ezt a filmet. akkor meg miért?
  • Justil
    #116
    továbbra sem értem amúgy, hogy amikor osztod az észt, miért korlátozódsz a disznóhúsra. mi a helyzet a szőrme-telepekkel, vagy a cirkuszokkal, állatkertekkel, és a tudományos állatkísérletekkel?

    fogadjunk ezekről a területekről is vannak ismerőseid, akik mind humánusan végzik a munkájukat, és a filmben csak megkeresték a legbetegebbszar példákat...pfff. már idézni is vicces téged
  • Justil
    #115
    "Már a zeitgeistből is leszűrtem, hogy téged iszonyat könnyű befolyásolni ilyen filmekkel. Én ismerek olyat, aki disznókat meg teheneket tart, és full igényes, eu-s szabványnak megfelelő az egész telep. Felnő az állat, nincs neve, egyáltalán nem kötődik a "gazdájához", nem kínozzák, nem csinálnak vele semmi megbotránkoztatót, egyszerűen csak levágják amikor kell és ennyi."

    -> te ugatsz nekem, hogy engem könnyű befolyásolni, közben meg hihetetlenül naív vagy. azt hiszed, hogy azért mert ismersz valakit, aki nem kínozza agyon az állatait, akkor a többi is mind ilyen. nyilvánvalóan nem is ismerheted azokat, akikről a film szól, hiszen azok nagy ipari telepek, te meg ha ismersz is egyáltalán valakit (bár a szellemi szintedből inkább arra következtetnék hogy azt is csak úgy beírtad, hogy beszólhass vmit), az max vmi vidéki gazda lehet, ami nyilván általában ellenpélda, és én is ezt mondtam. én is ismerek vidéken kisebb állattartó famíliákat, és van ahol van pénz humánus vágásra, van ahol nincs, de a kínzást mindenhol próbálják kerülni.


    "És szerintem az ilyen állattenyésztők 90%-a ilyen, csak jött valami radikális fasz, aki meg akar botránkoztatni mindenkit, elment egy olyan telepre, amit minden normális országba bezárnának, és úgy állította be, mintha az egész emberiség egy beteg szardarab lenne. Nálad úgy látom, hogy elérte a kívánt hatást."

    nézd meg a filmet, mert szerintem eddig még nem tetted. ha szerinted itt 1 telepről van szó, menj el orvoshoz, komoly problémák lehetnek az agyműködésedben.


    "Mától szerintem ne egyél semmit, még növényt se."

    ebből látszik, hogy ló***t sem értettél meg abból amit írtam. kb 1 hete láttam a filmet, azóta is eszem húst, és zöldséget is. nem erről szól a dolog.
  • wantonly
    #114
    Hmmm...

    Szerintem csak te nem gondoltál bele, hogy mit is akar mondani a film.

    A faluban a gazda levágja az állatot amikor éhes, őt nem a profit élteti. Hiszen, ha ez éltetné nem nevelte volna fel az állatot, eleve nem éri meg. Ettől függetlenül az ő módszere sem biztos, hogy humánus, és ő is olyan módszert alkalmaz ami számára gazdaságos. Azaz olcsóbb átvágni a disznó torkát, és nézni ahogy 10 percig fetreng amíg elvérzik, mint venni egy puskát. Szóval ebben teljesen igaza van a Zeitgeistnek, minden pénzfüggő. Tegyük fel, nincs pénz. És elérhető számodra mindenféle humánusabb megoldás, ami szinte szenvedés nélkül megöli az állatot, akkor nem késsel fogod vagdosni a torkát.. Az, hogy erre mennyi esély van, hogy egy ilyen világ létrejön, más kérdés.
    És az ipari állattenyésztés? Ott sem érdekel senkit az állat szenvedése. Kis ketrecek, gyors hízás, olcsó feldolgozás. Ez számít. Nem ismerem az EU szabványokat, de az is talán csak minimálisan javít a helyzeten, de az is valami.

    Amúgy az emberiség tényleg egy beteg szardarab. :D
  • homeless
    #113
    Már a zeitgeistből is leszűrtem, hogy téged iszonyat könnyű befolyásolni ilyen filmekkel. Én ismerek olyat, aki disznókat meg teheneket tart, és full igényes, eu-s szabványnak megfelelő az egész telep. Felnő az állat, nincs neve, egyáltalán nem kötődik a "gazdájához", nem kínozzák, nem csinálnak vele semmi megbotránkoztatót, egyszerűen csak levágják amikor kell és ennyi. És szerintem az ilyen állattenyésztők 90%-a ilyen, csak jött valami radikális fasz, aki meg akar botránkoztatni mindenkit, elment egy olyan telepre, amit minden normális országba bezárnának, és úgy állította be, mintha az egész emberiség egy beteg szardarab lenne. Nálad úgy látom, hogy elérte a kívánt hatást. Mától szerintem ne egyél semmit, még növényt se.
  • Justil
    #112
    pontosan úgy van, ahogy mondod.
  • GregSB
    #111
    "em mondtam, hogy tejben vajban kell füröszteni. meg ölelgetni meg puszilgatni. de miért kell megalázni? miért kell ütni-verni? miért kell összezsúfolni őket olyan kicsi helyre hogy egymást marcangolják kínjukban? miért kell kitépni a kismalacok fogát, letépni a farkukat és a fülüket mindenféle érzéstelenítés nélkül? miért kell mindenféle szerekkel kezelni amitől kurvára szenved (és mellesleg neked is káros csórikám, a disznóhús amit a tescoban veszel televan minden szarral)? és végül, vágáskor miért kell tompa ütőeszközökkel agyonverni, vagy a torkát elvágva felakasztani, hogy lehetőleg minél tovább szenvedjen?

    hogy mitől humánusabb? attól, hogy életében nem keserítem meg minden percét, attól, hogy mikor meg is ölöm, kíméletesen, és gyorsan teszem, nem spórolok azon, hogy olcsóbb eszközöket választok, amivel percekig, netán órákig szenved mielőtt kimúlik."

    Ezekre a kérdésekre nagyon egyszerű a válasz: minden vágóhíd, szőrmegyár és cirkusz egy vállalkozás. Mindegyiknek van egy főnöke, aki profitot akar maximalizálni, és ezt egy idő után már csak úgy teheti meg ha nem lesz "humánus" az állatokkal, hanem az olcsóbb megoldásokat választja. És itt most nem arról van szó, hogy szemét kapzsi a főnök, csak azért csinálja hogy nagyobb házat tudjon venni (minimális szinten tuti ez is benne van), hanem hogy egy vállalkozásnak lételeme hogy profitot tudjon növelni évről évre.

    A hatóságok pedig nem fogják cseszegetni a vágóhidakat, amikor a Föld fele így is éhezik.

    Szóval amint látható ez egy eléggé összetett probléma, ami közvetetten kapcsolatba hozható azzal a gazdasági rendszerrel is amiben ma élünk. Viszont ami gáz hogy nem lehet csak úgy megoldani ezeket a problémákat hogy ráerőszakoljuk az állatokkal nagyipari mennyiégben foglalkozó vállalatokra a drágább és kíméletesebb módszereket, mert akkor a nagy részük rögtön becsődölne, tovább növelve a munkanélküliséget és az élelmiszer-ellátási problémákat.

    Engem is mélységesen megrázott a film, és szánalmasnak tartom hogy az a rendszer amiben ma éljük mindennapjainkat ennyire undorító és kegyetlen dolgokra alapul, de ez ellen gyorsan és radikálisan nem lehet tenni semmit. Az egész rendszert újra kéne gondolni, szervezni amiben élünk (a gazdaságot, az élelmiszer-, gyógyszer-, vegyszer ipart stb), és ez nem kis falat.
  • Justil
    #110
    megmondom neked miről beszélek.
    arról beszélek, hogy az ember rászorul arra, hogy állatokat fogyasszon táplálékként, és ez így volt az ősidők óta.

    de az állatok módszeres és céltalan kínzása már egyáltalán nem lenne szükséges. érted, a MIT-ben mindannyian egyetértünk, de a HOGYAN-ról már vitatkozni kéne...

    de ha jól értettem, te megnézted a filmet. mégse érted, mire akarok kilyukadni. nem lehet hogy mégis elaludtál rajta? mert szerintem abban elég jól elmondták azt, amire szeretnék kilyukadni.

    arra hogy attól, hogy nagyobb az agytérfogatunk, és számítógépeket építünk, nem vagyunk felsőbbrendűek. pontosan akkor lennénk felsőbbrendűek, ha képesek lennénk a nálunk kevésbé fejlett élőlényekkel szemben alapvető tiszteletet tanúsítani.
    bocs de ha ezt nem érted, nem tudunk beszélgetni a témáról..
  • Borg
    #109
    Konkrétan mire is szeretnél kilyukadni? Mert igazából se ellene, se mellette nem beszélsz annak, amit mi mondunk. Csak beszélsz, valamiről, amiről mi nem.
    Védjük a fákat, együnk hódot? Vagy védjük az állatokat, együnk fákat?
  • Justil
    #108
    de látom nagyon lovagoltok a sonkán és a kolbászon. mi a helyzet azokkal az állatokkal, akiket a bundájukért gyilkolnak le? vagy a cirkuszi állatokkal?
    azok is csak "erre jók" bazmeg?
  • Justil
    #107
    nem mondtam, hogy tejben vajban kell füröszteni. meg ölelgetni meg puszilgatni. de miért kell megalázni? miért kell ütni-verni? miért kell összezsúfolni őket olyan kicsi helyre hogy egymást marcangolják kínjukban? miért kell kitépni a kismalacok fogát, letépni a farkukat és a fülüket mindenféle érzéstelenítés nélkül? miért kell mindenféle szerekkel kezelni amitől kurvára szenved (és mellesleg neked is káros csórikám, a disznóhús amit a tescoban veszel televan minden szarral)? és végül, vágáskor miért kell tompa ütőeszközökkel agyonverni, vagy a torkát elvágva felakasztani, hogy lehetőleg minél tovább szenvedjen?

    hogy mitől humánusabb? attól, hogy életében nem keserítem meg minden percét, attól, hogy mikor meg is ölöm, kíméletesen, és gyorsan teszem, nem spórolok azon, hogy olcsóbb eszközöket választok, amivel percekig, netán órákig szenved mielőtt kimúlik.

    "Szerintem jól van az így, hogy tárgyként kezelik ezeket az állatokat, mert tényleg csak arra valók, hogy az ember megegye őket"

    -> ezt vagy heccelésből írtad, vagy nem, de ha komolyan gondoltad, akkor ismét csak azt tudom mondani, hogy 1 gusztustalan sötét paraszt vagy. milyen alapon döntöd te el, hogy mire való 1 állat? kinek képzeled te magad? mi lenne, ha most jönne valaki, aki valamilyen oknál fogva felsőbbrendűnek tekintené magát nálad, kijelentené, hogy te nem vagy jó másra, csak lábtörlőnek...mert hogy te kb ezt csinálod.

    te sem vagy semmi, Borg. mi az hogy kategória? szerinted jogosan lehet azt csinálni az élelmiszernek tenyésztett állatokkal, amit, csak mert mi tenyésztjük őket? attól, hogy mesterséges körülmények között fogannak meg, még akkor is állatok, és ahogy a filmben elhangzik, e bolygó élőlényei. milyen alapon sorolod te be egy részüket jobbra, a többit balra? megint csak azt tudom mondani, volt valaki, aki az emberekkel csinált így. Mengelének hívták, és nem örültél volna ha téged a "rossz" kategóriába sorol...
  • Borg
    #106
    Jah, ez mondjuk így van. Különbséget kell tenni, az étkezési célra TENYÉSZTETT állatok és a házi kedvencek/vadon élők között. Nem ugyanaz a kategória.
    Maximum ha a genetika olyan szinten lenne már, akkor ki kéne ölni a tenyésztett állat öntudatát is, hogy csak valami kampón növekvő húsmassza legyen. Akkor már csont nélkül is eleve, stb. Csak az már nem marha lenne. Társadalmilag aligha lehetne egyhamar elfogadtatni.
  • homeless
    #105
    Az mitől humánusabb, ha normálisan felnevelsz egy malacot, tejben-vajban fürösztöd, az meg ne adj isten még meg is szeret téged, megbízik benned, te meg egyszer csak leszúrod ha megéhezel? Szerintem jól van az így, hogy tárgyként kezelik ezeket az állatokat, mert tényleg csak arra valók, hogy az ember megegye őket. Álszent dolog az ellenkezőjét gondolni.
  • Justil
    #104
    majd meglesem ezt is. egyelőre csak rákukkantottam. feltünt ez a vega starter kit dolog, erre reagálnék.
    nem nagyon tudom megérteni az emberek általános reakcióját...ha valaki megnéz 1 ilyen filmet, vagy máshonnan informálódik, és mondjuk nagy hatással van rá, átmegy vegába.
    könyörgöm mit változik azzal a helyzet?
    van 1 olyan megérzésem, hogy ezek az emberek mind abból indulnak ki, hogy a növényeket nem gond kivágni/letépni/"előállítani", azok nem szenvednek, csak az állatok. de hát ez hülyeség. amennyire én tudom, a növények ugyanúgy "éreznek" fájdalmat és kínt, ugyanúgy szar 1 fának pl amikor kivágják. óriási különbség, hogy nincs semmilyen módja, hogy ezt a fájdalmat közvetítse a külvilágnak. de ez nem jelenti azt, hogy nincs is.
    a húsevéssel sem az a baj, hogy le kell vágni a disznót. az Earthlings sem erről szól. mióta ember az ember, megeszik más állatokat (esetekben embereket), és ezzel sose volt komolyabb gond, amig modern korunk ipari szintűvé nem tette ezt az egészet. a gond az, AHOGY ezekkel az állatokkal bánnak, megszületésüktől kezdve korai halálukig. a gond az, hogy kínozzák őket, tárgyként, 1 darab szarként kezelik őket. minden méltóságuktól megfosztva, csak azért léteznek, hogy az embert kiszolgálják.
    és akkor a többi felhasználásról (ruházkodás, szórakoztatóipar, tudományos kísérletek) ne is beszéljünk. rajtuk hogyan segít, ha vega leszel?

    félreértés ne essék, semmi bajom a vegákkal, úgy általában. de ha valaki csak azért válik azzá, hogy az állatokat védje...hát nem túl jó megoldás, inkább cask tüneti kezelés :(
  • Justil
    #103
    kedves Borg, az 1 dolog hogy te majd elaludtál rajta, de nem mindenki reagál így rá. én hulla fáradtan ültem le megnézni, mire vége lett, annyi is lett a fáradtságomnak, totál kikészültem rajta...
  • Borg
    #102
    Kemény film, csak kár, hogy rettentő unalmasan van összeállítva. Majd elaludtam rajta.
  • OPM
    #101
    ez is hasonló, már egy ideje terjesztem

    http://meat.org/

    (nem sok eredménnyel..)
  • GregSB
    #100


    Nagyon kemény film. Mindig is állatbarát voltam, úgyhogy ez nem kicsit sokkolt engem.
  • Mor3llo
    #99
    Ebben a topicban szerintem még mindig rossz helyen próbálod osztani az igét :) fogadd el a filmet, ilyen is van, valaki egyes dolgokat elfogad belőle, a másikat elveti, ez erről szól. Tudod, az ilyenre szokták mondani, hogy ha már a film 1/10-e is igaz, akkor már hatalmas gáz van ;)
  • Justil
    #98
    http://video.google.com/videoplay?docid=-3481883898572254535

    -> ajánlom figyelmébe abszolút mindenkinek!

    Boldog karácsonyt, egyébként!
  • Justil
    #97
    egészségedre :)
  • homeless
    #96
    Én meg a saját szememmel láttam azt az embert. És 100%, hogy van olyan ismerőse akinek az unokatesója utána nézett. Látszott rajta!!!
  • homeless
    #95
    Érdekes logikád van. Már megint csak személyeskedsz, mindenféle indoklás nélkül, ez a te értelmi szinted.

    "ha nagyon sok ember tisztában van az, hogy eddig akárkinek mutattam be ezt a jelenségkört, akárkinek beszéltem róla, mindenki számára új volt?"

    ennél több nem is kell...nekem ebből már lejön, hogy pedofil vagy.

    Kb ennyi értelme volt a te kijelentésednek is.
  • Justil
    #94
    "Én meg a múltkor láttam egy embert, aki ismer valakit akinek az unokatestvére utánanézett és hazugság az egész."

    erre akartam még reagálni, bocs de elég képtelenség a reakciód, én ugyanis személyes ismerősömről beszéltem, hús-vér emberről akivel nap-mint-nap találkozok és ha utánajárt akkor bizony utánajárt :)
  • Justil
    #93
    "Pont a megkeseredett embereknek van szükségük az ilyen filmekre, amik elhitetik velük, hogy a saját elbaszott életükről más tehet, és hogy a szánalmas kis baráti beszélgetéseiket feldobhassák ilyen áltudományos témákkal"

    ennél több nem is kell...nekem ebből már lejön, hogy egy csőben élsz, és vajmi kevés fogalmad van a világról és annak működéséről :)
  • homeless
    #92
    "egyébként pedig, nem kívánok veled a továbbiakban itt a fórum keretein belül vitatkozni"

    Ok. Szerintem sincs értelme ennek a vitának. Kb mintha egy vallásost próbálnék meggyőzni, hogy nincs isten.

    A továbbiakban csak a személyeskedésedre válaszolnék.

    "fröcsögő agymosott senkinek nevezel, de közben te fröcsögsz és adod tanúbizonyságát annak, hogy a média rendesen kimosta a buksid."
    Te kezdted a személyeskedést. Én csak a filmet kritizáltam, nem téged, erre jöttél a "hogy te mekkora a sötét barlanglakó vagy" szöveggel. És hol adtam tanúbizonyságát annak, hogy az a média kimosta az agyam amit nem is nézek/olvasok? Várom az idézeteket.

    "az ilyen megkeseredett emberek meg, mint te, akiknek akkor se kéne a változás ha ott lenne az orruk előtt"
    Ez valami paradoxon. Pont a megkeseredett embereknek van szükségük az ilyen filmekre, amik elhitetik velük, hogy a saját elbaszott életükről más tehet, és hogy a szánalmas kis baráti beszélgetéseiket feldobhassák ilyen áltudományos témákkal.

    "de nekem van cimborám aki a legtöbb dolognak utánanézett, és kiderült hogy bizony a film forrásai eléggé hitelesek..."

    Én meg a múltkor láttam egy embert, aki ismer valakit akinek az unokatestvére utánanézett és hazugság az egész.

    "a lényegi része, ami a vallásról, 911ről és a pénzrendszerről beszél, színtiszta igazság."

    Ezt inkább nem is kommentálom.
  • Justil
    #91
    egyébként pedig, nem kívánok veled a továbbiakban itt a fórum keretein belül vitatkozni, egyrészt mert az érveid nem meggyőzőek, másrészt mert fröcsögő agymosott senkinek nevezel, de közben te fröcsögsz és adod tanúbizonyságát annak, hogy a média rendesen kimosta a buksid. ha azt hiszed olyan jól látod a dolgok mikéntjét, fogd magad és írjál, ülj le, fogalmazd meg szépen, úgy, hogy legyen eleje és vége, tartalma és formája. aztán tedd közzé, és akkor szívesen veszem a fáradtságot, hogy elolvassam és értékeljem a gondolataid...
  • Justil
    #90
    de amugy fejtsd már ki nekem, te nagyokos, hogy hol van ebben a filmben a manipuláció?
    hogy Kennedy beszédét megvágták? könyörgöm, kit érdekel. a lényegi része, ami a vallásról, 911ről és a pénzrendszerről beszél, színtiszta igazság. hát ezek után kit érdekel ha vmi elnöki beszédet összevágnak benne.

    "Az a baj, hogy az emberek 99%-a nem néz utána azoknak amiket a film állít, sőt sokmindennek utána se tudnának. Erre épít az összes összeesküvéselmélet."

    -> lehet hogy így van, de ez nem összeesküvéselmélet. összeesküvés elmélettől, és üldözési mániában max te szenvedsz. azt hiszed aki megnézte a filmet, és nagyjából vallja a nézeteit, az mind agymosott birka, és te szemben állsz velük. Lehet egyébként hogy a legtöbb ember nem néz utána, de nekem van cimborám aki a legtöbb dolognak utánanézett, és kiderült hogy bizony a film forrásai eléggé hitelesek...
  • Justil
    #89
    ha nagyon sok ember tisztában lenne vele, miért ne akarnának változtatni? ha nagyon sok ember tisztában van az, hogy eddig akárkinek mutattam be ezt a jelenségkört, akárkinek beszéltem róla, mindenki számára új volt? most jöhetsz azzal hogy minden ismerősöm totál hülye, de statisztikailag azért ezt te sem tarthatod valószínűnek.
    egyébként én nem tartom azt, hogy ami ebben a filmben van, az szent és sérthetetlen. forradalmárnak sem hiszem magam, de megvilágosultnak...az emberek 99%-val szemben igen.
    az ilyen megkeseredett emberek meg, mint te, akiknek akkor se kéne a változás ha ott lenne az orruk előtt...tudod van ez a mondás, hogy segiteni csak annak lehet, aki elfogadja a feléje kinyújtott kezet...ahogy elnézem te biztos nem fogadnád el, csakazértsem. nehogymár az agymosottakhoz legyen vmi közöd...
  • homeless
    #88
    OMG!!!

    Ebből is csak az látszik, hogy míg én nem húzok egyik oldalra sem és megpróbálom objektíven szemlélni a dolgokat, és nem hagyom magam befolyásolni(persze ez nem mindig sikerül), addig te egy fröcsögő kis agymosott senki vagy akinek egy ilyen filmre van szüksége a megvilágosodáshoz, mert saját gondolatai nincsenek. Mellesleg a szövegértéssel is problémáid vannak. Az idézett mondatba ott van egy "is". Azaz, hogy a "jelenlegi rendszer" IS és az ilyen filmek IS. Meg ki beszélt itt rfid chipekről? Egyedül te:

    "gondolom a bőröd alá a mikrochipet is ujjongva fogadnád"

    És még gondolatolvasó is vagy.

    "Ha a médiának szabad hazudni meg manipulálni az embereket, akkor egy ilyen "dokumentumfilmnek" is, ami pont ez ellen lép fel?"

    Inkább ezen gondolkodj el. Bár az ilyen embereknek felesleges azt mondani, hogy gondolkodjanak, neked csak fehér és fekete létezik. Linkelhetek én neked bármit ami a film 1-2 hazugságát cáfolja(nem állítom, hogy az egész film az!), te meg sem látod, el sem olvasod, mert ami ebben a filmben van az szent és sérthetetlen és különben is egy agymosott manipulált hülye vagyok aki mindjárt rohan beültettetni magának az rfid chipet.

    Ja és nagyon sok ember tisztában van azokkal a dolgokkal amiket a film feszeget, csak a normálisabbak nem képzelik magukat valami különleges megvilágosult forradalmárnak.
  • Justil
    #87
    hogy te mekkora a sötét barlanglakó vagy, wazz

    "Ezek is agymosások és az emberi butaságra építenek."

    épp a jelenlegi rendszer az, ami az emberi butaságra épít, és vannak bizonyos emberek, mint pl te, akik a fától nem látják az erdőt, és így szilárd építőkövei az egésznek. gondolom a bőröd alá a mikrochipet is ujjongva fogadnád, mert ha bárki azt állítaná, hogy valójában az irányításodat szolgálja, te lehurrogod, hogy ejnye ez összeesküvés elmélet..aztán vígan mész és beültetteted magadba
  • GregSB
    #86
    Aki nem akar egy teljes DVD-t letölteni:

    Zeitgeist Addendum HUN sub a Google Videon.

  • Borg
    #85
    Készen van a PAL DVD5 release. Rákerült a 2 film, mindkettő magyar felirattal.

    Az .iso filet torrentezve tudjátok letölteni - teljesen legálisan - public passkey használatával. Tehát nem kell regisztrálni hozzá semmilyen trackerre, csak rányomsz a linkre, és a torrent kliensed már húzza is. Ezután a DVD képet kiírva viszi az asztali DVD lejátszó is.

    A linket megtaláljátok a korszellem.hu -n a projekteknél. Jelenleg nem kell regisztrálni hozzá. A thx-eket érte janos666-nak lehet dobni ott a fórumon :)

    PS: Aki leszedte seedelje utána is, had jussanak hozzá minél többen.
  • OPM
    #84
    én kérek elnézést hogy csak szombaton tették fel arra az oldalra, amit én ismerek..
  • Borg
    #83
    Már vagy egy hete kint van.
  • OPM
    #82
    ha jól látom tegnap került ki magyar felirat a második részhez

    köszönet a készítőknek!
  • Borg
    #81
    Ha valakinek problémája lenne a jelenlegi pénzügyi válság megértésével, a
    következő sorok segíthetnek:

    1. Valamikor régen, egy indiai kis faluban egy ember bejelentette a
    falusiaknak, hogy majmokat vásárol fel, darabját 10$-ért.

    2. A falusiak tudták, hogy a környéken sok a majom, elmentek hát az
    erdőbe összefogdosni őket.

    3. Az emberünk majmok ezreit vásárolta fel, mindegyikért kifizette a
    beígért 10$-t. Ahogy a majmok fogyni kezdtek az erdőben, a falusiak
    abbahagyták az összefogdosásukat. Erre az ember bejelentette, hogy 20$-t
    ad egy majomért. A falusiak fellelkesültek és újra elmentek majmokat
    fogni.

    4. A majmok csakhamar még jobban megfogyatkoztak, a falusiak hazatértek.
    Az ember 25$-ra emelte az átvételi árat, de már így is nagyon nehéz volt
    majmot fogni.

    5. Erre a férfi közölte, hogy 50$-t ad egy majomért, de sürgősen el kell
    utaznia egy kis időre, addig egy helyettese fogja őt képviselni, aki a
    nevében átveszi a majmokat.

    6. Amikor elutazott, a helyettese azt mondta a falusiaknak: "Nézzétek ezt
    a sok majmot a ketrecekben, amit a főnököm vett tőletek. Eladom nektek
    darabját 35$-ert, és amikor az emberünk visszatér, eladhatjátok neki
    50$-ért."

    7. A falusiak összeszedték minden megtakarított pénzüket,és megvették az
    összes majmot.

    8. Ezután a falusiak soha többet nem látták sem az embert, sem a
    képviselőjét, csak a rengeteg majom mászkált megint a környéken, úgy,
    mint azelőtt.

    Isten hozott a Wall Streeten...
  • Borg
    #80
    Aki úgy érzi, hogy szimpatizál a Zeitgeist által ébresztett gondolatokkal, a technokrata gondolkodásmóddal, akár technológiai, környezetvédelmi, társadalomfejlesztési kérdésekben, és aktívan részt venne egy magyar nyelvű oldal gondozásában, az írjon PÜ-t.
    (NEM webfejlesztésről van szó, az oldal már készen van.)