199
Zeitgeist - Korszellem
  • GregSB
    #159
    Van magyar feliratos DVD a Home-ból torrenten.

    De alap angol tudással is meg lehet érteni angol felirattal, nagyon 1.0-s angolt beszélnek végig benne, nem cifrázzák a szavakat...
  • LasDen #158
    na jó én megvárom a magyar feliratot....az ilyeneknél inkább nem szeretnék lemaradni semmiről, csak mert nem értettem valamit és félre értelmezem :D
  • GregSB
    #157
    Home

    Még két napig meg lehet nézni ezt a filmet youtubeon, de már torrent oldalakon is fent van.

    Mindenkinek ajánlott megnézni, főleg a Zeitgeist: Addendum után / előtt / mellett.
  • Tikal #156
    the corporation

    egy nagyon jó dokumentum film a nagy vállalatok hatalmáról... hogyan alakultak ki, mi volt a céljuk és mivé váltak az elmult évtizedekben...
  • chicki
    #155
    Sziasztok!

    Nekem még új a film, és tetszik. Néhányan kérdezték, hogy miként lehet felirattal együtt lementeni. Például így:

    A www.zeitgeistmovie.com/ oldalon le tudod tölteni mindhárom filmet.
    1. Zeitgeist: The Movie 2007
    2. Zeitgeist: Addendum 2008
    3. The Zeitgeist Movement 2009

    Az elsőhöz és a másodikhoz létezik magyar feliratozás, így a magyar felirattal is nézheted, ha a fenti oldalon a [Subtitles Here] feliratra kattintasz és kiválasztod azt.
    Amennyiben firefox böngészővel kerested meg, és a gépeden van telepítve a RealPlayer11GOLD, amikor elindítod a lejátszást, a RealPlayer felkínálja a letöltést.
    A letöltött video, flv kiterjesztésú lesz. A "Zeitgeist: The Movie" három témakört ölel fel, ezért a fenti oldalon három részre bontva található, és sajnos a letöltés után döbbensz rá, hogy a felirat nincs a filmen.
    Én az AVI3GPJoiner segítségével a Zeitgeist: The Movie három flv részét egy flv fájl-á fűztem, majd ezt a Pazera_Free_FLV_to_AVI_Converter-rel avi-vá alakítottam.
    Valójában ezt az AVI3GPJoiner egy lépésben is el tudta volna végezni, csak én nem vettem észre.
    Majd ugyan abba a könyvtárba másoltam a http://www.filmfeliratok.org/ oldalról lementett srt kiterjesztésú szövegfájlt, és ugyan olyan nevet adtam annak is mint a filmnek (ez nagyon fontos, mert különben nem jelenik meg a felirat)
  • Shortstop
    #154
    HEllo Mindenki!

    Valaki nem tudja véletlen hogy a legutóbbi verzióhoz (The Zeiotgeist Movement Guide) hol találok angol nyelvű feliratot?
  • Borg
    #153
    Elvileg igaz amit írsz, ha a mostani társadalomból indulsz ki. Ugyanakkor:
    "az ember alapvetően gyarló és kapzsi"
    Ők pont azt mondják, hogy nem alapvetően. Tehát nem úgy születsz, hogy ezek benned vannak. Ezeket a tulajdonságokat a társadalomból veszed fel gyerekkorodban.

    Az tehát való igaz, hogy a vénusz projektbe nem lehetne csak úgy berakni a jelenkor emberét, hogy mostantól ott élsz...
  • LasDen #152
    véleményem szerint a vénusz projekt által javasolt világ megvalósíthatatlan....vagyis a felépítése...a technikai dolgok valószínűleg kivitelezhetők, de a társadalmi felépítés nem....egyszerűen nem valósítható meg, hogy minden ember egyenlő legyen és ugyanolyan javakban részesüljön....az ember alapvetően gyarló és kapzsi....valaki mindig többet akar a másiknál ilyen-olyan vélt v valós indokra hivatkozva....
  • remark #151
    "Ezzel én őszintén szólva nem teljesen értek egyet, az tény, hogy sokan könnyebben elfogadnak egy más magyarázatot az életre, hogy újjászületünk, vagy Isten mellé kerülünk, meg ilyenek. Én nem ítélem el az ilyen nézeteket, csak az egyházat."

    Én nem ítélkezem senki felett. De az álláspontom eléggé szilárd: minél inkább eltolódik a valóság/illúzió aránya az ember fejében, annál nagyobb problémákat képes okozni.
    De ez most tudom hogy félreérthetõ. Egy példa: én nem támadom azokat az elképzeléseket, hogy újjászületünk vagy hogy sosem halunk meg stb. Ezek közül többel egyetértek magam is.
    De nagy különbség van aközött hogy valaki különféle okokból átvesz egy mások által felvázolt elképzelést és elfogadja azt valóságként (azaz ahogy elõször fogalmaztam: a valóságból az illúzióvilágba menekül), és a között hogy a valóság tanulmányozása során valaki arra a meggyõzõdésre jut hogy az "ember" örökéletu".

    Én azt hangsúlyozom, hogy a kettõ között óriási különbség van. Azt állítom, hogy az ember többségét átverik, összezavarják, megvezetik, és így kényszerítik õket egy illuzióvilágba egy hiedelmeken alapuló világba, ahol az irányít, aki a kitalációt megalkotja azaz a meséli a mesét. Ez a problémáink alapja szerintem. Ezért lehetséges az hogy az egyház uralkodik rajtunk, ezért lehetséges az hogy az állam uralkodik rajtunk, ezért lehetséges hogy a bankárok uralkodnak rajtunk stb. stb.

    A fejünkben nincsenek helyükre téve a dolgok, és ahogy látom, ez egész addig senkit sem zavar, míg elegendõ számú hasonló bolond között élhet, ahol nem kell szembesülnie azzal hogy õ valójában a legnagyobb sültbolond. Egy ilyen vilában azokat zárjuk az elmegyógyintézetbe, akik ki merik mondani hogy valami itt nagyon nincs rendben. Ezeket elektrosokkal meg drogokkal, meg pirulákkal "normális" emberré alakítjuk, mert "mindenkinek megvan a joga a normális élethez" (olvasd: mindnekinek kötelessége azt a birka életet élni amit mi).

    A Zeitgeist 2-vel kapcsolatban annyit mondanék, hogy többször gondold át hogy mit jelent valójában az amit megoldásként felvázolnak. Én most csak annyit írok, hogy ahogy én látom, ez az új rendszer semmiben sem különbözne a mostani rendszertõl.
  • Balumann
    #150
    Ezzel én őszintén szólva nem teljesen értek egyet, az tény, hogy sokan könnyebben elfogadnak egy más magyarázatot az életre, hogy újjászületünk, vagy Isten mellé kerülünk, meg ilyenek. Én nem ítélem el az ilyen nézeteket, csak az egyházat. Másik témánál is írtam, ha Isten lenne, akkor az egyházat vszínűleg az első 1000 évében eltörölte volna, mert amiket tettek nem az emberek érdekeit szolgálta, és most sorolhatnám ezeket. Az egyik legmegdöbbentőbb szerintem, hogy nagyon sokáig a házasság sem számított szentségnek (kb. 1300-ig), a nőket gyakorlatilag megalázták gyóntatáskor [G. Duby: A nő a középkorban], de ott van az inkvizíció, keresztesháborúk, stb..

    Most kezdtem el megnézni a Zeitgeist 2. részét (nem az 2/1 -et, hanem a teljes 2. részt). A 3. részhez képest is sokkal egyértelműbb, részletesebben bemutatja a rendszert, a bankok működését. Ez a rész az, amit szerintem kötelezően meg kellene nézni mindenkinek, ez már gyakorlatilag tényleg nem egy összeesküvés elmélet, hanem a jól látható valóság sajnos. Nézze meg mindenki.
  • remark #149
    "első rész témájáról meg előbb találtam kritikát, mint a filmet és az után már nem akartam megnézni :P"

    Véleményem szerint a Zeitgeist legelsõ pár mondata a lényege az egész filmnek. De van olyan Zeitgeist verzió melynél ez a pár mondat hiányzik. Ezeknél a verzióknál a film a háborús képek bejátszásával kezdõdik.

    Ebben az elsõ pár mondatban az ember valósághoz való viszonyáról esik szó, konkrétan arról hogy az ITT és MOST az emberek többségét olyannyira "megrémiszti" (lehet nem ez a legjobb szó ide) hogy azok a valóság (ITT és MOST = valóság) helyett különféle valóság-pótlékokat választanak. Olyanokat mint a vallás vagy a TV (elsõ harmad errõl szól, kritika nem számít, nézd meg és dönts magad!) vagy a különféle -izmusok vagy a pénz.
    Szerintem ezt fontos meghallgatni, és fontos átgondolni, mert álláspontom szerint az emberiség problémáinak nagy része abból származik hogy a valóságtól elfordulunk és helyette virtuális-/illúzió- világokba menekülünk (lásd: mátrix).
  • Balumann
    #148
    Jah, mostmár értem. Nah azthiszem ennek én is utánanézek valamikor...
  • sandor8206
    #147
    Az a baj, hogy teljesen félreértelmezik amiket ezek a holokausztkutatók állítanak, megse hallgatják őket vita nincs holokauszttagadók és kész, bűn ennyi. Sose állították, hogy a németek nem tették amit tettek, gettó, zsidókérdés stb. egyetlen egy dolgot tagadnak, hogy 6 millió zsidót gázkamrában kicsináltak és elégettek. És ahogy említve lett az egyik oldalon csak tanúvallomások a másik oldalt bizonyítékok, melyekre senki nem ad választ csak lefasisztázás.

    Amúgy semmi gond nincs mindenki azt hisz amit akar, persze máshol nem!

    Az meg, hogy névre pontosan ki volt az áldozat felvetésedre egy példa. És ez tény, mert milliók láthatták.
    A nürbergi itélőtábla Auschwitzhoz 4 millió zsidó halálát kötötte, ezt egy emléktáblán szépen ki is lett rakva oda, hogy mindenki lássa. Ezt a számot és a táblát is lecserélték az évek alatt. 1995-ben 1.5 millió, majd 800 000, ill. valamivel 600 000 fölöttiről cserélték, végül 2002-ben 510000-re. Ennyit a bizonyított tényekről, 2002-ig a világ nézhette, hogy ott 4000000 embert kicsináltak, hát nagyon pontos adatok mi?
    + tavaly a Nemzetközi Vöröskereszt kiadott egy közleményt, hogy az ő véleményük szerint a 2. vh az összes náci koncentrációs-táborokban 271 301 ember halt meg, elég messze van a 6 milliótól még ha azt vesszük is, hogy biztos lelöttek, agyonvertek még pár zsidót, de gondolom nem 5 milliót, hogy kijöjjön a 6 millió. Keress rá nyugodtan!

    Amúgy mindenki azt gondol amit akar, csak az a baj hogy ezt valahol súlyos évekkel büntetik. Amúgy nem vagyok fasiszta, nem is érdekelnek a zsidók, csak szeretek olvasni történelmi dolgokat. Csak azért elgondolkodik az ember, hogy ha tényleg egy ilyen világméretű átbaszással van dolgunk, mi lehet még?
  • OPM
    #146
    szerintem se, éppen elég ha az ember úgy közelíti meg a témát mint a Zeitgeist filmeket...

    közel sem kell tényként fogadni, elég ha kicsit elgondolkozunk rajta, hogy lehet mégsem minden úgy történt ahogy azt suliban a fejünkbe próbálták erőszakolni
  • wantonly
    #145
    Mármint a Zeitgeistnél...
  • wantonly
    #144
    Egyetértek. Nekem is megvan a véleményem, de inkább nem írom le, mert repülnék asszem. Szóval maradjunk a témánál.
  • Borg
    #143
    Szerintem nem kéne ebbe a zsidós témába itt belemenni.
  • Balumann
    #142
    Aham, hát ez tényleg durva. És erről lehet tudni tényleg, hogy valaki ezt komolyan vette, valaki terjesztette forumon és állította h ez lehet az igazság? Szerintem még név szerint is tudjuk az áldozatok nevét, köztük sok művész, költő, stb., ráadásul akkor már Hitler létezését is meg kellene cáfolni, meg a magyar történelmet átírni...
    Ez tényleg értékében nagyjából megegyezik nagyjából a Zeitgeist 1. részével (1/3).
    A 3-al viszont nem.
  • OPM
    #141
    gúgli -> 66 kérdés és válasz a holokausztról
  • Balumann
    #140
    Erről a "holokamu"-ról tudnám valami linket vagy nemtommit adni? mert eddig csak ilyen hozzászólásokban olvastam.

    De egyébként nem, a film nem állít olyat, hogy ez v az nem történt meg, hiszen pont, hogy megtörténtek. Nem állít olyat a film, amit eddig másképp gondolhattunk (vagy ahhoz már nagyon agymosottnak kell lenni), egyszerűen csak nem gondolunk bele. Mert úgyis mind1 ugyebár, elvagyunk hülyítve, kihasználnak, az országot eladósítják de csak politizálunk, stb.
    Nem, NEM MIND1... Addig mind1, amíg nem jut el a köztudatba, addig csak bábok vagyunk (lásd: nemis olyan rég tüntetések, rombolás ész nélkül).

    Nézzétek meg a videókat amiket belinkeltem előbb... (nem zsidógyölő videó)
  • sandor8206
    #139
    Ha a holokamut betudták adni az egész világnak, nem lepődnék meg ha a Zeitgeistban elhangzott dolgok némelyike is igaz lenne. Érdekes, elgondolkodtatóak, de tehetetlenek vagyunk. Ennyi, nem kell komolyan venni mert úgy is mindegy.
  • Balumann
    #138
    Igen, 5 percet néztem bele, örülök hogy akkor nem tudtam megnézni (szinkronnal), felirattal jobb, bár az sem tökéletes.
    Most töltöm a rendes 2. részét a filmnek, mert közben megláttam hogy van olyan is.
  • wantonly
    #137
    De elkészült.

    Viszont olyan is.. Szerintem borzalmas lett. A hang maga nem lenne rossz, de semmi hangsúly, felolvasás szintű és egybefolyik az egész.

    Én a feliratost ajánlom mindenkinek továbbra is.

    http://tdyweb.wbteam.com/ZeitAddHun.htm
  • Borg
    #136
    A zeitgeistet magyar szinkronnal? Ha jól tudom még nem készült el az...
  • Balumann
    #135
    Én is most "futottam össze" a filmel, bár csak a 3. (1/3) részt néztem még meg (9/11 -rol már láttam ilyen filmet, az első rész témájáról meg előbb találtam kritikát, mint a filmet és az után már nem akartam megnézni :P

    Érdekes a hozzászólásokat olvasni, viták hogy mennyire igaz és mennyire nem a film, valaki meg sem nézi, aztán megy a másik oltogatása.

    A filmet leadták szinkronosan az echo tv-n (január 5-én, Mélymagyar -ban) is, volt beszélgetés is róla, sajnos akkor nem értem rá megnézni, így mostanában jutott eszembe hogy rákeressek. - csak azért írtam, mert többen írtátok, hogy nincs esélye hogy tv-be kerül :P

    Namost, lehet vitázni arról, hogy mi igaz a filmben, és mi nem, de nincsen sok értelme, főleg források és megalapozott érvek hiányában.
    A film célja, hogy az emberek látókörét tágítsa, elgondolkoztasson, hogy tényleg ilyen világban élünk-e (és sajnos láthatjuk, hogy igen, akár pontosan úgy van minden ahogy a film mondja, akár nem). Az első része egyértelműen bukott, de a 3. részről egyelőre csak olyan érvet olvastam, hogy "csak hülyeségek" meg "félrevezetések"... De amiket mond és mi is láthatunk, azok nem azok (ellentétben az első résszel), vagy talán nem léptek be az I., II. világháborúba, nem harcoltak Vietnámban, nincs infláció, nem volt bankcsőd, stb.? Tud bárki jobb magyarázatot bármire, mint amit a film mond (3. rész)?
    A film nagyon jó arra, hogy ráébressze az embereket, hogyan válunk/váltunk a média és a pénz és hatalomvágyu emberek rabszolgáivá. Hogy végre mindenki felfogja, hogy a világ NEM JÓ így, és nem igaz, hogy nem tehetünk ez ellen semmit, hiszen kik veszik fel a hiteleket erre-arra, ami nem létfontosságu (autóra, hdtv-re, stb...), kiket hülyítenek meg a politikusok a médián keresztül, hogy erre vagy arra szavazzunk, és stb.?

    Nem lehet mit tenni? Addig nem, amíg nem jutott el mindenkinek a tudatába az, hogy milyen világban élünk, és hogy ez ellen tenni kellene. Nagyon hatás vadász a film, ez tény, de ez nem ok arra, hogy egyesek már az elején kikapcsolják, és hülyeségek gyűjteményének nevezze. Szerintem nézze meg mindenki, és terjessze.
    Érdemes youtube-n meg ilyen videómegosztókon keresni még videókat, vannak még.

    Zsidó világuralom vs emberiség
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=i5UVCpj-iKg]Az amerikaiak "nem" hülyék[/URL]
    Emellett még érdemes néhány filmet megnézni, amiben látható milyen világban élünk (nem összeesküvés elméletekről szólók, és nem is így mutatja be, de szintén elgondolkodtatók)...
    Pl.: Gyávák és hősök
  • Justil
    #134
    http://href.hu/x/89cj

    ajánlom mindenkinek a szíves figyelmébe. itt nincs szó politikáról, rasszokról, se vallásról.
    amikről szó van benne, azok tények, azokkal nem lehet vitatkozni. lehet hogy bizonyos számokat pontatlanul becsülnek meg benne, de a lényegen ez nem változtat. súlyos :(
  • Justil
    #133
    kösz, de nem szorulok a sajnálatodra.
  • poruljartal
    #132
    te olyas valaki vagy, aki elmondja másoknak, hogy nem értenek dolgot? Sajnálatra méltó.
  • Justil
    #131
    ha megnézted a filmet, és ezek után képes vagy ilyet írni, az sajnos azt jelenti, hogy nem sokat értettél belőle. most ezt a legjobb szándékkal írom, nem bántásból, gondold meg...
  • Justil
    #130
    tényleg nem értetted meg...
  • Tikal #129
    Nem nagyon értetted mirol beszéltunk az állatartással kapcsolatban...
  • Borg
    #128
    Tévedés, ugyanis eléggé készül a magyar szinkron :)
    www.korszellem.hu
    Tessék elnézni ide, itt vannak többek között azok is akik csinálják.
  • LasDen #127
    0 az esélye, hogy egy ilyen film valaha a TV-be kerül.....
  • PunkZoli
    #126
    de simán elmenne egy spectrumon vagy valamelyik ismeretterjesztőn
  • OPM
    #125
    ez csak az első film utolsó fele :)

    szinkronos verzió nem várható, mivel ez nem egy mozifilm
    csak eredeti hanggal létezik
  • PunkZoli
    #124
    az 3 dik rész

    Na megtaláltam ezt a topikot is, bár az eddig csak első részt láttam, de nem igazán mondott újat. Talán azért mert katolikus suliba jártam és az összes hittan órára ilyenekkel készültünk, mert igencsak manipulálhatónak és gyengének(sebezhetőnek) találtuk a hitoktatót. Érdekes, hogy egy olyan iskolába, ahol a hit és az értelmiségi hívő emberek kinevelése volt a cél, akkora ellenszevet öntött inkább a diákokba a vallással szemben(inkább az egyházzal szemben), hogy biztos vagyok benne, hogy az osztályunk 90% nem vallásos, vagy gyakorló katolikus. Akik meg azok voltak, maradtak, meg valahogy nekem mindig is az álszent vagy birka kategóriában maradtak.

    Továbbá az is érdekes, hogy csak azt akartam megkérdezni, hogy van e szinkronizált változata ennek, vagy nem véletlenül nem találtam eddig?!
    -ehelyett fosom a betüket feleslegesen
  • bereczz
    #123
    Beszéltek itt humánus állattartásról meg igy a kutyák meg a macskák és stb.
    Kérdem én,az emberekel mivan?Vajon humánus e embereket nyomorba dönteni csak azért,mert élvezik és még sok pénzt keresnek vele?????
    A film arról szól hogy emberek bizonyos csoportja irányitja az emberiséget.A céljuk egyszerű,arra ösztönözenek hogy sok pénzt költsünk el,de ha sokat költekezünk sokat kell dolgoznunk és minél többet költekezünk annál többet kell dolgoznunk.A lényeg az hogy akkor és azt tesznek velünk amikor csak akarják!
    Az USA-ának érdekes módon mindig van ellensége!Vajon miért?Ha nem volna aktuális ellenségük akkor nem kéne annyi fegyver.Igenám csakhogy a fegyver a legjobb biznis.Kevés a haszon,nem baj kicsáljunk egy kis csetepatét és dől a lé!Megfog halni többezer ember,ki nem szarja le biznis az biznis.
    A film ezt mutatja be.Én ezt vontam le belőle.
    Egy kicsit gondolkodjunk el miért voltak harcok Panamában,Kubában,Vietnamban,Angolában,Szomáliában,Irakban és még sorolhatnám.
    Az állat védőknek egy kérdés,hány darab ragadozót itéltek el azért mert mert magölt egy állatot?
    Az állatkinzást teljes mértékben elitélem.Nekem is voltak saját állataim,voltak amiket levágtam mert meg ettem őket,de mindig is nagy szeretetel neveltem mindet.
    Ki a bűnösebb aki meg eszi vagy aki nem humánusan tartja őket????????
    De ha nincs aki meg egye akkor nem kell tenyészteni!
    Humánus volna e ha minden ember vegetariánus lenne?Fel zabálnánk az összes növényt a növényevők elől.Szegények mind éhen halnának.A ragadozóknak nem volna mit enni mivel kihaltak a növényevők.Igyhát kihalnak a ragadozók is,de nem baj mert ez mind humánusan történt!!!!!!!!!!
  • Justil
    #122
    tetszik az aláírásod :))
  • Tikal #121
    ne haragudj de te nagyon értelmes ember vagy :) Mesterségesen hozta őket létre hogy többletet termeljen :D És ez jogositja fel őket hogy ugy bánjanak velük mint tárgyakkal....hm... akkor majd pár év mulva mikor embereket fognak mesterségesen létre hozni hogy dolgozzanak v harcoljanak, gondolom azzal sem lesz semmi problémád..majd csinálhatsz magadnak egy kis homeless klont, na ő tényleg homeless lesz majd, ugy bánhatsz vele ahogy akarsz, behozza majd neked a sört, elviszi az asszonyt moziba mikor neked nincs kedved.....
  • Justil
    #120
    van 1 kutyám. neki megpróbálom a legjobbat nyújtani. a környezetemben levőket próbálom arra ösztönözni, hogy fordítsanak több figyelmet az állatok védelmére, főleg ha nekik is van. megpróbálom velük megszerettetni az állatokat. ha 1x lesz lehetőségem magánházba költözni, biztosan befogadnék néhány állatot, lehetőleg menhelyről, hogy legalább az ő életüket kíméletessé tegyem.

    miért mire számítottál? hogy milliomos vagyok és a pénzemet az állatvédő szervezetek támogatására fordítom? vagy hogy többezer állatot számláló állatfarmot tartok fent, ahova kimenekítem az iparilag kínzott állatokat?
    nyilván nem, mindenki a saját lehetőségei szerint tesz vagy nem tesz érte. szeretnék sokkal többet tenni, de nincs rá lehetőségem. csak tudod, elég lenne, ha mindenki ugyanígy a saját környezetében próbálna tenni vmit. a probléma nem oldódna meg akkor se, de sokkal jobb lenne a helyzet.
    miért, te teszel vmit az érdekükben? nekem az jött le, hogy te brahiból fikázod az ilyen "vegyük már észre hogy de szarul csináljuk" jellegű dolgokat, de az állatokat attól függetlenül kedveled nem? akkor ahelyett, hogy velem kötözködsz, inkább te is tegyél vmit. fogadj be 1 kiskutyát, mittomén.

    "A filmet meg jól látod, hogy nem néztem végig, csak belenéztem, mert nem szeretem nézni, ahogy állatokat kínoznak"

    -> én sem szeretem nézni, de tekerj oda a film végére. ott a lényeg. az 1 dolog hogy te nem szereted nézni, de ha elfordítod a fejed, továbbra is megy a dolog a háttérben. így akkor már nem zavar? csak az zavar, ha látod? pontosan ez a baj mindannyiunkkal, hogy nem zavar minket, mert nincs az orrunk alá dugva...mi lenne ha a környezetedben tapasztalnál ilyet? pl a szomszéd gyerek szarrá rugdosná a kutyáját, mert a szülei nem tanították meg neki, hogy a kutya nem = plüssmackó.

    "Azzal meg hatalmas nagy újdonságot mondtál, hogy vannak a földön állatkínzók meg orvvadászok. Kicsit meg is lepődtem."

    -> azért azt feltételeztem rólad, hogy ezzel tisztában vagy, de téged nem zavar? úgy gondolod, ez jól van így?

    "De megmondom őszintén, hogy kurvára leszarom, hogy hogy tartanak egy olyan állatot, amit azért hoztak létre, hogy megegyük. Nem a természet hozta létre őket, hanem az ember mesterségesen többletet termelt belőlük, hogy legyen mit enni."

    -> ehhez nem tudok mit hozzáfűzni, ne haragudj. odáig értem, hogy ezek az állatok a világra sem jönnének, ha nem lenne rájuk igény. de hogy ebből miképpen következik az, hogy lélektelen nyersanyagként tekinthetünk rájuk, azt már nem értem. bocs, de nem tudok leereszkedni arra a szintre, ahol ezt a következtetést el tudnám fogadni csípőből úgy mint te