173
Másnaposnak tökre szar lenni
  • rumkola
    #93
    nem ríni kell, hanem rá kell inni
    :D
  • GanXstaZoleeWrk
    #92
    ha ez megnyugtat nem vagy egyedül :) jól meg is fáztam ráadásul ma hajnalban a szigeten.
  • Dave John
    #91
    Dehogy szar:)
  • kulabácsi
    #90
    hát egyből azért nem, kell egy kis idő míg feldolgozza, ésha eszel közben akkor az kicsit segít a dolgon, én hánytam már egy szép kis szülinapi buli után alvás után másnap vodka-narancsot :|
  • kulabácsi
    #89
    másnapos vagyok, szar :C
  • ThisZip
    #88
    persze ha először pia utána kaja az kevésbé segít, de ha ropit zabálok, akkor nálam az is bejön :D

    úgy kell nézni, hogy először jól bekajálsz, a zsír vagy az olaj "rátapad" a gyomrod falára így egy védőréteget képez és kevésbé szívódik fel a pia, másrészt a kaja a gyomrodban megszívja magát piával és az emésztőrendszeren keresztül távozik a szervezetből.....
  • Kaplan
    #87
    Szilveszterkor volt egy igazán nagy fordulópont az alkohol bevitel terén az életemben. Nagyon sok becherovkát és ipari mennyiségű sört sikerült bevinnem a szervezetmbe. Mindenzt üres gyomorra, nem is kellett több. Féltizenegykor(!!) bementem a lakásba házibulin, leültem a falnak dőltem, és K.O. Másnap reggel ébredtem egyik havernál. Ami idő kiesett pedig... Néha-néha egy momentumra felébredtem, hánytatás, stb. Jó volt, mert utálok hányni, de annyira részeg voltam,hogy semmit nem éreztem meg a kis 'mutatványomból'. Ellenben a másnap kegyetlen volt, reggel még kétszer hánytam, összehánytam a havernak a szép fehér hóval teli udvarát. Utólag is sry Hazaértem, és gondoltam valamit eszek, de arra nem volt erőm, hogy rágjak. Szóval utána fejfájás, gyengeség midnen ami kell. Azóta nem iszom rövidet.:D

    A másik pedig pont tegnap a SZigeten volt. Jamiroquai koncert előtt is iszogattuk a sört de szerintem akkor még nagyon vizezve volt, alíg sőt meg sem éreztem. Viszont a koncert utáni sör már igencsak beütött, ipari mennyiséget megittunk vmvr(Máté) barátommal és az lett az eredménye, hogy külföldieket faggattunk arról merre van a sziget bász, táncoltunk útközben, egymást támogattuk, és a lezárt metró előtt Jamiroquait énekeltünk. Nem vagyok rá büszke de szép este volt, minden klappolt.

    Na srácok, csak így tovább! :D
  • Kalozoner
    #86
    szerintem ami nem olyan rossz, legalábbis nekem beszokott válni..piásan lefexem ugye x órakor és 3-4 óra múlva felkelek (ébresztő) 1liter víz visszaalvás és aludni míg kell, felkelek és indulhat a nap mintha misem történt volna tegnap....
  • Dragooon #85
    átmész a másikba akkor
  • Fbn Lx
    #84
    még csak nem is függ a testalkattól, mert zsírban nem oldódik :c
  • utgyuru
    #83
    az alkohol ha megittad, a gyomorból egyből bekerül a vérbe, onnan pedig az agyba, tehát az ilyen felszívja-dolgok az tévhit.
  • RAZOR27
    #82
    csakha mondjuk épp egy club-ba vagy nem célszerű, mert kib@sznak :D
  • kulabácsi
    #81
    ha hányás közeli akkor a legjobb ha hánysz :)
    am nekem akkor is jól esik a hideg ásványvíz
  • GanXstaZoleeWrk
    #80
    Ez csak akkor gáz ha hányás közeli az állapot másnap, vagy most a topik lájtos bebas*ásrüól szól lájtos fejfájással másnap? :)
  • trogerzsiger
    #79
    ja azt ma megtapasztaltam :-) Egyébként a Krumplipüré is felszívja az alkoholt nem?
  • Sephi
    #78
    Igya' majd ket C vitamin es egy liter viz + pop corn. Masnap reggel egy liter tej es nem leszel masnapos.

    k bye
  • kulabácsi
    #77
    semmi szénsavas cucc
    ez baromság, a böfögés az tisztítja a gyomrod, nekem jól szokott esni :)
  • Christiansen
    #76
    húsleves
    sok víz
    semmi szénsavas cucc
    barackkonzerv, ananászkonzerv
    friss levegő
  • kulabácsi
    #75
    énis :D
  • poppe
    #74
    én a gyógysörre esküszöm :)
  • GanXstaZoleeWrk
    #73
    Nos igen megelőzés a jó laktató kaja, főlleg ha nem tészta és zöldség.

    Általában ha már elkezdődik a buli, és a kaja mondjuk még csak 50%os állapotú akkor kell vigyázni mert hiába zabál be az ember később, a kaja előtt bevedelt piák nem nagyon érzik jól magukat főlleg ha kaja után szintén megy 1-2 finomság :)

    Viszont külön olajat inni meg ilyen faxságok szvsz marhaság és persze pénzkidobás :)

  • RAZOR27
    #72
    Neszivass, 230-Hufért iszok pesten a törzshelyünkön egy korsó aranyászok-ot :D
  • DöflingR
    #71
    Részegen a legjobb lépcsőt úszni xd
  • ProGabe #70
    előtt.
    a zsír felszívja a piát. elvileg ha megiszol pár deci étolajat nagyon bírod a piálást (nem tudom ez miért jó, amikor manapság egy korsó sör 500 HUF). kevésbé elvetemültek zabáljanak be két doboz olajoshalat :)
  • RAZOR27
    #69
    Ha elötte tolod be akkor kevésbé hat a pia [megelőzés pári vagyok]
    Hameg utána tolod be akkor korábban múlik el a másnaposság.
  • zvaragabor
    #68
    Értem, köszi. Jópofa dolog. :) Akkor zsíros ételt alkoholizálás előtt, vagy után érdemes enni?
  • Pistike 007
    #67
    Mennyi szakértő van itt!
    Felettébb gyanús:D
  • Sadist
    #66
    Lassítják az alkohol felszívódását a gyomorban. Borkóstolókon azért szokás néhány zsírosdeszkát bedobni pár pohár után.
  • RAZOR27
    #65
    Az mellékes, ésszel kell enni :D a zsír nagyban segíti lebontani az alkoholt.
  • zvaragabor
    #64
    Zsíros kaja hogyhogy jó? :S Az nem csak a hányingert serkenti? :D
  • RAZOR27
    #63
    Én az aszpirin + 3deci víz kombóra esküszöm lefekvés elött, nameg zsíros kaja buli elött.Reggelre semmi bajod, mintha nemis ittál volna.Viszont a módszeremmel az a gáz, hogyha szétesve megyek haza néha elfelejtem éscsak beborulok az ágyba :D
  • trogerzsiger
    #62
    Azta mennyi praktika :D
  • GanXstaZoleeWrk
    #61
    Reggel le kell tolni egy jó hideg (lehetőleg mélyhűtött) jagert. Vagy 2őt. Utánna pedig valami jó zsiros reggeli és kész :)
  • Depridol
    #60
    ígyá rá 1 SoproniG mÁszokat
  • Dave John
    #59
    energiaital.
  • RAZOR27
    #58
    CSAK nektek, CSAK most, CSAK oktató jelleggel!

    FIGYELMEZTETÉS: Az alkohol fogyasztása után csodálkozhat, hova a pokolba tűnt a melltartója.

    FIGYELMEZTETÉS: Az alkohol fogyasztásának hatására azt gondolhatja, hogy suttog, pedig nem is.

    FIGYELMEZTETÉS: Az alkohol fogyasztása a legfőbb oka annak, hogy úgy táncol, mint egy idióta.(ÉS nem én találtam ezt ki :D)

    FIGYELMEZTETÉS: Az alkohol fogyasztása okozhatja, hogy a barátainak állandóan azt mondogatja: szereti őket.

    FIGYELMEZTETÉS: A alkohol hatására azt gondolhatja, tud énekelni.

    FIGYELMEZTETÉS: Az alkohol fogyasztása elhitetheti önnel, hogy az ex-szeretője majd meghal azért, hogy hajnali háromkor felhívja.

    FIGYELMEZTETÉS: Az alkohol hatására azt gondolhatja, értelmes társalgásba tud bocsátkozni az ellenkező nem egyik tagjával.

    FIGYELMEZTETÉS: Az alkohol hatására azt gondolhatja, misztikus kung-fu tudása van, minek következtében jól elláthatják mások a baját.

    FIGYELMEZTETÉS: Az alkohol hatására reggel az ágyban másik oldalára fordulva valami nagyon ijesztőt láthat.

    FIGYELMEZTETÉS: Az alkohol hatására az az illúziója lehet, hogy erősebb, gyorsabb, és jobban néz ki, mint bármely másik ember.

    FIGYELMEZTETÉS: Az alkohol hatására azt gondolhatja, hogy láthatatlan.

    FIGYELMEZTETÉS: Az alkohol hatására azt gondolhatja, az emberek Önnel nevetnek.

    FIGYELMEZTETÉS: Az alkohol hatására törés keletkezhet a tér- idő contíniumban, minek hatására is az idő szó szerint eltűnik.

    FIGYELMEZTETÉS: Az alkohol terhességet okozhat.

  • kocsisgabor9999
    #57
    aki nem bírja ne igyon akkor NEM KELL HISZTIZNI!!!!!!!!!!!
  • ProGabe #56
    ja igen, tej. elvileg az úgy van, hogy csak tűzoltásra jó, nem? mert ugyebár lugosít, minek hatására később a szervezet nekikezd még több savat termelni. tehát felkelsz d.u. 2-kor, lenyomsz egy liter tejet, rendbe tesz. eltelik pár óra és megint oda vagy a gyomrod miatt...

    persze ez is, mint minden a szervezettől függ (nem a kisujjgyűrűstől :)
  • ProGabe #55
    nem kell benyomni újra! :)

    csak egy pohár, jéghideg sör. hidd el rendbe tesz!

    másnaposság ellen pedig a legjobb, hogy nem kell takonyrészegnek lenni! [fúúú, de megmondta most a tutit :)]
  • zenoka
    #54
    masnapossagra magas cukortartalmu eteleket es italakot (kola, cukros tea, suti) kell fogyasztani mivel az alkohol minden formában lebomlasaig gátolja a maj kemenyítobomlasat ezert alacsonyabb vercukorszint jon letre..
    tehat ha kurvara faj a fejed masnap szar a gyomrod akkor cukor cuccokat tomj magadba (de ezt is esszel)..hideeg cola mindig nyero

    [apró]egy rutinos :D[/apró]