173
Másnaposnak tökre szar lenni
  • Wolfsnack
    #173
    eh, eh , eh
  • hunbasser
    #172
    jahh,igen... :D ez már ilyen "nagyobbnakakaroktűnni" szindróma,hogy neki már le kell szoknia róla... nekem régebben több volt osztálytársam is megmondta,hogy simán le tudna szokni,sőt,rá sincs szokva,ha akarna,holnaptól nem cigizne. mondjuk azóta már akkora függők lettek,hogy többször is próbáltak leszokni,aztán végül mindig vesznek :D
  • Kaplan
    #171
    Nekem ezzel a cigizéssel egy bajom van. Mégpedig az amikor egy tizenhat éves szájából kénytelen vagyok azt hallani, hogy : Na én leszokok a cigarettáról. Jézusom, nemár. Én kipróbáltam a cigit, elszívtam néhány szálat, esküszöm tudni akartam mi a jó benne, mitől lehet rászokni de nem ment. Azt a öt-hatszáz forintot inkább elköltöm két korsó sörre. :)

    Ettől függetlenül én a szivarral jobb viszonyban állok, bár már azt sem tudom mikor szivaroztam utoljára. Talán Hegyalján.
  • hunbasser
    #170
    ugyanez van a cigivel is: honnan veszik,hogy cigizzenek? vagy vki miatt (pl idősebb,vagy menőbbnek látszó haveri kör cigizik,és akkor én miért ne,valaki gondolom csak simán menőzésből,hogy hu de jó,ha én 14 évesen már cigizek),de gondolom van egy kisebb százalék is,aki szimplán ki akarja próbálni,hogy milyen az,aztán megtetszik neki valamiért,na az ivás kb ugyanilyen lehet.

    amúgy én is osztálykiránduláson basztam be komolyabban először olyan 14-15 éves koromban :D
  • poppe
    #169
    http://egeszseg.origo.hu/cikk/0934/836779/20090818_alkoholizmus_alkohol_alkoholfuggoseg_1.htm

    ha jól értem a kérdést: az elmúlt évben hány alakalommal ittam 5 pohár sörnél többet? :D és ha nem is tudok rá válaszolni? :D attól még nem hiszem, h alkoholista lennék...
  • vienman
    #168
    Tényleg így végig gondolom...olyan érdekes...honnan szedik a tinik,hogy igyanak...sajnos nem tudom megmondani én sem,hogy anno jó pár éve mikor kivel és miért ittam először...de mintha egy osztálykirándulás lenne a bűnös :D ott is ugye voltunk bőven,tettestársakból nem volt hiány :)
  • ekgmszinkopa
    #167
    az első berúgás..hmm.. nem emlékszem..
    de tuti nem egyedül álltam neki iszogatni 16-17 évesen, nyilván többen voltunk. de mi barátok együtt akartuk tudni, hogy milyen berúgni, így együtt, tapasztalatlanul iszogattunk, nem vitt bele senki...
    persze az valószínűleg belejátszik, hogy láttuk, ahogy az idősebbek, 'a nagyok' milyen jól elröhögcsélnek, stb.. mi is ezt akaruk, hát kipróbáltuk..
  • penbutter
    #166
    Nincs semmi baj a "részletek miatt", végülis erről szól a topik:D Az első berúgásomba amúgy engem is a haverok vittek bele.
  • kakkala
    #165
    Érdekes... a többség(köztük én is) a lelki problémák miatt iszik.De biztos volt már ilyen nektek is.hogy a haverok vittek bele es utána lett nagy bummm!:D Nekem sajna igen...
  • vienman
    #164
    Pezsgő,Coctail,esetleg nyáron jó hideg sör :)
    Télen pedig a kedvencem a forralt bor,nah abból viszont egy fazéknyi :D
  • vienman
    #163
    Én 1x ütöttem ki magam(körte pálinkával) akkor is egy párkapcsolati probléma miatt...hát mit ne mondjak a lelki bajomról elterelte a figyelmet az,hogy amint megmozdultam hányingerem lett...egész nap émelyegtem,1-2 falatot ettem,de az is kijött(bocsánat a részletek miatt).
    Közel 1 hétig nem bírtam enni komolyabb kajákat,fő táplálékom a babapiskóta és a keksz lett...azóta(3 éve történt) pedig nem bírom megenni a körtét,mert a páleszt juttatja eszembe :D
  • kakkala
    #162
    Igen szerintem is.Ilyenkor az alvás a legjobb megoldás.Ti általában milyen alkoholt szoktatok inni szórakozó helyeken?Ha úgy adódik,én akkor a pezsgőnél kötök ki mindig.
  • ekgmszinkopa
    #161
    ha igazán másnapos vagy, akkor enni is kínszenvedés, nemhogy még alkoholt inni!!!! legalábbis nekem..
  • vienman
    #160
    Hellllo mindenki !!!

    Már az alap fórum cím is vicces :D
    Na jó...amikor ilyen állapotban van valaki akkor tényleg nem az...
    Én nem szoktam túlzásba vinni az ivászatot...de jó néhány haver igen...ők pedig tényleg ébredés után is isznak egy keveset,azt mondják így kevésbé másnaposak :D

  • penbutter
    #159
    Én "másnap" kerülni szoktam mindenféle alkoholt, bár most hogy így mondod, hallottam én is valami ilyesmit. Valami olyasmi rémlik, hogy jó a sör ilyen esetben, de nem minden fajta sör, és nem is mindenkinél. Tapasztalatom viszont nincs.
  • kakkala
    #158
    Igen nálunk is így van...Mindig van legalább egy olyan ember aki vezet...
    Azt hallottam,hogy a sör jó másnaposságra is(egy doboz)...Erre tapasztalat?
  • penbutter
    #157
    Mondjuk nálam a komolyabb iszogatásnál sem kell semmi brutálisra gondolni. Meg azért mindig akad 1-2 ember a társaságban, aki nem iszik annyit, és ő figyel a többiekre is, ami őszintén szólva nem mindig könnyű feladat. Annyira mindenesetre jó, hogy kórházba még nem került senki közülünk emiatt:)
  • ekgmszinkopa
    #156
    nekem is volt már jó jégkrém a mandulagyulladásra, csak másnap jobban fájt.. de aznapra elmulasztotta ..
    hát a 4-5nél többször rúgok be, de általában sosem úgy indul, hogy na most jól berúgunk, hanem 1-2 sör vagy ilyesmi, és belejövünk...
    töményet igyekszem nem inni, bár a vodka-citrom, gintonic ilyesmiket szeretem. az ízét is...
    aztán másnap mindig eldöntöm, hogy soha többet...
  • kakkala
    #155
    Így azért ez érthető:)Régen én könnyen rávehető voltam,de most már van olyan alakalom,amikor csak én nem iszok.
  • nandorb
    #154
    azta,engem a tarsasag meg megnemtortent a korhazas szaras az elott mindig beakart basztatni,azonkivul hogy apam iszakos az nem olyan jo nalam...6kulonbozo 40%folotti alkoholtol ugy kidoltem hogy masnap korhazban kotottem ki azota nem engednek inni sokat a tarsasagom...
  • nandorb
    #153
    volt olyan is hogy a heinken sor eppen jolesett a mandulagyuladasra...masnap ugyanazt megprobaltam masik sorrel es nemvolt ugyanaz...
  • penbutter
    #152
    Nem feltétlenül magamtól döntök úgy, de nem is rángatnak bele. Néha csak úgy jön magától, amikor haverokkal beülünk valahova sörözni, aztán kicsit bedurvulunk:) Sőt, inkább ez a jellemző. Előre nem nagyon szoktuk megbeszélni, hogy berúgunk. De én csak akkor rúgok be, ha kedvem is van hozzá :P
  • kakkala
    #151
    Szerintem ez korrekt viszonylag.Kb én is ennyit szotkam,persze vannak apróbb iszogatós napok is,de ez max csak 1-2 üveg sör.Pl meccs közben:)
    Vannak olyan napjaim amikor megszáll az ördög és a haverokkal megbeszéljük ,hogy rúgjunk be:)
    Erről jut eszembe,Ti magatoktól döntötök úgy ,hogy berúgtok vagy inkább belerángatnak Titeket?
  • penbutter
    #150
    nem azért inná, mert fáj, hanem mert kihúzták neki. Ettől függetlenül én is túlzásnak tartom:) Nekem a soundon volt nagyon rossz a másnaposság, egyik napomat kb tönkre is tette. Évi 4-5x iszom úgy komolyabban, akkor ameddig bírom. Szerintetek ez soknak számít?
  • ekgmszinkopa
    #149
    kicsit keményen iszol, nem?...
    másnaposság ellen:
    -jéghideg zuhany a tarkóra, lefekvés előtt, és reggel is segít
    -enni vmi zsírosat, vagy kenyeret ivás ELŐTT, nem utána
    -két pohár pia között néha inni alkoholmenteset
    -a végső eszköz.. mindenki tudja, nem írom le
    egy fogfájás miatt nem kéne lezúzni egy üveg brandyt, nem akarok ítélkezni, meg semmi, de ez már túlhalad egy szintet szerintem
  • nandorb
    #148
    jah de hogy kontrolalni?

    en egy italt sem tudok ugy meginni hogy sokaig megmaradjon pls. a sort is ugy szoktam lehajtani a torkomon hogy csak na...

    Multkor vmi. miatt kiakadtam vagy fajt a fejem gondoltam lehuzzok par pohar bort... 3poharat egymas utan lerantottam olyant amibol a vizet iszak elmentem furdeni es azutan alig tudtam felmenni a szobamba...

    A multkor meg baszodtol kiakadtam a fogam veget es kb. 10percet tartottam a pofamban a palinkat ami utan 4nap mulva is feher volt az in... na de annak ellenere kiszedtek a fogamat ami miatt megint kivagyok akadva es ugy vagyok vele, hogy lehajtom az uveg brendit...
  • hunbasser
    #147
    hát ja,ez így szép lenne,de olyankor nincs már energy :D reggel 5-kor értem haza,örültem,hogy meg tudtam ágyazni kb 5 perc alatt :D zuhantam is be az ágyba,most meg szívás van :D
  • Bandee1987
    #146
    ez az elfogyaszott alkohol minőségétől, mennyiségétől függ valamint hogy mennyire kevertem és mennyi kaja volt bennem.
  • MR ME
    #145
    lehet azért kontrollálni h mennyit iszol ami még jólesik, és mennyi az amit már kiraknál :D
  • nandorb
    #144
    es nem hanysz? allitolag jot tesz olvastam valahol de mellekhatas utana? En az asvanyvizet szoktam zabalni...
  • Bandee1987
    #143
    én azt szoktam, hogy bármennyire is részeg vagyok, ha még van bennem annyi, hogy odaessek a mosdóhoz, akkor még annyi vizet megpróbálok inni lefekvés előtt, amennyi csak belém fér. Ez némileg enyhíti a másnaposságot.
  • MR ME
    #142
    másnaposan én mindig levest tolok ha van, sok folyadék, kevés szilárd dolog van benne, az mindig helyrerak :)

    am azt énis tapasztaltam már h ha nagyon készen bezuhansz az ágyba akkor másnap gyötrelem lesz, ha vársz egy kicsit (néha leülök gépezni, ilyesmi) és úgy fekszel le akkor másnap már kevesebb problémád lesz

    de egy a lényeg, másnaposnak szar :S
    bár ha már ettél vmit, lenyomsz 1-2 sört akkor már nem lesz para, lehet inni tovább :D
  • Mikoto
    #141
    szerintem a legjobb dolog
  • hunbasser
    #140
    én kb tejmániás vagyok,és ez a szerencsém :D uhh,amúgy másnaposan enni nagyon durva dolog...:S :D
  • poppe
    #139
    kb annyira gondoltam én is :)
  • Christiansen
    #138
    lángos lol :D_d
    nekem olyan volt, hogy támolyogva kétségbeesetten kifosztottam a hűtőt,
    kolbász meg minden, de nagyon nehezen ment csak tuszkoltam magamba
    ezerszer megrágtam és alig fogyott, szerintem húsz perc alatt kb.
    annyit ehettem mint egy ovis reggelire _::Dd de utána jobb lett

    tejtől én fosok, nem iszom sose
    ilyen tusfürdőkben nem hiszek, sima hűsítő zuhany is ugyanaz lehet kb.,
    csak olyan mint a lázas gyereknek a hűtőfürdő, hogy akaraterő
    kell az elkezdéséhez de utána tényleg jó
  • Mikoto
    #137
    Lefekvés előtt nagyon fontos hogy sokat igyál, de azért egy vödörrel már túlzás :) egy fél liter bőven megteszi!
  • hunbasser
    #136
    vödör vizet,úristen....4-5 liter vizet? hagyjuk már :D azzal a lendülettel jönne is kifelé :Ddddddddd
  • hunbasser
    #135
    meg amúgy nem csak rágondolni,hanem enni is jó benyomva :D volt már olyan,hogy bebaszva reggel a piacnál jöttem el és betoltam egy lángost,otthon meg már kitettem,de nem ez a jellemző. ha eszek és ráiszok,akkor nagy százalékban kijön,fordítva viszont nem.

    egyébként azt kell még kipróbálni,hogy elalvás előtt egy fájdalomcsillapító...másnapra elvileg nem lesz másnaposság. meg nekem még nagy kedvencem a tej,sokszor van,hogy ég a belem mint az állat,hazamegyek és lezúgatok vagy fél liter tejet,attól megszűnnek a savak :D mert a tej lúgos és semlegesíti.

    ha másnapos vagyok,én se tudok enni,inni is csak válogatottan ezt-azt,olyankor csak este eszek,olyankor viszont már nagyon jól esik,mert addigra már farkas éhes vagyok :D

    meg még olyat hallottam,hogy másnap reggel zsíros kaja (a brainiacben angol reggelivel nyomták :D hatásos volt),de hát ki az aki tud másnaposan reggelizni? :D meg még neo citrant hallottam,az is jó másnaposság.

    meg vannak ezek a másnaposság elleni tusfürdők/samponok.valaki próbált már ki ilyet?
  • poppe
    #134
    állítólag egy vödör vizet kell inni lefekvés előtt, és akkor nem fog fájni a fejed másnap...
    sajna még nem teszteltem, mert mindig elfelejtem :D