422
  • Willi Betz
    #342
    Átmásolod az Addon könyvtárból az STCC-t.
  • 007 Zolee 007
    #341
    Sziasztok!
    Lenne egy kérdésem:
    Megvan a GTR Evolution és az STCC - The Game. Mind a kettő tartalmazza a Race 07 alapjátékot, tehát egyik sem expansion. A kérdés az lenne, hogy hogyan tudnám összehozni a két játékot (pl.: ha elindítom az evo-t, akkor a menüben az stcc pályáit és autóit is tudjam választani)???
    Segítségeteket előre is köszönöm.
  • Panther
    #340
    Amivel én nagyon nem vagyok megelégedve a Simbin-nél, az a levágásért való büntetések osztogatása.

    Néha az az érzésem, hogy a program ad-hoc módon osztogat büntetéseket a gyári pályákon levágásért, sőt stop and go-t máér az első alkalommal. Nyilván ezeket külön-külön is be lehet állítani, sőt azt is, hogy ne osztogasson ilyen büntit (valami más van helyette, nem tudom pontosan mi, a PLR-ben benne van, hogy működik-e nem tudom), de ez még nem érvényteleníti, hogy átgondolatlana dolog.

    Például: Pau jó példa. A magas kerékvető előtti éles bal-jobbkanyarnál képtelenség vágni, mivel akkora a kerékvető, hogy ha valaki át akar ugratni rajta, jó eséllyel a palánkon végzi, vagy annyira lelassul, hogy nem éri meg. Ha teéljesen átmész rajta, semmi. Ha viszont éppen csak érinted, már warningol, sőt stop and go. De, volt olyan esetem, hogy két kerékkel mentem át rajta csak a másik két kerék az úton volt körökön keresztül és semmi, majd egyszer csak jött a figyelmeztetés egyszer, majd stop and go. Kíváncsi lennék, mi alapján számolja egyszer levágásnak, mászor szabályosnak.

    Monzában ugyanez a helyzet, de a legkirívóbb Imolában, ahol az első kanyarokat vasszigorral ellenőrzi, majd a harmadikban akár a füvön is mehetek, hogy teret nyerjek és lendületet a negyedik kanyar bevételére.

    Azt hiszem az LFS-ben ezt a levágás-mizériát jobban oldották meg...
  • Panther
    #339
    Ez kérdés volt? Mert ha igen, szerintem a Steam aktivációt nem lehet megkerülni. Offline profillal gondolom megy a dolog, persze, ha valamelyik skandináv országban vettél egy DVD-t az STCC-ből...
  • MaSzKa
    #338
    amúgy waressszal is lehet online játszani
    bocs a kérdésért
  • gordon 24
    #337
    Nem csak azért! A bajnokságban is elég jó.. Igaz most vég elszámolásban nem állt dobogóra, de sok pole pozicio stb volt már.. Nem rossz az:D

    De értem az iróniát:D
  • GPx8
    #336
    Svéd játékban a svéd túraautóbajnokságban a Volvó a legjobb autó? Hű de furcsa!
  • gordon 24
    #335
    Hát jahh:D

    Én meg pont olyan emberke vagyok hogy rohadtul nem érdekel melyik aleggyorsabb.. Amikor volt szó az stcc-ről örültem a volvonak, de mivel nem fogok tucat autóval menni, ezért a c30 kilöve:D Marad az s60..

    Ugyan igy csinálom a VSR Wtcc-ben is.. Mindenki Seat Seat Seat, BMw Bmw bmw.. Én meg Vauxhall, tavaly meg Honda:D Azt szeretem ha max 2 embernek van rajtam kivül hasonló autója:DD
  • aesirbaba
    #334
    Szerintem ugyanaz mint anno az ETCC-ben az Alfa. Gyors nagyon, de rendes versenytávon elhasználja a gumikat, akárhogy is kíméled. Felnéztem pár szerverre én is, az a tapasztalatom, hogy az erő tudatában még csak pontos ívekre sem törekednek a versenyzők és ez később megbosszulja magát. Végig kell menni, lehet keresni más kocsikkal is:)
  • Panther
    #333
    Ma délután ugyanaz. Három pacák vihogva agyoncsépelte a mezőnyt Volvo-val. Hogy érzékeltessem a különbséget:

    Mantorp: a leggyorsabb Volvo-s 1:21.0xx, én negyediknek a rajtrácson, 1:22.3xx Audi A4-el. Lassan kezd ez slágerkocsi lenni, mint anni GTR-ben az F550.
  • Panther
    #332
    Én azt javallanám próbáljátok ki online is a Volvo C30-at. Tegnap este mantorpban egy 40 perces versenyt mentünk, elég fair emberek voltak, nem volt gond.

    1. Majdnem mindenki Volvo C30-al jött. Az első két sorba csak én tudtam beférni a BMW-vel, senki más, csak a Volvo-sok.
    2. Belülről nézve elképesztő a versenyen hogy gyorsulnak ezek az autók és a végsebességük is elég szép. BMW-vel nem tudok mögöttük maradni, még szélárnyékból kivágva sem tudok elég teret kiharcolni magamnak. Igaz, majdnem mindegyiknek elmelegedett a gumija a verseny alatt, de ha rövidebb lett volna a futam, simán levernek.
  • aesirbaba
    #331
    Én egyértelműen azért vagyok lassabb BMW-vel, mert sokkal instabilabb a visszaváltásokkor kanyarban (pedig becsületesen kikuplungolom gázfröccsel), valamint sokkal alulkormányzottabb is kanyarbejáraton.
    Természetesen nincs clutch help sem, és H-váltó van.
  • Panther
    #330
    Akkor a vezetési stílusomnak jobban fekszika Volvo, vagy nem tudom. :)) Én Göteborgban 1.1mp-vel vagyok gyorsabb Volvo C30-al, mint BMW-vel. Más pályákon is ez van, úgyhogy ennyi volt részemről. Kösz, hogy megnéztétek az időket. :)

    Mellesleg, ami néhány public szerveren zajlik a göteborgi pályán, kész nevetség tárgya. Utolsó helyről indulok 22 versenyző közül, nem is mentem kvalit, minek. Az első kanyarban kocsi-hullahegyek fogadnak, egymás hegyén-hátán mindenki, a falban, átesve a korláton, minden volt ott. :))) Ennyire jót nem röhögtem már régen, csak kár, hogy publicon szinte mindig ez van....
  • gordon 24
    #329
    Pont ezért irom..

    Nem kimagaslóan jó a kis volvo és a BMW-sem,.

    Azért irom mit megyek a 60-asal..

    Egyébként a c30-al is nagyából erre fele járok..
  • pointer4
    #328
    nem az a lényeg hogy mennyit mész azzal, bmw-volvo viszonyáról van szó, azt is mérd meg :)
  • gordon 24
    #327
    Most mentem az s60-al
    egy 47:800 secet..

    Szóval jok ezek az autok!
  • aesirbaba
    #326
    BMW E90: 48.9
    Volvo C30: 48.4
    Peugeot 308: 48.4
  • Panther
    #325
    Köszi, én tenap voltam egy francia szerveren, de nem nagyon tudtam kipróbálni az autók gyorsaságát Monzában, mert akkora ökörködések folytak ott. 2:03-at mentem BMW-vel, de valaki 2 percet ment Volvo-val, szóval jelentős volt a különbség. Majd ma még megnézem rendes setuppal, mi a helyzet...
  • Panther
    #324
    Nem versengeni akarok veled baba! :))) Csak az érdekel, hogy két autóval, nevezetesen a Volvo-val és a BMW-vel TE mit mész Göteborgban. Lehet saját setup, örülnék is neki, mert ennyi év szimezés után jól setupolsz. :)))

    Az érdekel, hogy elfelejtettem-e BMW-t vezetni, amit nem hiszek, vagy egyszerűen gyorsabb vagyok a Volvo-val. :))
  • MaSzKa
    #323
    amúgy per pillanat ATI HD4830-as a jó vétel 30-35eft körül van
  • MaSzKa
    #322
    mondj 1 árat mennyi pénz szánsz vga-ra és kitaláljuk melyik a jó
    agp v pcie-os kell?
  • sheetoos
    #321
    okok;)
  • Alexease
    #320
    A 2GByte az eleg, a P4-et nem tudom. De ahogy irtam, szedj le egy demot, es nezd meg, az a biztos
  • sheetoos
    #319
    Köszi alex!:) a p4.30 ill a 2giga elég ugye?:D
  • Alexease
    #318
    Annyiert sajnos nem sokat tudok:(
    Talan ASUS 8800GT (32k), Gainwared 9800GT (31k), Galaxy 9800GT (34k), de ezek mar sokkal jobbak. Talan lesz ATI-ban is valami hasonlo, azokat egyaltalan nem ismerem:(
  • gordon 24
    #317
    Nekem Göteborghban Volvo s60-al Simbin setuppal. 48:800 sec az időő..
    Kis Volvóval kicsitt jobb de kb csak 200 ezredel..


    Viszont! Flankenbergben kis volvovval tudom megfutni a 45:100-at semmi mással.
  • aesirbaba
    #316
    Mármint mivel mennyit megyek Göteborgban és Mantorpban? És milyen setuppal? :) Határozzunk meg azonos feltételeket, aztán akkor tudjuk összehasonlítani.
  • sheetoos
    #315
    alex akkor mit ajánlasz??nagyon max 25k:S
  • Alexease
    #314
    Az ATI-t nem ismerem, de az nVidia 9500 sem az a HC Gamer kartya:) A medium talan meglenne, de ha offline mesz, sok AI-val akkor gozom sincs;)

    Tolts le Demo-t a Steam-rol (http://store.steampowered.com/app/8700/), es probald ki.
  • Alexease
    #313
    A Codies nem hulye, "GRID engine-ben" lenne potencial. A grafikaval, efektekkel, hangokkal, hangulattal, animaciokkal stb. nem lenne gond. Az utkozesvizsgalatuk, az alkatresz- es kornyezetifizika, a rongalodas, kopas, serules is eleg jo. Az autok fizikai, szimulacios, "HDR" beallitasai is eleg reszletesek, a szimekhez hasonloan (minden autohoz ugyanugy caster, camber, spring, damper, es meg vagy 100-150 ami kell).

    A problema(nk) az uzletbol, a celkozonsegbol, a koncepciobol adodik.:) A GRID 70%-os tapadassal mar hasznalhatobb volt, mar csak a fekekkel, kormenyzassal kellett volna valamit kezdeni;) Es persze meg a tobbivel:)

    Ha van eszuk es figyelik a szimes igenyeket, akkor szetszedik a progit ketfele, ha mar scriptalapu az egesz. Meg ha az offlinenal nem is tudnak mit kezdeni, az AI miatt, legalabb ragyurhatnanak egy korrektebb online-ra, vallaszthato fizikaval.
    Ha egy LFS, rFactor, netKarPro ott tud lenni az F1-en, a hivatalos versenyeken, liszenszelt szimekben, akkor a Codies a latvanyosabb, hangulatosabb, extra csicsas enginenyevel (normalis fizikaval) eleg nepszeru lehetne.

    Csak hat ez tisztan uzlet, gozomsincs mennyit adnak el 1-1 ilyenbol jelenleg. Nemzetkozi szinten PC-re, PS-re, PS3-ra, XBOX-ra, NDS-re es talan mar telefonra azert szepszammal fogyhat:D Megeri-e az a nehanyezer plusz?!
  • sheetoos
    #312
    Sziasztok holnap megvenném a játékot de előtte véleményetek kérném:) Van egy ilyen konfigom jelenleg p4.3000 2gb ram ill egy atix1550em. Na mármost ezen a gépen hogymenne és mivel tom h a VGA gagyi ezért azt lecserélném egy inno3d nvidia 9500ra.Azon már 1024x768 medium/high röccenés nélkül meglesz??
  • gordon 24
    #311
    Ugyis tudtad már.. Meg várható volt ez az eredmény.. Attól még érdemes megnézni.. De azért valljuk be túl nagy titkot nem árultam el!
  • Willi Betz
    #310
    Nem tudom mennyire számít,de Monzaban szoktam kipróbálni az autókat:)
    Alapbeállítással: BMW: 2:08; Volvo S60: 2:07; Volvo C30: 2:05; Audi A4: 2:09
  • MaSzKa
    #309
    kér volr elmondanod

    még nem néztem meg a futam videokat végig :(
  • Panther
    #308
    Én nem az igazi STCC-ről beszéltem, hanem a játékbeliről. Az ottani erőviszonyokról. Persze Monzában nem próbáltam, ott lehet, hogy a BMW anyerő....
  • gordon 24
    #307
    Igen!

    Göranson nyerte a 3-as BMW-el.. Második Ekblohm az 1-es BMW-el mivel tavaly ő volt a bajnok!
  • MaSzKa
    #306
    ha jól tudom
    igazából 1. és a 2. az BMW a bajnokságban
    legalábbis 1,5 hónapja még úgy volt
  • Panther
    #305
    Drága baba, illetve izé Aesir! :)))

    Mi itt mind a kapitalista nagyvállalkozói szemlélet hívei vagyunk. Mindenért fizetünk, mint a katonatiszt. :))) Tehát nem mondtuk/mondtam, hogy ingyen kellene adni bármit is, hiszen nyilván megdolgoztak érte a fiúk.

    Másfelől nyilván csak kétkedésünket fejeztük ki, hogy a Simbin ezután mit is fog csinálni és milyen alapokon képzeli el a jövőjét. Ez még homályos, egyelőre csak annyi biztos, hogy GMOTOR 2.0 a/b/c/d stb. alverzókkal feldúsított motor fogja kiszolgálni a következő Simbin szimulációt. Toyával egyetértek, hogy bármit csinálnak is ezután, az moddolásnak fog tűnni. (Gondolj a GTR2 konverziójára, ami remekül sikerült.)

    Aztán, amit Alex mondott, az is egy az egyben igaz. Én is láttam egy, azaz 1db képet a Lizard engine-ből/ről, de az teljesen GMOTOR-nak nézett ki. Esetleg még annyi lehetséges, hogy kicsit átírtak ezt-azt, aztán kitaláltak neki egy jól hangzó nevet (lizard) és kész az engine. :)))

    Mellékesen jegyezném meg, hogy ez még mindig jobb, mint amit a Codemasters művel. Amikor meghallottam, hogy megszerezték az F1 jogokat, akkor azt gondoltam, inkább maradt volna a Sony-nál. A Simbin-nek legalább van egy jó grafikus/fizikai motorja, bármit is kifogásolunk benne. A Codemasters-nek meg van egy olyan motorja (a GRID-é), ami 5 gigás replay fájlokat is képes készíteni, persze elmenteni nem lehet, autót váltani nem lehet visszanézéskor, semmi más, mint HDR-es grafikai cicoma. Majd lesz nekünk szuper-driftelgető F1-es ferrarin, meg Mclarenünk és a tapadás a pályán mindenütt 100% lest. Spa-ban 55mp.

    Bár ne legyen igazam és most az egyszer végezzenek tisztességes munkát a szimeseknek IS.

    Más: én akármit csinálok a Volvo idejét BMW-vel nem tudom beérni. Göteborgban mennyit mész? mert ott ütközik csak ki igazán, meg Mantorpban. Kábé 1-1.5mp-vel vagyok gyorsabb, mint BMW-vel és persze Sturup-ról nem beszéltem, ahol a BMW esélytelen.
  • aesirbaba
    #304
    Nekem az E90 BMW egy kicsit rejtély, merthogy az adott pályára való gyári setuppal SEM azt látom, amit élőben láttam tavaly. A többi autónál nem így van.
    Nem setupolgattam, mindenhol a gyári beállításokkal mentem, de nem mondanám hogy a Volvo (legalábbis a kicsi) gyorsabb lenne a többinél, a 308 Peugeot-val ugyanilyen vagy kicsit jobb időket mentem azonos pályán. Az Audi is bitang, végülis inkább azt mondanám, hogy az E90 BMW kivételével a WTCC és az STCC autókkal is teljesen elégedett vagyok. Teszem még hozzá, lehet hogy maga a BMW-gyár cseszte el valóban ezt a kocsit, és a Simbin csak hűen lemodellezte, merthogy az E46-tal viszont kimondottan élvezetes menni:)
    Amit a Simbin-ről írsz egyetértek, bár én várom tőlük MOD-ként, vagy akár fizetős kiegészítésként is a soron következő WTCC-szezonokat, mert változás az mindig van, most is ugye részt vesz a Lada. Ezenkívül én egyáltalán nem vagyok a szabad szoftver idealizmustól elszállt fanatikus híve, mindig is azt gondoltam, hogy a munkát meg kell fizetni, tehát szívesen fizetek termékért vagy szolgáltatásért, ha megtehetem. Ha nem tehetem meg, akkor viszont nem fikázom hogy miért is nincs ingyen :)
  • Alexease
    #303
    Az a Lizard nekem ranezesre teljesen gMotor engine volt, csak hozzacsapva nehany shaderrel;) Meg a leirasa is hasonlo volt;))))