2888


Batman: Arkham Asylum
  • Hellsing47
    #1109
    direct2drive
  • kuci06
    #1108
    Disc2Drive.com

    netes játékbolt, ahonnan egyből le tudod tölteni gépre a megvett cuccot
  • kirol
    #1107
    Amúgy mi az a d2d?
  • arty
    #1106
    "az, hogy nincs használható dx10es cuccuk,elég erős kijelentés...nekem nem úgy tűnik hogy nagyon hátráltatnák az ipart, és a mai napig versenyképes a két cég egymással "

    ez csak és kizárólag a korábbi piaci erőfölényüknek köszönhető :) ( directx10 implementáciok )
  • Hoz_Hun
    #1105
    Batman vs Batman
    Jópofa video: Batman vs Batman vs Batman
  • Prince23
    #1104
    9.4/10

    :)
  • gfreak
    #1103
    nem akarok pálcát törni meg prédikálni, csak pusztán javaslat:

    a warezharcosok csinálhatnának maguknak egy wareztopikot ahol nyugodtan mehet a torrentagyalás meg mentéspara leaked d2d-vel kapcsolatban meg a hasonlók...
  • gfreak
    #1102
    dehogy örülnék...csak ha felhozod az nvidia hasonló programját, akkor azért legyünk már azzal is tisztában, hogy van ám az ati-nak is (max nem működik ennyire jól nekik)

    különben meg ha az ati kitalál egy jobbat, akkor igenis örülnék neki, mert nekem hullára mindegy melyik gyártó cuccától fut faszán minden a gépemen, csak fussanak frankón, si? :DDD nem vagyok egyetlen gyártó elkötelezett híve sem :D

    az elégedetlenkedéssel nem rád céloztam, hanem a kilátástalan és teljesen értelmetlen nvidia vs ati harcra (de akinek nem inge ugyebár ;) )

    az, hogy nincs fent info hw licenszről a neten a nagyközönség számára korántsem jelentheti azt, hogy nincs egyáltalán ;) ha van, lehet hogy nem akarják megosztani ország-világgal (az üzletpolitikának nagyon kis százaléka érhető el halandók számára egy-egy cég esetében ;) )

    ha meg az nv fizet azért hogy a fejlesztők gyömöszöljenek PhysX-et egy játékba, az az ő dolguk, azok meg örülnek akik tudják használni...még mindig nem látom hogy ez miért is okoz problémát...nem rövidítenek meg senkit azzal hogy tudsz PhysX-et használni, ha olyan vasad van...ha meg nincs, ettől függetlenül egy használható, kidolgozott játékot kapsz..

    az, hogy nincs használható dx10es cuccuk,elég erős kijelentés...nekem nem úgy tűnik hogy nagyon hátráltatnák az ipart, és a mai napig versenyképes a két cég egymással (másokat meg teljesen kiirtottak maguk körül - már ami a köznép számára fontos és érdekes lehet) mellesleg most nv kártyám van,és elég használhatónak nevezném :) persze valószínű hogy majd egy új dx11es atira vetem rá magam, de elégedett vagyok azzal, ami most van...lehet hoyg rámvernek más kártyákkal 10 FPS-t, de még mindig minden maxon pörög, és messze nem kell lapozgatni :DDD (tehát nem érzem szükségesnek a cserét)

  • oregon1987
    #1101
    Na torrenten kin van csak szar a crack!
    Nem tom hogy szedjem vagy várjak?
    Hatalmas játéknak igérkezik. :P
  • arty
    #1100
    "az ATInak is van ugyanilyen programja mint a TWIMTBP, és az hogy ők lekésnek egy-egy atom játékról, az a saját balfaszságuk, nem a csúnya, gonosz konkurencia műve :D"

    te tényleg annak örülnél, ha az elmérgesedő csatározás vége az lenne, ha bizonyos játékok csak ATI-n, bizonyosak csak nvidián futnának, mert pl az ATI is kitalálna saját "fizika API-t" és erősen ráállnának? szerinted miért van directx? miért nincs külön 3d API minden gyártonál?

    "a linknél ezt is nézted: Last Updated: 09 / 18 / 2008?"

    netán van ujabb infod?

    "senki nem gátolja meg az ATI-t hogy létrehozzanak egy hasonlót ;) aztán még egy fronton kezdődhet a harc :DDD legalább fejlődik a sztech :DDDD"

    lásd válaszom az első bekezdésre...

    "ha megnézed, több tucat olyan játék pörög a piacon amibe bele lehetne gyömöszölni a PhysX-et, mégsem tették meg a fejlesztők..."

    ha nem fizetnek érte, leszarják, mert felesleges ilyen hw támogatottság mellett. konzolok mellett a pc csak egy kicsiny szelet, és ennek a kicsiny szeletnek is kevesebb, mint a fele/harmada képes fizixre (normális sebesség mellett még annyi se, ezért látni csak ilyen aproságokat és nem komoly játékmenetet érintő effekteket).

    "pusztán röhejes hogy mindig megy az elégedetlenkedés,"

    elnézést, hogy nem tudok szó nélkül elmenni a hülyeség mellett és szétoffolom emiatt a topikot - mondhatnám: nem én kezdtem :P ;)

    "azt vágod te is hogy ez nem hw fejlesztőknek készült slideshow, hanem game deveknek?"

    erről pofázok - nincs más! szóba se kerül, hogy a "fizix hw" licenszelhető lenne. nv vett egy API-t, amit játékfejlesztőként támogathatsz - ennyi, nincs tovább! vagy támogathatod más API-ját, ami mindenen fut, de csak a CPU-t képes használni (havok, euphoria)

    "ettől függetlenül az új megoldások terén viszont az nvidia mindig előttük jár egy lépéssel"

    hátpersze ... csak éppen évek óta nincs használható dx10 hardverük, annyira fejlettek ... :) valaha ez igaz volt, de sajnos lemaradtak és csak hátráltatják az ipart :(
  • HeadHunter86
    #1099
    A mentés már jó, az a legkevesebb.
  • kuci06
    #1098
    valszeg rossz a crack... ezért is rossz a mentés
  • HeadHunter86
    #1097
    NA van a D2D-ben egy trigger, nem lehet repülni. Elég gáz. REmélem gyorsan jön megoldás.
  • Shep
    #1096
    Fogalmam sincs én nem szedtem le, én megvárok valami normális verziót, ezt javaslom neked is, vagy a boltot. Mondjuk az azért érdekes, hogy d2d-on is csak előrendelni lehet, mégis kiszivárgott valahogy ez a verzió.
  • balika16
    #1095
    Hogy kell megcsinálni hogy ne c meghajtóra telepitse? mert ott nincs helyem!
    Shep
  • kuci06
    #1094
    csak az a gáz, hogy hiába gyorsabbak egy kicsivel az ati cuccai, ha mindenki az nvidiát támogatja...



  • gfreak
    #1093
    egyetértek...ATI kártyái tényleg gyorsabbak, és még árban is jobb...ettől függetlenül az új megoldások terén viszont az nvidia mindig előttük jár egy lépéssel (talán most a dx11-nél az ATI veszi át a vezetést)
  • gfreak
    #1092
    majd ha megvetted, akkor meglátod
  • balika16
    #1091
    Hogy kell megcsinálni hogy ne c meghajtóra telepitse? mert ott nincs helyem!
  • Shep
    #1090
    Az a nagy helyzet, hogy az ATI jó kártyákat csinál, de a piaci agresszivitáshoz és a megfelelő marketinghez nem ért, elég ha csak azt a példát hozzuk fel, mikor az NV kijött a szarhulladék 5200 -as kártyáival, az NV jó hírének és reklámjának köszönhetően a nép azt vette, aztán persze sírtak ,hogy szar, de kicserélni, már nem mindenkinek volt pénze, elvégre ha lett volna akkor nem 5200-at vesz. Mostanra valamicskét javult a helyzet, de a NV kártyái pár %-al lassabbak, mint az ugyanolyan szintű ATI kártyák, akkor meg ...
  • gfreak
    #1089
    nem nem fognak...de akkor ne is sírjanak hogy nincs PhysX
  • gfreak
    #1088
    bocsa duplázásért ;)

    de azt vágod te is hogy ez nem hw fejlesztőknek készült slideshow, hanem game deveknek? tuti van hw licensz is (csak az már a nem megfizethető kategória csúcsa)

    (vagy az atihoz fel kéne venni pár régi aegia-s arcot, hogy dolgozzanak ki egy hasonló módszert :DDD elvégre ez is megengedett az üzleti életben :DDD)
  • borix
    #1087
    Ezen kár vitatkozni.
    Ez egy marketing fogás de gondolom sokan nem fognak szaladni emiatt a HD4850,HD4870,HD4890 karikat nvidia-ra cserélni.PhysX
  • gfreak
    #1086
    az ATInak is van ugyanilyen programja mint a TWIMTBP, és az hogy ők lekésnek egy-egy atom játékról, az a saját balfaszságuk, nem a csúnya, gonosz konkurencia műve :D

    ha a játék meg nvidia támogatással épül, nagy kaland, el kell fogadni hogy ott van a PhysX és kész...ha egy játék ATI támogatással készül, akkor meg nem lesz PhysX, bármennyire is jót tenne az adott programnak

    nem élek álomvilágban, pusztán röhejes hogy mindig megy az elégedetlenkedés, hogy most ebben miért van PhysX (vagy miért nincs), meg az értelmetlen "rohadt nvidia-buzi ati" vita...volt mindkettőtől vasam, nem vagyok cégfüggő, nem védeni akarom az nvidiát sem, de ha van a kezükben olyan tech, ami másnak nincs...nos...hülyék lennének nem kihasználni

    a linknél ezt is nézted: Last Updated: 09 / 18 / 2008? :DDD ettől függetlenül lehet hogy befagyasztja a technológiát magának (ami mellesleg szintén jogos)...viszont senki nem gátolja meg az ATI-t hogy létrehozzanak egy hasonlót ;) aztán még egy fronton kezdődhet a harc :DDD legalább fejlődik a sztech :DDDD

    ha megnézed, több tucat olyan játék pörög a piacon amibe bele lehetne gyömöszölni a PhysX-et, mégsem tették meg a fejlesztők...nem kényszerít senki semmit,nem kötelező PhysX támogatott játékokat csinálni, de ha benne van, akkor akinek megy, az örül, akinek nem megy, az meg valszeg úgyis leszarja (nekem is megy, de telibefosom a gőzt meg a törhető csempét :DDDD )...ha meg nem szarja le, akkor igenis tessék megvenni azt a hardwert amivel tudja használni (nem morogsz az 5.1-re csak mert neked sima sztereód van..elmész és veszel egy 5.1es rendszert...ugyanaz...és az a játék ami 5.1ben szól, szól simán sztereóban is, tehát nem vagy rákényszerítve, csak ha te magad akarod)

    szerintem :D
  • arty
    #1085
    te valami párhuzamos dimenzióban élsz ahol a valóság és a naivitás által teremtett képzelt világ határai elmosódnak :) (meg ne sértődj)

    miért foglalkozna olyasmivel egy játékkészitő, amit a potenciális vásárlók tizede képes kihasználni, ráadásul annyira nem is nagy durranás, hogy csak ezért megvenné bárki is? eláruljam? nvidia ad pénzt a fejlesztőknek -> ők betesznek nvidia exkluziv dolgokat a játékokba -> a felhasználók az ATI helyett nvidia kártyát vesznek (elméletben). Talán hallottál már a "the way its meant to be played" programról is :)

    Phisyx licensz - légyszives mutass egy diát, ahol a hardver licenszelhetőségéről szó esik. Üdv a való világban, ahol csak az eladó, amit valaki el akar adni ... nem pedig _minden_ ;)
  • HeadHunter86
    #1084
    Elméletileg ezzel jó a mentés. Mingyárt kipróbálom és írok.
  • Solid Snake
    #1083
    Minek a mentés, végigviszed azt csá
  • gfreak
    #1082
    ideje lenne...
  • Rage47
    #1081
    nem kéne ide egy házigazda?
  • icemankimi
    #1080
    ncoreon az egyik gyerek írta, hogy kipróbálta és működik, de a mentéset azt még nem próbálta ki.
  • balika16
    #1079
    ez van nfohump-on: a BMEngine.ini-ben kell módosítani a PhysXLevel=0 bejegyzést PhysXLevel=1-re ha a physx-et LOW-on akarod használni, vagy PhysXLevel=2-re ha HIGH-on (utóbbihoz brutális geforce vagy dedikált physx kártya kell, nekem a 8800gtx-em erősen behúzta). Ha ez megvan a demoban található BMLauncher.exe-vel kell indítani a játékot, ennyit írnak. Nem tudom h működik-e de elvileg igen.

    BMEngine.ini előfordulási helye:

    XP:
    C:\Documents and Settings\YourUserName\My Documents\Eidos\Batman Arkham Asylum\BmGame\Config

    Vista/Win7:
    C:\Users\YourUserName\Documents\Eidos\Batman Arkham Asylum\BmGame\Config

    Utoljára módosítva pcsabat által 2009-09-03 10:49:39-kor
  • HeadHunter86
    #1078
    1 óra és lennvan :) Szóljatok ha találtatok a mentésre megoldást. Résen leszek én is, szólok ha találtam valamit.
  • gfreak
    #1077
    nem ,azért került bele, mert volt rá lehetőség, mert az egyik gyártó terméke képes ezt kezelni..de a játékfejlesztőtől függ hogy akarja-e azt a technológiát alkalmazni, nem a hw gyártójától...hiszen rengeteg játékot kidobhattak volna még PhysX támogatással, de a fejlesztők döntik el hogy akarják-e, vagy sem...

    a PhysX ugyanolyan technológia mint bármelyik másik, az nVidia megvette az Aegia-t, így hozzájutott az első változatához, onnantól kezdbve meg már csak tovább kellett fejleszteniük (ennyi erővel megvehette volna akár még az S3 is ha lett volna rá pénzük)...cserébe elég pénzért simán továbbadnák más gyártóknak, van/volt iylenre példa a sztech terén ugyebár...tehát licenszelhetik az nvidia-tól (persze az megint más kérdés hogy mennyiért is lehetne ezt megtenni)...
  • Prince23
    #1076
    Elrontod a hatását, a meglepetés faktorát akkor. ha már megveszed, én a helyedbe az origit tolnám először :D Mekkora öröm lehet már, hogy pénzt adtam ki ezért, s teljesen elvarázsolt... s nem pedig a "warez példány tette azt velem" szitu.
  • ricsa008
    #1075
    ha télleg 15.én jött volna úgy is tennék de mjost itt van ?!?! nem birom ki!!!
  • Prince23
    #1074
    Én a helyedbe akkor megvárnám az eredeti példányt és úgy esnék neki:)
  • arty
    #1073
    "az, hogy a játékfejlesztők melyik technológiákat használják ki, nem elsősorban a hw gyártóktól függ..a szopatás az lenne ha PhysX nélkül meg sem moccanna a játék...még mindig jobb hogy ki/be tudod kapcsolni, minthogy prem. on-on lenne, és cseszhetnéd ATI kártyával :D"

    nem a hw gyártóktól függ? ezt remélem nem gondolod komolyan :) szted miért került bele ez a pár effekt a játékba így? volt ráérő szabadideje az egyik programozonak és poénbol beletolta?

    ha ATI-n nem menne a játék, szted az emberek kihagynák a játékot vagy rohannának nvidiát venni? a fejlesztő érdeke, h minél szélesebb legyen a potenciális vásárloréteg ...

    "most az hogy pár design elem nem jelenik meg PhysX nélkül, még korántsem olyan nagy katasztrófa...különben szerintem semmi nem tartaná vissza az AMD-t hogy megvegyék a tech-et ők is, és akkor talán rendesen kihasználnák és fejlesztenének PhysX-es cuccokat"

    nem katasztrofa, csak a trend nem tetszetős. a fizixet nem lehet "megvenni", az nvidia saját tulajdona és aligha eladó (az egyetlen "ütőkártyájuk" kb)
  • ricsa008
    #1072
    jah és az előrendelés is marad mindentől függetlenül

    köszöntem
  • Solid Snake
    #1071
    nem
  • grebber
    #1070
    Nem tudom nem én csinálom az biztos.Annyi szent hogyha leszeded ezt a verziót nem veszítesz semmi működni fog így vagy úgy.