19778
  • genndy
    #19658
    Próbálkozz ekkor ezzel az oldallal: Mass Effect Saves
    Van mindenféle mentés, férfi/nő, paragon/renegade, ki hal meg, ki marad életben, milyen döntések lettek. Amelyik szimpatikus, azt használd.
  • NandorHUN
    #19657
    Abban esetleg tudnátok segíteni, hogy hogyan tudnám fojtatni a játékot.
    A szituációm a következő, Xbox 360-n 2x is végigtoltam a játékot, de DLC-k nélkül. Most PC-n játszom. Beszereztem a játékot és DLCket, de engem csak a DLCk érdekelnek a 2. és 3. rész közöttiek. Azt hogy tudnám megoldani, hogy a 2. rész végétől tudjam vinni? Illetve, hogy a letöltött mentésben össze tudjam rakni a saját karakterem? (Aztán 3.at majd ezzel vinném tovább). Tudommal PC-re vannak ilyen "cheatek" vagy character modok. :) Köszi a segítséget.
  • I3loodhunter
    #19656
    bocs megvan köszi a segítséget jóé működik
  • I3loodhunter
    #19655
    de nem tudja valaki pontosan honnan mert nem találom sehol
  • genndy
    #19654
    Tedd föl a PhysX-et a játék valamelyik segégprogi-könyvtárából.
  • I3loodhunter
    #19653
    üdv mindenki
    fel akartam telepíteni mostanság a játékot de már ott is voltak problémák kikerültem felraktam most meg mikor indítani akarom következő hibaüzenetet büfögi fel a játék ,,Failed to initalized the physicd system. Please ensure you have an updated version of the Physx System Software installed.". mit tegyek mivel és hogyan védjem ki?
  • krisztajo
    #19652
    Nehogy azt hidd! Először nálam sem.
    Akkor én is alappal játszottam.
    De most másodjára már maximális lehetett az élvezet. :-)
  • mike01010101
    #19651
    Nálad igen:) De aki megjelenéskor játszott a játékkal az csak jó fél évvel később kapta a Shadowbrokert.
  • krisztajo
    #19650
    Köszönöm szépen ez igazán részletes volt.
    Igazából bennem az fel sem merült, hogy az Árnyékbrókert utána csináljam meg.
    Hiszen jóval előbb kapjuk meg a küldit és a segítségkérést is.
    Én próbáltam mindent nagyjából sorrendben megcsinálni, ahogy kaptam.
    Nem beszélve azokról bónuszokról, amiket onnan kapunk.
    Azoknak csak az Öngyilkos küldetés előtt van értelme, már ha addigra nincs minden maxra fejlesztve, utána már semmi.
  • Harbinger
    #19649
    A BSN-n írták, hogy szándékosan van úgy írva a játék, hogy még a vége előtt befejezhető illetve elérhető legyen. Egyébként mind az Arrival, mind a Shadow Broker tartalmaz alternatív dialógusokat függően mikor teljesítjük őket.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Az Arrival-ban az említett csevej Harbinger-rel:
    - SM előtt a Collector General jelenik meg, dialógusban nincs eltérés
    - SM után, maga Harbinger jelenik meg, dialógus ugyanaz
    A hajón Hackett minden esetben megjelenik, de ha kérdezük a kolóniák ügyében:
    - SM előtt a Collectorok felől kérdezhetjük és hogy mit tesz az Allaince a védelmük érdekében
    - SM után a Reaper veszély és a közelgő invázió irányába terelődik a téma

    A Shadow Broker is más itt-ott. Maga a Shadow Broker dialógusa más:
    - SM előtt emlékeztett minket a Shepard-Collector egyezségre, mai még mindig áll
    - SM után megjegyzi, ha megöl minket fogja a Normady IFF-jét és átmegy az Omega-4 relén
    Liara egyes dialógusai másak, függően hol tartunk:
    - SM előtt ha meghívjuk a hajóra akkor emlékeztet, hogy újra elválunk - romác esetén - ha készen áll a küldetés az Omega-4-en túlra
    SM után kicsit más több dialógus, valamint inkább Shepard visszatérését említi az Alliance-hoz - kicsit olyan, mintha a büntijére készülne az Arrival esete végett
  • krisztajo
    #19648
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Csakhogy az alap végén egy szó sem esik arról, hogy konkrétan mikor jönnek.
    Csak megállapítják, hogy a veszély valós és támadni fognak.
    De arról hogy mikor és hol semmit sem tudtunk, na és persze még az Alpha reléről sem.
    Szóval szerintem így igenis sántít kicsit a dolog, de ez csak egy apróság.
  • genndy
    #19647
    Pedig a játék végi videó stimmel, még a kiegészítővel is.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jönnek, sokan vannak, de amiatt időt tudunk időt, hogy elpusztul a relé, tehát nem tudják lerövidíteni az utat.
  • krisztajo
    #19646
    Igen, rá gondoltam. De abban igazad van, hogy valóban jobb így.
    Köszi az infókat.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Engem csak az a videó zavar egy kicsit, ami az alap végén van.
    Amikor azt látjuk, hogy támad a több ezek Kaszás.
    Utána pedig kiderül, hogy erről még szó sincs.
    Játék végi videónak kétségtelenül nagyon hatásos volt csak kamu.

  • gerey
    #19645
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha Hackett-re gondolsz akkor igen. Illetve van pár apróbb változás a szövegben de semmi eget rengető. Csak azért jobb a sima szotri után befejezni, mert úgy jobban veszi ki magát a történet.
  • krisztajo
    #19644
    Köszi, azt hittem ennél több a változás.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    De gondolom, utána mindenképp az Admirálissal beszélünk?

  • gerey
    #19643
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A végén nem Harbinger-el beszélsz, hanem az általa megszállt Collector főnökkel.
  • krisztajo
    #19642
    Na befejeztem másodszor is, így az össze DLC-vel szerintem legalább 10-12 órával biztos hosszabb volt a játék mint az alap.
    Az Érkezést végül, ahogy javasoltátok az Öngyilkos küldetés utánra hagytam.
    Megkérdezhetem konkrétan mi lett volna más, ha előtte csinálom meg?
    Valaki leírná nekem spoilerbe? Köszi.
  • krisztajo
    #19641
    Köszi, akkor megejtek még néhány látogatást.
  • Fenrir
    #19640
    Érdemes visszamenni mert lesznek új miniküldetések és egyéb dolgok.
  • krisztajo
    #19639
    Az Árnyékbróker hajójára hányszor érdemes visszamenni?
    Lesznek még később új küldetések, bolygók és csomagok?
    Esetleg ez is random változik, ahányszor visszatérek egy küldetés után vagy már nem számíthatok semmi újra?
  • joceruza
    #19638
  • genndy
    #19637
    Emailen is kaphatsz. De sok máshol nincs.
  • joceruza
    #19636
    Godolom Citadel,Omega,Illium,Tuchanka...
    Remélem ezen kívül.
  • Ryder62
    #19635
    Hub worldból 4 van ahova le tudsz szállni, tudsz vásárolni, felvenni kisebb küldetéseket.

    Ezen kívül vannak bolygók ahova le tudsz szállni egy mellékküldetés erejéig. Ezekre szkenneléskor lelhetsz rá. Kb 10-15 ilyen bolygó van.
  • joceruza
    #19634
    Köszönöm!
  • Harbinger
    #19633
    Én ajánlom a Wikit, mert elmondani, fejbe összeszámolni lehetetlen. Érdemes minden bolygót megnézni. Scannelni nem kell végig, ha van valami EDI úgyse jelzi.
  • joceruza
    #19632
    Helló!
    Meg tudná valaki mondani hogy mennyi olyan állomás van ahova le lehet szállni és venni ezt-azt vagy akár mellékküldit felvenni?
  • krisztajo
    #19631
    Szia RAMy! Persze tudom mire gondolsz, csak én eddig mindig azt hittem, hogy úgy full mindenre értik.
    A lojalitás küldik és a hajó fejlesztések az első végigjátszás alkalmával is 100%-ak voltak mielőtt elkezdtem.
  • genndy
    #19630
    Nem lehetetlen az sem, de direkt mindent el kell rontani. Ahhoz meg ismerni kell a játékot, tehát elsőre nehéz véletlenül pont összehozni.
  • Harbinger
    #19629
    Igen, Jacob és Miranda szokta felhívni a figyelmet, ha nincs meg minden fejlesztésen és nem lojális minden csapattag. A küldetés érdekében ezeket jobb lerendezni.
    Egyébként Shepard-öt nehéz megölni, én próbáltam laza stílusban, nem jött össze.
  • RAMyMamy
    #19628
    az inkább a hajó fejlesztésekre és a loyalty missionökre vonatkozik... gondolom, tudod, hogy miért. ha még nem, akkor majd rájössz. :D
  • krisztajo
    #19627
    Úgy látom érdemes volt megkérdeznem.
    Köszönöm az infókat.
    Ez azért érdekes, mert azt hiszem az öngyilkos küldetés előtt van egy beszélgetés, amiben felhívják a figyelmünket arra, hogy minden függőben lévő dolgunkat fejezzük be.
    De lehet, hogy rosszul emlékszem.
    Egy biztos, ezek után az Árnyékbrókert előtte az Arrival-t utána fogom hagyni, ahogy javasoltátok.
  • Harbinger
    #19626
    Igen, meg még egy párbeszédbeli eltérés a végén.
  • RAMyMamy
    #19625
    igen, jól emlékszel
  • PiszkosFred
    #19624
    Ha jol emlekszem, akkor az Arrivalban annyi elteres lehet a kozbeni/utani teljesiteskor, hogy a legvegen "kivel" tarsalogsz. (csak "valakivel", vagy azzal a "bizonyossal"). Felteve, ha jok az emlekeim...
  • Calver
    #19623
    minden lehet előtte is, és utána is. Arrival-t utána érdemes, de előtte is lehet, nem számít sokat, Shadow Broker-nek meg akkor van "értelme" történet szempontjából, ha előtte zúzod le. Firewalker-nek (Hammerhead) meg sajnos nincs alapból fizikai formája, de én direkt kiírtam annak idején egy üres karchegy cd-re, csak azért, h a megfelelő bánásmódban tudja részesíteni, és ívesen kivághassam a kukába
  • krisztajo
    #19622
    Egy gyors kérdés.
    Eddig úgy tudtam a második részben minden feladatot el kell végezni még az öngyilkos küldetés előtt.
    Van olyan a később megjelent beépülő DLC-k közül, amit utána is lehet?
    Konkrétan az Arrivalra vagy Érkezésre kinek hogy tetszik, lennék kíváncsi, hiszen az elvileg a második és a harmadik rész között zajlik.
    Ezt lehet utána hagyni vagy mégsem?
  • Harbinger
    #19621
    Typo.
    rydernek szántam, de elnéztem.
  • RAMyMamy
    #19620
    nem értem, hogy miért az én hsz-emre válaszoltál ezzel
  • bendáj17
    #19619
    miért nem tudom megnézni a spoilert hiába kattintók rá?