19778
  • PiszkosFred
    #19738
    Hat ezt mar sosem tudjuk meg, max ha a kovetkezo ME reszben egy codexben nem utanak Shep ezen dilemmajara :)

    Mondjuk a tobbseg nem "nem mer", hanem "nem tud" :) Atjutni meg at is jutnak, de a tuloldalon kampec iff nelkul - ha jol emlekszem a cutscene mutatja is a tuloldali roncsokat, amikor atmegyunk az Omegan.
  • lonvard
    #19737
    Kimarad az a jelenet, hogy Shepard jelentést tesz a tanácsnak, hogy bizonyíték van begyűjtőkre, és hogy csináljanak valamit. Kamerafelvételek vannak, szemtanúk vannak, Ashley Williams átélte. Shepardnak tulajdonképpen jelentést se kell tennie, mert lebuktak a begyűjtők. Bizonyíték van az Omega 4-re is, köztudott, hogy a begyűjtők azon keresztül közlekednek. Ha Shepard nem a Cerberusnak dolgozik, akkor ez az a pont aminél másként kell lépnie, mint amit az Illusive Man elvár. Jut eszembe nincs meg az a beszélgetés sem, amiben az IM megpróbálja letiltani Shepardot, hogy jelentést tegyen. Tehát elvileg semmi akadálya. IM úgy is gondolkodhat, hogy attól még, hogy a relé blokád alatt van, nincs veszélyben a saját projectje (feltételezve hogy ő tudja, hogy ott egy kaszást építenek és akarja a bázissal együtt), hiszen a relén senki nem mer átmenni, illetve aki igen, az nem jön vissza. Tehát ez itt egy hiányzó logikai elem. Amit be lehetett volna rakni úgy, hogy mondjuk 3 csatahajó blokád alá vonja a relé térségét, és akkor megjelenik a begyűjtő hajó, és rommá lövi azokat. Akár részt vehettünk volna mi is ebben a csatában. Kimaradt ziccer szerintem.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.04.21. 20:19:56
  • CrashBoostZoom
    #19736
    A kolóniák eltűnését pedig kalózok vagy egyéb fosztogatók munkájának hiszik. A Collector-okban sem hisznek jobban mint a Reaper-ekben. Ezen túl pedig a Terminus Systems-ben senkinek sincs joghatósága. Ha felvonulnának az emberek egy flottával akkor azt egyesek úgy ítélnék meg, hogy ki akarják terjeszteni a befolyásukat és ez bizony szúrná mások szemét még a Council-ban is.

    Nem olyan egyszerű ez ahogyan látszik.
  • lonvard
    #19735
    De a reaper invázióban senki nem hisz, az emberi kolóniák eltűnését meg nyilván kiemelt helyen kell kezelnie legalább az emberi fajnak. Shepard leadja az infót, 1 nagy dög begyűjtőhajó, ennek megtámadása igényel x darab csatahajót, és azok szépen zárják az Omega 4-et. Shepard meg felkutatja szépen. Aztán mikor megvan, akkor erősítést kér. A Bismarck csatahajót is így kapták el. :D
  • PiszkosFred
    #19734
    Miert adta volna le az infot? IM celja az elejetol fogva egy Collector bazis (es vele a reaper tech) megszerzese volt, igy o mindenkeppen at akart kuldeni oda egy csapatot.

    Ami a blokad reszet illeti, a fene tudja. Leadni a drotot a kozpontnak meg ugyahogy ertheto is lett volna. De, ha egy blokadot fel is allitanak, az nem keves eroforrast igenyelt volna a hamarosan erkezo Reaper invazio arnyekaban, nem tudom, mennyire lett volna ez jo otlet. A vegen - gondolom - megint oda lyukadtunk volna ki, hogy kell egy reaper IFF-el ellatott hajo + elit csapat, aki menjen at az atjaron felderites, vagy csapasmero egysegkent. A vege ugyis az lett volna, amit Shep is csinalt, a colletor bazis likvidalasa.

    Az Omega relay elpusztitasa meg szoba sem johetett, lasd a korabbi eventek.
  • lonvard
    #19733
    Na, most döntöttem be a Mass Effect 2 univerzumát.

    Szóval ha a "begyűjtők" az Omega 4 relén keresztül mennek hazafele, akkor miért is nem veszi azt körbe az emberi flotta, különös tekintettel hogy a "begyűjtők" emberi kolóniákat rabolnak el? Oké ez az infó eleinte csak Illúziómennek van meg, de elég nagy szolgálatot tett volna az emberiségnek, ha leadja a drótot a Szövetségenek. Vagy ha ő nem, mert valójában szarik az emberiségre, akkor Shepard kapitánynak kellett volna. Ehelyett kergetőzünk a begyűjtőhajóval a komplett galaxisban. Shepard, te hülye vagy fiam.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.04.21. 11:05:40
  • Although
    #19732
    Jó ez az oldal az ember a történelmet nézi az első beírás 2013-as az utolsó lassan 2019-es :)
  • akosmakos
    #19731
    Köszi! Teszek vele egy próbát.
  • bendáj17
    #19730
    Start the Mass Effect 2 Launcher and hit the 'Configure' option. Hit the option for 'Save Games' and it will give you a button to 'Copy Mass Effect 1 Save Games'. Your save folder is typically going to be under //"Your User Name"/My Documents/BioWare/Mass Effect/Save. Select the folder and hit ok. When you get in game you should be able to import your game.

    Ha jól emlékszem a config résznél van olyan rész ahol meglehet keresni. A mass effect 2 mappában kell megkeresni Binaries mappát azon belül Mass effect 2 Config és ott legalul Saves Games majd Copy Mass effect 1 Save Games és megkeresed hol van a mentés ezután menni fog.
    Utoljára szerkesztette: bendáj17, 2018.09.24. 09:02:36
  • akosmakos
    #19729
    Igen ám, de nem jön be a mentés, nincs mit kiválasztanom. Pedig Originről ment fel mindkettő ugyanarra a meghajtóra, egymás mellett van a 2 könyvtár (ME és ME2), első nincs legyalulva - direkt emiatt - mégsem jelenik meg semmi mentés, és ilyen üzenetet ír ki, hogy futtassak valami konfiguráló vmit. Ezért kérdeztem.
  • Evoluti0N
    #19728
    Nem kell semmit másolni sehova. A másodikban csak simán ki kell választanod a mentés importálást és aztán kiválasztod a mentést, amit folytatni szeretnél.
  • akosmakos
    #19727
    Újrakezdtem a trilógiát. Lement az első rész, kérdésem az, hogy mit és hova kell másolni, ha az első rész karakterét akarom továbbvinni a másodikban is? (Már rég volt, elfelejtettem; meg azóta más minden - Originen van mindkettő.)
  • zolidarab0228
    #19726
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem tudna origin Mass effect 2höz jó magyarosítást mert amit eddig találtam nálam nem megy.
    Valakinek ötlet.

    https://magyaritasok.hu/magyaritasok/mass-effect-2/mass-effect-2-dlc-multipack/1185

    Leírás szerint raktam fel.
  • Darun
    #19725
    Mi ebben az érdekes? A 3. rész DLC-t sem tudod beszerezni máshogy, csak ha egyenként megveszed őket. Nincs GOTY verziós, vagy gold edition, ami mindent tartalmaz. Ráadásul ma már az egész trilógiát be lehet szerezni pár ezerert forintért, mig a DLC-k még mindig teljesen áron vannak.
    Utoljára szerkesztette: Darun, 2017.01.29. 03:52:08
  • NiGhTM4R3
    #19724
    Csak az alapjáték (volt?) ingyenes, a dlc-ket nem csapták hozzál. Értelmes dolog mondhatom :)
  • Sequoyah
    #19723
    DLC-k is vannak hozza free, vagy azokat az eredeti aron kell megvenni hozzajuk?

    A kovetkezo hozzaszolashoz reflektalva, ha nem az elsovel kezdted volna, akkor gyorsan toltsd le eloszor azt. Ez nem javaslat, hanem kotelezo a teljes elvezethez es szerelemhez:)
  • mooo
    #19722
    Első résszel sem játszottál még?
  • Martinez01
    #19721
    Free Originenen, valaki elkezdte ismét? :) Én most játszok életemben először vele <3 Eddig nagy a szerelem :)
  • ldavid
    #19720
    én is csináltam ilyet :) #19705
  • genndy
    #19719
    Nemrég végeztem eme nagyszerű játék kb. harmadszori végigjátszásával, szándékosan egy über-renegát, bunkó köcsög, idióta (férfi) Sheparddal. A cél az volt hogy elérjem a lehető legrosszabb befejezést úgy, hogy Shep azért életben maradjon. Ehhez találtam egy szuper kis leírást, itten a link:
    http://forum.bioware.com/topic/77587-the-worst-possible-playthrough-import-guide-for-me3/?p=1254495
    -----------------
    A lényeg: a végső túlélők: Shepard, Joker, Thane, Morinth (és amúgy a teljes legénység halott)
    -----------------
    Spoilerben kifejtem bővebben, meg magyarul, akit érdekel olvassa:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Lojálisak: Jack, Jacob, Grunt, Garrus, Mordin, Morinth, Legion
    Nem lojálisak: Miranda, Tali, Zaeed
    Normandy fejlesztések: Semmi
    -álljunk Jack oldalára a Miranda/Jack vitában
    -Mutassuk be a bíróságnak a bizonyítékot és omlasszuk össze Talit a lojality küldetésén (ez azért valami büdös bunkó dolog, komolyan szarul éreztem magam miatta)
    -Ezeket hagyjuk a végső Begyűjtős küldi utánra:
    -Thane besorozása
    -Thane lojalitás küldije (szerintem ez opciós, én kihagytam)
    -Zaeed Loyalty
    -A végső öngyilkos küldetés után vegyük fel Thane-t, és öljük meg Zaeedot a saját küldetésén (ez csak úgy megy, ha rajta kívül van még két csapattag, ezért kell Thane!)

    - Horizont után van egy 5-küldetéses trigger, a full gonoszsághoz ezért érdemes inkább a csapattársak loyality küldetéseit megcsinálni (ők úgyis meghalnak) mint bármi más mellékküldit, mert akkor azok sem "javítanak" a 3. részben. (Jack, Jacob, Mordin loyality megvolt a Begyűjtő-rocs előtt)
    - Begyűjtő-roncsot az indítja, ha megvan minimum 8 csapattag (ezért kell Zaeed Thane helyett; Kasumi opciós, de nem szól róla ez a guide, úgyhogy én fel se vettem)
    - Kaszás-roncs küldire lehet menni közvetlenül a Begyűjtő-roncs után, itt is van trigger, min. 2 küldetés kell, hogy induljon az IFF-tesztelés amikor megtámadják a hajót és elviszik a legénységet. Kaszás-roncs után csináltam Samara loyalityjét (illetve itt ugye váltás Morinthra, ettől ő automatikusan loyal lesz), és Tali loyality küldijét, amiben lehet gonoszkodni (a második tárgyalásnál nem szabad a kék/piros opciót választani, hanem be kell mutatni a bizonyítékot az apjáról. Ekkor felmentik, ő meg jól összeomlik ) Harmadik helyszínváltásnál jön az emberrablás (a Galaxis-térképnél(!) szól EDI, én épp a Fellegvárra mentem volna)
    - Emberrablás utánra marad Garrus, Grunt és Miranda loyalityje, meg mondjuk a becsapódás helye, ez 4 küldetés az 1 helyett (és így a legénység Kellystül+Chakwasostul el is olvad szépen ) Az se baj ha csak a fele legénység éli túl+Chakwas, kísérő nélkül meghalnak.
    - Legion loyalityjét inkább nem csináltam meg, maradjanak csak a hereticek ahogy vannak (így egyébként rontanak a quarianok helyzetén).

    1. rész:
    Csövek - Jacob (meghal)
    Fire Team Leader - Morinth
    Magunkkal bárkit vihetünk, azok még nem halnak meg

    2. rész:
    Biotic - Miranda (vigyük Gruntot és Talit, Grunt meghal)
    Second Fire Team Leader - Mordin (meghal)
    Főboss ellen - Miranda és Tali (mindketten meghalnak)
    Maradnak tartani a frontot - Morinth és Zaeed (életben maradnak, nálam Zaeed húzta fel a hajóra Shepardot)

    Halálok:
    Samara - Morinth megöli
    Jack - Nincs Hajópajzs Fejlesztés, lézer megöli
    Legion - Nincs Hajópáncél Fejlesztés, halálra ég
    Garrus - Nincs Fegyver Fejlesztés, felrobban
    Jacob - rakétát kap az arcába
    Grunt - elviszi a raj
    Mordin - belehal a lövésbe a második ajtó becsukásakor
    Tali - a főboss elleni harc végén meghal
    Miranda - a főboss elleni harc végén meghal
    Zaeed - loyality küldetésén az emberek megmentését kell választani, ekkor rászakad a gerenda, és otthagyni a tűzben
    Chakwas és a légénység - ha sok küldetést csináltunk az emberrablás után (min. 4) akkor mindenki halott, ha 4-nél kevesebbet akkor Chakwas és a legénység fele ugyan túléli, de ha nem adunk melléjük kísérőt (márpedig nem adunk ) akkor nem érik el a hajót élve

    A guide nem írja, de ha igazán bénán akarjuk kezdeni a 3-at, akkor a laborban a kutatások közül egyet sem csinálni meg (elvileg aki a végén 'hold the line' annak az erősségébe beleszámít a pajzs- meg biotikus gátfejlesztés. Itt Zaeed és Morinth marad tartani a frontot, és mindketten életben maradnak, valószínűleg a fejlesztésektől függetlenül is.)
  • Lumania
    #19718
    Oh! Köszönöm! Ez segített.
    Kigondolta volna, hogy az Origin saját rendszerével akad össze. :-)
  • ldavid
    #19717
    origines? állítólag az megoldja ha az origint kikapcsolod a beállításokban
  • Lumania
    #19716
    Sziasztok!
    Eddig kimaradt nekem ez a játék. Most Bundle-ban szinte hozzám vágták.
    Hát kipróbálnám, de rögtön az elején 'Nyomj egy gombot a folytatáshoz'-nál, hiába nyomok bár mit nem fogadja el. A játék nem fagy le, mert a videó félpercenként elindul.
    Találkozott valaki már ezzel a problémával, és a megoldásával?
  • Ryder62
    #19715
    képet!
  • Fidolorous
    #19714
    nvidia ráadásul geforce 210 szóval gondoltam hogy fejleszthetnék, de már megszoktam :) Kicsit olyan mintha bugos lenne, néha olyan úgy éri a fény a karaktert akkor a teljes armor látszódik, máskor meg sokáig szinte full fekete elég indokolatlanul.
  • ldavid
    #19713
    radeonom van, semmi gondom nem volt.
  • AdamBast
    #19712
    Csak nem ATI videókártyád van?
    Nem lesz jobb, sokan panaszkodnak rá, én is úgy vittem végig. Tekerd fel a gammát, játssz a videóbeállításokkal amíg tűrhető nem lesz :S
    Sajnos ez van.
  • Doom 4
    #19711
    Save Editor Az első után majdnem minden végig játszásomhoz használtam, ha másért nem a kreditek, és a nyersanyagok miatt.
  • Gerileveri
    #19710
    Van valami megoldás a bolygószkennelés gyorsítására? A játékidő irreálisan nagy része arra megy el, hogy rángatom és nyomogatom az egeret. Eleinte szórakoztató volt, de most már unalmas. A Skyrimban is utáltam, hogy a trashlootok eladása vitte el a játékidő nagy részét. Nem vagyok cheatelős típus, de ezt felesleges időhúzásnak érzem, komolyan elgondolkodtam hogy lexarom és becheatelem a fejlesztésekhez szükséges anyagokat.
  • koschwarz
    #19709
    Gamma?
  • Fidolorous
    #19708
    sziasztok.

    Valamiért túl sötét a játék az első részhez képest. Mi lehet a probléma ?
  • ldavid
    #19707
    az első részben nekem is fura volt, ott pár helyen elég kegyetlen volt Shep, de mostanra egész belejöttem :)
    még egyszer úgy kellene, hogy az összes csapattag loyalty küldetését is megcsinálom renedgade-ben (most kihagytam hogy hulljanak)
    Utoljára szerkesztette: ldavid, 2015.01.26. 22:58:06
  • Evoluti0N
    #19706
    Kéne egy olyan végigjátszást csinálnom már, ahol renegade döntéseket hozok és hagyok társakat meghalni, hogy meglássam, úgy milyen a 3. rész, de sehogy se vesz rá a lélek, hogy gonoszkodjak.
  • ldavid
    #19705
    most megyek át a 3-ba renegade karakterrel.
    akit tudtam halni hagytam, Mordin és Miranda jön velem, mert ők ugye tudjuk hogy... igaz, Miranda menthető, ezért Thane lett volna az igazi, de őt macerás lett volna életben tartani :S
    Grunt nem lett aktiválva, Legiont meg eladtam - érdekes lesz így folytatni
  • Evoluti0N
    #19704
    Léket kapott a ruhája és nem vette észre.
  • Ryder62
    #19703
    Érdekes. Lehet a 2. és 3. rész között elpatkolt Tali :D
  • NiGhTM4R3
    #19702
    Igen, most néztem meg ott van a hajón, még gratulált is, hogy véghez vittem a lehetetlent és elpusztítottam a Begyűjtők bázisát.

    Érthetetlen, legalább ötször kijátszottam a játékot már és mindig mindenki megmenekült, de az animációban is túlélte. Nem értem miért észlelte úgy mégis a játék, hogy meghalt.

    De hála az égnek nem kell végigjátszanom az utolsó ~20 percet, a szerkesztő tette a dolgát.
  • Ryder62
    #19701
    De Tali valóban megmenekült? Lecsekkoltad ME2-ben (csapattárs képernyő a normandyn) hogy tényleg mindenki megvan a suicide után?
  • NiGhTM4R3
    #19700
    Semmis a kérdés, sikerült az editorral "megmentenem" Talit is
  • NiGhTM4R3
    #19699
    Sziasztok
    Mikor importáltam a mentésemet a 3. részbe akkor írta, hogy csak 11 társam élte túl az öngyilkos küldetésem

    Ez érdekes mert mindenki lojális, minden fejlesztés kimaxolva; csatornába ment Tali, vezetőnek Miranda 2x, védőburkot Samara húzza fel, a kísérő személye tudtommal meg mindegy de Zaeed volt

    Most nézem a ME2 save editort és mégis azt írja így meghalt Tali, mit rontottam el?
    Ha kipipálom, hogy mégse haljon meg és felülírom a mentést attól még ugyanúgy 11 embernek írja a csapatom a 3. részbe... van valakinek ötlete?