Mass Effect 2

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#10375
what's ur opinion about the mass effect film?

-

no comment...
Szolnokboy1
#10374
ha a forgatókönyv rossz, a rendezõ nem tehet már semmit. a producerek meg mikor mentettek meg filmet a világtörténelemben? 😄

Az anti-winnie brigád elsőszámú képviselője.

#10373
Na végre, valaki osztja a véleményemet.
Ebbõl csak azért csinálnak filmet, mert az EA átvette a BioWaret aztán eladta filmes jogokat. Pusztán a játék sikerét kihasználva pénzcsinálás végett.

- Turian Brandy, triple filtered, then introduced into the suit through an emergency induction port. - That's a straw, Tali. - Emergency... induction... port...

#10372
WoW most meg ez.. Konyorgom Hollywood ennyire agyhalott... Raadasul ez annyira fog filmen mukodni, mint anno a DOOM... egyszeruen ami a filmben kell az a jatekban nincs, azt meg kellene csinalni, de ugyis elnyaljak, raadasul a mozuiban nincs ido 45 oranyi vegigjatszasra se haromoras kodexolvasgatasra, az urlenyekrol ne is beszeljunk, majd megint omlenek a jarjarok.. maxumim olyan lesz mint a titanok harca xboxlevesnek elmegy
#10371
Hát ez az. Sajnos Mark Prostevich nem tartom jó forgatókönyv írónak. Ezek után, már csak a rendezõ, meg a producerek menthetik meg.

- Turian Brandy, triple filtered, then introduced into the suit through an emergency induction port. - That's a straw, Tali. - Emergency... induction... port...

#10370
Öööö,... Gyûrûk Ura.
Meg lehetne ezt jól is csinálni, de valóban nem fognak rá pénz áldozni.

- Turian Brandy, triple filtered, then introduced into the suit through an emergency induction port. - That's a straw, Tali. - Emergency... induction... port...

Szolnokboy1
#10369
én speciel nagyon várom. max te nem nézed meg, nem kötelezõ.

simán lehetne jó filmet csinálni belõle, csak az kéne, hogy a készítõk szívüket-lelküket beleadják a projetkbe, és ne úgy tekintsenek rá, mint egy játék-adaptációra, hanem mint egy modern, epikus sci-fi mozira. kell egy jó forgatókönyv, meg egy jó rendezõ és már kész is.

Az anti-winnie brigád elsőszámú képviselője.

wedge31
#10368
Az ilyen filmeket nem olyan fanboyoknak csinálják mint te, mert arra az isten pénze se volna elég.
Az átlagos mozinézö valszeg nem is halott a játékról vagy ha igen akkor se tartozik a kemény maghoz és neki tökéletes lesz ha jól megcsinálják.

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

#10367
Ne legyen igazam. De én azt kívánom, bár ne lenne belõle film... :/

- Turian Brandy, triple filtered, then introduced into the suit through an emergency induction port. - That's a straw, Tali. - Emergency... induction... port...

Szolnokboy1
#10366
egyetértek. nincs szükség rá, hogy mindent megmagyarázzanak. erre ott van a játék és a regények. vagy a filmhez kiadnak egy enciklopédiát a kódex kivonattal és kész is.

Az anti-winnie brigád elsőszámú képviselője.

#10365
Nem is volt elõtte belõle egy 30-40 órás játék, amiben volt idõ ezt részletesen kifejteni.

Ezért kardoskodom a mellet, hogy nem Shepard történetét kéne feldolgozni, mert az önmagában nagy anyag. Akár az elsõ regény a Mass Effect: Revelation is jobb lenne filmre vinni.

- Turian Brandy, triple filtered, then introduced into the suit through an emergency induction port. - That's a straw, Tali. - Emergency... induction... port...

wedge31
#10364
Mikor beültél a Star Warsra mennyit tudtál a jedikröl, sithekröl, szenátusról, klón háborurol, etc...

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

#10363
Na igen, de vedd figyelembe a környezetet. Legalább az elsõ részben ki kell térniük jó pár dologra. Az egyszeri halandó, aki beül a moziba, nem tudja mi az a Spectre, Quarianok, Geth, Protheanok,, Mass Relay, Citadella, kik miért hogyan irányítanak, nem beszélve az Ember-Turián háborúról, az Asari és a biotikus képességek és még sorolhatnám. Persze egy jó része ennek kihagyható, de vedd figyelembe, hogy a legtöbb mozi nézõ zéró tudással rendelkezik a Mass Effect univerzumról.

...és ezt mind be kell ágyazni az alaptörténetbe.

- Turian Brandy, triple filtered, then introduced into the suit through an emergency induction port. - That's a straw, Tali. - Emergency... induction... port...

wedge31
#10362
Nem én, az elsö rész egy bö kétórás filmbe elmesélhetö teljesen érthetöen.

A másodiknak meg gyakorlatilag nincs storyja mert csak shepard toboroz utána irány az öngyilkos küldetés ennél még egy gyözike show epizod is összetetebb itt csak azon mulik a film hossza hogy a verbuvált tagok bemutatására mennyi idöt szánnak.

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

#10361
Most ugye te viccelsz...

- Turian Brandy, triple filtered, then introduced into the suit through an emergency induction port. - That's a straw, Tali. - Emergency... induction... port...

wedge31
#10360
Te most viccelsz , mindkét ME epizod elmesélhetö öt percben.
Söt a második részre még egy is elég annyira nincs neki.

Ha jó és nyereséges filmet akarnak az akcióra mennek rá egy kis alien sexel és kész a block buster.

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

#10359
Felteszem ide a legújabb regényt a Mass Effect: Retribution –t pdf-ben.

Mass Effect: Retribution

A netrõl szedtem le, aztán magam formáztam át, hogy úgy nézzen ki mint ténylegesen a könyvben van; betûtípussal, elõszóval és mindennel együtt.
Az elsõ két könyvet is átmahinálom, hogy azok is a (nyomtatott) könyvnek megfelelõen nézzenek ki.

- Turian Brandy, triple filtered, then introduced into the suit through an emergency induction port. - That's a straw, Tali. - Emergency... induction... port...

#10358
Én nagyon félek, hogy a filmet elcseszik. Elõször is; nem nagyon vannak jó számítógépes játékadaptációk. Másodszor; sci-fi ami azt jelenti nagyon sokba kerül az elkészítése. Harmadszor; csak az elsõ rész 30-40 óra játékidõ, de ha mindent kihagyunk is 15-20 óra. Ezt nem tudom, hogy sûrítik bele másfél- két órába.
Ha a forgatókönyvet nem Drew Karpyshyn írja (márpedig tudtommal nem õt kérték fel), akkor eleve nagyot zuhan a film értéke (egyetlen pozitívum hogy Casey Hudson producerként jelen lesz).
Sajnos amire én számítok az egy elkapkodott látványfilm érthetetlen történetvezetéssel, logikai buktatókkal, töménytelen mennyiségû névvel és utalással (amit a játékosokon kívül nem ért senki). A játékosoknak azért nem tetszik majd, mert az elbaltázott történet mellé kapnak egy olyan Shepardot, aki semmiben sem hasonlít ahhoz a személyhez akikkel õk órákat töltöttek el. A nem játékosoknak meg azért, mert semmit sem értettek a filmbõl.

Ellenben, ha nem a játék történetéhez ragaszkodnak, hanem a regényekhez hasonlóan, egy jó történetet találnak ki izgalmas karakterekkel, akkor még jó is kisülhet a dologból.

- Turian Brandy, triple filtered, then introduced into the suit through an emergency induction port. - That's a straw, Tali. - Emergency... induction... port...

#10357
Egy kicsit túlreagáltam.

- Turian Brandy, triple filtered, then introduced into the suit through an emergency induction port. - That's a straw, Tali. - Emergency... induction... port...

#10356
még? mindig? csak? most jelentették csak be nemrég hivatalosan...

mascarun
#10355
Lesz is valami abból a filmbõl vagy még mindig csak tervezgetik?

#10354
kanos shepard és az aszári luvnya kalandjai...

Kopiati
#10353
Mass Effect - A tömeghatás húúú😄 vagy Ûrszekerek😄 áhh az foglalt....

Viel Feind, viel Ehr! - www.hungamer.net - http://www.hungamer.net/2012/08/crusader-kings-ii-beta-magyaritas.html Crusader Kings II magyarítás 70%

#10352
"TÖMEGHATÁS" <#idiota><#idiota><#idiota>

anti hero

horpeti
#10351
Én azt a címet adnám neki, hogy: Shepard
😄DD

#10350
Mi magyarok jók vagyunk abban hogy teljesen más neveket adjuk a külföldi filmeknek.

Halálos Küldetés!
Öngyilkos Küldetés!
Ûrkalandok!
A Világûr Robinsonjai!
horpeti
#10349
Szerintem olyan címe lesz, aminek köze nincs a Mass Effect fordításához, csak hogy frappáns legyen. 😄

lightjack
#10348
jó hát ez is igaz, de túl sok részletet tudtam meg😉 de mondom ez csak az én hibám mert én olvastam el^^

#10347
hehe. én most éppen shotgun tesztet csinálok 😄

#10346
Valamint már az elején mondja Shepahrd hogy lehet hogy csak oda lesz a fuvar. 😊 + dumálgatnak errõl a legénységi tagok is. Nem nagy titok a dolog.
#10345
Mondjuk azért nem akkora spoiler... Szóba fog kerülni ilyen névvel a küldetés a játék során és az achievement-ek között is ott van.
lightjack
#10344
most már télleg sajnálom h elkezdtem ezt a fórumot olvasni még mielõtt végigjátszottam volna:/ mert így széspoilereztem magamat...sokkal jobb lett volna ha nem jövök fel mert akk nem tom meg h a végén egy ngyilkos küldi van...de m1 most így már tudom mire számítsak, és képtelen leszek megállni, h ne nézzem meg kit hova kell küldeni. nembaj egy elõnye van...így valszeg elsõre sikerülni fog...de ez még messze van.

Atkamon
#10343
Ha arra rájöttél, akkor nem értem miért volt nehézség a második részére rájönni... De amúgy szívesen...

#10342
Jaja, elõször Thane-nel jártam meg én is, mondtam magamban, hogy Csövek? Sunnyogás? Észrevétlenség? Thane!
Persze elõször mindenki lezuhan... Az elsõ döntésnél még nem vettem komolyan az öngyilkos küldetést, gondoltam, mindenki lojális, mindenki magas szintû, minden kutatási project-et végrehajtottam, ugyan, mi baja eshet a csapatnak? No, esett. Úgyhogy a halála és egy reload után újraterveztem, úgy már hiba nélkül megvolt.
Szerintem egyébként nem is jó elõre megnézni, hogy milyen esetben marad meg mindenki, én minden jelenetnél úgy éreztem magam, mint egy izgalmasabb filmnél, várva, hogy elragad-e valakit a halál hideg marka.
Persze én még akkor kezdtem játszani, amikor a Nintendo magazinban volt melléklet, amit úgy adogattunk körbe, mint a messiás portréját, mert nem voltak wikik és végigjátszások. 😊


@KP27
Kösz a Praetorian-nal kapcsolatos tippet, így már meglett a rohadék. Lassan növöget a második insanity Shepard, lehet, eléri egyszer akár az epikus 12. szintet is.
mascarun
#10341
Ennek csak a második fele érdekelt.
Bármily meglepõ is az elejére rájöttem!

Atkamon
#10340
Hát a pénzedet elõször Bioware pontokra kell váltanod, és a Bioware pontokat tudod elkölteni a DLC-kre...

mascarun
#10339
Most olvastam a Bioware pontok-ról.
Ez mit takar pontosan? Vennem kell ilyet is ha DLC ket le akarom tölteni?
Vagy pontosan mit jelent az a bizonyos "Mass Effect 2 plusz játékbeli tartalmak megvásárlására szolgáló feltöltõkártya"???

#10338
nálam valahogy úgy indult, hogy az ME1et a standard ffi Sheparddal játszottam és mint a galaxis jótevõje, nagyon jófiú voltam, s második részben ugyanezt a vonalat vittem. (Liarát lávoltam meg)

és hogy kipróbáljam az ellenkezõjét is, az ME1et végigtoltam egy nõi renegát Sheparddel, a kis zöldszemû <#puszi> igazán tökös csaj. bejönnek az ilyenek. ME2ben is, és igazából nekem a renegát stilus sokkal jobban bejött, nomeg a nõci ahogy osztogatja a parancsokat, sztem tök szekszuális : ) tetszik Jennifer Hale hangja. meg azok a kis forradások. Ja és Ashleyt felszedtem, legjobb rész.

nekem teljesen bejönnek az alap karakterek (fejek).

remélem a film jó lesz, de inkább várom a 3ik részt és a történet végét.

anti hero

#10337
hát nem tudom én egyszer játszottam végig az alap shepard-el és vagy 8x nõvel nem azért mert nõies vagyok vagy valami hajlamom lenne.Egyszerûen arról van szó hogy csinálok egy dögös csajt és inkább azt nézem mint a faszit.Persze románcolni nincs vele gyomrom fõleg nem ilyenekkel hogy garrus de még jackob-al se azt a részt én kihagyom inkább, azért liara-val összejöttem az egybe és most folytatom a dlc-ben vele a románcomat😊

lightjack
#10336
ty

Atkamon
#10335
Nem kell DLC ahhoz, hogy ne haljon meg senki.

lightjack
#10334
még 1 kérdésem lenne: végig lehet úgy vinni a game-t hogy egy dlc sincs fenn és az öngyilkos küldetésnél senki sem hal meg??? vagy ahhoz kell még pár csapattag amit a dlc-k adnak? igazából azért fontos ez mert nekem töltött verzióm van mass effect 2 bõl és ahhoz patchelnem kell hogy feltolhassam a fontosabb dlcket pl kasumi cucc meg overlord... csakugye a tört verzióknál a patch nem mindig a legjobb döntés. mert a crack-ek miatt sokféle hiba jelenhet meg. szal ha végig tudom tolni anélkül h dlc-ket szedjek le, és hogy senki ne haljon meg akk elõször úgy végigtolnám, aztán patchelem és aztán már ha nem mûxik nem gáz mert végigtoltam és újratelepítem max. nah szal vmi tipp?

lightjack
#10333
hát én igazából csak a Tömeghatás címet tudnám elképzelni. de ilyet h masszív effekt vagy masszív effektus...vagy mégszarabb a nagy tömegû effektus. ha vmi ilyen címet adnak neki a magyarok. hát akkor nevetségessé fogják tenni ezt a komolyabb témájú történetet. különben szerintem maradnia kéne mass effect nek. maksz mass effekt, hogy egy kicsit magyarosabb legyen... nah majd kiderül

Szolnokboy1
#10332
"kiválaszt 1fajta utat(valószínûleg férfi lesz és természetesen példakép, nem renegát) és kész."

pontosan így van. hollywoodi film lesz ez is. btw az elõzetes szinopszis szerint a játék sztoriját dolgozzák majd fel, természetesen Sheparddel a fõszerepben.

horpeti: ez igaz, de oda kell figyelniük a rajongókra is, belõlük is van egy pár. 😊 és ha valamit nagyon megváltoztatnak, az felháborodásokat fog kelteni.

igazán jöhetne már vmi infó a projectrõl, már lassah fél éve semmi nincs.

Az anti-winnie brigád elsőszámú képviselője.

#10331
Utóirat...

Magyar címek:

Nagy Tömegû Effektus
Masszív Effekt
Massuzív Effektus
Tömeghatás
A tökös a török az õ meg a Repaer.
#10330
1-1 jelenetet pl az 1 kezdetét egy az egyben bele lehetne rakni annyira epic...

Ha meg nem a Mass Effect sztorit vinné a film akkor mit kapnánk? Még csak meg igazuán meg sem kellene erõltetniük magukat a forgatókönyvíróknak mert az eredeti sztori is remek. De ha ehelyett kiszúrják a szemünket valami sz*r más sztorival (Lásd Prince of Persia) akkor megérdemlik a bukást...
Nem értem hogy ha már adva van egy jó történet akkor sok esetben miért csinálnak csak azért is más forgatókönyvet...
Mass Effects = Reaper fenyegetés

Ebbõl igazán egy 3 részes nagyköltségvetésû filmet bírnék elképzelni amolyan Gyûrûk ura Stílusban. Ja és nagy költségvetést nem úgy értettem hogy pl a PoP is kb 150 millió volt és hát 1-2 jelenet kivételével nem nagyon látszott rajta...
horpeti
#10329
Mondjuk a filmet megnézõ többség meg nem játszott a Mass Effecttel, nekik mindegy lesz, csak jó legyen. 😄

lightjack
#10328
figyi szerintem azért van mibõl kiindulni...alapvetõen a történet akárhogy játszod is ugyanaz. most az hogy a döntéseiddel kissé megávltoztathatod a menetet nem fog nagy gondot okozni a filmrendezõnek. kiválaszt 1fajta utat(valószínûleg férfi lesz és természetesen példakép, nem renegát) és kész. jah és te is gondolkozz el még mielõtt ilyen postokat írsz! nah jónapot<#beka3><#beka3><#crazya><#crazya><#vigyor><#vigyor>

Vraaanyek
#10327
Hát, azért alapvetõen a Bioware által kreált Shepard a többségnek bejött, arra pedig lehet alapozni.
A játékvilágban sok ember játszik nõi karakterrel, bár én nem értem azt, aki férfi/fiú-ként nõt választ, mivel a szerepjáték azért szerepjáték, hogy beleéld magad a történet folyamába...
egy ilyen kaliberû és történetû filmben az emberek kb. 80-90%-a szívesebben lát férfit... a férfiak egyrészt azért, mert bele tudják magukat képzelni a "badass" világot megmentõ hõs bõrébe, akinek persze a jó nõ is kijut, a nõk pedig mert, "hú ez de jó pasi, engem is megmenthetne" vagy mi a franc...a lényeg, hogy 100 szónak is egy a vége, a fõszereplõ kiléte is nagy valószínûséggel ELDÖNTETETT!

Intel core i7 4770K; Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming; 16 GB Kingston HyperX

#10326
Gondolkozz is egy picit, jó? Shepard megjelenése a filmben már felér egy atombomba pusztításával... hogy fog kinézni? Nõ lesz vagy férfi? milyen jellemmel rendelkezik majd? Shepard mindenkinek másmilyen, így a filmben se ragaszkodhatnak egy verzióhoz, remélve, hogy a többségnek jó lesz. Nem a játék történetét kéne feldolgozni a filmben, hanem a világába kéne egy különálló történetet (netalán történelmi eseményt) kidolgozni.

Nagy fába vágták a fejszéjüket, és mindenki nagy elvárásokkal rendelkezik... érdekes eredménye lesz, de hogy megdöbbentõ az biztos!