1711
  • p2501
    #1094
    Ahogyan kezdtem az elején, én nem játszottam ázsia szervereken, tehát nincs több hónapos, éves tapasztalatom, csak azt írtam le amit eddig láttam a játékból, ezalatt a kevás idő alatt :D midnenesetre az tény hogy az általad felsorolt játékok közül egyikkel sem játszottam.. De Lineage2-vel, Aion-nal, Terával, Neverwinterrel, és Archeage 2-vel igen. Illetve még metin 2-t is ismerem a drága húgom általál.. és ahhoz hasonlítani a BnS-t több mint brutál durva... De elfogadom a véleményed, kinek mi tetszik.. azért jobb lenne, ha te magad is kipróbálnád kicsit ajátékot mielőtt így hasonlítod máshoz és ilyen (hibás) véleményt alkotsz róla. Na mindegy, azért ha nagyonnagyonnagyon esz az unalom, azért nézz rá :)

    (nekem BnS tökéletesen megfelel eddig, pedig a fenti mmo-knak sincs sok közük a metinhez)
    Utoljára szerkesztette: p2501, 2016.01.22. 15:06:34
  • Lanters
    #1093
    Kis majom, ha életedben játszottál volna mondjuk egy Warhammer Online-nal, Ewerquest-el, Ultimával, stb. tudnád miről beszélek, így felesleges veled egyáltalán diskurálni. Aki metinnel játszott, vagy hasonló szarral, annak ez totálisan kielégíti asz igényeit. Ezt tudomásul is veszem. Jó játékot!
  • Lanters
    #1092
    Megköszöntem az információt, elmondtam a véleményem. Ennyi! Jó játékot! Engem ez nem tud megfogni, mert ez a tartalom nevetségesen kevés.
  • Lanters
    #1091
    Kis buzi vagy. Kopj le!
  • kalif
    #1090
    Az jó lenne, majd számolj be a tapasztalatokról :)
  • xodd
    #1089
    gondolom vmi nagy bg huszár lehetsz :D
  • Lanters
    #1088
    Azért írom, hogy gügye, mert se BG, se fortress, se siege nincsen mellette, ami nélkül egy ilyen jellegű, fantasy mmo semmit nem ér. Mert igénytelen. Akit egy gügye aréna kielégít, akkor játsszon vele. Az ő dolga.

    A sok kisgyerek, ahogy nekem ront xd xd xd xdxd az "XD" gyerekek, hát az ő dolguk. Eddig a metinnel játszottak, ami szintén kurvára igénytelen, most ezzel fognak. Életükben nem láttak még igényes, fasza mmo-t. Ez nem neked szól!
  • p2501
    #1087
    Akkor az összes mmo gyerekeknek való.
  • p2501
    #1086
    Mikor combatban vagy akkor ruhát nem tudsz cserélni, és ha combaton kívűl lecseréled, akkor nem tudnak megtámadni, mert semleges leszel. De akkor lehetséges hogy a quested amit eddig csináltál bukta lesz, mondjuk ha a quest felénél leveszed a ruhádat. (de ez nem biztos, még nem teszteltem, de lehet hogy ma akkor kipróbálom :D )
  • Lanters
    #1085
    XD.xd.xd gyerek. Beszélj normálisan! xd xdxdx. Nem kell nekem arénáról magyarázz. Ez a játék gyerekeknek való, nyomjátok!
  • kalif
    #1084
    Kösz ! Akkor a world PVP-t úgy kell elképzelni, hogy matikért, küldik teljesítéséért harc fog folyni, mert mindkét frakciónak hasonló qusteket kell teljesíteni ? Az nem olyan rossz már. Itt akár lehetnek több száz fős csaták is, kérdés a szerver hogy bírja el. Illetve mi van akkor, ha közben leveszem a frakciós ruhát és felveszek egy semlegest, akkor nem tudnak támadni ?

    Hoppá, látom közben nálad is felmerült pont ez a kérdés :)
    Utoljára szerkesztette: kalif, 2016.01.22. 14:18:03
  • p2501
    #1083
    Így van, később, bár azt nem tudom hogy mennyire, de szerintem 2-3 hónapot kell várni. Ennél többet nem hiszem.
  • Malachit
    #1082
    Warlock érdekelne, de az csak később jön, ha jól látom?
  • p2501
    #1081
    Miért gondolod, hogy az aréna gügye? Kipróbáltad már? Ott nem számít a gear, ha nem játszol naponta 12 órát és farmolod a cuccaidhoz a hülyeségeket, hanem csak simán elmész a tudásoddal, akkor ugyanúgy tudsz érvényesülni mint bárki más. A skillrendszere miatt pedig szerintem nagyon élvezetes az egész pvp benne. Bár teljesen felesleges ezt magyarázni olyannak aki még csak ki sem próbálta és fogalma sincs hogy, hogyan is működik ez pontosan.. BG meg szerintem ne legyen már fő endgame tartalom :D 20-30 ember megy egyszerre egymásnak, és nyomogatják a billentyűt, ki mit ér éppen. Semmi gondolkodás kb.

    Jah és javítsatok ki, ha tévedek, de a napi alliance questek nem olyanok, hogy ölj meg X embert a másik frakciókból, hanem sima mobölös, gyűjtögetős küldik, egy bizonyos területen, ahol hordanod kell a frakció ruhádat. Mindkét frakciónak ugyan ott van a küldetése, így találkozni fogsz nagy valószínűséggel más frakcióssal, ezáltal pvp-zni is fogsz. Persze ha más chanel-ön vagy, vagy olyan időpontban akkor lehe tnem lesz ott senki... tehát nem a killekre megy a játék.
    Utoljára szerkesztette: p2501, 2016.01.22. 13:49:33
  • Madcka
    #1080
    Lanters, nem kötözködésből, de tényleg érdekelne, milyen endgame tartalom szerinted, a jó?!
  • xodd
    #1079
    "gügye aréna" hát ezen kihaltam XD el akartam magyarázni miért jobb, mint bármelyik más játékba az aréna de tök fölösleges xd
  • Lanters
    #1078
    Ok. Köszi az infót! Akkor tehát nincs end game tartalom mégsem. Aion új ruhában: gügye aréna, nincs BG, se siege. Napi pvp quest, mint ott: "ölj meg 10 asmot/elyost" Köszi, nekem ez nem a zsánerem. De azért jó játékot mindenkinek!
  • Malachit
    #1077
    Hmm hétvégén kipróbálom.

    A Yun vajon úgy gyarapodik fajilag mint a Soxmissionban a túlélő nők? :D
  • Scharnhorst
    #1076
    A story alatt a fő sárga küldiket érted? Avagy a piros küldisorozatot?
  • alcca
    #1075
    A story az ami különböző meg a frakció ruha. Minden más közös, lehet egymással partyzni, viszont egy klánban nem tud lenni a két frakció.
  • Scharnhorst
    #1074
    Hát messze nincs 16 silverem :D :D Próbáltam hirdetni, de lehet rossz időpontban. A nemzetközi klánnak leírtam a veszélyeit.

    Amúgy van valami különbség a két oldalt között? Azon kívül, hogy a nevük más és "másért küzdenek"? Ha épp nem az adott "frakció" ruháját viselik akkor tudnak partiba játszani egymással vagy erre is él valami kikötés?
  • alcca
    #1073
    16 Silver 50 copper-ert tudsz frakciót váltani, vagy hirdetsz hátha van másik magyar klán, vagy nemzetközi klán. Esetleg új kari új szerveren
  • Vicodine
    #1072
    Legerosebb jatekos van, de class nincs olyan
  • Scharnhorst
    #1071
    A magyar klánokra visszatérve én most azzal a gonddal "küszködöm", hogy szép és jó, hogy a Hao szerveren Cerulean oldalon ott a Dragon Soul klán, de az egyik tagjuk streamjében hallottam, hogy már két klánt feltöltöttek létszámmal. Így marad a kérdés, hogy milyen magyar klánok vannak még ott ahová lehet jelentkezni avagy rácsesztem a Cerulean oldallal esetleg másik lehetőségként keressek nemzetközi klánt ami a jelenlegi start helyzetben mikor boldog-boldogtalan klánt csinált nem biztos h nem-e abból állna h egyikből ki másikba be ugrálás lenne.
  • torrente111
    #1070
    sziasztok.volna egy kérdésem.melyik class most a "legerősebb" a játékban,ha van ilyen? kösz
  • p2501
    #1069
    Én ázsiai szervereken nem játszottam, csupán bétában és a head start óta, de megpróbálok valami infót adni ezekről, amennyi rálátásom van jelenleg a játékra.

    Mivel évek óta kint van már a game, és ázsiában úgy tudom, hogy jelenleg is Top kategóriás a játék, kétlem hogy ne lenne neki normális end game tartalma.. Van benne aréna (1v1 és 3v3), ami nem gear függő. Később úgy tudom hogy lesz 6v6 is (bg jellegű ahol foglalni kell majd bázisokat amikért pontot kapsz majd, meg ölni kell az ellenséget stb..) itt már számít a gear. Frakció pvp - ezekhez napi questek szólnak, amik szükségesek, ha jobb cuccot szeretnél elérni (mivel a fejlesztéshez craftolnod kell és matit innen is szerezned kell). Innentől kezdve kb mindenki csinálja a frakció küldiket aminek eredménye a world pvp lesz. Maga egyébként a cuccok upgradelése a végére már nem lesz olyan egyszerű így azzal is el lehet szöszölni jó sokat...
    Továbbá vannak insták, elég sok, van ami nehezebb és szükséges a normális csapatmunka. Mivel itt nincs meg a szent háromság, így vigyáznod kell a saját seggedre mert nem lesz jó vége :D Ezekből is tudsz (és kell is majd) fegyvereket, soul shieldeket kivenni blabla. Bár még a legnehezebbekben nem voltam, de remélem hogy lesz majd olyan, ami kihívást jelent, mondjuk Terából MC HM szintűt :D
    Jelenleg lvl 45 a max szint, de nem sokára jön a következő content is hozzánk, a lvl 50, új területek, új insta és egy új class is, a warlock.

    A játéknak a legnagyobb erőssége (ha kikéne ilyet emelnem) akkor talán a combat rendszere. Nagyon élvezetes, szerintem nagyon jó, a skilleket sokféleképpen tudod fejleszteni, ki tudsz alakítani pvp és pve skillsort is, combó rendszerek vannak így figyelned kell mikor mit nyomsz, itt a "zongorázás" nem fog menni. Így, hogy milyen vagy pvp-ben azon áll, hogy mennyire ismered és tudod jól használni a saját karaktered. Ez pedig szerintem nagyon fontos, mert sajna sok mmo van ahol a gear jobban számít..

    Eddigi tapasztalataim szerint ez egy elég jó játék, én legalábbis eddig nagyon élvezem, szerintem egy próbát minndekinek megér.

  • p2501
    #1068
    Ahogy észrevettem rengeteg magyar játszik a Blade and Soul-lal, bármelyik szerveren maradsz végül tuti hogy fogsz találni guildeket, és nagyobb közösségeket mindkét oldalon. Ide be is lett másolva kicsit lentebb az eddigi magyar guildek listája:

    BLADE & SOUL HUNGARY·2016. JANUÁR 18.

    Az alábbi klánok jelezték aktivitásukat eddig:
    A sorrend: Klán; Frakció; Vezető(k)


    Hao District:

    Magyar Vándor; Crimson; Franny, Sumi

    Dragon Soul; Cerulean; Dragon Force

    Tranquility; Crimson; Ezry, Kaldo

    Demolution; Crimson; Cryses, oOLobKidOo



    Starfall Crater

    Final Reborn; Crimson; Rikine

    Losers; Cerulean; Namiyo(Zarache), Alcca

    Immortal Dynasty; Crimson; Ella Sasada, Soyomi


  • Criminalheadz
    #1067
    Crimike néven vagyok sorry a Hao-n, Starfall-on vagyok Chdz néven, előre bocs a dezinformációért...
  • Criminalheadz
    #1066
    Lol. Amilyet megadsz regnél. Lol... XD
  • Criminalheadz
    #1065
    Csá, Hao District-en vagyok, lvl 3 as "monk" és klánt keresek! Több éves WoW tapasztalat (referencia: Artum Inferniti, Arathor, Realm 1st Guild elég sokáig, ott shami hílerként voltam jelen, akit érdekelnék esetleg /w Chdz és megtalál! Béke. Mivel még kicsi vagyok, így bármelyik szerverre szívesen átköltözök. Lehetőleg semi-HC, HC guildek érdekelnének.
    Utoljára szerkesztette: Criminalheadz, 2016.01.22. 01:08:57
  • p2501
    #1064
    Mikor Archeage 2 indult akkor a premiumosok is vártak fél-1-másfél órákat (lett is belőle nagy hiszti), itt annyira nem (kivéve ha windrest-re mentél). De ez várható, kb minden nagyobb mmo indulásánál ez van. Várni kell pár napot, és majd kihullanak azok akiket annyira nem érdekel a játék és kész. Nyilván mások nem azért fizettek a játékért, hogy semmit se kapjanak érte, gondolom mikor te is boltba mész akkor a semmiért általában nem fizetsz, ha meg fizetsz akkor kapsz is valamit. Ettől függetlenül a játék nem p2w, csupán k*va sokan akarnak bejutni egyszerre egy adott szerverre. Hát ez van. Remélhetőleg ez lassan mérséklődni fog, hátha sokan megunják és az újonnan nyitott szerverekre mennek.
  • nxs
    #1063
    Gondolom egy petákot sem fizettél érte,akkor mire ez a felháborodás? Ja persze te más vagy...ingyen osztogatod a bélszín szeleteket borsodba idegeneknek.
  • howey74
    #1062
    micsoda marketing! megcsinálod a karit, aztán írja várj 20 percet,aztán 45 öt, aztán 120 at, vagy vegyél prémium tagságot. f2p gg
  • kalif
    #1061
    Én is ezt kérdezem: Aki játszott az ázsiai szervereken tudja mi az endgame tartalom itt ? Sok játék bukik meg emiatt. Full PVP orientált játék, van aréna ami nem gear függő, és ha jól tudom van frakció pvp.De van itt valami szervezett PVP ? BG vagy vmi más ? Ha nincs, lesz ? Mik a tervek ?
  • foxpal
    #1060
    Hali valaki tud segiteni? Crasht még leszarom, de ha a gta 5 60fps-l megy (N750JK laptop) akkor itt miért csak 5-10 ritkán 20fps-m van???
  • Madcka
    #1059
    Egyébként, ha tele van a Chrimson, nem KELL azonnal dönteni, lehet továbbmenni és néha visszanézni, sokszor lehet oda is jelentkezni..
    Viszont ha minden igaz még nem javítottak egy bugot, ami az Old Cho küldetések során jelentkezik, ha nem vagy egyik frakciónak sem tagja, szóval legalább addig célszerű választani.
    És lehet frakciót váltani, nem ingyen, de lehet..
  • Lanters
    #1058
    Csak elfogadta.
  • Lanters
    #1057
    Már a legeleje egy vicc. Crimson Legio fullon van. Oda nem csatlakozhatok. :) Tehát alapvetően, a kezdetektől nem az én döntésem alapján kellene játszanom. Az mindegy, hogy később lehet cserélni. Itt jön az uninstall.
  • nxs
    #1056
    Az
    Utoljára szerkesztette: nxs, 2016.01.21. 16:42:17
  • Lanters
    #1055
    Ez is egy, az elérem a szinthatárt, és semmi egyéb tartalom játék? Akik játszottak már vele beta..., vagy más szerveren. BG, Siege van?
    Vagy egy "újabb" Aion, dög unalom Tera, és az ezekhez hasonló, üres időpocséklás?