51
PlayStation2-t akarok rákötni PC-re, indoklás: 1. hzsz.
  • Balumann
    #51
    De az más helyzet. Annál a csatlakozót kell átalakítani. Az antennál viszont a jel is másmilyen. A jeleg át kell alakítani, ahhoz nem elég megfelelően összekötögetni a dolgokat. És mint írták nincs is értelme, mert van egyszerűbb és sokkal jobb megoldás. TV tunerbe biztos be tudod juttatni a jelet S-video-n illetve azzal a másikkal amit írtam (az utóbbi nálam jobb mint az s-video).
  • soulhunter
    #50
    nah, micsoda "véletlen", haveromnak "mult 7en szállt el" a monitorja :D :D :D

    ennyit rola is...

    de köszönöm az ujabb 5leteket...
    amugy felhivtam volt albist, mivel váltott LG-re (mielőtt ki lett vágva), aszonta, h itthagyta azt a töltöt... azt pedig akkor meg kell keresnem, mer ilyet még tuti nem láttatok :P

    ha pedig extrém átalakitokrol beszélünk, ezt mindenképp meg kell keresnem, és fotoznom, h lássatok ilyet is :)
  • Sir Quno Jedi
    #49
    Így van, vivo-s karikkal is a DScaler adja a legjobb minőséget, sokat kell vele szenvedni, mire etalálod az ideális beállításokat, de utána egész pipec és jóak videókat lehet vele felvenni.
  • CS@
    #48
    Nálam kb 2éve van meg a PS2, ami egy ezeréves 21es CRT monitoron kívül csak akkor lát TVt ha nyaralni megyek(az más kérdés, hogy kb 1éve be se kapcsoltam). A Video Out RCA bevan dugva az ezeréves MiroPCTV tunerbe és ennyi, ennél a megoldásnál annyit vettem észre, hogy ilyenkor a legtöbb a TVzésre használt software –n múlik. Egy ChrisTV-t buzerálhatok én bármeddig nézhetetlen kalap túró lesz az általa generált képminőség(szétesik csíkos minden baja van), a régi Avermedia kártyámmal próbálgattam az ATV nevű szoftvert, ami egy leheletnyivel jobb képet csinált, de ez is messze elmarad z elfogadhatótól. Jelenlegi rendszeremen régebben egyedül a DScaler -el sikerült elfogadható képminőséget alkotni, amivel komoly problémám nem volt. Ezt a témát, amúgy hosszasan tárgyalgatták régebben a DScaler hivatalos fórumán(ami jelen pillanatban nem műxik nálam) képekkel is illusztrálva, hogy melyik szűrő miféle képminőséget ad.
    A régebben létező BorgTV nevű Cseh programot viszont egyáltalán nem közelíti meg semmiféle általam ismert TVnéző program, még egyszerű TV adások közben sem, de sajna ebből nem tudok Win98 és WinMe feletti Windózokon működő verziót.
  • Sir Quno Jedi
    #47
    Van jópár moncsi amin VAN! kompozit, vagy SVIDEO, vagy komponens bemenet és arra simán rá lehet dugni a PS2-t, mindeféle hókuszpókusz nélkül.
  • soulhunter
    #46
    köszönöm az 5leteket, meg a fikázásokat, most jön az igazság perce...
    elindulok haveromhoz, h tényleg mizu a monitorra kötött PS2vel kapcsban (bár neki nem mondtam, h ezé megyek :D direkt meghagytam neki az esélyt, h kitaláljon vmi átlátszo kifogást, ha mégse ugy lenne, ah vetitette vmikor tavasszal)
  • Balumann
    #45
    Én ismét csak azt tudom mondani, hogy Scart átalakító + az a pcvideokábel (nem tom a nevét) amit ide kell dugni:


    És mint írtam, a VHS videó lejátszót kötöttem rá és nem volt élvezhetetlen a minőség, bár tényleg szebb a tv-n (a kép, a hang viszont nem :P ). Nemhiszem, hogy a PS2 olyan élvezhetetlen lenne így rákötve. Ha kicsit rosszabb is a minőség, akkor is sokkal kellemesebb nézni egy lcd/tft -t mint egy crt-t. Nekem legalábbis megfájdul a fejem tőle, főleg ha azon kell játszanom (bár én csak nintendoval játszottam vele, mindig megfájdult a fejem fél óra után).
  • Sir Quno Jedi
    #44
    Kivételesen full igazuk van, mert TV jellé (aka nagyfrekis rádiójel) alakítani valamit, majd vissza, az annyi zavarjelet szed fel és annyira rossz minőséget eredményez, ami közel élvezhetetlen. Nem arról van szó, hogy fantasztikusan új és jó megoldást találtál és fikáznak a hitetlenek, hanem egy olyan megoldást éltetsz, amit NEM VÉLETLENÜL NEM ALKALMAZNAK. Ennyi, tiszta sor. Szal. nem kell rájuk haragudni, mert megmondják a tutit... :D
  • Sir Quno Jedi
    #43
    Komponens kábellel lesz legjobb a képe egy PS2-nek, ha van komponens bemenet az LCD-TV-n (vagy bármi máson, amin meg akarjuk jeleníten). Ez eléggé zajmentes képet ad.

  • soulhunter
    #42
    nemtom mé kell mindenáron lefikázni, mert vmi olyat akarok alkotni, amit még senki

    láttam ennél durvább átalakitokat is:
    pl:
    volt 1 albérlőm, aki a vezetékes telefonbevezetésbe bedugta a sima telokábelt, aminek a végén SE töltövég volt... és szépen ugy töltötte fel a mobilakksiját
    mit ne mondjak, nemtom h csinálta, de ügyes gyerek volt :)
    ha ittfelejtette, akkor előkeresem és lefotozom :P
    de én is töltöttem igy a telom (k700i), szal müködött


    szoval nincs lehetetlen, és vannak dolgok, amiket én se tok (pl. a kábelok neveit) :)

    de azért kérdezek, h ujabb dolgokat tjak meg
    és legalább megtanulom a kábelok neveit is :)

    nah, ma átmegyek haveromhoz, mer ő monitoron tolja... legalábbis ezzel menözött még tavasszal, h ugy szebb + jobb + nem fárasztja annyira a szemet, meg bla bla
    az igaz, h nem pc-n keresztül játszik, hanem közvetlenül kötötte rá vhogy monitorra,de most lebukik, ha kamuzott :)
  • PoisonChihuahua
    #41
    "csak JO monitor kérdése az egész megjelenitést :P"
    Újabb fatális tévedés! Legtöbbször nem az számít, hogy mire kötöd rá, hanem az, hogy mivel.
    Egy rövid példa:
    Adott egy PS2 és egy TV, illetve különféle kábelek: antenna, kompozit, RGB, komponens. A leírt sorrendben kipróbáljuk őket és egyre szebb képet adnak ugyanazon a megjelenítőn azaz a TV-n.
    Ergo attól, hogy egy gyönyörű, profi monitorra kötöd, az nem eredményezi automatikusan azt, hogy a kép is gyönyörű lesz.
    A kábel is számít! Méghozzá nem is kicsit.
  • Prince of Máté
    #40
    Media Marktban 3000 ezer volt az az 500 ftos fos...
  • Tinman #39
    Abs. nem lehetetlen... egyszerűen igénytelen dolog úgy játszani, majd meglátod. NEM SZÉP a kép... a tv-hez képest 2-3x rosszabb a minőség nagyon felejtős ügy.
  • rumkola
    #38
    nem létezik, fogd már fel
    :))))

    VGA box vagy Video In a megoldás. 50 dolláros VGA box használhatatlanul ratyi képet ad, 300 dolláros már talán használható. Video In használható, de rosszabb mint egy TV. Ennyi, ezen nincs mit ragozni, pláne bizonyítani az ellenkezőjét.
    :)
  • soulhunter
    #37
    én a lehetetleneket szeretem bebizonyitani, és ennyi

    de ha tetszik akárkinek, ha nem, nekem kell ilyen átalakito :P

    amugy olvastam a leszolo hsz-eket, de akkor is be akarom bizonyitani, h csak JO monitor kérdése az egész megjelenitést :P


    további megjegyzés:
    idézet #35:
    "sőt ahogy látom egyre többen keresnek már mindenféle trükkös átalakítót..."

    igen, 1re többen keresnek, mert talán van rá igény, és 1re nagyobb...
  • Marci0115
    #36
    hallod attol hogy 14 éve slehetsz, ne reklámozd magad annyira jo?
  • rumkola
    #35
    Hiába mondod nem értik, sőt ahogy látom egyre többen keresnek már mindenféle trükkös átalakítót...
    :DDDD
  • rumkola
    #34
    az a scart-koax átalakító, az nem olyan ami neked kell...


    óriási káosz van a fejedben ezzel kapcsolatban
  • rumkola
    #33
    Takarodj már hülye gyerek, mindenhova bepofátlankodsz?
  • Marci0115
    #32
  • PoisonChihuahua
    #31
    Nem értem miért erőlteted ezt ennyire, már az elején megmondták, hogy ez a "kössük a PC monitorra a PS2-t" egy halvaszületett ötlet (ráadásul TV tuner kártya esetében). Hidd el sokkal jobban jársz még egy gagyi TV-vel is, mint mindenféle kábel-átalakítóval, meg adapterekkel. És én itt nem a maximális képminőségről beszélek, hanem egyáltalán az élvezhetőről.
  • soulhunter
    #30
    a tv adásokkal nincs bajom :)
    az a bajom, h lejártam pár ora alatt a lábam, és 1 elektronikai üzletben se értették, h mi kell nekem :(
    de legalább az 1ikben (nem reklámozok, mer büntit kapnék érte) mondták, h jövö7re tnak beszerezni 1200 ft-ért scart-tv antenna átalakitot...

    de b**sszák meg, nekem most van időm God of War -ozni, nem jövö7en :(
    az meg amugyis majdnem 12.e, amikor veszek uj tv-t :(

    most tényleg csak én vok ilyen szerencsétlen, és senkinek nincs elfekvőben semmi ilyesmi átalakitoja? :(
  • John Cena
    #29
    magyarán esélytelen hogy élvezhetőbb legyen a képminőség mint alapból TV-n m1 azért köszii!!
  • Sir Quno Jedi
    #28
    Kábel nem igazán van olyan, csak VGA box-ok vannak, amiknek pocsék a képminősége és beszerezhetetlenek is. Vagy másik lehetőség, hogy tunerkártyán (akár külső gépnélkülin) nyomatod be a jelet, de az is harmatos.
  • soulhunter
    #27
    és mi a sima tv-antenna kábel neve?
  • John Cena
    #26
    pontosan milyen kábelek kellenek hogy PC monitoron tudjak gamelni aPS2-vel és képet tudnátok mellé adni leeht hogy én is "beruházok" egy ilyenre
  • PoisonChihuahua
    #25
    Látom hadilábon állsz a kábelek elnevezése terén.
    "sárgavégü kábelt átalakitani sima RCA kábelra"
    Az a "sárga", na az már eleve RCA kábel....
  • soulhunter
    #24
    nekem az is elég lenne, ha a sárgavégü kábelt átalakitani sima RCA kábelra...
    irta,: a hang megoldott (line-in)
  • Balumann
    #23
    Jah, szerintem sincs olyan. De mondom, én ezzel simán rákötöttem a tv tuneremre a kazettás videót. Most jövök rá hogy ez nem is a vga, nem tom mi ennek a neve ^^
    Vagy a tv tuneren csak antenna van, nincs ilyen nemtommilyen csatlakozó? :|
  • rumkola
    #22
    felejtsd el, így nem fog menni...
    /talán meg sem valósítható egy ilyen átalakító amit gondolsz, ha mégis, akkor legalább egy tvtuner ára.../
  • soulhunter
    #21
    nekem is ilyenem van, nem ilyen kell

    hanem olyan, ami sima antenna kábelra alakitja ezen SCART csatit :)
  • Bence94
    #20
    Hali ilyet én is kerestem .Ha monitorra kötnéd akkor kell egy olyan kábel asszem amelynek egyik vége sima vga a másik pedig rca vagy scart csati de nem tudom pontosan.
  • Balumann
    #19
    420 Ft, bolti ár: 540 :|
  • Balumann
    #18
    Én nem tudok róla, hogy létezne scart ami antennára alakít át. Az S-video az nekem se nagyon jött be, főleg hogy amikor azzal kötöttem rá akkor csak fekete fehér volt a kép :P A VGA -n viszont nagyon jól működött. Egyébként lehet ilyet kapni media markban meg ilyen helyeken, és nem drága.
  • soulhunter
    #17
    nekem olyan scart csatim van, h van rajta S-video, sárga - fehér- piros csati... és lehet 1 kapcsoloval nyomni, h input / output jel... (ez itt-ott hasznos volt) :)
    namost az S-videot inkább hagynám, tul rövid hozzá a drot :)
    de nekem konkrétan scart - tv-antennakábel átalakito kéne :( v ilyen nem is létezik? :(
  • Balumann
    #16
    Lehet kapni olyan scart csatlakozót, amin van 4 csatlakozó (VGA, rca videó, és 2 rca hangnak), és egy váltó hogy in/out. Az én TV tuneremen is van egy csatlakozó, amihez adtak egy kábelt, amire rá lehet kötni rca-val is, vga-val is, meg még valamivel. Én így kötöttem össze a videót a számítógéppel.
  • soulhunter
    #15
    köszönöm a téma cimének helyesbitését :)

    amugy én csak aug 12ig szeretnék ilyen átmeneti megoldást... meg majd akkor, ha ujra előáll ez a probléma,h elfüstöl a tv...
    szal nincs humorom uj karit venni, ha uj tv-t kell :)

    jo lenne nekem minden megoldás, ami sima tv-tunerrel kapcsolatos
  • Sir Quno Jedi
    #14
    9600pro , x800 stb. mindből lehet VIVO-sat kapni (nekem is volt).
  • Sir Quno Jedi
    #13
    Sima VIVO-s kártya elég hozzá. Amék videókarinak van video bemenete is (adnak hozzá ilyen spéci kábelt is), arra SVHS PS2-es kábellel rá tuudod dugni a konzolod és voilá. Persze kell valami normális videójel megjelenítő szoftot feltenni, hogy élvezhető legyen, de vannak ilyenek szép számmal. Anno sokat szenvedtem ilyesmivel (sőt külső tunerkarival is), de tényleg nem lesz látványosan jó minőség.
  • soulhunter
    #12
    de mondjuk ha vki csinált már ilyesmit ilyen kütyü nélkül, annak várnám a hozzászolását, h mire figyeljek, meg ilyenek :)