31
  • Énvagyokazapád
    #31
    az csak egy fülkés ;)
  • helixP
    #30
    Bf - 109 Z :)
  • teddybear
    #29
    Ahogy elnézem, ez a gép a már meglévő gépek kombinációja. a törzsek egy magángépből származnak, a hajtóművek is hasonló helyről.
    Ami pedig a törékenységet illeti, a kompozit többet bír, mint a fém. A vízszintes vezérsíkokat meg valószínűleg az űrrepülőgép miatt nem kötötték össze, mert mi van ha még a felfüggesztés alatt indul be a hajtóműve?
  • NEXUS6
    #28
    A hajtóműelrendezés is elég jó ötletnek tűnik, hiszen habár 4 hajtóműnek nagyobb a meghibásodási valószínűsége, azonban 1-1 hajtómű kiesése nem fog kormányozhatatlanságot okozni a fellépő nyomatékok miatt, a 2-2 hajtómű is egymáshoz közel került elhelyezésre.

    Az egész arra mutat, hogy egy nagyon is jól átgondolt koncepcióról van szó. Ráadásul ilyen hordozó jellegű gépek terén ugye nem ez az első próbálkozásuk.

    A megbízhatósággal sem hiszem hogy gondokra kéne számítani, hiszen Rutan nem egy a Földet megkerülő világrekorder gépet hozott már össze!!!!
  • Sir Quno Jedi
    #27
    EZ végülis egy akár magától is repülő szárny (hajtóművekkel és kerekekkel), aminek a valódi törzse a majdan odafüggesztendő hordozandó űrizé lesz. A mostani két "törzs" csak oda van biggyesztve a szárnyak alá, mint afféle pótüzemnyagtartály, vagy raketta (valahova kell rakni a technikai emberkéket és a pilótát ami kezeli a légkörben). Szóval teljesen más szemmel/perspektívából kell nézni a dolgot. Nyilván nem véletlen nincsenek összekötve a hátsó vezérsíkok stb.-stb.
  • NEXUS6
    #26
    Höhöhö, ezt a sok mérnökembert!;)))

    Azért Rutanék nem most kezdték az ipart. Az egész gép kompozit müanyag, aminek bizonyos szilárdsági tulajdonságai soxorosan meghaladják az acélét is, ezért néznek ki a SC gépei mintha Salvador Dali tervezte volna őket.;)))

    De ha megnézitek a két törzset összekötő részt, akor egyfajta boltív szerü kialakítása van, így gyak a rá függőlegesen ható erő, inkább összenyomja a szerkezetet, nem pedig széthúzza. Szal valszeg nem ott fog eltörni, sokkal inkább a törzshöz csatlakozó résznél.
    De szerintem azért jobb statisztikát fog produkálni, mint pl az űrsikló.;)
  • Balogh G
    #25
    Szerintem is tuti biztos hogy széttörik..
    Kizárt, hogy a mérnökök figyelembe vettek volna olyan huszadrangú tervezési szempontokat, mint a tömeg.
    Sőt, szerintem arra sem gondoltak hogy odafönt kicsit ritkább a levegő, szóval tuti van rajta kihajtható elefántfül is, mint a ladákon....
    Pfff....
  • tamasmester
    #24
    Úgy látom a farokrésznél nincs összekapcsolva a két géptörzs. Biztos, hogy ketté fog törni. Aki repült már, nem csak utasként, hanem mint pilóta az pláne tudja miről van szó. Nem csak a turbulencia, de a hajtóművek forgató nyomatéka is gigászi megterhelést ró a szárnyra. Várom a fejlaményeket. Remi nem nekem lesz igazam!
  • trogi
    #23
    Kiváncsi leszek, mikor fog akár ezzel, akár valamelyik utódjával egy autentikus magyar balfas* személy, mondjuk Bocskor, Erős A., Napló/Fókusz/Aktív/Magellán/Bizbasz műsorvezető repülni?
    Nnna, az lenne a vég.
    Utóbbi kijelentés elhamarkodott, igenis mindig van lejjebb.
  • Akuma
    #22
    Szerintem ez a repcsi ketté fog törni a space ship two súllya alatt... Főleg ha fel is akar szállni, ugyanis az oldalsó szárny nagyobb felhajtó nyomatékot ad, mint a közbenső, erős a gyanúm, hogy ez nagyot fog reccsenni néhány tonnás hasznos teher esetén...
  • Dj Faustus #21
    Mire is emlékeztet ez engem?
    Talán a F-82 Twin Mustang-ra?
    Vagy a Heinkel He 111 Z (Zwilling)-re?
    Próbálkoztak már ilyesmivel...
  • DOGMAN
    #20
    Akkor törölgesd ki a csipát a szemedből: (igaz ez "csak" a korábbi verzióról egy videó, de Burt Rutan A NÉV az úttörök közt a repüléstechnikában)
    http://www.youtube.com/watch?v=zrFvXnXsvs0&feature=related

  • roberttoth
    #19
    200.000$*145 Ft/$=29MFt
    Ez a jó üzleti modell, nem a 20M$-os űrutazás. Azt megteheti max 10.000 ember, ráadásul csak jó kondijú mehet, ergó öregek kizárva.
    30M Ft annyira nem sok, pláne az EU-ban és az USÁ-ban, közelkeleti sejkeknek. De még Magyarországon is nagyon sokan megtehetik...csak nézzünk szét az autópályán, hány 20-30MFtos kocsi előzget minket, alsó középosztályt...
    Szerintem órási siker lesz.
  • torcipepe
    #18
    ezt a gépet valami szuperhősös filmből szedték?? megnyomod a gombot, majd hatalmas villanások közepette elrepül kétfelé :)
    hiszem, ha látom, hogy ez fel is tud szállni, esetleg fel is tud vinni egy űrkabint.
    a legtutibb eszköz még mindig az űrsikló, csak már 30 éves fejlesztés.
  • valamit
    #17
    Ez a szállító repülőgép. A közepén fog ott lógni a 15 km magasságú fellövés előtt a Space Ship Two.
  • stukov
    #16
    A White Knight sokkal jobban nézett ki, ennek mér van 2 pilótafülkéje? Minek egyáltalán a 2 törzs?
  • Epikurosz
    #15
    tudtam, tudtam
  • bmw
    #14
    Ket gep osszekotve.:D:D
  • valamit
    #13
    Picit túlzottan optimista vagy szerintem, ha úgy gondolod, hogy húsz év múlva gyerekestül a Holdra fogunk utazni nyaralni. (vagy akár "holdalni" :) ) Szerintem az is komoly előrelépés, hogy egyáltalán az űrutazás, mint olyan magánembernek lehetséges lesz. Ha működni fog és sikeres lesz, akkor valszeg vagy tíz évig lesznek jelentkezők rá aranyárban is. Ha szerencsénk van, akkor ez alatt fejlődni is fog, pl. földkörüli utakra.

    "270 jegy kelt el egyenként 200 000 dolláros áron", ez úgy 54 millió dollár, az X-Prize-hoz a fejlesztés került vagy 100 millió dollárba (a nyeremény pedig volt 10 millió), a SST azt követő fejlesztés, uhhogy kérdés, hogy mikor lesz ez rentábilis. Onnantól lehet majd szerintem igazán további fejlődését várni, hogy már hasznot hoz.
  • NEXUS6
    #12
    "én majd a 40. szülinapomon megyek, akkor már sztem olyan áron lesz, mint egy mostani repülőjegy,..."

    Hát 20 éve én is azt gondoltam!;)
  • Sanyix
    #11
    Csak egy csöppet iszonyatosan optimista vagy :D
  • AMester
    #10
    Igen Igen, vhol elkell kezdeni, hogy a marsot és majd a szaturnusz titán nevű holdját benépesítsük, és sietniük kell, már 6,7 milliárdan vagyunk a Földön, kevés a hely...
    én majd a 40. szülinapomon megyek, akkor már sztem olyan áron lesz, mint egy mostani repülőjegy, és akáre a holdra is mehetek, egy hétvégi kirándulás keretében a gyerkőcökkel... ( nem képzelődök, bár bevallom, kicsit színes :))
  • Turdus
    #9
    Úgy indult az egész, hogy megnyerték az Ansari X-price nememlékszemhány millió dollárját, ami kifejezetten kereskedelmi űrrepülést díjazta. Az állami cégek (mint pl a Nasa) eleve ki volt zárva, kínában meg minden állami. Pénz nélkül meg nincs fejlesztés, a Nasanak arra se igen futja, hogy a meglévő űrhajóit karban tartsa. Ezért próbálkoznak most rakétákkal, mert az sokkal olcsóbb (állítólag).
  • NEXUS6
    #8
    Szép nagy göbzi!

    Kíváncsi vagyok az orbitális pályát is elérő rendszerük mikor lesz meg. Mert akkortól lehet igazából azt mondani, hogy a polgári ürrepülés elkezdődött, addig ez csak előjáték. De mindenesetre hatalmas teljesítmény.

    A nagy cégek szép látványos terveket csináltak, meg sok pénzt elköltöttek már mindenféle tanulmányra, de 50 év alatt sehova nem jutottak.
    Az SC jelenelg a No1!!!!!;)))
  • Ferrer
    #7
    Először a lemezkiadó, aztán egy repülős cég.. RB tud élni. :D
  • Ps1ch0
    #6
    Miert nem probalkoznak a nazasok vagy kina hasonloval? OK lehet hogy nem lehetne egy akkora gepet felvinni vele ami el tud menni a holdig meg vissza. De rengeteg darabot relative olcson es odafenn osszerakni valamit ami ide oda repkedhet a holdra meg hasonlo nem menne. Konyen lehet hogy bolondsag es irrealis amit irtam. Csak kerdezem :)
  • 05lampard
    #5
    De várom már h. kettétörjön :D:D:D:D (gonosz mode off)
  • lokko
    #4
    akinek van 200 000$ -ja erre a célra azok szeretnek élni, szal ha a pl 3. úton kampec lesz, akkor sajna a vállalkozás is bukhat ...
    bár tuggyafene ... a Mont Everest csúcsára vezető út vége felé asszonnyák össze vissza hevernek a hullák, valszeg azok sem azért mehettek oda mert csórók ... de az ő halálukat nem közvetítette nagy felbontásban a média
  • JL666
    #3
    Branson jó fej. Találkoztam vele a Madam tüszentőben (Madam Tussausd. Bár javarészben csak én beszéltem.
  • Omega
    #2
    Akinek meg se kottyan az 200 itt meghalhat.
  • valamit
    #1
    úgy néz ki, hogy ez egyre inkább valóság lesz