129
  • Ferrer
    #89
    Eleinte én is nyaltam az apple marketinget, de miután láttam párat élőben, meg miután megjelentek azok a hackek, azóta nem is annyira nagy cucc, inkább csak pár túlárazott doboz. De hát legyen boldog vele, aki akar, nyilván dizájnos, passzol a lakásba, jól meg van tervezve, de nekem nem ér ennyit. (n)

    Iphone-t is láttam már, használtam is, de nekem maga a telefon, se a zenelejátszó funkciói nem jöttek be. Leginkább a hackelt 3rd partis érintős-térérzékelős játékok tetszettek, meg a jegyzetfüzet, azokkal el lehet szórakozni egy darabig. Először úgy voltam vele, hogy hűűűűűű meg háááá, nekem is kell egy ilyen, de aztán ez elmúlt valahogy, és inkább vettem egy hagyományos mp3-pendrive-ot, ami rendesen kezel mappákat (és nem az idióta ID3 trendet követi, ami amúgy is alig szokot az mp3ak felében helyesen írva lenni), és azóta is imádom, mert teszi a dolgát :) Az viszont beszédes, hogy haverom Iphone-ja az 1 hónapos garancia után kb. egy héttel tökrement. :O

    Szóval remélem lejött a lényeg, hogy nekem tököm tele van az összes hájppal.
  • Koge
    #88
    dehogynem hasznalj linuxot asztali oprendszerkent gagyi hardverekkel:D
  • Sanyix
    #87
    Hát ezzel most én is egyetértek. Vindózt soha semmi nem fogja felülmúlni hibákban.
  • mflex #86
    Ilyen hülyeséget csak olyan ember írhat, aki még életében nem ült Mac előtt...

    Röviden : egyetértek



  • Zoolesz
    #85
    Én is egyetértek veled, annyit hozzátennék hogy már fél éve van kb. a cégnél mac és jó lenne az, ha nem lenne windows előképzettség, mert úgy idegesítenek azok a dolgok amik máshogy működnek Pl. jobb gomb, bezárás x gombra. Ja és a legjobb a szigetelés az imac-en olyan kellenes érzés mikor a billentyűzet megráz feldobja a napom :D
  • coolbboy83
    #84
    ez a több hiba?? :-D
  • Mardel
    #83
    [URL=http://hup.hu/cikkek/20080728/dns_res_nincs_meg_patch_az_apple-tol]"DNS rés - nincs még patch az Apple-től" [/URL]
  • coolbboy83
    #82
    Detto vélemény haver
  • Turdus
    #81
    "több hiba van egy mac oprendszerrel mint egy windowsal."

    ROTFL... jaj, könyörgöm, ne bántsatok tovább, már így is sírva röhögök... Ilyen hülyeséget csak olyan ember írhat, aki még életében nem ült Mac előtt...
    ********************************************************
    A továbbiakban kérem tartózkodjanak a vitától azok, akiknek nincs legalább 1 év tapasztalata MINDKÉT architectúrán. Nagyon köszönöm.
    ********************************************************
  • coolbboy83
    #80
    jaj hagyjuk már....... mondj több hibát, ami miatt valami nem működik..stb
  • BCS pixel
    #79
    Nagyon egyet tudok érteni. Kiegészíteném annyival, hogy érdemes megnézni pár macről szóló kis blogot. Hamar kiderül belőlük, hogy több hiba van egy mac oprendszerrel mint egy windowsal.

    Nekem két éve újra intall nélkül fut az xp a gépemen. Kékhalál egyszer sem volt. Gyors, stabil. Három havonta egyszer ha szokott lenni egy kis lefagyás, de az mindig valami idióta program miatt volt. De az a fagyás is orvosolható volt egy sima ctrl+alt+del el.
    Pedig nagyon sok minden csinálok a gépen, játéktól kezdve a komolya fejlesztésekig.
    Felhasználókkal van mindig a gond, akik még az msconfigot meg a szolgáltatások meüpontot sem ismerik.
  • GregSB
    #78
    "(bár én _tényeknek_ hívom)"

    Itt kezdődnek a problémák.
  • Turdus
    #77
    Tökéletesen értem az álláspontod, én ugyanígy vagyok, csak fordítva. Lementek egy filet winfoson az asztalra, majd órákig keresem a winscp-ben, hogy átmásolhassam. Át akarok rakni egy ttf-et egy másik gépre is, de mivel nem találom a c:/windows/fonts-ban, gőzöm sincs, merre tovább. A konfig fileok szintén. Azon kiakadtam, mikor a hálózati konfigot (ami minden oprendszeren az /etc alatt van) a c:/windows/system32/drivers/etc mappa alatt találtam meg véletlenül. Na, itt tutira nem kerestem volna...
  • coolbboy83
    #76
    nem érdekel
  • coolbboy83
    #75
    Igazad van..... sajnos sokan felsőbbrendűnek tartják magukat, mert Apple cuccaik vannak...
    pl . én hála istennek nem..... mert nem vagyok vaskalapos, mint azt lejjebb írtam......
  • Turdus
    #74
    Azért drágábbak, mert kevesebbet gyártanak belőle. Az intel alkatrészek jóval olcsóbbak, a nagyobb tömegben való gyártásból kifolyólag.

    A sebességről meg: miben műveletben gyorsabb? Nem kell bemutatnod, tökéletesen képben vagyok CISC/RISC téren. Nem az órajel a fontos, nézd csak meg az Amigát, 7Mhz-n (!) avi-t lehet nézni vele... Az intel azzal nyert, hogy olcsóbb, és jobban programozható. Megnézném azt az embert, aki képes mondjuk AT&T syntax SPARC assemblyt olvasni :-D És ne gyere azzal, hogy manapság nem kell assembly, mert egy új procira csak az van induláskor...
  • Sanyix
    #73
    Egészségedre! Bár nekem nem fáj, csak simán zavar amikor az apple fanok nyomják a felsőbbrendűségégi, énbizonyalegjobbcuccothasználom hülyeségeiket, ezért íroma le a sztereotipiáimat (bár én _tényeknek_ hívom).
  • coolbboy83
    #72
    egyébként meg fölösleges civakodni, mindenki használja azt amit szeret, meg amit akar.....
    ne legyetek, ne legyünk droidok....

    JUST DO IT...
  • darph
    #71
    Na ez az ipari faszság. A mac egy jó kalapács, a win egy teljes szerszámoskészlet. Egy mac olyan mint egy xbox vagy playstation. Célhardver. Fix konfiguráció erre a fix konfigurációra agyontesztelt oprendszerrel és szoftverekkel. Mac bekapcsol, lehet rajta szöveget szerkeszteni meg képet, filmet nézni, minden másra alkalmatlan kb. De ezzel nincs is baj, mert ez a réteg használja, akiknek van pénze és helye minden faszsághoz újabb és újabb (felesleges) kütyüt venni és nem érdeklik a részletek és soha nem is fog foglalkozni a hogyanokkal meg a miértekkel. Nekik jó, mert egy univerzális írógép vagy rajzlap és még csillivilli is.

    Voltam pár ( > 2) multinál életem során. Egyiknél sem volt egyetlen mac sem, pedig nem 20 gépes hálók voltak, hanem 2-300. Szal lehet, hogy mégsem olyan jó a mac???

    A maces driver fejlesztésről meg annyit, hogy a windows driver api is public és benne van MSDN-ben 20-30 éve mégis vannak szar driverek meg amik összeakadnak meg nem működnek. Sőt! Winen van WHQL is és mégis van szar driver. Majd akkor pont az Apple driverek lesznek hibátlanok. Amúgy mesélj már Apple driver telepítésről. Mit tennél ha probléma lenne vele? Tudom a válaszokat előre:
    - nem kell frissíteni
    - a mac soha sem romlik el
    - veszek új macet, mert ez már fél éves és elavult
    - autoupdate rak fel drivert, nekem kézzel soha semmit sem kell csinálnom
    - hívok szakembert aki megcsinálja $$$ért

    Szerinted biztos valami véletlen, hogy a legnagyobb szoftvergyártók egy része a mai napig figyelmen kívűl hagyja a macet, a játékipar meg kb 99%-ban.

    A "nincs vírus" kijelentés meg perpillanat igaz. De miért??? Mert gyakorlatilag senki sem használ Applet, aki számít... Amint felduzzad a felhasználótábor és hivatalos helyen is használnak majd Apple gépeket, multiknál, állami szerveknél egyből tele lesz vírusokkal és agyon lesz hackelve. Jó példa erre az iPhone. Gyakorlatilag azonnal van/volt az oprendszer minden eddigi verziójához törés. Sokan használják, sokan foglalkoznak vele és ez az eredménye.

    Ugyhogy a mac, mire eljut a windows szintjére ugyanazokon a hibákon fog átesni, ha egyáltalán képes lesz valaha a windows szintjére eljutni.
  • Koge
    #70
    ne haragudj turdus en is ismerem a unixot nem elfogultsagbol beszelek elismerem a macet, csak nekem nem eleg szabad valahogy kenyelmetlenul erzem magam. jobban szeretek "osszetakolni egy szart" mert tudom hogy azon telleg megcsinalhatok mindent a mac nekem idegen nagyon egyszeruen ebben erzem otthon magam, autoval is igy vagyok ha mar nem nyulhatsz bele az mar nekem nem tetszik es ezeket a szarokat is ossze lehet takolni nagyon faszan, csak idoigenyesebb meg ERTENI KENE HOZZA:D
  • GregSB
    #69
    Igen, rettenesen fáj hogy minden Apple hírnél nyomatod a hülye sztereotípiáidat.
  • coolbboy83
    #68
    Kedves Turdus!!! nézd már meg, hogy a Power alapon fekvő szerverek a gyorsabbak, vagy a drágábbak e:-D, és hogy miért:-D vagy a SPARC.....a Sunnál......nem is tudom miért 2x annyi az ára...
  • Sanyix
    #67
    Na mivan ez az új menő "márnemtudokmitírniezértírokvalamihülyeséget" szöveg?
    Fáj hogy menő vagy, de igénytelen? :D
  • coolbboy83
    #66
    Azért ennyire nem korlátozott a dolog.... (hozzá nem értő multimédia felhasználok)
    szerintem az nem baj, hogy mondjuk vannak emberek, akik nem baszakodni, telepítgetni, meg szopni akarnak, hanem használni a gépüket........

    Én azért PC-n kezdtem pályafutásom régebben......de amikor megláttam, akkor meg is vettem első G4 400 Mhz PowerMac gépemet.......

    Nincs hardver különbség ma.....csak alkatrész, SMD-k, kondik egyebek minőségei nem ugyanazok....
    Egy Apple gép alaplapján nem azok a leggagyibb alkatrészek vannak, mint a PC_s alaplapokon...
    van ott is kivétel..... de nem átlagban.

    A testvérem mikro elektronikák tervezésével és fejlesztésével foglalkozik, rögtön kiszúrta a különbségeket.......... Az Apple jobb tervezés, és jobb alkatrészek....elektronikai szinten...
    ezalól a HDD és az Opto meghajtó a kivétel, meg RAM és CPU / GPU, amik ugyanazok......SAJNOS
    MÁR EZ IS SZAR x86......

  • Turdus
    #65
    "Macet hozza nem erto multimedia vegfelhasznalok"
    Annyira elfogultak vagytok... én nem vagyok multimédia végfelhasználó, programozok, hálózatot menedzselek meg ilyenek, de mégis azt mondom, hogy a Mac jobb erre. Hogy miért? Mert szabványos fordítókörnyezet van rá (bash, make, autoconf, gcc, nasm stb), valamint UNIX-os hálózatkezelés (ifconfig, route, tracepath, stb.). Hol itt a multimédia? Ne általánosítsunk kérem.
  • GregSB
    #64
    Aha persze. Köszönjuk Emese :D
  • Turdus
    #63
    "Az IBM és a SUN chipek mellett a szar Intel/AMD chipek nem igen rúgnak lasztiba......"
    Fel kell hogy homályosítsalak, az IBM már több, mint 10 éve, a SUN pedig lassan 2 éve Intel-el szállítja a vasait, és jé, mégis megbízhatóak. Ez az üzenet is egy inteles IBM szerveren íródik
    ibm
    sun
  • Koge
    #62
    En lattam mindkettot hasznaltam PC az atlagember-hobbiprogramozo-rendszermernok-halozatiszakember sorolhatnam hasznalja. Macet hozza nem erto multimedia vegfelhasznalok. Nekem kin mac elott ulni annyira korlatozottak a lehetosegeim egy grafikusnak meg nem kell tobb hogy menjen a ps.

    Sztem ez eleg ertheto o minek ertsen hozza egy muvesz nem ert semmihez csak csinalja a dolgat. ez az alapfelfogasa a macnek. ha nem ez lenne talan valallati szegmensben is utnenek.
  • Turdus
    #61
    Senki nem mondta, hogy az Apple gépeknek nem lehet bajuk. Nem is ez a lényeg, hanem az, ha valamivel gondom van, felhívom a szervízt, és pár órán belül ott van a gépben a zsírúj alkatrész úgy, hogy nem kellett csavarhúzót fognom a kezembe meg típusszámokat figyelni, hogy ja, ez az XZ1246/b. ami vajon megy a THJ3462143/a-val? Na, nekem ezért éri meg. PC szervízeknél ilyen nincs, beszerelési díjat kérnek, már ha egyáltalán elfogadják, hogy garanciálisan kell javítani, és nem csukja be az APEH
  • coolbboy83
    #60
    audiofil témában konkrétan a számítógép nem jöhet szóba! :-D
  • coolbboy83
    #59
    Sanyix....ebben egyet értek veled.... én egy Sony HiMD cuccot jobban megbecsülök......
    meg a Sony füleseit hordozhatóban.......
    Nekem nem kéne iPod.....nem jön be.... régen a Sony cuccok üzemideje 60 órák voltak, nem rekord HÚÚ már 17 órát megy...mint az iPod meg a MP3 genyák....
  • coolbboy83
    #58
    Manapság az Apple minősége sem a régi...

    ...bár én is Apple felhasználó vagyok, nem vagyok elvakult ebben a témában.... én jobban cspem, mint a Windowst....ennyi
  • Sanyix
    #57
    Hallgattam. És az audiofil fórumokon (azért ott mert ott tuti elfogultabbak a minőségre, mint az almácskára, és a menőségre) is simán megmondják hogy az ipod egy közepes/gagyi cucc jó marketinggel.
    Ez a véres valóság, díszcsomagolásos szárított kakit veszel jó drágán :)
  • coolbboy83
    #56
    mellesleg..... a minőség már ott csorbát szenved hogy Mp3...... hiszen a legszarabb audiotömörítés a világom!!! még a WMA algoritmusa is jobb, meg AAC, OGG, ATRAC.......csak mindig a szar terjed el ennyi...valamiért.

    sok példa van erre....... A leginstabilabb OS a Windows, mégis az van elterjedve.
    vagy.. X86 alapu minden gép, pedig ez egy önmagában is instabil rendszer... a Power, SPARC, ARM, alapok sokkal stabilabbak...csak mivel ez van elterjedve ezért nem azok fejlődnek...csak szerverekbe...
    Az IBM és a SUN chipek mellett a szar Intel/AMD chipek nem igen rúgnak lasztiba......

    EZ VAN, EZ JUTOTT!! Ma amikor egy DVD mindent játszó fél kiló, és mindent játszik....és gagyi a 10 kilós CD játszó, de az 100x jobban szól.....

    NINCS QUALITY CUCC!!!! CSAK HA NAGYON SOK A LÓVÉD!!!
  • Sanyix
    #55
    Nálam a megbízhatóság azt jelenti, hogy stabil a gépem, nem fagy, nincs vele gond, ilyet sikerült 4x összehoznom. Persze ahogy egy m$ oprendszer rá kerül, bár fagyni úgysem szokott, de a megbízhatóságnak lőttek, mert kitalál az valamit hogy gátoljon, de ez nem a hardver gondja, és szerencsére nem csak kíndóz létezik.

    ok akkor szólok a nasanak hogy álljon össze az apple-el, mert tökéletes, soha tönkre nem menő gépeket csinálnak, remélem küldenek pár milliárdot.
  • coolbboy83
    #54
    "Aham... összerakok egy ugyanolyan core2-s gépet, mint a mac, de az akkor is veri, mert van rajta almácska :DD Neeee nee!!
    Halgattál már ipodot? És jó minőségű lejátszót?"

    Hát....... ma már nincs jó minőség..... előszedsz egy magasabb szériás Sony CD Walkmant, vagy MiniDisc cuccot amiket 2000 körül gyártottak, és lazán mindet szarrá veri ami ma van...hangzásban!!
    nekem volt egy limitált Sony DE-J01 Slotos CD Walkman-em, és jobban szólt, mint bármilyen más hordozható genya....... csak sajna lenyúlták.
  • Sanyix
    #53
    őő hát éppen most is egy hp munkaállomásról írok, azon is dolgozom :D
    oppá

    Nem irigylem a munkád ha olyan kötbért kell fizetni :D
  • GregSB
    #52
    "Halgattál már ipodot? És jó minőségű lejátszót?"

    És te igen? Ott volt a kezedben mindkettő, teljesen bitre ugyanazzal az mp3-al, ugyanazzal a fülessel és hasonló EQ beállítások mellett?

    Valahogy nehezen tudom elképzelni...
  • Gerygrey
    #51
    A neves gyártó méregdrága termékét hasonlítod össze a vérpistike-féle tákolmánnyal? mi lehet a gond, túlhajtottad a videókártyát, és a ramok megfőttek félig - normális embernél ilyen probléma nem fordul elő, arra meg a HP se vállal garanciát ha Gizike a szerver tetejét díszítő cserepes virág locsolása közben két liter vízzel fertőtleníti a workstationt :)
  • concrete
    #50
    szerintem a kötbér fogalmát is úgy guglizod ki ...

    flame-elj még értelmetlenül pár sort ... előre is köszi