129
  • concrete
    #49
    láttál már apple gépet, vagy rendes hp munkaállomást talpintható távolságban? dolgoztál már ilyen gépekkel? van neked mondjuk saját profi irodád, ahol egy munkánál a napi kötbér több pénz mint 2 mac pro ?

    kizártnak tartom
  • concrete
    #48
    el sem olvastad, hogy mit írtam

    megbízhatóság - bekapcsolod és megy

    Ezek közül a te általad összecsavarozott gép nem teljesíti egyiket sem. A megbízhatóság nem azt jelent, hogy képes vagy arra, hogy feltelepíts egy xp-t drivergondok nélkül.
    HP workstation-t megveszed, bekapcsolod, és nincs vele többé gond. Ha lenne, akkor másnap ott a szervíz a vidéki helyszínen, és ingyen javít, cserél, helyreállít 1 óra alatt.
    Te mit teszel? hubazz csíkok a monitoron, elkezdesz fórumokat olvasgatni, mi lehet a gond, túlhajtottad a videókártyát, és a ramok megfőttek félig, akkor felmész a pesti boltba, és cserélik a hardvert 1 hét alatt...

    aha és ADDIG SZERINTED MIT CSINÁL AZ IRODA, MALMOZIK ?

    (az apple support magyar földön sz.rt sem ér, ezért veszik ilyen kevesen. lenne lokalizáció és rendes szervíz, más lenne a helyzet)

  • FoodLFG
    #47
    ? o.O'
    Vegyek neked magyar billentyűzetet ?
  • Sanyix
    #46
    Mert az apple gépekben ugye olyan 1 az1ben pc alkatrészek kerülnek, amik nem tudnak tönkremenni, és napokig tesztelik a ramokat mielőtt eladják. Csodálkozom a NASA meg a repülőgépgyártók miért nem szövetkeztek még az apple-el.

    Ja az hogy van, hogy nekem 4x sikerült hardverproblémák nélkül összeraknom gépet?

    Mintha hallottam volna pár szép élményt az apple magyarországi garanciázásával kapcsolatban. Nade hogy? Az apple gépeknek nem lehet bajuk :D
  • Sanyix
    #45
    Nem is neked szólt, kiscsillag :)
  • BRobee
    #44
    concrete: erről van szó (és még sok miegymásról)
    Hozzáteszem inkább "tap"-ogatom a kijelzőt, minthogy nyilakkal és egyéb szarokkal turkáljak a menüben... Nézzen ki valahogy, ahogy a nők is. Belső is számít, de azért nézzen már ki valahogy és ne rinyáljon folyamatosan, tudjam kezelni. Ha nemtom, kell a francnak...
  • concrete
    #43
    profi irodák, akinek nincs ideje arra, hogy hardverproblémák miatt leálljon a munka, fagyogassank a gépek, mert szomszédpistike nem olvasta el a teljes leírást a neten, mielött alkatrészt választott.
    megveszi, bekapcsolja, és dolgozik rajta. itt nincs olyanra idő, hogy jaj, vazee, megnézem a prohardver azonnali kérdések fórumon, hogy mért nem nyomtat a plotter. nincs helye félmegoldásoknak. pont.
  • Fregat
    #42
    A vilag apenzrol szol es akinek penze vanaz olyan veszem amivel kitubhet a tobbi kozul, pld en sem vettem meg soha hajot es megis megvagyok nelkule de ha letik ra akkor miert ne. Ha az Apple ben semm lenni semmi furcsa nem is venne senki mert csak baj van vele :D
  • BRobee
    #41
    "Aham... összerakok egy ugyanolyan core2-s gépet, mint a mac, de az akkor is veri, mert van rajta almácska :DD Neeee nee!!" Nem látok a hozzászólásaimban nyomot az ilyen kijelentéseknek kiscsillag :)
  • Sanyix
    #40
    Aham... összerakok egy ugyanolyan core2-s gépet, mint a mac, de az akkor is veri, mert van rajta almácska :DD Neeee nee!!
    Halgattál már ipodot? És jó minőségű lejátszót?
  • BRobee
    #39
    Mert nekem tetszik és megfelel. Neked nem. Ennyi. Bonyolult dolog tudom. :)
  • Sanyix
    #38
    Te már csak ismersz :D
    Ha még nem is gondolod istencsászár miért vetted meg? Megvezettek? Jaj asszem talált, beleléptem a lelki világodba?
    Akkor mit okoskodsz? Én meg nem fikázok mindent amit lehet, csak azt ami fos :)
    Legalább az üvegtigrist láttad volna, mielőtt belőle példázgatsz...
  • BRobee
    #37
    Gerygrey: Jah, itthon drága a "magyar billentyűzet" :D
  • BRobee
    #36
    Köztudott, hogy Sanyix itt a Shaaanyi kb annyi ésszel, mint az üvegtigrisben Sanyinknak... Folyamatosan okoskodik a fórumon, fikáz mindent, amit lehet.

    Kiscsillagom, nem mondtam, hogy azért vettem mert menő, Te se feltételezd légyszíves. Azt sem mondtam, hogy technikailag istencsászár az apple terméke, sőt egy pozitív gondolatot nem írtam le a termékeivel kapcsolatban, csak annyit, hogy ha egy ember nem is látott még ilyet, ne nevezzen megvezetett embernek... Érti? Nem? Sebaj, majd kinövöd a középsuli után...
  • Turdus
    #35
    Látszik, hogy nem vagy képben. Nem a 4 kerék a lényeg, hanem a részletek. Amint bevezet egy új feature-t az alma, tutira megjelenik a következő winben, csak bénábban. Tipikus példa: Mac kereső, bekerült valami hasonló kezdemény az XP-be (a kutyus). Aztán átváltottak OpenGL-re, mire a Winfos kihozta (az alig használható, erőforrászabáló) Areo felületet... ésatöbbi, ésatöbbi, ésatöbbi... De ha nekünk nem hiszel, keress rá neten, hány szabadalmi per volt a picipuha ellen.
  • Gerygrey
    #34
    Életem 25 éve alatt én még nem láttam egyetlen működő Apple terméket sem. Durva..

    Inkább az a durva hogy mégis itt osztod az észt, semmivel nem vagy jobb a "Tenemérzedátazepüléletérzést" beszűkült applefanboyoknál :)

    Én fogtam már a kezemben ipodot (nem kellene, mert körülményesebbnek tartom a használatát), ipod touchot (ez sem, mert médialejátszónak drága, másra meg nem használható), iphone-t (tudásához képest szintén drágának tartom) és macbookot (na azt elfogadnám, de kicsit olcsóbban)
  • Gerygrey
    #33
    a mai napig látható a Microsoft folyamatos lopása az Apple-től

    A mai napig látható a Toyota folyamatos lopása a Ford T-modelltől. Micsoda nonszensz, hogy az új Priusnak is 4 kereke meg kormánya van! Mocskos tolvajok!

    Egyébként nem az a buta aki Apple terméket vesz, hanem aki emiatt felsőbbrendűnek érzi magát a "fagyos kékhalálos vírusos szar windowst" illetve a "primitív nemszinkronizálós hanem Totalcommanderrel memóriakártyára másolgatós MP3 lejátszó/PDA" felhasználóinál. Na meg az a sajtós buta, aki címlapon hozza le egy kétoldalas cikkben, hogy egy mobiltelefonban megjelent egy olyan funkció amit már két éve is ciki lett volna kihagyni, miközben még mindig olyan hiányosságai vannak hogy nemigaz.
  • Turdus
    #32
    "egy gyenge képességű, és minőségű cuccot vesz meg valaki, mert menő"
    Használtál már valaha Macet?!? Sokmindent lehet mondani rá, de azt, hogy gyengye képességű vagy minőségű, aligha. Idestova több, mint 10 éve vagyok a szakmában, rengeteg gépet láttam (Commodore +4-en kezdtem anno), és tapasztalatból mondhatom, hogy a Mac eddig veri az összeset.
  • Sanyix
    #31
    "de az kiveri a biztosítékot, ha megvezetett embernek nevez egy technikailag analfabéta, beszűkült hülyegyerek..."

    Nálam az veri ki a biztosítékot, amikor egy gyenge képességű, és minőségű cuccot vesz meg valaki, mert menő, és mert mást nem próbált, technikai analfabétának, és beszűkültnek nevez valakit...
  • QuippeR
    #30
    ha csak azt említette volna meg, hogy lefogyott, akkor valóban bulváros lenne, de így, hogy a részvényárfolyam 10 dolláros zuhanására is kitér, kiváló szemléltetés az Apple jelenlegi taktikájának egyik buktatójához.
  • vanclemmons
    #29
    Szerintem az nem annyira szerencsés, hogy most már ennyi mindenben jelen vannak. Az jó, hogy terjeszkednek, de tényleg kezdenek egy kicsit elkorcsosulni, és ezzel az üzletpolitikával ez valóban nem túl nyerő.
    Inkább maradnának az iPod-iTunes vonalon zeneileg, gépileg meg a Maceknél. Én pl. nem látom értelmét az iPhone-nak. Persze lehet, hogy csak én vagyok olyan beszűkült, hogy szükségem van egy telefonon a jól megszokott gombokra... Ugyanez vonatkozik az iPod Touchra is - az iPodokban pont az volt a forradalmi meg AZ Apple, hogy ClickWheelje van, erre leszednek minden almás jegyet róla?

    Szvsz ha nem terjeszkednének ennyire, hanem megmaradnának az eredeti koncepciónál, és az eddigieket fejlesztgetnék tovább (az iPodokat nem feltétlenül évente, ezek már így jók, ahogy vannak... bár a fülesére baromira ráférne a fejlesztés), lehet, hogy hosszútávon jobban járnának. Steve Jobs meg visszaszedne pár kilót, és a részvényeseknek se kellene aggódniuk.
  • BRobee
    #28
    A cikk írójának pedig grat, struktúrált, kerek, korrekt cikk, bár picit bulváros a "lefogyott Jobs" rész. Ezekből a cikkekből többet!
  • BRobee
    #27
    Balage, gratulálok... Ismét egy buta ember, aki lebutáz mindenkit, aki haszálja a cég termékeit. "Félelmetes, hogy a sok megvezetett ember mennyi hülyeséget megvesz..." Nem próbáltam, nem láttál, mégis hülyeségnek nevezed és megvezetett embernek nevezed a felhasználóit... Ez csak beszűkült látókör, nemcsak IT szempontból. Félreéértés ne essék, nem vagyok elvakult apple fan, haszálom a termékeit, de az kiveri a biztosítékot, ha megvezetett embernek nevez egy technikailag analfabéta, beszűkült hülyegyerek...

    Lenne egy kérdésem: Szeretkeztél már valaha? Tök faszán megvagy nélküle, de hogy mit hagysz ki... Sok megvezetett ember pedig csak csinálja... :)
  • Sanyix
    #26
    és ki vesz gyári gépet? (csak hogy tudd, hallottam róla hogy szerelik össze a gépeket a felsoroltak közül az egyikben, kollégám ott dolgozott, hát eléggé rémisztő :D).

    Mellesleg a mac-ekben is a barkácspc van... csak mindig ugyanaz.
  • Sanyix
    #25
    Vonattal nemnagyon járok, a szovjet szaron nem, de a 65 milliós volvo (csöndes) buszon simán meghallom a rommátömörített, konvertálgatott mp3 jellegzetes csicsergését. (jó persze te ipoddal lehet nem hallod, ami nem meglepő a gagyi/alsó közepes hangrendszerével, de vannak minőségibb lejátszók is)
  • concrete
    #24
    arányaiban a kézzel összecsavarozott barkácspc-hez képest drága, de a gyári HP, Dell gépekkel egy árban vannak az almás megoldások ...
  • Turdus
    #23
    "Soha egyetlen ilyen "i" terméket sem láttam vagy fogtam a kezemben, azt sem tudom mire való"
    Na látod, ezért nem érted. Képzelj el egy számítógépet, aminek nincs bumszli dög doboza csak monitora, teljesen hangtalan, nem csörög, nem zörög, 5 mp alatt indul és áll le, és sose látsz rajta kékhalált.

    Olyan ez, mint a netscroll az egereken. Egyszer próbáld ki, és utánna mindig keresni fogod.
  • Turdus
    #22
    Hogyne.
    egyik, másik, megint egy, egy pdf a szabványos felületről, végül pedig a wiki oldala. Ez csak pár példa, guglizz nyogodtan, rengeteg van (info és manual page-ket nem is említettem).
  • Molnibalage
    #21
    Fel nem fogom mi ez a nagy hisztéria. Soha egyetlen ilyen "i" terméket sem láttam vagy fogtam a kezemben, azt sem tudom mire való és mégis faszán megvagfyok nélkülük. Félelmetes, hogy a sok megvezetett ember mennyi hülyeséget megvesz...

    Életem 25 éve alatt én még nem láttam egyetlen működő Apple terméket sem. Durva..
  • JL666
    #20
    szerintem is buta, az aki itthon kolbászt, kenyeret meg tejet vásárol, hiszen kubában sokkal olcsóbb, meg ausztriában is.
  • Lavigne
    #19
    én azt aláírom, hogy az m4p nem egy siker formátum, de mindenki azért sírt, hogy minden mp3 lejátszón legyen hallgatható. hát megkapták a lehetőséget :D
  • Lavigne
    #18
    szép, szép, más szavakkal írtad le amit én, kezdetnek nem rossz. bár az osx86 projectet nem tudom milyen alapon keverted bele, az azért nem úgy megy, hogy letölt, kiír, felrak, örül.
  • turul16
    #17
    "szabványos driver illesztő felületekkel, ráadásul irdatlan mennyiségű dokumentációval. "

    Par linket tudnal mutatni az irdatlan mennyisegu (kernel (driver) api ) dokumentaciora ?
  • ostroml
    #16
    Ebay ? én a tácsomat és a PowerBook ómat is ott vetem bontatlan dobozban… nevetséges áron a hazaihoz képest
  • Ferrer
    #15
    Ja, amúgy szerintem buta, aki itthon bármilyen Apple terméket vásárol. Hasonlítsátok csak össze a magyar és az egyesült államokbeli árakat... Ott a "legbénább" Mac mini kb. 85 ezer, nálunk ugyanaz a modell 125. Ipod touch usában 42 ezer, nálunk 80 ezer. Logic szoftver ott 70 rugó, itt alig 140. Szóval semmilyen Apple nem drága, csak itt.
  • ostroml
    #14
    mikkor megjelent az ipod touch egyből beszereztem egyet lassan egy éve semmi bajom nincs vele megvagyok tökéletesen elégedve használom az eredeti fülesét meg egy sennheiser fülest ara viszont kíváncsi lenek ki az aki megmondja vonat/busz/metro vagy akár csak egy forgalmasabb utcán hogy ez viszont már 2x átlett konvertálva.
  • Turdus
    #13
    "ha bármelyik gyártó hardverén futnia kellene ennek a mighty osnek valószínű hogy ugyanott lenne mint a windows"

    Ezt meg kell cáfoljam, ugyanis a helyzet a következő: winfosra mindenki ahogy esik, úgy puffan módon írja a drivereket (amiből lett is balhé ld. Vista). Nincs semmi koncepció. Ezzel szemben az OSX bsd kernelt használ, ami jól átgondolt és megtervezett rendszer (40 év tapasztalattal), szabványos driver illesztő felületekkel, ráadásul irdatlan mennyiségű dokumentációval. timeline
  • Ferrer
    #12
    A macik nem érnek sokat, mióta intelesek.
  • JL666
    #11
    Mondjuk a legtöbb ember tényleg annyira igényes zenét hallgat, hogy tényleg nagyon zavaró lehet mikor egy harlemi gangszta rap-ből (ami van kb. egy hangszernek nevezett digitális jel) konvertális után eltünik egy 4500 eurós sennheiser mikivel egy mesa boogie triple rectifier-ből megszólaltatott Ibanez Jem 7vWH gitár tömény soundja, ami persze az eredeti Dimarzio Evolution pickupokkal van szerelve.
  • ostroml
    #10
    A meggyhez, dinnyéhez hasonló sztori
    Alma 30 forint alatt kilója? Blokád alá vonnák a telepeket.. :D