300
Lockpicking avagy a zárak hackelése :)
  • KILLER2
    #140
    Ó hogy a franc esne bele, túl vékony, elfordul a zárban!
  • KILLER2
    #139
    Ó baszki ez a kurvafémdarab szétvágta az ujjam. A véremet adtam a feszítőmért, remélem ér is majd valamit.
    Mostmár ígérem, hogy nem offolok tovább.
  • KILLER2
    #138
    A fém előbb tört szét, mint a műanyag. Beszarok. Na mindegy, ha nem is teljes, de megvan a feszítőm alapja.
  • KILLER2
    #137
    Hát ilyen nincs. Tollat én így még nem basztam szét, de csak nem jön le ez a fém szar.
  • KILLER2
    #136
    Köszi. Van másik lakatom, csak most nem neveznék meg senkit, de szóval az a lakat egy kis noteszen van, a kulcs meg fene tudja hol. Szóval mondom itt az alkalom. De olyan kis szar, hogy az a meghajtott kapocs majdnem elfoglalja az egész helyet. És valóban meghajlik, bele is tört a hajlított fele. Most hagytam azt a francba, van másik lakat. Ahoz meg feszítőnek lekapom minnyá egy toll csíptetőjét vagy mifene az és az lesz. Picknek meg szerintem elég lesz a kapocs.
  • Palinko
    #135
    a többinél meg sztem el fog hajlani... de 5 pines lakattál 4 pines ajtózárral próbálkozok én, és van mikor már mindent lenyomtam amit sztem csak lehetett, rázom kicsit, aztán elengedem és hallgatom, hallok sok kattanást szal lenyomhattam az összes pint mégsem nyílt ki, szal ne keseredj el én 3 napja szenvedek és nem nyílt ki még ez a 2 cucc egyike sem. szal sok sikert és kitartást :)
  • KILLER2
    #134
    Én most egy rohadtul kicsi lakattal próbálkozok még csak gemkapoccsal. Ha ez vagy valami más sikerült, akkor talán csinálok én is rendes cuccokat hozzá. Ezzel a lakattal az a baj, hogy most feszítőnek egy duplán meghajtott gemkapcsot használok, de olyan kicsi a hely, hogy ez is kitölti szinte az egész lyukat, jgy az első kis szarnál tovább nem jutottam, csak azt sikerült bepattintanom.
  • Fbn Lx
    #133
    bazz beletelt 10 másodpercbe, de leesett.

    sajnálj :DDD
  • szurop
    #132
    A pineket teljesen be kell nyomni, vagy honnan tudjam hogy meddig?
  • Palinko
    #131
    én bénáztam bocsi, beszorulnak ezek, csak halkak a pinek és nem hallottam rendesen a kattanást mikor néztem hogy fel ugranak e, mert mindég a 2. pint toltam le azt hittem az az első mikor belenéztem azt láttam hogy ott a pin, kattanást pedig nem hallottam.

    még nem nyílt ki a belső pineket nem tudom megtalálni és lenyomni.
  • Gando
    #130
    akkor finkom sincs
  • Palinko
    #129
    csináltam egy jó kis feszítőt amit nem teszek túl mélyre hogy elférjen a piszkavasam, és annyira feszítem amennyire csak bírom de vissze ugranak a pinek. Olyan ajtózár mint az első kommentben látható csak én nem teszem be a kulcsot a másik felébe.
  • Gando
    #128
    nehogy töröltesd jóaz legalább látják az újak is
  • Thanatos
    #127
    oops, akkor törölhető és sorry :)
  • Gando
    #126
    igen ezt már én is belinkeltem, de akkor még nem voltunk ennyien "picklockerek" :D így nem sokmindenki láthatta
  • Thanatos
    #125
    +1 video otthoni barkácsmestereknek :P
    http://www.youtube.com/watch?v=-Xn94fq8CUk
  • ba32107
    #124
    oks, köszi
  • ba32107
    #123
    keressetek utána a "Visual Guide to Lock Picking" nevű anyagnak, megéri :)
  • Palinko
    #122
    #120
    köszi majd később ki is próbálom, annyira nem kellett a lakatot, az majdnem hogy magától beszorultak, csak most nem érek rá.

    #121
    ragasztani szétszaggatja a papírt amivel munkálod meg :D fogsz egy szikét, de inkább gilettet és kivágod a lapból, a formát a sablont ráteszed a fűrész élre és alkoholos filcel rárajzolod a formát. persze előbb csiszoló papírral kezeld a fűrész élet hogy látszódjon a filc rajta. aztán csak ki kell köszörülnöd, az nem nehéz.

    most hogy méret arányosak-e ne kérdezd, de kinyomtatod a4 esre ne változtass rajta semmit 100% nyomtatsd nekem úgy jó lett. igaz még nem nyittam nagyon ki velük se semmit, de ez az én hibám, még csiszolok a tehnikámon.
  • ba32107
    #121
    ezek méretarányos template-k? ki akarom nyomtatni, és ráragasztani a fűrészlapra, és úgy kivágni. ezekkel jó lesz?
  • Gando
    #120
    akkor kicsit jobban kell feszíteni, mert elkell mozdulnia a pinekkel a zárnak: videó is mutatja kb 35 másodperctől
  • Palinko
    #119
    elég jó
    innen felülről a 8 asat és a 10 eset csináltam és az alsó feszítőt, hát feszítő érdekes, próbálok kitalálni valamit mert imbuszt nem áldoznám fel :) most 4 pick es ajtózárral próbálkozom ez sem sikerül az 5 pickes lakattal ellentétben itt be sem akadnak a pickek :S
  • F1re
    #118
    hulyeseg mereteket irni ami neked joh ill ami bele megy a zarba :) am fureszlapbol csinald a locker es imbuszkulcsbol az a szart igy a legjobb
  • tigeroo
    #117
    na valaki összefoglalná hogy milyen házilag barkácsolt cuccal a legjobb belefogni?
    annyi mindent láttam már videón, hullámcsat, gemkapocs, csavarhúzó ...stb.
    meg jólenne ha leírnátok a méreteket kicsit pontosabban:)

    én egy nagyobb tűből csináltam a pick-et..
    a párja valszeg egy imbuszkulcs lesz, de ti hanyas méretűt használtatok fel erre a célra?
  • Cat 02 #116
    Egyébként neten vannak rendes tutorialok v irl jön át a dolog ?
    Illetve ilyen piszkavasakat vagy miket mo-n nem lehet kapni mi ? :D
  • szurop
    #115
    Már egy pár órát el tököltem egy elzett ajtózárral, de még nem megy a dolog. Az olyat belülről kell kezdeni? Egyébként ez jó első próbálkozásnak, vagy keressek valami mást?
  • Pistike 007
    #114
    Gyakorlás kérdése:)
  • Cat 02 #113
    Ez ilyen könnyű ? Mert akkor lehet belekezdek xD
  • SrAta
    #112
    lehet szar a technikám de ez nemnyílikXD
    az ajtózár már megy
  • SrAta
    #111
    ok kössz megpróccálom:D
  • ba32107
    #110
    kétféle lakatot ismerek: az egyiknél bedugod a kulcsot, elfordítod 90°-ot, a kulcs úgymarad, kihúzod a lakat U részét, visszadugod, a kulcsot visszafordítod zárt helyzetbe, és kihúzod. a másiknál bedugod a kulcsot, elfordítod kb 45°-ot, ekkor az U rész felpattan magától, a kulcs pedig visszaugrik alapállapotba. bezárni ezt úgy kell, hogy csak simán rákattintod az U részt a lakat testébe. namármost a másodikról beszélsz ugye? pont ugyanúgy kell csinálni, csak egy kicsit jobban nyomd a tension wrench-et.
  • SrAta
    #109
    nem
    úgy h elfordítom a kulcsot és rugó van a zárba
    tehát ha forgatom a rugó folyton nyomja vissza és ahogy elengedem a kulcsot visszaugrik zárt helyzetbe és olyan k*rvára ellentart ez a rugó h az kész
  • ba32107
    #108
    hogyhogy önzáró? olyan lakat, aminek csak a nyitásához kell kulcs, a bezáráshoz csak be kell kattintani? semmi különbség nincs, ugyanúgy kell kinyitni.
  • SrAta
    #107
    srácok
    vettem egy lakatot
    csak az a gondd vele
    hogy ilyen önzáró rugó van benn
    tehát ha elfordítom a kulcsot és elengedem visszaugrik és nemmarad úgy
    ez elégnagygáz
    mert ezt sohanemnyitom kiXD
  • ba32107
    #106
    tudja valaki, hol lehet bilincset venni, és menniybe kerül kb?
  • ba32107
    #105
    nem típusspecifikus, de próbáld meg egy jó erős tűvel. nekem van egy lakatom, azt gemkapoccsal nem tudom kinyitni, mert egyenként még nem tudom beakasztani a pineket, de amikor bedugom a tűt, akkor körülbelül egy másodperc alatt nyitva van. azért jó tűvel, mert az hosszú, egyenes, és az összes pint egyszerre felnyomja.
  • Palinko
    #104
    most már elég jól elhúztam ezt a lakatot és muszály volt keresnem hivatalos honlapot ezt találtam:
    oldal
    az oldalon klikk a lakatok és a TUTIUS 2048 Hengerzáras lakat al próbálkozom, kérlek nézzetek rá mert márt totál nem tudom hogy nyissam ki. Beakasztom első kettőt haladok befelé arra már nehezebb és kell jobban ráznom,erre első a 2. kiakad :S Meg próbálgattam mintha a legvégén is lenne érdekesség mert a kulcsot ha csak egy fél milire nem tolom be akkor nem nyíllik. Remélem többen ismerik ezt a típust és tudnak segíteni.
  • Palinko
    #103
    nem is akármilyen össze vissza kesztyúbe és lehetőleg ökölbe szörított kézzel, mert lehet alkapja az újjakat. nekem annyira nem hevül ha melegedett leálltam ellenőriztem kicsit addigra ki is hült. ezzel a lakattal tényleg nem bírok pedig biztosan egyszerű fajta :)
  • F1re
    #102
    sztem ne kesztyube csinaljatok mert ha bekapja a kesztyut az szivas viszont ! hideg vizet 1 poharba tegyetek oda mert ti is ugy jartok mint en :D kurvara feltudnak melegedni ezek a szarok sikeresen beleeget az 1ik pick amit ma csinaltam mart mar akartam ujjakat csinalni:) am meg azert is kell mert ugy feltud melegedni hogy nagyon meg lagyul az anyag es eldeformalodik
  • Palinko
    #101
    fogj neki nagyon érdekes kiköszörülni, én még soha nem köszörültem semmit és ez elsőre így sikerült, szal bárki képes rá. szemedre vigyázz! és kesztyűben csináld, igaz nem érzed annyira a kezed, de ha hozzáér a kőhöz ezt nem fogod sajnálni :)

    van benne 3-4 pin, nem tudom mennyire kell lenyomni. leszedem majd az itt látható videót hátha okosabb leszek, csak nem mindég jó a netem.

    vagy lehetne magyarul is oktató videót feltölteni aki unatkozik készíthet egyet :)