300
Lockpicking avagy a zárak hackelése :)
  • Palinko
    #180
    én nem photoshoppal nyomtattam egyszerűbb szoftver néha jobb :) legyártani feneség de akárki ajánlotta hogy ne abban, sztem kesztyűben csináld mert tényleg kicsi, és néha hozzáér a kesztyű, és inkább az mint a kezed....

    videókban mutatják hogy kell és saját magad is alakítasz ki stílust még csinálod. egyre figyelj ne kapja ki a kezedből mert az veszélyes lehet. nem mindég jó nagyon rányomni a kőre mert nagyon felforrósodik és így könnyebben deformálódik, kell egy kis érzés de nyugi menni fog, mondom én aki tényleg ez miatt állt elősször oda köszörűhöz és senki nem állt mellettem csak pár videót láttam én is.
  • KILLER2
    #179
    Nemrég linkelt valaki egy képet, tele mintával a cuccokhoz. Na most én azt kinyomtattam úgy, hogy a Photoshop szerint a kép 100%-os, de van egy keret a lapon. Akkor ez most így jó? Jók ezek a méretek? Amúgy nem is olyan nagyok ezek, nagyobbakat vártam. Nem is lesz ezt olyan egyszerű legyártani ezt.
  • Gando
    #178
    nah erre én is kíváncsi lennék
  • KILLER2
    #177
    Amúgy azt valaki elárulja, hogy miért van ennyi fajta picker? Melyik fajta mihez jó?
  • KILLER2
    #176
    Én most épp egy régi szar kínai biciklizárral próbálkozok, de nem akar menni.
    Amúgy most új eszközökkel próbálom. A feszítő egy meghajlított csavarkulcs, aminek levágtam az egyik ágát, a picker pedig egy sima tű, aminek levágtam a végét. Ez is nagyon sufni, de elmegy. Aztán majd kerítek végre valami normálisabb alapanyagot és csinálok valami normálisabb cuccot.
  • KILLER2
    #175
    Piro az jó. Anno én is sokat szarkodtam ilyenekkel, de egy ideje már nem foglalkoztam ilyesmivel.
  • F1re
    #174
    1et ertek am a kartya trukkok az nalam is volt meg hobbiraketa epites meg minden fele pirotechnikaval kapcsolatos fassag :D rubik kocka nem volt mert utalom :D
  • Phat Smoker
    #173
    akinek nem inge, ne vegye magára ;-)
  • ba32107
    #172
    Pontosan
  • KILLER2
    #171
    Pedig jók azok. A rubik egy ideig nálam is ment, de aztán egy módszert megtanulta, többhez meg lusta voltam, aztán ennyi volt az egész, azóta nem érdekel már.
    Igen, vannak sokan, akik hülyének nézik az embert az ilyenek miatt, de szerintem meg jó dolog olyanokat tudni, amiket mások nem és ezzel kicsit kitűnni a többiek közül.
  • ba32107
    #170
    kártya (bűvészet), rubik kocka......olyan dolgok, amire a legtöbb ember vállrándítással reagálna, és nem érti, hogy vagyok képes ilyen "hülyeségekkel" foglalkozni. ilyen a lockpicking is :)
  • KILLER2
    #169
    Miért, mi volt az? :)
  • ba32107
    #168
    szerintem az emberek egyszerűen hülyének nézik azt aki ilyenekkel foglalkozik. nekem volt már több hasonló hobbim, mániám, és az összes miatt kiröhögtek a közelebbi ismerőseim.......így aztán ezt el sem mondtam senkinek :)
  • Mr_no_NaMe
    #167
    Nem hittem volna, hogy ekkora sikere lesz a topiknak. Örülök, hogy ennyire megtetszett ez a dolog :D
    Én most fűrészlapból próbálom kivágni a cuccokat. Az az emberke aki elsőre csinált 2 picket fűrészlapból a 20 perces vidibe, az valami inhuman :D

    Magyarországon miért ennyire tabutéma a lockpicking? Körülöttünk majdnem mindenhol telljesen átlagos hobby, csak itt néznek a lockpickerre úgy mint valami betörőre :D
  • Gando
    #166
    nem nehéz ajtó zárnál :D lakatnál télleg más a helyzet mert közben a lakatot is fognikell vagy beszorítod valahova
  • Palinko
    #165
    persze mert nem lesz hajlékony és könnyebben törik.
  • F1re
    #164
    TIPP: ha valakinek meg fordult a fejebe hogy fureszlapot felhevit aztan hidegvizbe martja hogy ez altal kemenyebb legyen az anyag ne tegye !!! :D meg probaltam 1ik pickemmel el is tortem :D
  • ba32107
    #163
    ajtózárnál még okés, én legelőször azzal nyitottam ki, de lakatnál elég problémás.....sokkal jobb a hajlított
  • Atti12
    #162
    a feszítő az pöpec, tollcsiptetőnek behajlítottam a végét ;) ezt a hajtűt meg majd megnézem, kössz a tippet.
  • KILLER2
    #161
    Gondoltam, hogy nem csillaggal próbálkozol, de..Ja hogy csak a vége van benne? Azt hittem, hogy valami vékony kis szar és a vége bele van hajlítva. De úgy, hogy elég hosszú a vége és az, úgy már jó. Viszont hajlítás nélkül nem nehéz tekerni miközben a pinekkel szarakodsz?
  • Gando
    #160
    1, nem csillagfejü 2, ha elég hosszú akkor nem zavaró
  • KILLER2
    #159
    Csavarhúzó? Azt hogy? Mondjuk kivitelezhető, ha meghajlítod. De egy feszítőnek nem kéne laposnak lennie?
  • Gando
    #158
    háhá feszítőnek egyszerű de nagyszerű a csavarhúzó vagyis nekem bejött mostmár csak valami picket kéne találni ami nem hajlik el... :S
  • KILLER2
    #157
    Talán a legjobb picknek házilag, amihez nem kell semmi, az valami hajtű vagy mifene az, nem jut eszembe a szó, feszítőnek meg egy tollról letöröd a csíptetőt. De akkor is sokkal jobb, ha szépen kivágod a cuccokat fémlapból, azt okés. Vagy egy ilyen készletet rendelni.
  • Atti12
    #156
    hihetetleln, gémkapoccsal a 3. istenért sem akar beakadni, a tű meg nekem beletörik :O. Valami ötlet milyen itthon használatos dolgot lehet használni picknek? valami olyan kéne amihez nem kell barkácsolni sokat :)
  • Gando
    #155
    már vártam hogy mikor fog jönni egy genyó hogy lebetörőzzön minket :D

    EZ EGY HOBBI!!!!!!!!!!!!!!!!! aki meg betörésre használja istenem, tegye de hozzám akkor se fog betörni ha vért izzad :D
  • tigeroo
    #154
    ezek kurvajók!

    mo.-n akkor sehonnan sem lehet rendelni? :s
  • ba32107
    #153
    nem is drága, azt hittem legalább 12k. nekem is tetszik amúgy, de túl nagynak találom a pickeket. ezzel egy átlagos lakatot nem fog senki kinyitni, szerintem. persze lehet, hogy csak a képen tűnik így, de olyan mintha egy pick kb akkora lenne mint maga a kulcs xD
  • Phat Smoker
    #152
    lol...sok kis betörő palánta ;-)
  • KILLER2
    #151
    ÉS ez milyen?

    $25.95
  • Énvagyokazapád
    #150
    36.95 USD

    =

    5,451.05 HUF
  • KILLER2
    #149
    Nem rossz. Mennyi egy ilyen? Bár nem lehet, hogy kényelmesebb ilyen célokra a külön lévő eszközök vékony fogása?
  • KILLER2
    #148
    Basszus! Kinyitottam waze! Ezt a kis szar lakatot! Egy ora szarkodás után 10 mp alatt kinyitottam ezt a kis fost egy toll letört csíptetőjével (feszítő) és egy félig kiegyensített gemkapoccsal (picker)! Igaz, hogy nagyon is primitív szar a a lakat, de most nagyon büszke vagyok magamra!
  • Énvagyokazapád
    #147
    ilyet kéne rendelni...
  • KILLER2
    #146
    Bár lehet, hogy marad a rendelés és akkor legalább normális cuccaim lesznek.
  • KILLER2
    #145
    Volt azért néhány cuccom, csak költözéskor eltűnt sok minden. A kibaszott köszörű (bizony az is volt) meg ott a rokonnál. Na mindegy, majd egyik nap beállítok, hogy "szevasz, kéne a köszörű picket és feszítőt gyártani"! :)
  • Palinko
    #144
    köszörű kell, én egy barkácsolt köszörűn csináltam még nyolcas is volt a kőben kicsi de elég jól ment, most köszörültem elősször életemben, egy fogóval nem tudsz semmit sem kezdeni, egy feszítőhöz is kell legalább egy imbusz, én a feszítőt egy acél drótbol csináltam hajlítottam rajta, elég vastag persze ezért köszörültem kalapálgattam rajta hogy jó legyen. szal lehet ismerős keresni akinek van egy felszerelt műhelye :)
  • KILLER2
    #143
    Amúgy ti házilag miből csináltok/csinálnátok picket és feszítőt? Láttam a fűrészpengés videót, de valami olyan kéne, amihez elég egy fogó, mert egyetlen szerszám sincs itthon, csak egy kombinált fogó, meg egy mindenttudó bicska (még toll is van benne, meg volt gombostű, csak az elveszett)
  • KILLER2
    #142
    Lehet, hogy egy ilyenbe én is beszállnék, csak kérdés, hogy ahonnan rendelitek, mennyibe fáj egy már használható szett.
  • Énvagyokazapád
    #141
    ha valaki akar rendelni külföldről lockpick szettet, akkor szóljon, én beszállok, de rendelni nem tudok :(